NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Rat anoreksiji

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Rat anoreksiji
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Feb 25, 2007 2:43 pm Odgovoriti sa citatom

vlaky ::
ako te devojcice stipkaju onda valjas

Laughing

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
tarcika
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 27 Feb 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Feb 27, 2007 6:42 pm Odgovoriti sa citatom

caos!

kao devojcica od 15,5 godina imala sam anoreksiju i za 10 meseci smrsala sa 80 kg na 39 kg ,a visoka sam bila oko 180 cm.u prevodu-zivi kostur!
da ne pominjem izostanak ciklusa,usporene pokrete,brojanje kalorija-jednom recju UZAS!

izvukla sam se sama tj.onog trenutka kada sam se sama oduzela od straha za svoj zivot i krenula da jedem.pomagala mi je doktorka koja je takodje drzala stalne dijete.

bol koji sam nanela porodici koja je sve vreme bila uz mene a nije mogla da mi pomogne,a i bol koji sam nanela sebi pamticu celoga zivota!

sada sam zdrava,srecna i imam zdravu cerkicu i muza koje obozavam!

jedino sto sam sada prekoglave prevalila i neke panicne napade za koje postoji mogucnost da su posledica anoreksije!

svim mladim ljudima savetujem:
PAMET U GLAVU JER NIKOME NE TREBATE BOLESNI I JADNI,VEC STE POTREBNI SAMI SEBI ZDRAVI I VESELI(PA MAKAR BILI I DEBELI!!!)

pozdrav svima i veoma bih volela da vidim ovu temu u emisiji! Wink

ZIVOT NAM JE ONAKAV KAKVE SU NAM MISLI!!!
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 27, 2007 8:37 pm Odgovoriti sa citatom

Anoreksicne osobe policija privodi na prisilno hranjenje
http://dnevnik.hr/naslovnica/v....._12235.php

I to se desava, da ljudi ne shvataju da je problem u psihi.
Nezadovoljstvo, manjak samopouzdanja, nedostatak komunikacije sa bliskim osobama i neprihvacenost u drustvu dovodi do poremecaja u psihi, a takva osoba bira da na negativan nacin skrene paznju svojim izgledom. Sad Sad Sad

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Pet Apr 13, 2007 10:57 am Odgovoriti sa citatom

Alegra Versaće, naslednica italijanskog modnog carstva, hospitalizovana jer ima samo 35 kilograma! Porodica tuži medije zbog navoda da se Alegra "bori za život"

Ćerka Donatele Versaće, Alegra Bek Versaće, koja ima manje od 35 kilograma, hospitalizovana je ovih dana zbog anoreksije!

Porodica je hitro demantovala navode da se Alegra, kako su preneli svetski mediji, "bori za život" (zbog ove formulacije uslediće i tužbe!), ali su i priznali da Alegra zaista ima veliki zdravstveni problem.

Naslednica modnog carstva "Versaće", koje joj je testamentom ostavio njen pokojni ujak Đani, sa anoreksijom se bori već godinama, a njena slomljena majka prvi put je u javnosti priznala da njenu ćerku izjeda bolest.

- Moja ćerka je jako bolesna. Anoreksija je izjeda i užasno smo zabrinuti. Doktori se trude da je izvuku iz kandži ove opake bolesti i mi im potpuno verujemo.

Molimo vas da mislite na nas i da poštujete našu bol - rekla je Donatela, koja je ujedno priznala da Alegra boluje već nekoliko godina i da je svaki oporavak bio samo privremen.

- Situacija je već neko vreme pogoršana. Trenutno je u specijalizovanoj klinici, u kojoj dobija najbolju moguću negu - rekla je dizajnerka.

Ova tragedija samo je jedna u nizu koja je pogodila porodicu Versaće, nakon što je svetski poznati i omiljeni dizajner Đani Versaće ubijen ispred svoje kuće 1997. godine na Floridi.

Njegova sestričina tada je imala samo deset godina, a njegovu polovinu carstva nasledila je kada je napunila 18 godina i tako postala većinska vlasnica modne kuće koju vode njena majka i stric Santo, koji su vlasnici druge polovine.

Donatela se svojevremeno takođe borila sa opakom bolešću, priznavši pre dve godine da je dugo bila zavisna o kokainu. Alegra od 2004. godine studira dizajn u Njujorku da bi jednog dana mogla da zasedne na čelo porodičnog posla.

Izvor: Press

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 13, 2007 11:06 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Naslednica modnog carstva "Versaće"...

I koji ce joj sada to bogatstvo kad je zdravlje unistila...

Skoro sam nesto citala... i Andjelina Dzoli ima neki problem... bice mi zao ako se onako lepa zena unisti... daj Boze da nije anoreksija...

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 13, 2007 11:28 am Odgovoriti sa citatom

I ja sam gledala pre neki dan Holland’s Next Top Model pa je ziri dvema sestrama uputio kritiku tj. primedbu da povedu racuna o svojoj mrsavosti. Bas mi je bilo interesantno, jer ako takve vidjamo na TV ispada da je to trend, a mladi vole da su u trendu. Psiha je cudna Confused

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Pon Apr 23, 2007 8:31 am Odgovoriti sa citatom

BOLESNO!
U želji da postanu lepe i vitke, devojke, najčešće manekenke, obolevaju od anoreksije. Koliko su privlačne, procenite sami

Moderan način života sa sobom je doneo i pravu medicinsku revoluciju, koja je produžila čovekov životni vek. Međutim, sa pojavom lekova i tehnologija koje leče mnoge bolesti, pojavljuju se i bolesti društva odnosno ljudske psihe kod kojih lekovi često nemaju efekta. Narkomanija, alkoholizam i ostale bolesti zavisnosti teško je lečiti jer "pacijent" obično ne priznaje da je bolestan, pa i ne želi da pomogne sebi. Ipak, izdvajamo anoreksiju kao posebnu bolest kojoj treba stati na put.

Devojke (a najčešće je reč o manekenkama) smatraju da su lepe jedino ako su mršave, pa se izgladnjuju rigoroznim dijetama da bi, na kraju, obolele od teškog gubitka apetita, a njihovo telo se u potpunosti osušilo (fotografije koje gledate potvrda su ovih reči). Čak i kad postanu kosturi, strah od debljanja ih ne napušta, a u svetu su sve češći smrtni slučajevi anoreksičnih devo-jaka.

SIMPTOMI

Ukoliko primetite da neko u vašoj okolini ima navedene simptome obavezno se obratiti stručnjaku za pomoć!
Znatan gubitak na težini, strah od gojenja, preterano držanje dijeta i vežbanje, iskrivljena slika o telu, abnormalna zaokupljenost hranom poput brojanja kalorija, zatvor, suva, žućkasta koža, rast dlaka na licu i telu, gubitak dela kose, prestanak menstruacije, nestajanje seksualne želje, hladne ruke i stopala, hronična nesanica...

Osim praćenja surovih modnih trendova, razlozi za dobijanje anoreksije često su i emocionalne prirode. Anoreksičari obično dolaze iz porodice koje imaju visoke zahteve pa često traže savršenstvo, služeći se prisilom u mnogim vidovima života, posebno školi. Kao i kod narkomanije, i kod anoreksičara postoji poricanje i insistiranje na tome da ostanu mršavi.Kada im neko sugeriše da su premršavi, reaguju ljutnjom i svađom.

Neka istraživanja čak ukazuju na to da geni mogu donekle predodrediti anoreksiju, ali većina istraživača veruje da su ključne psihološke činjenice. Anoreksičari imaju vrlo malo samopoštovanja i osećaju se nedostojnima ljubavi.

Lečenje od ove bolesti je veoma težak i naporan posao, kako za samog pacijenta tako i za celu porodicu. Psihoterapija, redovno medicinsko praćenje i obraćanje pažnje na ishranu trebalo bi da budu deo svakog programa lečenja anoreksije. Terapije se razlikuju u zavisnosti od stadijuma u kojem se prepozna i pacijentovoj spremnosti na saradnju. Hospitalizacija je obično nužna ako je pacijent izgubio više od 25 odsto svoje uobičajene telesne težine. U središtu lečenja je prvenstveno individualna psihoterapija kako bi se otkrili emocionalni problemi i teškoće međuljudskih odnosa koji se možda nalaze u pozadini bolesti. Porodična terapija je takođe vrlo važna!

Izvor: Kurir

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 23, 2007 9:21 am Odgovoriti sa citatom

Vestacki izgled ne mora da znaci da je lepota, to je pitanje svesti da ovakav nacin vestacenja je bolest opasna po zivot i dali manekenka ili ona koja je ubedjena da je to savrsena lepota zeli da stavi zivot na kocku. Za ovakav vid bolesti jedino psihicko lecenje pomaze ukoliko se ustanovi dijagnoza na vreme.

- Prosle sedmice je jedna mlada holandjanka preminula nakon komplikacija nastale liposukcijom....tragicno, zbog lepote,
umesto da se kretala cesce ona je izabrala daleko veci rizik.
- Kao sto sve ima rok trajanja, tako to imaju i silikoni, iako su zastitne kese u proteklih nekoliko godina znatno poboljsane, problem ostaje u cinejnici da se radi o implantatima koji imaju kao i svaki proizvod svoj rok trajanja. 10 godina je neki maksimum za plastike, kojima pripada i silikon, nakon tog perioda postoji povecan rizik ispustanja toksicnih (otrovnih) omeksivaca koji se koriste da bi implantat ostao mekan slican prirodnom osecaju.....
Posto su grudi i onako osetljive na rak, mozete zamisliti sta se desava sa toksicnim materijama dugorocno kad se naslagaju medju mekim i masnim tkivom.
Ti implantati jesu ispitivani ali ne duze od 10 godina, niti i jedan proizvodjac zeli da da vecu garanciju, znaci ako cura sa 20 ih stavi, sa 30 bi morala ponovo pod noz, sa 40......itd.

Postoji nesto sto se zove "risk-benefit analysis", u ovom slucaju je "benefit" moralno izuzetno diskutabilan ukoliko se samo radi o komercijalnoj svrsi, sa izuzetkom onih za koje postoji klinicka indikacija.

Tema je anoreksija nervoza ja sam malo prosirio sa vestackom "lepotom".

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
sigi
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Apr 24, 2007 4:16 pm Odgovoriti sa citatom

onaj ko je bio bar jednom u GAK-u cray ,shvatice sta je anoreksija , modna industrija je pakao od zivota za neke devojke ,sve cesce po zadnjoj modi i momke anoreksija jako veliko zlo koje namecu kvazi modni kreotori ljudi bolesnog i izvestacenog shvatanja izgleda ljuckog tela oni su u 90% slucajeva krivci za to .
Na tom gaku sam video par devojaka koje je lecio jedan stvarno dobar tim doktora i strucnjaka ali nemoze to preko noci da se popravi ,anoreksija je tako reci neizleciva bolest kad se zapadne u istu kad se ceo imuni i genetcki sistem srusi u organizmu starosti od oko 25 godina tu nema pomoci ,cesti su i smrtni ishodi ,tuzno je videti devojku sa 23 godine i sa 32 kg koju hrane na cevcice, infuzije Sad koja je navodno bila manekenka neke poznate modne kuce Mad
preporuka : odgledajte film djavo nosi pradu

kad se neko necem dobrom nada
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!