NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubav i mora

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubav i mora
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 8:27 am Odgovoriti sa citatom

Ljubomora.
Jako delikatna tema.
Govore nam da je normalna u zdravoj meri, da daje smisao ljubavi, da je prirodna i potrebna. Da je suprotna od ravnodušnosti.
Uostalom, ima li čoveka koje je nekada nije osetio?

A opet, kako ona pravi pakao od zivota? Kako iz te normalne prelazi u nenormalnu? Da li zavisi od okolnosti ili od ljudi. Tj. hoće li jedan čovek biti ljubomoran u vezi sa jednom ženom, a u drugoj ne.
Kako je lako probuditi ljubomoru kod čoveka. samo mali nagoveštaj izdaje, i kreće fantazija koja može sve da umisli.

Kako živeti sa ljubomorom. Znam puno žena koje su u brakovima provele decenije da nisu imale muške prijatelje, izlazile same, ima slučajeva da kod ginekologa nisu smele da odu.. Nisu se bunile, sve zarad mira u kući.

Ne znam šta je gore. Biti ljubomoran, ili biti žrtva ljubomore? Ajde, sad kad vam kažem da je kod 70 posto svih ubistava, motiv ljubomora, mozda i znam odgovor na svoju dilemu. (imali smo dva ubistva sa tim mogućim motivom prosle nedelje, u Vasinoj u centru Beograda i u Jagodini)

Evo da kažem o sebi.. Bila sam ljubomorna do pre 5, 6 godina. Imala sam napade sumnji, nesigurnosti.. Ne znam sta se desilo ali se taj mehanizam isključio. Da li je stvar u samopouzdanju.. Ne verujem, i dalje imam svoje nesigurnosti.. Da li je stvar u količini ljubavi.. To tek nije. Da vam ne objasnjavam.. U godinama? Pa trebalo bi da budem ljubomornija, valjda su statsale lepe, zgodne devojke..

Mislim da je u vremenu.. Valjda za konstruisanje paralelnih svetova treba više dokolice. Ovako, kad je vremena malo, nemam kad da otvaram ta vrata.

A vi?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 10:00 am Odgovoriti sa citatom

Smile
Kada sam procitala naslov teme, pomislih na more (a) i leto i ljubavi, kad ono sasvim nesto drugo, ali svidja mi se.

Natasa Miljkovic ::
Govore nam da je normalna u zdravoj meri, da daje smisao ljubavi, da je prirodna i potrebna. Da je suprotna od ravnodušnosti.
Uostalom, ima li čoveka koje je nekada nije osetio?

Saglasna da je normalna u zdravoj meri, ali ne i da daje smisao ljubavi (ja bih nekako drukcije rekla, npr. da je normalno da se u ljubavi pojavi i osecanje ljubomore), dalje, nije potrebna, i bez nje se moze.

A opet, kako ona pravi pakao od zivota? Kako iz te normalne prelazi u nenormalnu? Da li zavisi od okolnosti ili od ljudi. Tj. hoće li jedan čovek biti ljubomoran u vezi sa jednom ženom, a u drugoj ne.
Kako je lako probuditi ljubomoru kod čoveka. samo mali nagoveštaj izdaje, i kreće fantazija koja može sve da umisli.

Mislim da zavisi i od ljudi, i od okolnosti, u stvari, najvise zavisi od ljudi; postoje ljudi koji su ljubomorni "uvek" i kad imaju povoda i kad nemaju, i takvi su celog zivota....
Kako živeti sa ljubomorom. Znam puno žena koje su u brakovima provele decenije da nisu imale muške prijatelje, izlazile same, ima slučajeva da kod ginekologa nisu smele da odu.. Nisu se bunile, sve zarad mira u kući.

Ne razumem, to je neka teska "patologija". Cuj, ne sme da ode na pregled, zarad kao nekog mira, da tako kazem, ne sme da vodi racuna o svom zdravlju....Poznajem zene koje ne nose suknje, ne daj Boze da je neko drugi pogleda, a ovo mi je odvratno....

A vi?

Jesam bila ljubomorna u nekim situacijama, "malo" i "zdravo"; ne pravim ljubomorne scene, jer mi je to fuj ; nisam u svakoj vezi bila ljubomorna, a nekad i kad sam imala razloga da budem ljubomorna, nisam bila.
E da, ima i onih koji namerno zele da te naprave ljubomornim, to mi je tako smesno i bzvz Rolling Eyes

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 11:02 am Odgovoriti sa citatom

Sve dok ne smeta nekoj strani mislim da ljubomora u braku nije suvisna. Ako pocne da stvara nekoj strani opterecenje- pritisak onda se je treba resiti.
Kod nas je na pocetku braka cini mi se bilo vise ljubomore sto ne znaci da smo sad ravnodusni ali je nekako necujna ne smeta nikome.
Mislim da ljubomoru i ne moraju sami partneri da izazovu kod nekog od njih moze doci i sa strane.
Znam jednog tipa koji zeni ne dozvoljava da radi i ona je zrtva ljubomore, pisao sam vec o tome na temi Zatocenice a opet znam jos jednog koji je toliko ljubomoran da ne dozvoljava da neko njegovoj zeni zadrzi kaput ili pripali cigaru, osetio ja na svojoj kozi.
Jednostavno u vezi ne dozvoliti da ljubomora ugrozi ono zbog cega smo usli u tu vezu a to je ljubav, naidje ona nije da ne naidje ali tek ona zdrava jer ni ravnodusnost nije dobra nikako.

boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 12:22 pm Odgovoriti sa citatom

Ono u sta sam siguran je da ovde necemo cuti nikog ko je ,, bolesno " ljubomoran... osobe kao one sto je Nenad pomenuo... svi znamo za barem nekoliko takvih primera... kao kada nas pitaju sta nam najvise smeta kod nekog, pa svi pricamo licemerstvo, laz ... a licemera i lazova na sve strane Smile...Ali posto je ovo ona poslednja recenica( treca) off-a koja se tolerise, da se vratim na temu Smile. Slazem se da ljubomore mora da postoji u odredjenim granicama, jer mi nekako ravnodusnost ne zvuci bas ,,najzdravije". E sada kolicina ljubomore dalje zavisi, kao sto jedna moja prijateljica nedavno rece Smile, od toga koliko je taj neko posesivan... nesiguran u sebe . Koliko je ,,mastovit" da u svojoj glavi isprica sebi citave price koje se nisu ni desile.
Moja iskustva sa ljubomorom kod drugih ( necu o sebi posto spadam u grupu ljubomornih u ,,granicama dozvoljenog " Smile ) je da su najvise ljubomore pokazivali smekeri, zavodnici, ,,veliki ljubavnici ", ,,koji zive zivot punim plucima " . Meni licno nikada nisu to priznali, iako smo recimo bili dobri. Znam za nekoliko takvih primera. To mi je bilo jako cudno, jer su se jednostavno sve vreme pricale druge price, a onda kada covek razmisli ( uh ima li teze rabote?!! ), shvati da je to i normalno. Narcisoidnost koja ih i gura u stalna osvajanja,flertovanja po svaku cenu, je i glavni problem zbog koga i ljubomora dolazi do nivoa kada postaje nepodnosljiva. Oni su centar sveta i to u svakom trenutku moraju da budu.
Mislim da neko, ako zeli nesto da uradi, on ce to i uraditi.Na meni je ne da tu osobu stavljam pod stakleno zvono, vec da svakim danom cinim sve da ja budem sve sto zeli i sto joj je potrebno u zivotu.
Poverenje je kljuc svega. Ako nemam poverenja u osobu sa kojom sam... pa sta radim onda sa njom?

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 12:34 pm Odgovoriti sa citatom

... Valjda za konstruisanje paralelnih svetova treba više dokolice...

Jedna mogućnost.
Zanima me zašto ljubomora i ljubav obavezno idu zajedno i po shvatanju puno ljudi na svom drugom kraju imaju ravnodušnost? Pre bih rekla da je ljubav sa zrncima ljubomore (ali stvarno zrncima) - ljubav, a obrnuto da je potreba za posedovanjem, skoro pa patologija.
Odrastanje je takođe bitan faktor. Emotivna zrelost i stabilnost veze u kojoj nema davitelja ljubomore je nešto što nam dolazi s godinama.
Mislim da ne bih mogla da podnesem da me neko guši ni ljubavlju, ni ljubomorom. Nemam potrebu da mi neko ljubomorom dokazuje ljubav; to je za mene gušenje, maltretiranje. I ne mislim da me moj muž ne voli ako nije ljubomoran. To mi samo znači da me voli, poznaje i ima poverenja u mene...
Sloboda koju imamo i koju ne zloupotrebljavamo je najbolji dokaz ljubavi Very Happy

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 12:45 pm Odgovoriti sa citatom

Kao sto je nicim izazvana preterana ljubomora znak da u vezi nesto nije u redu (kod tog ljubomornog partnera), tako i onaj partner nije sasvim normalan koji namerno izaziva ekstremnu ljubomoru kao neku vrstu potvrde naklonjenosti, narcizma i inverzne posesivnosti radi dokazivanja okolini; nebitno da se radi o muskom ili zenskom (u danasnjem svetu ravnopravnih).

Pokazivanje i/ili izazivanje preterane ljubomore je identicno stetno.

Simpaticna mi je saljiva ljubomora, ona je cak i zdrava u tolerantnoj (da ne kazem liberalnoj) vezi. Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 12:56 pm Odgovoriti sa citatom

Sjajna tema...

Bila sam jako ljubomorna, dok se i meni nije desilo to isključenje mehanizma Smile Shvatila sam, da je to ubedljivo najhladnije osećanje koje čovek može da poseduje! Nema tu mnogo ničega drugog osim onog: "JA" (ja - sam najgora, ona je najbolja ; ja - očigledno ne vredim, dok ona vredi; ja - se osećam užasno i preživljavam pakao)... Sve je uglavnom umišljeno i sve je naše patetično, povređeno i slabo "JA"... Druga strana ("ON" - ili neko drugi, nebitno), se isključuje... "ON" postoji samo u obliku mučitelja... sve ono, što kod njega voliš, pretvaraš u teoriju zavere protiv SEBE. I sve što urušava ono ponosno "JA" postaje hladno, neprijateljsko, tera u mržnju... Neprijatelja (suprarnicu) mrzimo, ali joj se i divimo... Sve što vidimo na njoj, u njoj, oko nje - počinjemo da preuveličavamo, idealizujemo, nekad to ide i do savršenstva! Još gore je ako nismo u situaciji da sa njom popričamo, da pogledamo, da li slučajno nema još koju vrlinu više, koju smo propustili Wink Tek onda sledi idealizovanje i umišljavanje...I iznova i iznova tako mučimo sebe, proganjamo se sa samima sobom...
(Preduhitriću ovde hm-a) Wink - sve je to rezltat povrđene sujete. Toliko puta sam sama rekla: "nisam ljubomorna, sujetna sam, nema to veze sa ljubomorom"... Ustvari, ljubomora je napredni oblik sujete.
Gore je biti ljubomoran nego biti žrtva iste. Nema goreg osećanja koje može da izjede, da u poptpunosti uništi dušu, da zatruje, osim naše sopstvene ljubomore... Kao žrtvi, donekle ljubomora može i imponovati... Ali teško onom ko se bori sa svojim unutrašnjim demonima, to je pravi užas...

Citat:

Evo da kažem o sebi.. Bila sam ljubomorna do pre 5, 6 godina. Imala sam napade sumnji, nesigurnosti.. Ne znam sta se desilo ali se taj mehanizam isključio. Da li je stvar u samopouzdanju.. Ne verujem, i dalje imam svoje nesigurnosti.. Da li je stvar u količini ljubavi.. To tek nije. Da vam ne objasnjavam.. U godinama? Pa trebalo bi da budem ljubomornija, valjda su statsale lepe, zgodne devojke..

Mislim da je u vremenu.. Valjda za konstruisanje paralelnih svetova treba više dokolice. Ovako, kad je vremena malo, nemam kad da otvaram ta vrata.

Mislim da grešiš Smile Svi mi možemo imati manje vremena za otvaranje tih paralelnih svetova dokolice kako kažeš, ali nije stvar u tome... Stvar je samopouzdanja i zrelosti. Kako neko može biti bolji od MENE kada sam svesna koliko vredim, kad sam već iskusila svu gorčinu neverice u SAMU SEBE i kad sam shvatila da sam dovoljno jaka, da mi to ne može naškoditi Wink Stvar je i ljubavi, druženju sa samim sobom... Kada si toliko bliska sa samom sobom i kad toliko voliš unutrašnju sebe, da tu ljubav prenosiš i na druge... ili tačnije: prelaziš na viši nivo svesti o sebi, gde shvataš da, teško da će ti doskočiti dovoljno jednaka suparnica... sve koje vidiš kao manje vredne (što postižeš spoznajom sebe same), ne mogu ti naškoditi nikada... (a 99% njih ćeš videti na taj način, kad se mehanizam isključi Wink)...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 1:06 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Sjajna tema...

Bila sam jako ljubomorna, dok se i meni nije desilo to isključenje mehanizma Smile Shvatila sam, da je to ubedljivo najhladnije osećanje koje čovek može da poseduje! Nema tu mnogo ničega drugog osim onog: "JA" (ja - sam najgora, ona je najbolja ; ja - očigledno ne vredim, dok ona vredi; ja - se osećam užasno i preživljavam pakao)... Sve je uglavnom umišljeno i sve je naše patetično, povređeno i slabo "JA"... Druga strana ("ON" - ili neko drugi, nebitno), se isključuje... "ON" postoji samo u obliku mučitelja... sve ono, što kod njega voliš, pretvaraš u teoriju zavere protiv SEBE. I sve što urušava ono ponosno "JA" postaje hladno, neprijateljsko, tera u mržnju... Neprijatelja (suprarnicu) mrzimo, ali joj se i divimo... Sve što vidimo na njoj, u njoj, oko nje - počinjemo da preuveličavamo, idealizujemo, nekad to ide i do savršenstva! Još gore je ako nismo u situaciji da sa njom popričamo, da pogledamo, da li slučajno nema još koju vrlinu više, koju smo propustili Wink Tek onda sledi idealizovanje i umišljavanje...I iznova i iznova tako mučimo sebe, proganjamo se sa samima sobom...
(Preduhitriću ovde hm-a) Wink - sve je to rezltat povrđene sujete. Toliko puta sam sama rekla: "nisam ljubomorna, sujetna sam, nema to veze sa ljubomorom"... Ustvari, ljubomora je napredni oblik sujete.
Gore je biti ljubomoran nego biti žrtva iste. Nema goreg osećanja koje može da izjede, da u poptpunosti uništi dušu, da zatruje, osim naše sopstvene ljubomore... Kao žrtvi, donekle ljubomora može i imponovati... Ali teško onom ko se bori sa svojim unutrašnjim demonima, to je pravi užas...

sa ovim delom se potpuno slazem...
ljubomora je pre svega ugrozen osecaj sopstvene vrednosti...

Citat:
Mislim da grešiš Smile Svi mi možemo imati manje vremena za otvaranje tih paralelnih svetova dokolice kako kažeš, ali nije stvar u tome... Stvar je samopouzdanja i zrelosti. Kako neko može biti bolji od MENE kada sam svesna koliko vredim, kad sam već iskusila svu gorčinu neverice u SAMU SEBE i kad sam shvatila da sam dovoljno jaka, da mi to ne može naškoditi Wink Stvar je i ljubavi, druženju sa samim sobom... Kada si toliko bliska sa samom sobom i kad toliko voliš unutrašnju sebe, da tu ljubav prenosiš i na druge... ili tačnije: prelaziš na viši nivo svesti o sebi, gde shvataš da, teško da će ti doskočiti dovoljno jednaka suparnica... sve koje vidiš kao manje vredne (što postižeš spoznajom sebe same), ne mogu ti naškoditi nikada... (a 99% njih ćeš videti na taj način, kad se mehanizam isključi Wink)...

sujeta je i u tome da druge vidis kao manje vredne...
nije poenta u tome da gradis samopouzdanje videci druge kao manje vredne... nego videci sebe kao nekog ko vredi... nekog ko vredi bez obzira na sve okolnosti, koje mozda i ne izgledaju najsjajnije... pri tom ne stvarati neku laznu uzvisenu sliku o sebi... nego videti sebe kao nekog ko vredi samim tim sto postoji....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 1:08 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

nije poenta u tome da gradis samopouzdanje videci druge kao manje vredne... nego videci sebe kao nekog ko vredi... nekog ko vredi bez obzira na sve okolnosti, koje mozda i ne izgledaju najsjajnije... pri tom ne stvarati neku laznu uzvisenu sliku o sebi... nego videti sebe kao nekog ko vredi samim tim sto postoji....

Pa to sam i rekla... kada počinješ da vidiš sebe kao nekoga ko vredi više...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 1:13 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
hm ::

Pa to sam i rekla... kada počinješ da vidiš sebe kao nekoga ko vredi više...

ne kao nekog ko vredi vise od drugih...
nego kao nekog ko vredi ma sta se desilo...

poenta je u tome da oslonac za svoj osecaj vrednosti prestanes da trazis u validaciji koju dobijas od drugih... ne cini te vrednijom necija ljubav, niti te manje vrednom cini nedostatak iste, tj. preusmeravanje ljubavi te osobe na neku drugu osobu...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!