NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?

Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Maj 15, 2009 8:57 pm Odgovoriti sa citatom

Veceras od 22:05h

Jovana Papan, gost Kljuca, bice gost i na forumu. Dobrodoslica njoj.
Vi izvolite sa pohvalama i sugestijama.

Pregled emisije

Prof. dr Jovo Toševski:

- Kada se čovek odvojio od primata dobio je drugi deo mozga koji se zove prefrontalni korteks. Taj deo mozga smišlja i pravi posebno muška i ženska prava, a ne ljudska. Time se dolazi do degradacije i jednog i drugog pola.
- Muškost u Srbiji još uvek nije ugrožena, ali planetarano jeste.
- Majka priroda učinila je da žena zna šta radi ali ne zna šta hoće.
- U svakoj seriji muškarci su budale koje nešto izigravaju, dok su žene uvek u pravu. A ženu najviše nervira da muškarac bude budala.
- Kaznio bih zatvorom muškarca koji dobija batine od žene.
- Nema podjednakih prava između muškarca i žene. Zato postoje polovi. Kada bi bilo podjednakih prava ne bi bilo života.
- Žena je ta koja muškarca dovede do toga da on stoji mirno kada ga ona udari.
- Žena je izuzetno potentno biće. Govorom, nagovorom, pristupom - u prednosti je nad muškarcem. Ona je u stanju da ga dovede dotle da on sam na to pristane. To je njena prirodna potreba.
- Kako god okrenuli, mušarcima ipak niko ništa ne može.
- Muškarci su oduvek više stradali od žena.
- Muškarci su medijski eksponiraniji da bi se približili i udovoljili ženama.
- Čim se približiš ženi ti si automatski za nju manje privlačan.
- Žena je takvo biće da od nje možete napraviti šta hoćete.
- Ženi recite da joj haljina ne stoji dobro, ali ne direktno , i to je dovoljno za nju da je poremeti.
- Nemoguće je da muškarac udari ženu na moje oči. Ustao bih da njega pretučem, jer ženu morate odbraniti. U obrnutom slučaju, da žena njega udari, odvojio bih ga od nje i pitao da li je normalan.
- Ako muškarac dozvoli da ga žena maltretira kod kuće, onda on stvarno to i zaslužuje. Nadam da je procenat tih muškaraca mali.
Ključna reč: Nema ugroženih muškaraca. Muškarac po definiciji ne sme da bude ugrožen.

Jovana Papan (kulturolog):

- Nasilje nad muškarcima kod nas je još uvek tabu tema. Postoji podsmeh i otklon kada se ta tema uopšte načne.
- Duh vremena je takav da postoji velika osetljivost prema problemima žena. Žene se opažaju kao jedine žrtve, dok se na muškarce ne gleda tako ozbiljno, već se, u većini slučajeva, polazi od toga da su sami krivi ako im se nešto dogodi.
- Vreme je da se postavi pitanje šta je sa pravima muškaraca. To je jedna sasvim dovoljno ozbiljna tema koja zaslužuje da se o njoj misli i govori, ali i da uđe u institucije. Koliko sam shvatila, muškarci nailaze na problem kada preko insitucija treba da reše neke svoje probleme.
- Danas se od muškaraca mnogo više očekuje nego od žena.
- Postoji predrasuda da žene nisu agresivne. Ogromna je količina studija na temu ženske agresivnosti, koja pokazuje da je nasilje prilično simetrično raspoređeno među polovima, s tim što su metode drugačije.
- Prema nekim studijama, žene češće iniciraju nasilje, dok muškarci mnogo više nanose teške povrede.
- Javnost ima veliku osetljivost na probleme žena. Nedavno je u novima bio naslov da žene u Srbiji više umiru od batina nego od bolesti.
- Potpuno je besmisleno da se kao nasilje obeležava kritikovanje i sl. To je krajnje neozbiljno i potpuno obesmišljava pojam nasilja.
- U javnosti i medijima postoji drugačiji pristup kada su muškarci ugroženi i kada su žene ugrožene.
- U medijima postoji satanizacija muškog pola u smislu da se muškarci uglavnom predstavljaju kao nasilnici.
- Kada u reklami žena ošamari muškarca zato što nije podigao dasku na wc šolji, onda je to smešno. Ali kada u reklami muškarac ošamari ženu, odmah se razmišlja o tužbi.
- U strategiji za rodnu ravnopravnost, kada je u pitanju zdravlje, govori se samo o ravnopravnosti žena. U Britaniji se 8% više novca izdvaja za istraživanje bolesti koje pogađaju žene.
- Skoro je bio slučaj u Australiji da je povučeno istraživanje jedne bolesti, uz obrazloženje da ona pogađa uglavnom bele muškarce.
- U drugom talasu feminizma muškost je postala politički nekorektna, odnosno, neka vrsta društvenog zla koje proizvodi patrijarhat, ratove, kapitalizam.
- Danas postoji generalno očekivanje žene da muškarac bude metroseksualac, dok sa druge strane neki instinktivni deo traži mnogo primitivnije muške osobine.
- Muškarac je danas zbunjen jer ne zna šta se od njega očekuje. Ispada da se u isto vreme očekuje i da lupi šakom o sto, i da plače.
- Kada bi u javnosti postojala kampanja za zaštitu muškaraca sigurno bi bilo primedbi i reakcija, ali mislim da bi mnogi i pozdravili tako nešto.
Ključna reč: Ne budite žrtve. Psihologija "jadan ja" nije ni za muškarce ni za žene, jer ne vodi ničemu.

Suzana Anđelković ("grupa 27"):

- Muškarci kao žrtve nisu tabu nego se u ovoj invaziji borbe za reemancipaciju ženskih prava slabije govori o njima kao žrtvama. Mislila sam da je žena doživela emancipaciju davno.
- Srpska žena, ili žena u Srbiji, vrlo dobro je inkorporirana u sve segmente društvenog života koji po nekom modelu pripadaju muškarcima.
- Na vojnoj akademiji danas imamo 5 žena pilota. To znači da ovaj sistem i ljudi u njemu imaju dobru volju da žena bude uključena u sve segmente.
- Suština je u implementaciji zakona – muškarcima ne sme da se pomogne.
- Žene, kao i muškarci, mogu da budu nasilnici.
- Jovan Malušić, moj klijent. Čovek koji je svoju ženu prilično dobro opremio i toliko brinuo o njoj da je ona u jednom trenutku sa prijateljicom njega izbacila iz sopstvenog stana. Čovek je prvo završio na neuropsihijatriji, zatim je dobio infarkt miokarda, da bi na kraju dobio i karcinom kože.
- Imamo situaciju da je žena pred maloletnom decom gasila cigarete na koži svog muža.
- Imamo situaciju da se žena štipala pred odraslom decom i mužem, a onda otišla kod lekara opšte prakse i dobila potvrdu da je imala povrede nanete od strane svog supruga.
- Imamo situaciju gde žena decom ucenjuje svog supruga, govoreći mu da jednu od njih može dobiti samo u kovčegu.
- Muškarci se jako teško javljaju kao žrtve. Vrlo teško prihvataju činjenicu da su žrve upravo iz problema mentaliteta i patrijarhalnog društva koje ima svoje manjkavosti.
- Moje delovanje nije u odbrani muškaraca. Njima se ne može pomoći ako su dozvolili ženi da ih tuče, jer su time upali u ozbiljan problem izgubivši integritet i identitet. Ali postoji zakon. Postoji pravo da se mogu zaštiti i da se ta jedna žena sankcioniše na jedan pravi način, što se do sada, nažalost, nije dogodilo.
- Ako vas roditelji ne tuku dok vas vaspitavaju, koja to osoba ili bračni drug ima pravo da vas tuče?
- Danas se raznim kampanjama za zaštitu žena stiče utisak da muškarci postaju sivišni.
- Kod nas je ugroženo 36% muškaraca. To je podatak čoveka koji je radio istraživanje na naučnoj osnovi.
- Ugroženog muškarca u Srbiji kulturološke odrednice onemogućavaju da govori o tom problemu.
- Mnogo muškaraca bilo je primorano da napusti domove koje su oni izgradili, a da bi ostavili taj prostor svojoj supruzi i deci, što je greška.
- Apelujem na institucije, na pravosudni sistem i centre za socijalni rad da daju egal pristup i mamama i tatama.
Ključna reč: Žene ne moraju da budu venere, ali neka ostanu žene u pravom smislu te reči - u punom biološkom, emocionalnom i fizičkom kvalitetu. Muškarci neka budu muškarci i neka vole i poštuju te svoje žene na pravi način. Ako treba zajedno da prođu i kroz pakao, neka prođu, ali to može da ih dovede i do raja.

Natalija Mićunović (Uprava za rodnu ravnopravnost – Ministarstvo rada i soc. politike):

- Pokazalo se da žene mogu da rade sve što rade muškarci, to je prevaziđeno pitanje. Sada dokazujemo da muškarci mogu da rade sve što žene rade, kao i to da mogu da se bore za svoja prava.
- Seksualnost je suviše jak nagon da bismo mislili da je ozbiljno ugrožena. Ugrožene su uloge koje je sociološki pogled na svet nametnuo seksualnosti.
- Danas imamo veliki problem kod rodnih uloga budući da su one jako konstruisane, kao i to da su se dosta udaljile od prirodnog modela.
- Prema podacima kojima raspolažemo, smatra se da je oko 7-8% žena nasilnica. Oko 93% nasilnika su muškarci.
- Unapređivanje rodne ravnopravnosti znači upravo unapređivanje saradnje među polovima.
- Postoji jedna nametnuta, satirična slika o tome kako treba da zgleda savremen muškarac.
- Postoje predrasude da su muškarci jači. Takve predrasude su vrlo jake kod svih koji sprovode zakon.
- Muškarci žrtve su vrlo retki i izolovani slučajevi. Ne treba patologija da se predstavi kao nešto što je trend.
- Patrijarhat je jedan poremećen sistem koji vrši ogroman poremećaj i kod žena i kod muškaraca.
- Muškraci kraće žive zato što su češće žrtve nasilnosti - ali ne od žene, nego od drugih muškaraca.
- Mitraljezi i lutkice su gluposti. Deca treba da se igraju kockama, da ređaju reči, da uče. A ne da se mitraljezima uče nekoj agresivnosti.
- Ne možemo da izolujemo muškarce od žena. Mi smo prijatelji i saradnici u zajedničkom napretku društva.
- U našem departmanu imamo 3 muškaraca, i 6 žena.
Ključna reč: Saradnja, saradnja, saradnja.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Pon Maj 18, 2009 6:22 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 15, 2009 11:18 pm Odgovoriti sa citatom

Zenu treba spustiti da bi je privukli?!
Zena je takvo bice da od nje mozete napraviti sta god hocete?!
I to su saveti gospodina Tosevskog? Ja nemam komentar...
Zao mi je sto se u nekim trenucima od ozbiljnog problema pravila smejurija. Nije smesno kada muskarac trpi fizicko nasilje od zene! I uopste nije vazno sta je dovelo do tog problema, vazno je problem resiti, kada on vec postoji.
Natasa, svaka cast sto ste uspeli da se izborite za rec u odredjenim trenucima, cini mi se da nije bas bilo lako! Smile

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Maj 15, 2009 11:18 pm Odgovoriti sa citatom

Pa bilo je OK...mada moglo je i bolje... Wink
Malu su upadali jedni drugima u rec... Rolling Eyes
Imam utisak da su svasta napricali a da nista konkretno nisu rekli...
Mozda gresim...ali...ok
Sve u svemu pokrenula se tema i o tome... pa ce se od sada svakako obracati vise paznje na nasilje zena nad muskarcima....
I jos nesto...Dr Tosevski ne odaje utisak zvanja doktora...

Dum Spiro, Spero...
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 15, 2009 11:27 pm Odgovoriti sa citatom

Nedokazanost zena izvire iz razmisljanja onog jovana seksologa....
I covek ne shvata zakon....uticaj zakona na psihu, jer je anarhista...

A za goscu Jovanu, posle tih silnih pametnih kulturoloskih primedbi , kljucna rec koja je bez veze...kao da zrtva moze da odluci da ne bude zrtva u svim slucajevima....jer i to zavisi od procene konformnog uticaja...tj da li ce biti oznaceni kao krivci ili ce stvarno biti shvaceni kao zrtve....
Sve zrtve smatraju da mali oblici nasilja ih ne cini zrtvama iako to malo nije njima malo , a to "malo" tumace kroz vizuru drustva ....

-------------------------------------------------------------------
Zanimljivo je da maltretiranje zene nad muskarcem osim sto izaziva nasilje muskarca ima jos jedan efekat...
Zbog vecine i vladavine vecine, svaki muskarac koji se izdvaja iz grupnog nacina ponasanja...biva osudjen tj gubi pravo na pravo i zakon....jer ne postoji interesna grupa koja ce da brani njegovo pravo...
Znaci ni muskarci ni zene nece da brane pravo muskarca koji ne zeli da predje u nasilnike fizicke prirode kao odgovor na nasilje psihicke prirode koje mu cini zena....
Da li je pravo demonstracija moci vecine ?
Po donosenju odluka tako se u srbiji shvata....da vecina donosi odluke , pa i pravo na pravo....i pravne propise...
Znaci humanost ne postoji niti emancipacija, a postoji dominantno pravo...tj pravo pripadnika vecine...

P.S. Po odradjivanju emisije mogu da donesem hrabru pretpostavku da je zbog manjeg setkanja i obaveza Natasa vise posvecena i bolje radi posao....iako su opet , zato sto su bili nemedijski gosti (gosti iz naroda), pricali u glas....

Zahvaljujem i punackoj osobi koja je puno dobrih reakcija i argumenata imala, iako kad se sve skupi konacan zakljucak ipak ne prati sve argumente....ali ona nije jednoumna...i pravilnim prezentovanjem argumenata ona se vrlo lako moze postaviti u najboljoj nameri....

Eto od pola trudnoce , a ja dva puta zadovoljan sa 4+++ Natasinom emisijom i prilozima....

P.S.S. Ja jesam doziveo onakvo maltretiranje zenske osobe, ali ga nisam primio k srcu ,kao i mnogi muskarci , vec to pripisao emotivnoj nezrelosti i razmazenosti zene, ali stoji da posle dve ozbiljne opomene vrlo lako moze da se desi povratna samarcina...ali to je njena pobeda jer me je ucinila nasilnikom u samoodbrani (nebitno mi je da li ce neko to da potvrdi da sam zrtva ili ne).
Na zalost prisustvovao sam i fizickom maltretiranju na granici sa silovanjem od strane zena....ja nisam poneo oziljke, ali druga muska osoba jeste...

+1 na onu brojku za muskarce koji su osetili nasilje....ali ih i dalje volim...tj ja mu dodjem primer za muskarca po meri onog seksologa....ali i dalje ne zelim da ja uzimam zakon u svoje ruke....vise nego sto moram...a tada je kraj (jednom izvan pravnog sistema obicno akcija povlaci drugu akciju)...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 15, 2009 11:59 pm Odgovoriti sa citatom

ubedljivo najrazumnija i najmudrija osoba u studiju je Jovana. Sve sto je rekla bilo je na mestu i bilo je izreceno vrlo smireno. Kamo srece da su cesce gosti tako kulturni, obrazovani i misleci ljudi. Ona zna sta prica i zasto to prica, za razliku od gospodje iz ministarstva koja samo ima nastup kao da sve zna. Jovana prica kroz znanje i razmisljanje.

gospodja koja je pricala o slucajevima ugrozenosti muskaraca je mislim imala vrlo uravnotezen i odmeren, mada ipak ne bas medijski atraktivan nastup... ona prica uglavnom kroz cinjenice i zdrav razum...

njih dve su ujedno bile i najbolji deo emisije...

Tosevski je razocarenje, pre svega u smislu nastupa, narocito zbog nekih upadica, zbog cestih digresija, zbog pomalo pojednostavljenog pogleda na stvari, ali mora mu se priznati povremena skoro genijalna lucidnost u razmisljanju i reagovanju. Moze se ipak reci da on ima neki svoj pogled na svet za koji je nekakvu podlogu nasao i u svom radu, i iz koga je razvio svoju zivotnu filozofiju. On prica iz ugla tog svog shvatanja.

gospodja iz ministarstva je ostavila utisak alapace koja neprekidno nekulturno upada ljudima u rec, koja mora da uvek bude u pravu, cija mora da bude zadnja... takodje ostavila je utisak nekog ko se klanja bezrezervno ideologijama evropejstva, skolstva i cega sve ne... zanimljivo je da je nagovestila konflikt u Iranu...bice da je obavestenija od vecine...

mene je zapanjila izjava da je igra sa lutkicama glupost, da postoje pametnije igre tj. da je bolje da deca uce slova i brojeve.... to je neko isuvise formalno shvatanje i skolstva i uloge igre i toga sta je vazno, a sta nije...pa deca kroz igru lutkicama imitiraju i usvajaju modele ponasanja odraslih, razresavaju konflikte...igranje lutkicama je priprema za ulogu majke i uopste socijalizacija... igra samo kockicama, brojevima i slovima-tako se ponasaju samo autisticna, socijalno neprilagodjena deca koja ne priznaju postojanje drugih... normalnoj deci je neophodno projektovanje svojih socijalnih iskustava u "pretend play"...pa zato najbitnije igracke i jesu mala kola, mali ljudi, orudja i oruzja koja ljudi koriste....a ona zena onako samouvereno da izjavi da su igre lutkicama i oruzjem glupost....

da ne pricam o ulasku u EU kao glavnom nacionalnom interesu ...valjda je nacionalni interes unaprediti zemlju, ojacati privredu, unaprediti skolstvo, zdravstvo, izgraditi infrastrukturu, izgraditi humanije drustvo... valjda je ulazak u EU sredstvo, a ne cilj?

takodje likom me podseca na Dragoljuba Micunovica, sto mi je u startu stvorilo negativan utisak (ne zato sto taman posla nesto lose mislim o gospodinu Micunovicu, nego zato sto me je navelo da razmisljam o nepotizmu....)

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 3:05 am Odgovoriti sa citatom

Meni je prilog bio najbolji. A emisija.....haoticna, u jednom trenutku svi su pricali. Kako je poceo Tosevski, tako sam se odmah 'skenjala', plus sto je dok su drugi pricali komentarisao, saputao sa Suzanom, i na kraju sta je on uopste rekao....Da, rece da muskost nije ugrozena kod nas, na Balkanu, jer ovde zene postuju muskost; i tako svasta nesto....
Jovana Papan Thumb Up , medjutim i ona je upadala u rec par puta. Gospodja Micunovic the best, kakva steta sto nije imala vise prostora, precizna, jasna, sve lepo definisano, medjutim ni ona "nije ostala duzna" na upadice drugih, bzvz.
Sto se tice Suzane, osim sto se dosaptavala, najveci minus je, kad je rekla: "Pa da, samo to" ili "Samo to", na odgovor u vezi nacionalnog interesa. Znaci, pitala je Nataliju, ona joj odgovora, i Suzanino samo to se ne uklapa. Ne samo ona, i ostali takodje nisu mogli da se "uklope" nekako u razmeni tokom emisije....
E da, reakcije publike....Jedan mladic iz prvog reda samo sto nije iskocio iz stolice u jednom momentu Laughing Blink

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 8:36 am Odgovoriti sa citatom

Dobro me podseti hm....

Zasto sam dao 4+++.
Pa zato sto u emisiji ne treba da bude izgovoreno samo ono sa cim se slazemo , vec i ono sa cim se ne slazemo (nebitno da li je istina...)
Uostalo zasto dva reda fotelja...
Ta zena iz ministarstva je stvarno dobro branila poziciju zena kao zrtve, a to je bilo potrebno u emisiji (lutkice je olako agresivno ocrnila kao simbol tradicionalizma zaboravivsi barbiku koja je danas kuja , a ne domacica ili zena)

Jovo je stvarno dobro odigrao ulogu muskarca tradicionaliste (ono sto je masovno u narodu).

Prilog kome je zamereno da nema polnu ravnotezu je takodje dobro odradjen iako ce biti relativizovan, ali nocu bi taj drugi prilog bio opasan...
Ja uzivo video primer u Ruzveltovoj kod AMSJ postoji klub u 00.45 letnje vreme, zenska agresivno povlaci i vice na svog frajera 50tak metara od obezbedjenja....1min,2min...on je povlaci za ruku i navodi na setnju , ali ona nastavlja , odvaja se od njega, on joj lupa samar...
To je obezbedjenju bilo dovoljno....prisli ugazili(bukvalno je ostao na sinama unakazen jer su ga bombardovali i kad je lezao i plus sutirali).
Ja se uplasio da je coveku slomljen vrat, cudan mu je bio polozaj, cujem krklja...obezbedjenje ne da blizu...Devojka place i moli da ga ne biju , "nije on takav", zatim odlazi do kola i mobilnim zove koga zove....
Zakljucak meni je potvrda iz slobinog vremena da provokativnu zensku moras smiriti pre nego sa njom izlazis , a ako vec provocira i mrda repom, odmah odjebes....inace ce se uvek naci onaj koji je video mahanje ili onaj koji je branilac zena ......

A ocekivanja...?
Ja ne ocekujem od kulturologa da zahteva i osmisli kampanju za priblizavanje normi sta je nasilje nad muskarcima koje ne treba da se trpi (a to je pozadina njene kljucne reci, da zrtve ne moraju da budu zrtve).
Ocekujem od pravnika da u kljucnoj zahteva drugacije pravo , ne i da uredjuje dopise i kampanju da se menja obicajno pravo...
Ne ocekujem od tradicionaliste da leluja u stavovima , jer blago pomeranje i jeste najbolje tj muskarac treba da se zastiti od novih zakona da bi ostao muskarac, od novih ne smes, novih nisi nikakav ako si takav itd....pisanih i drustveno nenapisanih zakona....
A upravo vam je gospodja iz ministarstva dala argumente da se iskljucivo , ne samo masovno zahteva novi muskarac koji je vise zensko sa pimpekom nego muskarac...
Mislite da ce zene da shvate da je apsurd sto traze mangupa koji ce kad ih upozna da bude miran kao jagnje?
Zene su navikle da traze , to im je odavno polna uloga, od hrane do sigurnosti , a muskarac je taj koji obezbedjuje sigurnost (pa i teritorije) i hranu....One ne razmisljaju strategijski vec planski....Novo doba ih nije zateklo pripremljene i vise je nesreca nego sreca sto se toliko izaslo u susret njihovim planskim zahtevima (lobi i potrosacko drustvo su odradili posao , novac ima moc i zeli moc)....

Povecani broj homoseksualaca oba pola bi mogao da bude odgovor na novu drustvenu podelu MZ uloga....Mogao da bude....
Moje misljenje je da je pre odraz egomanije, pa se povrsno trazi slicnije i ugodnije, a tu je sopstveni pol i polne razlike (ovde ima clanova koji misle da ne postoje mentalne , psiholoske i fizicke razlike izmedju M i Z, sto samo pokazuje da pismenost i diploma nije dovoljna, a pruza znatnu laznu utehu ) jasno resenje....

Seksualnost , prekinut tok normalnog seksualnog komuniciranja izmedju M i Z , a bilo je vec tema pre godinu ili vise, su samo jasno ispoljili potreban korak lobija da se prekine sa postojecim , jasno nacrta novo , pa ce ono malo sto prihvati novo delovati kao uzor kad vec ne postoji alternativno....

Zato ocenjujem sa visokom ocenom i pored jasnog Natasinog antitalenta da drzi situaciju pod kontrolom....ali zacudo , bas to je dalo gostima izrazaj bez veceg usmeravanja i pritiska....

Moje poverenje u pravilno pozicioniranje tematike bez relativizovanja zenske tuge i zrtvi mi se cini opravdano...
Bez obzira sto narod voli zakljucak , sto cekaju da ih cobanin povuce na neku stranu...i sto ce im se emisija u kojoj je dosta receno ali nije i zakljuceno na koju stranu , uciniti nedorecenom....

P.S. Fizicko nasilje kao krajnji argument nad argumentima ce postojati jos puno godina, to je jedina komunikacija sa nerazumnima (cak i kad su psihicki bolesnici van ustanova), to je jedini argument koji zavrsava svadju, resava neresene imovinske probleme i trazi od osobe "meru" po meri nasilnika....Ukidanje te komponente kod razumnih , a ostanak kod nerazumnih daje samo jos vecu moc nerazumnima pored njihovog ludila...
Zakon trenutno to lepo resava....Bez pravde za urosa...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 9:05 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
I to su saveti gospodina Tosevskog? Ja nemam komentar...

Srpski dr. Phil Smile))

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 9:37 am Odgovoriti sa citatom

Emisija je, kako je i trebalo, otvorila nova gledišta na međupolno nasilje, na deo koji se tiče onog o kome se ređe priča.
Nije fer da govorimo o Natašinom nastupu, koji je po mom mišljenju sasvim dobar. Ponoviću, nije ona vaspitačica, već voditelj koji i treba malo da priča, postavlja ključna pitanja i usmerava emisiju. Pričanje uglas nije njen problem. Vidi se tačno da je dr Toševski čest gost televizija, čovek ume da ne upada u reč, ali to nije sad tema... Shocked
Prilog u emisiji pokazuje naše neguranje nosa u tuđa posla. Da ga je malo više tukla, gazila ili slično, verujem da bi neko prišao. U ovakvoj siuaciji ne bih prišla, iako sam čak i kao dete dizala pijanice koje spavaju na trotoaru, ne znajući o čemu se radi. Ovom paru ne bih prišla, jer nije redak slučaj da, kada se dvoje svađaju ili tuku, treći, koji bi da ih razdvoji, dobije po nosu od oboje. Svađe i tuče su nečiji način života. Izgledalo mi je kao da takav momak i voli da ga takva cura vošti, jer bi se normalan okrenuo i otišao.
Sviđa mi se stav dr Toševskog da muškarac može od žene da napravi šta hoće. Sigurna sam da nije mislio na nasilne metode. Pravi muškarac će privoleti svoju ženu da bude onakva kakva njemu odgovara. To što će se ona vremenom (kad dobije decu i ostatak jarma na pleća) preobratiti u zlu vešticu, nema veze s rečenim... Ljubav je čudo Very Happy
Mislim da u svojim stavovima i ponašanjima nismo daleko odmakli od perioda detinjstva. Deca vole pravila, vole red. Oneg trenutka kad dođemo u situaciju da zagospodarimo svojim životima i pravimo sopstveni red, gubimo konce i počinjemo da tražimo samo svoja prava. Dok se znao red, znala su se i prava i obaveze. Smile

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 9:57 am Odgovoriti sa citatom

Na žalost, moram da kažem kada sam stisnula taster off na TV-u, osećala sam olakšanje Shocked
Toliko priče, svi u isto vreme... upadanje u reči...
Svašta napričano, a ništa rečeno Shocked
Baš mi je bilo naporno da gledam... bila sam stisnuta svo vreme...

Sipmatična mi je bila rečenica ovog dr..
" Žene znaju šta rade, ali ne znaju šta hoće" Laughing ima istine, itekako....

Nataša, trebala bi da nabaviš neki taster da kada stisneš, sve goste odvali struja i ućute...

Osnovna nekultura kako su upadali jedno drugome u reč
Shocked

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!