NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekarske greške

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekarske greške
Autor Poruka
jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 11:17 pm Odgovoriti sa citatom

Jedne noci moj otac je imao jake bolove u stomaku. Odvezem ga na Hitnu, kazu oni njemu bubrezi, samo ti prenosi bol na stomak, daju mu inekciju i posalju ga kuci. To je trajalo 7 dana. Da napomenem da sam ga svaku vece vozila na Hitnu. Da bi 8 dan bukvalno umirao od bolova, dezurni lekar ga posalje tek tad da vadi nalaze, sestra koja radi u laboratoriji na svoju odgovrnost uradi i amilaze ( kada su povicene upucu na to da nesto nije uredu sa pankreasom-gusteracaom koja luci inzulin), jer je eto imala neki osecaj da to nije u redu. Aminaze su bile pet puta vece od dozvoljneog. Odvedu ga na snimanje, na gusteraci haos. Hitno za Bg na drugu hirusku na operaciju. Da nije bilo te laborantice moj otac sada ne bi bio ziv. Vec dve godine ima hronicnu upalu pankreasa i dobio je secer zbog toga, jer kao sto rekoh on luči inzulin.

Mada bez obzira na sve ovo, kroz ove dve godine njegovog lecenja po raznim bolnicama vise smo sretali one dobre ,prave doktore koji znaju kakvu su zakletvu polozili.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Redrose
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Okt 2007
Teme: 7
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 11:29 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Tražili tumor uništili fetus:
......Još drastičniji primer lekarske greške, koga će se doktorka Jančić sećati do kraja života, jeste slučaj četrdesetsedmogodišnje žene kojoj je dijagnostikovan tumor u stomaku, a žena je bila u sedmom mesecu trudnoće.
- Žena je operisana na Drugoj hirurškoj klinici. Što je najgore, hirurzi ni tokom operacije nisu primetili da je u pitanju trudnoća a ne tumor. Izvadili su matericu sa plodom i poslali u laboratoriju na analizu. Tek je laborant primetio da je reč o bebi. Iako se svi materijali nalaze zaključani u laboratoriji, taj materijal je tokom noći nestao. Profesor koji je rukovodio operacijom kažnjen je tako što godinu dana nije mogao da bude šef operativne ekipe. Što je najgore, pacijentkinji, a ni njenom suprugu, koji su se inače lečili od steriliteta, nije rečena istina, već je otpuštena kao uspešno izlečena od tumora, na šta su se oni zahvalili lekarima - priča dr Marija Jančić-Zguricas.

iz Blic-a.

I really am a nice person
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken winged bird that cannot fly!
Minds are like parachutes-They only function when they are open.
neverovatno
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 19 Avg 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Avg 19, 2008 2:20 pm Odgovoriti sa citatom

Nekada je u Politikinom Zabavniku postojala fenomenalna rubrika „Verovali ili ne“ (mozda i danas postoji samo nisam u toku odavno), a i ako ne postoji znam razlog – sto je nekada bilo neverovatno danas je itekako verovatno, a i toliko normalno verovatno cak sta vise i svakodnevno.
Normalno i svakodnevno je da pacijentu na KBC „Bezanijska kosa“ pogresno procitaju snimak MR i daju lekarski nalaz da pacijent boluje od diskus hernije. Pacijent se sest meseci svakodnevno i normalno leci po uspostavljenoj dijagnozi i nalazu kompetentnih strucnjaka doticne bolnice, da bi onako normalno otisao na kontrolu uvidevsi da nema pomaka u lecenju i da bi lekar u privatnoj klinici najnormalnije ustanovio da je dijagnoza pogresna, odnosno da je nalaz MR pogresno ocitan (procitan, protumacen ili kako vec), da pacijent ne boluje od diskus hernije vec od poveceg tumora u karlici. I naravno verovali ili ne, tumor se video i na prvom snimku MR, tumor se video na rentgen snimku...tumor je sve vreme bio tu, samo izgleda da je svakodnevna pojava da strucnjak nije bio na pravom mestu u pravo vreme.
Tako svakodnevno.... i tako normalno... da pacijent hitno biva operisan s obzirom na tok bolesti, velicinu tumora, stanje pacijenta koji je inace dijabeticar. Ali uvek zavrsite sa onim cuvenim „Verovali ili ne“ , pa zar ima jos nesto... naravno da ima.
Specijalna ortopedsko-hirurška Bolnica "BANJICA" (gde je pacijent i operisan) ima strucan tim lekara i specijalista, ali i normalno negativno iskustvo pacijenata sa medicinskim osobljem - med. sestrama, od kojih jako zavisite nakon operacije.
Preciznije, SPINALNI CENTAR na I spratu (musko odeljenje). Molite Boga da ne zapadnete sestri Natasi u ruke, koja na pitanje pacijenta zasto se ponasa tako nehumano, dozvoljava sebi da sa pacijentom raspravlja o visini svoje plate (a valjda je normalno da sa ljudima komentarisemo o malim platama) i koja odgovara kako nije dovoljno placena da se brine o svakom pacijentu, veoma je drska i neprijatna. Zbog takvog ponasanja jedan pacijent je cak odustao od operacije, jer nije hteo da nakon operacije padne u njenu nemilost i napustio je bolnicu! Verovatno je normalno da nepokretnom pacijentu, koji posle teske operacije lezi u temperaturi, bukvalno nema ko da donese ili prinese casu vode, pri tome je jos i dijabeticar! Inace, svakodnevna pojava je da zvonce iznad pacijentovog kreveta kojim se poziva sestra - NE RADI!
Cast izuzecima, ali mi nije jasno da takva nehumana osoba radi taj posao, zauzima mesto nekome ko bi to sigurno bolje i profesionalnije radio i kalja ugled takvoj bolnici.
Ma i ja se opet „verovali ili ne“ cudim normalnim i svakodnevnim pojavama.

gagiidada
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 12 Avg 2009
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 13, 2009 3:05 pm Odgovoriti sa citatom

Preživela sam, hvala Bogu, dva puta grešku lekara. Prvi put sa 19 godina, zbog pogrešno urađenje operacije Zdravstvenog centra u Sremskoj Mitrovici. Došlo je do unutrašnjeg krvarenja i zamršljaja creva i nakon 10 dana izvršena je još jedna operacija koju sam jedva preživela.
Prošle godine, sa svojih 36 godina ponovo dolazim u Zdravstveni centar Sremska Mitrovica zbog operacije ciste na levom jajniku. Pokušano je laporaskopskom metodom, ali zbog ranijih operacija i priraslica, operacija se završila klasičnim putem. Pošto mi je pre 16 godina izvađen desni jajnik, morali su da izvade i levi, pa su mi izvadili i matericu. Prilikom operacije, greskom lekara, oštećeno mi je tanko crevo na dva mesta. Dobila sam sepsu. Desetog dana od operacije, kada je utvrđeno da imam otvor na tankom crevu - stolica se na vaginu izlivala, hirurg koji me je operisao je hteo da me prebaci u bolnicu u Novom Sadu, ili Kamenici, navodno, niko nije hteo da me primi, pa me prebacuju na odeljenje hirurgije Zdravstvenog centra Sremske Mitrovice, gde mi je načelnik odeljenja rekao da nemaju stručne lekare da bi me operisali ponovo. Sledećeg dana odlazim na VMA i zahvaljujući prof. Stankoviću i ostalim lekarima i medicinskom osoblju spašen mi je život. Operacija je bila komplikovana i teška, napravljena je čitava rekonstrukcija stomaka, bešika je počela da truli od sepse. Posle dva meseca, izašla sam sa VMA.
Godinu dana kasnije, u tridesetsedmoj godini, bez mogućnosti da se zaposlim, sa mololetnim detetom, kao samohrana majka, evo me, tu sam živa.

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Avg 13, 2009 3:10 pm Odgovoriti sa citatom

Naopako... Sad Svaka ti čast...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Tanja 77
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 19 Jun 2009
Teme: 10

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Avg 16, 2009 8:41 pm Odgovoriti sa citatom

Greske su i te kako moguce u zdravstvu. Nazalos one kostaju mnogo i cesto su neispravljive...Nije lako lekarima da zive sa saznanjem da je zbog njihove greske neko zauvek nestao. Znam postene i savesne lekare koji se tesko nose sa takvim saznanjem.
Fascinantni su oni slucajevi gde se pitas da li je taj lekar covek ili nesto drugo. Da li ima emocije, savest ili je satkan od kamena...

Toga, nazalost, ima i previse. Dok sam radila u bolnici svasta sam videla, cula i dozivela. Mnogi su ovde izneli teske i potresne price...ima ih ko zna koloko jos. Jedino sto mogu da kazem jeste, neka im Bog bude milostiv, tezak je takav zivot kada ostanes sam sa sobom i na jedan minut...Sigurna sam da u trenucima samoce oni sami sebe preziru i koliko sam i sama mogla da vidim trude se da sto krace budu sami jer tada jako glasno cuju savest koje se prilicno plase

miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Avg 17, 2009 11:28 am Odgovoriti sa citatom

Tanja 77 ::
...Sigurna sam da u trenucima samoce oni sami sebe preziru i koliko sam i sama mogla da vidim trude se da sto krace budu sami jer tada jako glasno cuju savest koje se prilicno plase

Ne znam samo sta je sa onima, koji i pored ocigledne greske, katastrofalne jer je neko izgubio zivot, zahtevaju kovertu ispod ruke Sad Mad Sad

Tanja 77
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 19 Jun 2009
Teme: 10

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Avg 17, 2009 3:05 pm Odgovoriti sa citatom

Za takve kazem :"Neka im Bog bude milostiv" nebih im bila u kozi...svako ce jednog dana morati da odgovara za svoje postupke....
Jako mi je zao ljudi koji su na svojoj kozi iskusili gubitak voljenih zbog te koverte

vanya84
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 27 Avg 2009
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 27, 2009 11:37 pm Odgovoriti sa citatom

Dok se ne opečete i ne osetite na svojoj koži (ne)funkcionisanje našeg zdravstvenog sistema niste ni svesni kako stoje stvari.
Do pre mesec dana bila sam srećna, bezbrižna i razmažena tatina ćera. Na institutu za urologiju bio je na "rutinskoj" operaciji prostate u epiduralnoj anesteziji u rukama profesora fakulteta i u najvišoj zdravstvenoj ustanovi ove zemlje, kada je taj segment u pitanju. Preminuo je u toku operacije, 20 minut, oni kazu to se sve tako munjevito desilo, nisu ništa mogli da učine. Da li je infarkt ili nešto drugo ne zna se , samo nagli zastoj rada srca. Rađena je obdukcija i rezultati se čekaju mesecima.
Ležao je u bolnici i čekao na operaciju dve nedelje. Svaki dan neki novi rezultat uzimaju, niko vam ništa ne govori, profesor se ne pojavljuje.( Da ll bi plava koverta ubrzala?) Tata je bio vidno uznemiran, psihički nikako spreman za operaciju, a nikoga nije bilo da to vidi, lekara da obiđe pacijenta da ga upozna sa procedurom, ili jednostavno de kaze da će sve biti u redu. Obilazeći ga na institutu bila sam šokirana odnosom prema pacijentima, bez poštovanja, jednostavno stekla sam utisak da kada ste tamo, ležite u pidžami, ranjivi jer ste tu ne iz besa nego muke,a oni vas gledaju kao ljude trećeg reda, nešto kao kada putujete u inostranstvo pa idete na onaj zadnji šalter. Umesto da shvate kao privilegiju, privatnost i intimu kojoj imaju pristup zahvaljujući belom mantilu oni su sujetni i bahati.
Proganja me pitanje da li je opšta anestezija bila spas za moga oca. Da li da su ljudski i valjano obavili svoj posao i rekli da ovaj pacijent psihiči ne može da podnese epidural, jer ste svesni operacije i da vas seku, da je bolje da se obavi u opštoj. Proganja me pitanje da li je Komunikacija mogla biti kao lek u ovom slučaju i kada je lekarski poziv postao kasapski i kada su lekari postali menadžri koji nemaju vremena- jer upravo je to odgovor koji sam dobila. Da li sam ja idealista, il je izgleda postao priritet biti direktor klinike i predavati na fakultetu a pacijent je na zadnjem mestu. Predlažem temu Komunikacija -kao lek. To je sistemski problem i mora se tako i rešavati, pa uostalom kada su postali korporativni neka im se uvedu i korporativni pravilnici ponašanja, kada već to ne nose u sebi.

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Avg 28, 2009 5:39 pm Odgovoriti sa citatom

@Vanya84
Mislim da je Vas otac nije trebao da ceka da ga neko pita koji problem ima. Trebao je sam da kaze da nije spreman za operaciju. Ili sta ga je vec uzenmiravalo.
Epiduralna anestezija se uglavnom daje osobama koje imaju slabo srce. Mozda je to bio problem Vaseg oca - slabo srce? A sem toga, zar nije mogao da trazi totalnu anesteziju, ako je bio preplasen? Lepo je kada mozemo da se oslonimo na lekare, ali nekada ne moramo cekati da nas nesto pitaju da bismo rekli svoj problem.
I komunikacija ne dolazi s jedne strane, ona dolazi s obe. A neko je mora prvi zapoceti. To je upravo mogao biti Vas otac - pokretac komunikacije koja mu je nedostajala.

Dum Spiro, Spero...
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 10 od 13

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!