NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Praznoverje: TV inkvizicija

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Praznoverje: TV inkvizicija
Autor Poruka
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 5:29 pm Odgovoriti sa citatom

Da, s tim što matematika nije dovoljno precizna u ovome što nama treba. Zašto ? Pa prosto, ako je A=1 i B=1, matematika će reći da je A=B... a nije, jer A je A, a B je B. A da ironija bude veća, matematika je jedino što imamo kada se radi o bilo kakvom proračunu koji se tiču kvantne fizike, jer su subatomske čestice nevidljive u makro svetu. Dake, pokušavanje čitanja sudbine uz pomoć bilo koje naučne discipline koju danas poznajemo, jednaka je pokušaju da se zakuca ekser u čelični zid koristeći čačkalicu dok taj isti ekser, ta ista čačkalica i taj isti zid svake milisekunde promene svoj položaj Smile Tako da, beat that astrolozi Smile

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 5:57 pm Odgovoriti sa citatom

Marko_L ::
Dakle, da rezimiramo... i ako sudbina postoji... ne postoji način da je pročitamo...

Thumb Up
Cak i da neko otkrije formulu koja predvidja kretanje kvanta bez svetlosti u necesticnom univerzumu i da uspe da uslika citav univerzum u istom trenutku...Laughing Cemu? Nije li poenta zivota otkrivanje, ucenje, traganje, napredovanje...? A kako ostvariti svoju svrhu ako nam neko vec na pocetku da sve odgovore... Onda to nema smisla. Kao kada umesto da vezbate zadatke iz matematike i da se vezbom usavrsavate i postanete sve bolji, vi svaki put kada procitate zadatak okrenete stranu sa resenjima i gotovo... To onda nema nikakvog smisla Smile Na kraju, ko jos voli da cita knjigu koju mu je neko vec prepricao? Very Happy

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 6:19 pm Odgovoriti sa citatom

Pa znaš kako... nije bitno čemu... ako ta formula postoji i mi dođemo do nje... tako nam je kako nam je. Mislim, fizički zakoni u ovom ili onom univerzumu će postojati bez obzira dali mi znamo ili ne znamo za njih, da li verujemo ili ne verujemo da postoje i ma koliko nam besmisleno izgledalo da znamo za njih. No, mislim da o tome ne treba da brinemo, jer ako ikada budemo došli do toga da možemo da se prebacujemo iz univerzuma u univerzum, kontrolišemo ili očitavamo sve te čestice, upoznamo apsolutno sve zakone fizike u sub-atomskom i sub-sub atomskom svetu (pa i dalje, možda i beskonačno)... a sve nam to treba da očitamo sudbinu... znaš li koliko će nam biti bitno šta je svrha života, pogotovo na Zemlji ? Nikakva, jer ako čovek evoluira do tog stadijuma da može da radi sve to, to znači da smo postali čista energija te da možemo živeti delić sekunde ili beskonačno, u ovom univerzumu ili bilo kom drugom, ili u oba u isto vreme Smile Tako da, opet će postojati bekonačno puteva kojim možeš da kreneš i mislim da je to jedna od retkih konstanti koja nas okružuje.

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 6:28 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::

Thumb Up
Cak i da neko otkrije formulu koja predvidja kretanje kvanta bez svetlosti u necesticnom univerzumu i da uspe da uslika citav univerzum u istom trenutku...Laughing Cemu?

AKO neko i to uspe, pitanje je za koji tačno univerzum je to uspeo Very Happy Za ovaj, ili neki od milion drugih alternativnih Smile Plus teorija relativiteta (jel Marko to spomenuo?), i zakrivljenost prostora... omg... ja stvarno pitam gluposti sa ovom sudbinom... a u fizici sve piše Very Happy
Prosvetljujuće Marko, tnx Very Happy Stavljam ti kafu Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 6:30 pm Odgovoriti sa citatom

Jeste, ovde mi stavljaš kafu, a u nekom alternativnom univerzumu mi upravo razbijaš tanjir o glavu Smile

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 6:32 pm Odgovoriti sa citatom

Jeste, ovde mi stavljaš kafu, a u nekom alternativnom univerzumu mi upravo razbijaš tanjir o glavu Smile

Laughing kažem ja, alternativne stvarnosti su ekstra Laughing Još je bolje kad si svestan šta sve može tamo da te čeka... Very Happy

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
voja
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 21 Mar 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 6:35 pm Odgovoriti sa citatom

Dakle, da rezimiramo... i ako sudbina postoji... ne postoji način da je pročitamo... pa samim tim to ne mogu ni astrolozi, ni vidovnjaci, ni ostala goveda... a ironije radi... možda je upravo neki od njih, u nekom alternativnom univerzumu najveći borac protiv istih Smile

Sasvim tačno, samo, sve i da postoji način da neko pročita sudbinu - taj neko svakako ne bi bio astrolog. S takvom metodologijom, astrolozi će zauvek ostati ono što jesu - sitni prevaranti.

Dođavola, pa u nekom od paralelnih univerzuma, verovatno upravo u ovom trenutku imamo astrologa Voju Antonića kod koga sam ja upravo došao da mi pročita sudbinu Smile

Može. A Cena? Ma kol'ko daš... Wink

A sada, jes' da skačem s teme na temu, ali je ovo važnije i lepše od svega - najiskrenije čestitke Nataši i Srđanu! Prvo pa muško, pa mu ime Lazar!

Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Sep 26, 2009 6:49 pm Odgovoriti sa citatom

Verovali ili ne, ali baš u trenutku kada sam pisao rečenicu koju je Voja citirao, zapitao sam se da li možda Voja prati ovu temu i da li će ga samo moje pominjanje njegovog bavljenja astrologijom u nekom alternativnom univerzumu navesti da me citira i odgovori Smile

Jbt, postao sam vidovnjak iz nehata Smile

Inače, veliki pozdrav za Voju i sve čestitke za sve ono što je uradio na polju borbe protiv raznoraznih prevaranata i raskrinkavanja zabluda.

Inače, ko još uvek nije, preporučujem posetu Vojinom sajtu
http://www.paralax.rs/
gde postoji gomila odličnih tekstova, kao i dve Vojine knjige koje su besplatne za download i koje će, siguran sam, mnogima otvoriti oči i naterati na kritičko razmišljanje.

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Sep 27, 2009 7:42 pm Odgovoriti sa citatom

Verovali ili ne, ali baš u trenutku kada sam pisao rečenicu koju je Voja citirao, zapitao sam se da li možda Voja prati ovu temu i da li će ga samo moje pominjanje njegovog bavljenja astrologijom u nekom alternativnom univerzumu navesti da me citira i odgovori Smile

Jbt, postao sam vidovnjak iz nehata Smile

um, mozda je zarazno...
http://www.natasa-miljkovic.co.....754#132754

nadam se da necu i ja da postanem vidovit....
mnogo los trip...
samo ides okolo i vices znao sam, i ovo sam znao...
i nista sto se desi te ne moze iznenaditi jer si vec znao da ce se to desiti...

hm, sto bi to bilo nezgodno kad bi svi bili vidoviti...

onda bi penzioneri mogli da znaju unapred poteze u partiji saha
ne bi morali ni da igraju...
nadju se na Kalemegdanu postave figure, i onda shvate da nema smisla igrati jer vec znaju ko je pobedio i ko je koje poteze vukao....
i sta onda da rade ceo dan molim lepo...

izem ti vidovnjastvo i ko ga izmisli Razz

mada mozda vidovnjastvo i ne bi tako tesko padalo penzionerima... jer oni iako znaju sta ce se desiti, imaju moc da zaborave da znaju....
eto ko bi rekao da i senilnost moze da bude lek...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 od 15

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!