NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Globalizacija i promene u psihologiji DNK koju ona donosi

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Globalizacija i promene u psihologiji DNK koju ona donosi
Autor Poruka
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Jun 26, 2009 9:01 am Odgovoriti sa citatom

Kako nasloviti temu koja se bavi ljudima kao jednom sicusnom vrstom na zemlji?
Ako je naslovim globalizacija i promene koje ona donosi, svi ce misliti da je politicka ili geostrateska tema, a to sto svi misle i sam prvi utisak naslova u mnogome formira tok teme (ovo mozda nije ocigledno ali je proveravano).
Ako je naslovim Globalizacija i promene prema zivotnoj sredini onda ce vecina misliti da se radi o ekologiji , o odgovornosti prema zagadjenju itd...
Ako je naslovim Globalizacija i promene u DNK, mnogi ce pomisliti da pricam o nacionalnom i mozda sovinistickom uglu geneologije ili cak napredni i da pricam o epigenetici (prenosenje znanja i iskustva iz zivota preko DNK na potomke).
Ako je naslovim Globalizacija i promene u psihologiji, onda ce mnogi misliti da govorim o sociologiji i kulturologiji....

A ja zelim da pocnem temu o coveku kao vrsti , a da to ne bude andragogija.

Globalizovanjem koje je danas zavrseno, covek nije vise vrsta koja izolovano zivi na vise stanista....
Covek danas zivi na samo JEDNOM stanistu.
To zahteva promene u svim navedenim podtemama ili podnaslovima.
I kod ocivanja prirode i kod psihologije i kod DNK ocuvanja i zbog kapitala i kapitalizma i o geopolitickom previranju i pozicioniranju.

Mozda je kritican uticaj koji ce dovesti do svesti o sustini teme upravo bolest i virusi...
Jer danas vi nemate odgovoran odnos prema bolestima od strane medicine, a ni od strane ljudi...
Imate prema meksickom gripu , pticijem gripu itd...svim tim smrtonosnim bolestima, ali nemate prema onim "bezazlenim".
To bas i nisu bezazlene bolesti jer i grinje nisu tako bezazlene kako se ljudima predstavlja u drustvu (a cini mi se da su iz iste porodice kao i shuga).

Ljudi su spremni da hodaju kao hodajuce sejacice izvora bolesti (bakt ili virus), zadatak medicine je da vas u 99% slucajeva svede na poznate oblike i cifru "dijagnoza bolesti".To je ok sto se tice izlecenja ili kontrole bolesti , ali nije u redu sto se tice iskorenjivanja bolesti.

Ocigledan ljudski stav prema npr pticijem gripu je da :
-cekamo dok se ne pojavi oblik koji je nov i katastrofalan
-nista osim virusa , na kome nista ne mozemo uciniti unapred, nece zapretiti coveku kao vrsti
-covek je kao svaka evolutivna tvorevina napravljen prirodno da kroz borbu stvori kod izvesnih pojedinaca imunitet prema svakoj novoj bolesti.

Ovo poslednje se zasniva na velikom varijetetu DNK i postojanju lokalnih stanista coveka kao vrste (izolovanijem i endemicnijem).
Varijetet DNK se odrzava i kroz zatvorenost lokalne sredine i kroz razlicite nacine zivota u lokalnoj sredini.
Globalizacijom to prestaje da bude tako...
Jos nije skroz zavrsen proces formiranja svetske strukture, ali se intezivno radi na tome milom ili silom....
Cak je i imperativ to sa istim zivotnim zeljama (ali ne i sa istim zivotnim uslovima) sto ima vise veze sa kreiranjem mentalne slike nego sa dobrim namerama...

Dobitnik nobelove nagrade za ekonomiju prosle godine je osoba koja zivi povuceno i u svojim lucidnim (lucidna osoba je istovremeno i luda mnogima iako lucidnost ne znaci ludost vec suprotno) knjigama zastupa upravo suprotan trend od globalizacije, ali koji donosi kesh velikim igracima (da li je ovo bitno za dobijanje nagrade ili za citanost ne znam da znam).

Svi smo svedoci da svi principi padaju u vodu kad je kesh u pitanju, a EU je to potvrdila i sa najcvrscim svojim stavom a to je nepostojanje dampinga trzista koji je pao u ovim teskim vremenima USA lopovske bankarske politike...ili mozda politicke igre sa bankama...

A EU je jos i najcistija bila sto se tice tih odvajanja od keshologije.

Odgovornih drustava u najvisim krugovima ima, ali u svim nivoima nema....niti ce biti dok god je politika razlika i sticanja koristi na tim razlikama...(to sto doktor ili dobar naucnik treba da ima vecu platu nije stvar razlika vec njihovih aktivnosti , a to sto radnik trgovine,na strugu ima vecu platu u BG nego u provinciji je stvar razlike koju kapital i trziste forsira i donosi).

Mozda je najbolji naslov Globalizacija i promene u psihologiji DNK koja ona donosi....
Cistka izmedju coveka kao pripadnika nekog lokalnog stanista i coveka kao vrste za koju nema vise takvog lokalnog vec samo globalnog.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 08, 2009 1:28 pm Odgovoriti sa citatom

Hoces reci da je covek prestao da bude samosvestan i sve je vise povodljiv tudjim idealima, principima i idejama? (pod tudjim mislim na te krugove visih slojeva drustva o kojima pricas) a koji hoce da stvore globalno selo kojim ce upravljati kako zele i od kojeg ce ubirati znatna materijalna bogatstva dok se ne ugoje toliko da crknu pa i tad ce nastaviti kroz generacije kloniranih potomaka da muzu obicnog coveka, koji je jelte, izgubio samosvest i slepo i bespogovorno ide za njihovim ucrtanim ciljevima... Nemam pojma.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 01 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Avg 16, 2009 11:06 am Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
...A ja zelim da pocnem temu o coveku kao vrsti , a da to ne bude andragogija...

Antropologija, ne andragogija.

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Dec 16, 2009 2:42 am Odgovoriti sa citatom

Katančić ::

A ja zelim da pocnem temu o coveku kao vrsti , a da to ne bude andragogija.

Da, kaže se antropologija Smile

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!