NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Crna magija

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Crna magija
Autor Poruka
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Dec 27, 2009 11:18 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::

Od crne magije niko od nas nije izuzet. Samo zavisi od nacina udarca.
Mozda cete nekad cuti da neko kaze: "meni crna magija ne moze nista, to na mene apsolutno ne deluje, jer sam ja vernik".
To de facto nije bas tacno. Bas zato sto postoji razlika izmedju posednutosti crnom magijom, i stradanja od crne magije. On, vernik iz primera, zasigurno nece biti posednut crnom magijom, ali i te kako moze da nastrada od iste. Tu je razlika. Mada, svakako, mnogo lakse se podnosi napad nego posednutost.

A kako? Kako ako ja odbijam da verujem u to, ne može mi naškoditi Smile Ili saznam da mi je to neko uradio i pocepam se od smeha Smile Ne kažem da ne postoji, veeć sam rekla da priznajem da postoji. Ali odbijam da verujem da može da mi naškodi. I kako me gađa? Gde?... ne znam. Imam utisak da mi ne može ništa i rado bih otišla na duel sa nekom vlaškom babom Very Happy

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Dec 27, 2009 11:27 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Imam utisak da mi ne može ništa i rado bih otišla na duel sa nekom vlaškom babom Very Happy

i bre Jasso, pocela si i na babe da udaras Smile
Nemoj da ih izazivas, samo nam jos vlaske vudu babe fale po forumu....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 28, 2009 4:18 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::
Svaki put kada odstupimo od onoga što nam duša, što nam srce kaže, mi zapravo radimo protiv sebe, prodajemo dušu kalkulacijama, koristi, lažima, prevrtljivosti, licimernosti, neiskrenosti, sujeti... Radimo protiv sebe, protiv svoje duše, protiv Boga.
Štaviše, čula sam nebrojeno puta da može preuzeti bilo koji oblik

I baš i tako. To su upravo ti oblici, oblici unutar nas samih. Ne mora "đavo" preuzeti oblik nečega čulnog, opipljivog, nema potrebe. Jer je dovoljno da jednom čoveku ponudi prividnu i trenutnu korist, sreću koju dobije činjenjem nečeg lošeg, odstupanjem od dobrote, i "on" je svoju misiju ispunio... Probudio je u čoveku ono loše, ma koliko to loše malo bilo. Jer svi smo mi slabi, lako je manipulisati nama, a zapravo gotovo uvek manipulišemo sami sobom. Mi smo nesavršeni, što će reći da u svima nama ima nečega što se da iskvariti, a kada to nešto preuzme komandu, onda zapadamo sve dublje u to... Postajemo gori ljudi i na taj način prodajemo dušu đavolu, izdajemo sebe, svoju dušu, čoveka i Boga.
Đavo ne mora biti nikakvo biće da bi postojao. I ljubav nije biće, a postoji, i to veoma snažno i ubedljivo, i isto tako uzima razne oblike unutar nas i čini najveća dobra na ovom svetu. Tako isto i taj đavo, koji ne postoji van nas da bi delovao spolja na nas, već postoji u nama samima i deluje iznutra na nas, tako i on čini najveća zla na ovom svetu.

U svima nama ima i dobrog i lošeg, od nas zavisi čemu se predajemo, posvećujemo Smile

Jako lepo receno...

Tacno je da je prodaja duse djavolu, vise metafora..., mada ima i bukvalnih primera sto je Vanja vec navela u slucaju Jude...

hm ::
Biblija verovatno nigde i ne pominje imenom tog Lucifera,,, treba razdvojiti nase predstave o hriscanstvu i bibliji od toga sta tamo stvarno pise...
npr. to da djavo moze da se pretvori u sve ali ne i u krst, cisto sumnjam da to pise negde u bibliji.... to je verovatno rekla kazala koje se rasirilo u narodu i postalo verovanje...

Citat:
da li si sigurna da je opisan toliko puta kao bice koje stvarno postoji ili je pre naknadno identifikovan u raznim negativcima u biblijskim pricama?

U bibliji se spominje djavo i pod tim imenom i raznim drugim... I navodi se da je licnost a ne pojam ili skup losih postupaka

Pored onog Vanjinog primera, da je Juda prodao dusu djavolu, postoji i u starom zavetu vise primera.
Najupecatljiviji je slicaj kada je car Saul "prodao" svoju dusu djavolu (isto je zavrsio samoubistvom) a pre toga, djavo mu se prikazao u obliku proroka Samuela (koji je vec bio umro)

Inace, sam akt prodaje duse ne mora biti bukvalan! Prodaja duse moze biti i prihvatiti (necija) pravila (necije) igre na svoju stetu, ili stetu nekog iz okruzenja...

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Dec 29, 2009 12:23 pm Odgovoriti sa citatom

A kako? Kako ako ja odbijam da verujem u to, ne može mi naškoditi Smile Ili saznam da mi je to neko uradio i pocepam se od smeha Smile Ne kažem da ne postoji, veeć sam rekla da priznajem da postoji. Ali odbijam da verujem da može da mi naškodi. I kako me gađa? Gde?... ne znam. Imam utisak da mi ne može ništa i rado bih otišla na duel sa nekom vlaškom babom Very Happy
Eto, upravo zbog ovoga sto sam podebljala. Wink Neprijatelja nikada ne treba potcenjivati. Utisak da nam (ti magovi) ne mogu nista stvara se bas zbog toga sto smatramo da se time bave neke neuke babe. A to cesto nije pokazatelj da iskustveno znamo o cemu se tu ustvari radi, vec pokazatelj samo nase informisanosti o tome (najcesce preko zute stampe) i neke nase predstave sta bi to moglo da bude.
U danasnjoj epidemiji okultizma (sto moze biti posebna tema), nikako se svim tim ne bave samo neuke babe niti na prvi pogled otkaceni ljudi.
(imam u vidu smajlije, da znas da uopsteno govorim Smile )

Kada bi srela onu Maju Mandic (sto sam je spominjala na temi o ezoteristima), nikada ne bi rekla da je zena neozbiljna Wink Pa jos kada bi iz njenih usta cula kako je ona "sertifikovani psihoterapeut" (sto je naravno neistina), tesko bi posumnjala da se zena bavi okultizmom par exellance.

Ne moze ti naskoditi, ali moze postojati sansa da ti naskodi. Uvek. Po volji Boga Wink
U tom smislu je ono - moze te napasti/mozes biti napadnuta. Svetitelji su bivali napadnuti, to sve govori.
Moze svaki vernik, po dopustenju Bozijem.

Naravno, ovim ne prolongiram bilo kakav strah od tih magova (bilo crnih, belih ili zelenih - svima je sustina ista). Ali oprez uvek mora da postoji. Kao uostalom i pri svemu u zivotu. (oprezni smo kad prelazimo ulicu, a sto ako smo vec sigurni da dobro vidimo? ako smo sigurni da poznajemo pravila saobracaja?)

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 29, 2009 1:24 pm Odgovoriti sa citatom

propagiras, ne zelis da propagiras strah Wink Embarassed

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Dec 29, 2009 1:40 pm Odgovoriti sa citatom

Eto, upravo zbog ovoga sto sam podebljala. Wink Neprijatelja nikada ne treba potcenjivati. Utisak da nam (ti magovi) ne mogu nista stvara se bas zbog toga sto smatramo da se time bave neke neuke babe.

Mudro... ali mene to toliko nervira da mi se čini da nema šanse da bih ovako razmišljala u tom momentu. Mada mi je izuzetno drago što imam taj osećaj da mi ne može ništa. Možda je to dobro? Very Happy

Nego Vanja, šta je za tebe crna magija? Da li isto misliš kao ja da je to skup negativne energije prenet preko medijuma (nekog predmeta i slično), ili... ? I kako se boriti protiv nje ako nas zadesi (i dalje verujem da mene ne može, al da pitam ja za svaki slučaj Laughing). Da li je uvek potrebna pomoć belog (maga) ili može i nekom prirodnijom metodom?

(hm-u zamoliću te da ne uletiš sad sa postom kako pričamo o šizofrenicima, mi koji verujemo u taj skup negativne energije smatramo da nije tako, sve u svemu, vidi da nekako manje banalizuješ ovu priču da ne bi smo izgledali kao neki frikovi Wink Nema potrebe za tim... neko veruje, neko ne).

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Dec 30, 2009 1:16 am Odgovoriti sa citatom

Beli magovi su isto sto i crni samo u drugacijoj ambalazi.
Nista crna magija nije tamnija od bele, dok su obe magije. Tako su ih recenicki razdvojili medjusobni konkurenti, zarad rezultata. Kao i primer sa onim ezoteristima koji se odvojili od astrologa pa pljuckaju jedni na druge - ubedjujuci neinformisane kako su prvi crni a drugi beli. Da su jedno te isto saznaje se kad ih pojedince pitas cime se tacno bave. Eno videsmo sta ovde na forumu zvanicno odgovorise ezoteristi - nista konkretno a sto bi bilo razlicito od ostalih prevaranata.
Tako isto i sa magijom. Pitaj Lava Gersmana po cemu se njegova bela magija razlikuje od crne, iz odgovora zakljuci koliko se i jedni i drugi sustinki ne razlikuju. Samo u formalnosti je razlika - Gersman i ostali belomagicari poslu pristupaju suptilnije, i na prizvuk otmenije negoli crnomagicari koji se bave krilima slepih miseva, zakopavanjem kuvanih jaja i prepariranih gustera. Ovo su primeri sa kojim sam se licno susretala. Gledala sam i kako izgleda tzv. bajanje protiv nekakvih plikova (pimple) po ustima; kako izgleda kad se dve neprijateljice obracunavaju medjusobno, motajuci nekakve klupcice koje su stavljale ispred ulaznih vrata od stanova, itd.

Skup negativne energije prenet preko nekog predmeta - ono sto si napisala - vise je neki rezultat crne magije. A sama ona je najbukvalnije zla magija (prema reci "crna"), sto ne kriju ni oni koji se njome bave. Deo je paganizma, i cistog okultizma. Okultna paganska tehnika pri kojoj se tezi nekoj pakosti i osveti najcesce, onom sto je pogubno za nekog drugog; dok se kod bele tezi ostvarenju nekog licnog cilja, postizanju onog sto se zeli.
Hitler se takodje bavio okultizmom...
Svi oblici upraznjavanja crne magije (gatanja, bajanja, vracanja) zasnivaju se na veri da se na taj nacin moze vrsiti kontrola nad prirodnim silama, a da bi se ispunio neki zeljeni cilj. U osnovi svake magije pristuna je stroga privrzenost nekim zakonima, formulama...

Pre izvesnog vremena imala sam prilike da vidim hodzu koji se bavi magijom. Neverovatno je koliko je to raspostranjeno kod hodza, i koliko su sa druge strane ljute druge hodze koje osudjuju sve to.
U Ulcinju mu je (povelika) kuca. Posete prima posto se prethodno najavis telefonom. U kuci ima posebnu prostoriju gde prima "stranke" (bolje reci - pacijente). Tu su samo dve stolice, i Kuran. Saslusa pacijenta minut-dva, da cuje u cemu je problem, onda preokrene Kuran, prepise na posebnom papiricu jedan proizvoljni ajet (stih iz Kurana), i kaze pacijentu da isti papiric stavlja tri dana u vodu koju pije od jutra. Nakon tri dana da ga pozove telefonom ne bi li, ukoliko je potrebno, zakazli novo vidjanje. Placa se, naravno, koliko das, s tim da to, kako sam saznala, nikada nije manje od 20 evra. A posto su nova vidjanja cesta, izadje na veliko u evrima. A tek u nervozi, pogubljenosti, beznadju i nemiru...

Kako se boriti protiv nje ako nas zadesi...? Odbijati zadesenje razumom (zdravim) Smile
A prethodno se informisati da bi se uopste primetilo to zadesenje, tj. da bi se znalo kako to izgleda. Cesto se ne primeti pa po kratkom postupku nastupi udesenje. I cesto crna magija (i sve druge - bela, zelena) danas ne izgledaju potpuno isto kao nekad. Ako neko ocekuje da ce je lako prepoznati tim sto ce ocekivati da vidi prepariranog gustera ili svinjsku plecku - vara se. Gospoda je danas gotovo otmena, na prvi pogled retko ko bi rekao cime se ustvari bave.

Edit.

Jovanovic ::
propagiras, ne zelis da propagiras strah
Kako? Ako vec ovako nesto izjavljujes, izvoli objasni gde vidis propagiranje straha?

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jan 05, 2010 9:54 pm Odgovoriti sa citatom

Edit.
Jovanovic ::
propagiras, ne zelis da propagiras strah
Kako? Ako vec ovako nesto izjavljujes, izvoli objasni gde vidis propagiranje straha?

Laughing ne u tom postu na koji sam mislio rekla si ne zelis da prolongiras strah... a trebalo je propagiras, vanjice ne skaci odma da se bijes Razz

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!