NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Šta treba da zna budući prvak

Idi na stranu Prethodni  1, 2
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Nauka i obrazovanje Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Šta treba da zna budući prvak
Autor Poruka
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Apr 25, 2010 12:28 pm Odgovoriti sa citatom

Moja je uciteljica bila i gora od toga zato sam ja izrastao u relativno normalnog coveka, bili smo srecni kada nas je samo bicevala a znali smo da popijemo i samar zbog izguzvane sveske... Laughing Razz

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 25, 2010 12:57 pm Odgovoriti sa citatom

Nauka se pozabavila time da li neko ko raste uz šamare može da izraste u normalnu osobu, pa neću sad o tome. Ovo nema veze s tobom; i u mraku katkad nikne divan cvijet.
Dokazano je da u priajtnoj, motivišućoj atmosferi deca bolje uče i rade.
I drugo, da si roditelj deteta koje popije pokoji šamar zbog sveske, kako bi reagovao? Kakav bi stav imao prema školi u koju tvoje dete ne želi da ide, zbog koje svakodnevno plače? Da li bi odobravao postupke tog učitelja, a da pri tom znaš da postoje i neki normalni učitelji, koji ne bičuju i ne šikaniraju decu, kod koga deca rado odlaze i ne boje se škole?
Meni, kao nekom ko radi s decom, ne bi nimalo prijala dozvola od bilo koga da čak i povučem dete za uvo, a kamoli nešto više. Svaki poblem se da rešiti na razne lepe načine, a ne šamaranjem i kidanjem ušiju.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 25, 2010 2:05 pm Odgovoriti sa citatom

Pa ti me shvatila bukvalno o maj gad! To sto sam rekao je samo karikiranje opste slike i utisaka nasih prosvetnih radnika, naravno da medju vama ima zita ali ostalo je mnogo kukolja... E sad sto ljudi poistovecuju celu profesiju sa kukoljem a ne sa zitom ja tu nisam nista kriv, sama si rekla da su mediji u mnogo cemu doprineli takvoj slici pa i ti nasi filmovi gde se ne secam da je profesor ili ucitelj prikazan kao normalan covek. A to da mi sutra neko vaspitava dete samarima nece da moze. To tvrdim sto pedeset i osam posto, takav ce u preranu penziju. Invalidsku. Pa ako prosvetni radnik tuce dete sta preostaje za njegovo prevaspitanje nego batine? I sami su pricali batina je iz raja izasla, e pa ajd sad objasni profesoru maloumniku koji samara decu lepo i civilizovano da se deca ne tuku? Ne moze. Moze da mu zalepi slabu ocenu, da ukor ili sta god ali da ga tuce... Mislim ja ne znam ni jednog roditelja koji daje takvu dozvolu jel se tebi mozda obratio neki roditelj da mozes slobodno tako s vremena na vreme po koju vaspitnu da lupis? Ja bi takvog prijavio.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 27, 2010 11:38 am Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Laughing e bas divna uciteljica kad je nasla za shodno tako da prilagodi program ali samo za jedno dete pa se onako usput i ostala malo opustila, pretpostavljam da se posle vratila starom dobrom bicevanju, klecanju na kukuruz i ostalim nastavnim sredstvima...

Objektivno izabrali smo divnu uciteljicu, koja je poznata po "boravku" dece iz inostranstva. Prosle godine je bilo dete iz Londona, ali nije bilo previse zainteresovano, jer jako slabo govori srpski. Mi smo samo imali problem cirilice, ali ja sam uspela da sve procitam i razumem naravno, sto je ona napisala (prevela) sa cirilice na latinicu Laughing Cak je prihvatila da radi i kontrolni iz matematike Laughing ( Bila bi
Direktor je naravno dao dozvolu, iako je te nedelje bio odsutan pa nije bio u prilici da cuje raport od deteta, vec mu je utiske prenela uciteljica.
Dakle ne mislim da je ova ovde NL skola dobra, previse je tu zabave, ali daleko od toga da kod nas ne postoje i direktori i ucitelji otvoreni, kreativni i skloni experimentu. Problem je mozda sto je jos uvek vise onih kojima je lakse ( i lakse jeste ) da se pridrzavaju strogo knjige i da propagiraju strebanje kao jedino ispravnu metodu.

Inace sledece godine nameravam da ponovim isto, ali i sa drugim detetom.

Do tada cemo valjda sklepati i tu cirilicu Wink

btw
Moje dete je imalo primedbu da odmori ( pauze ) traju jako kratko Laughing

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Nauka i obrazovanje Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!