NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Verujete li u zivot posle smrti?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Verujete li u zivot posle smrti?
Autor Poruka
Valle
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 10 Okt 2009
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Okt 11, 2009 5:10 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::

kazi mi...molim te kazi mi Very Happy Laughing

E stvarno si me nasmejao. Laughing
Citat:

Mozda sto ti smatras dezinforamcijama je zapravo istina a da nisi svestan toga.

Naravno, zato razgovaramo o činjenicama koje poznajemo.

Citat:
Eto Miks ti moze potvrditi da li neko ovde siri versku mrznju ili bilo koju mrznju. Na ovom forumu to neces naci. Mozda se sukobimo vrlo ostro ali mrznje nema.

To cenim, ali prijatelju, nisam siguran da sam imao na umu versku mržnju.

Citat:

Sto se teme tice dusa valjda odlazi gore a telo zemlji jer je iz zemlje i nastalo, pa kad dodje dan dobija se potpuno novo telo...naravno ako smo bili dobri.

U pravu si da je najbolje držati se teme. Što se duše tiče - čista platonska i neoplatonistička filosofija imaju koncept duše koja se odvaja od tela i koja je svesni entitet. Mislim da neki hrišćani usvajaju jedan ovakav koncept, uz neke modifikacije, ali je u osnovi čitav sistem zasnovan na platonskom učenju. S druge strane, mislim da postoje hrišćani koji smatraju da se duša ne odvaja od tela prilikom smrti, jer ne postoji duša kao zasebni entitet koji negde odlazi nakon čovekove smrti. Čini mi se da starozavetni textovi nigde ne podupiru ovakvu tezu (odvajanje duše nakon smrti), no opet, to je samo moje mišljenje. Smile

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
"Poštuj sagovornika s druge strane monitora, jer nikad ne znaš s kime imaš posla." Valle
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Okt 11, 2009 7:59 pm Odgovoriti sa citatom

@ Valle
Dobio si instrukcije preko PM-a. Diskusija o duplim nalozima se na ovoj temi ne nastavlja. Svaki dalji off bice obrisan.

Iskreno se nadam da ces ocigledan problem sa svojim provajderom sam razresiti. Do sutra, kako smo se dogovorili. U suprotnom, jedan nalog ce morati da se zakljucava.
Onda sa zadvoljstvom (sto se mene tice) mozemo da se presaltamo na kukumavkanje o Elen Vajt. Can't wait. Vrlo rado cu potanko odgovoriti na sve sto je izneto u vezi sa tom tematikom.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Valle
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 10 Okt 2009
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Okt 11, 2009 9:04 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::

Onda sa zadvoljstvom (sto se mene tice) mozemo da se presaltamo na kukumavkanje o Elen Vajt. Can't wait. Vrlo rado cu potanko odgovoriti na sve sto je izneto u vezi sa tom tematikom.

Apsolutno se slažem sa tobom. Smile I mene zanima ova tematika.

"Poštuj sagovornika s druge strane monitora, jer nikad ne znaš s kime imaš posla." Valle
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Okt 11, 2009 10:56 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Eto Miks ti moze potvrditi da li neko ovde siri versku mrznju ili bilo koju mrznju. Na ovom forumu to neces naci. Mozda se sukobimo vrlo ostro ali mrznje nema.

Da li ovo mogu protumaciti tako da si ipak shvatio da smo razlicite osobe Question Very Happy

Citat:
Sto se teme tice dusa valjda odlazi gore a telo zemlji jer je iz zemlje i nastalo, pa kad dodje dan dobija se potpuno novo telo...naravno ako smo bili dobri.

Duh, Neso, duh odlazi gore. A dusa, kao proizvod duha i tela, njihovim razdvajenjem automatski nestaje. Prestaje da postoji... Wink

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 12, 2009 10:17 am Odgovoriti sa citatom

miks ::
A dusa, kao proizvod duha i tela, njihovim razdvajenjem automatski nestaje. Prestaje da postoji... Wink
Da se nadovezem sad samo, posto smo se oko detalja ovih pitanja vec ispricali.
Covek nije stvoren ni kao smrtno ni kao besmrtno bice po svojoj prirodi. Stvoren je sa mogucnoscu da se opredeli ili za smrtnost ili za besmrtnost. Ovo sto si napisao moze biti tacno i kad covek umre, ali i dok je ziv.

Elem, u vezi sa duplim nalozima.
Bez obzira sto miks i Valle koriste identicni virtuelni identitet ('zahvaljujuci' nesrecnom provajderu), i jedan i drugi nalog ce ostati, a buduci da smo odlucili da se povedemo licnim misljenjem da iza tog jednog virtuelnog identiteta stoje dva licna (stvarna) identiteta.
Izvinjavam se licno ako se bilo ko osetio optuzenim (kako je Valle vec konkretizovao), iako smatram da optuzbama nije bilo mesta ni u jednom trenutku, vec opomenama.

Valle ::
Apsolutno se slažem sa tobom. I mene zanima ova tematika.
Odlicno Smile Ali da predjemo na susednu (o religijama i obicajima), posto je ovde uza tema. Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
miks
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 14, 2009 6:19 am Odgovoriti sa citatom

Miks ::
A dusa, kao proizvod duha i tela, njihovim razdvajenjem automatski nestaje. Prestaje da postoji...

Vanja ::
Ovo sto si napisao moze biti tacno i kad covek umre, ali i dok je ziv.

Kako mislis dok je ziv???

Kada coveku izvadis neki "element", vitalni organ, prestaje da zivi.

Isto tako, kada mu uzmes element-duh zivotni, dusa prestaje da zivi-postoji.

Telo+vitalni organi=zivo bice

Telo+duh zivotni=dusa ziva

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 12, 2010 10:11 pm Odgovoriti sa citatom

http://vimeo.com/9088832

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
miks
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 04, 2011 6:18 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Besmrtni do 2045-te
02/15/2011

Dobio sam juče TIME magazin. A ono, na naslovnoj strani fotografija nečije ćelave glave slikana iz poluprofila od pozadi, a ispod glave, u gornjem delu vrata, prikopčana neka žica i trepće zelena lampica, kao u filmu Matrix… A naslov „2045-a godina kada će čovek postati besmrtan“.

Naravno da me je članak odmah zainteresovao i tako okretoh na tu stranu. Radni naslov članka je definicija reči „singularnost“. Singularnost ili singularitet je reč pozajmljena iz astronomije i označava tačku u vremenu-prostoru, na primer u crnoj rupi, u kojoj pravila fizike ne važe.

Američki naučnik Rej Kurcvejl (Ray Kurzweil), je glavni zastupnik ove teorije koja će navodno primenjena na ljudsku vrstu transcendirati naše telo i duh već u narednih 35 godina. Civilizacija kakvu poznajemo, kaže on, uskoro će nestati.

Zahvaljujući njegovoj inicijativi, pre tri godine je osnovan Univerzitet singularnosti (Singularity University) koga podržavaju NASA i Google. Ideja singulariteta nije potpuno nova. Još 1965 britanski matematičar I.J. Gud, opisao je nešto što je nazvao „eksplozija inteligencije“. On je pretpostavio da kada bi čovek napravio ultrainteligentnu mašine koja bi bila super brza i super pametna u odnosu na čoveka, onda bi ta mašina bila sposobna za stvaranje istih ili još boljih mašina što bi se moglo nazvati „eksplozijom inteligencije“, i to bi ostavilo daleko iza sebe čoveku inteligenciju. Ta superinteligentna mašina bi bio poslednji izum koga bi čovek trebalo da napravi.

Drugim rečima, ljudi bi trebalo da izmisle superbrz i superpametan kompjuter koji će zameniti ljudsku inteligenciju, mašina koja će oponašati rad mozga, uključujući i svest, kreativnost, osećaj za umetnost, moć donošenja etičkih odluka, moć procenjivanja, itd. Izgleda mi da će se možda ostvariti svi oni naučno-fantastični filmovi koje smo gledali tokom proteklih decenija: Terminator, Veštačka Inteligencija, Elien, Robokap, Zvezdane Staze, Matriks, Transformersi, pa čak i crtać Voli (oprostite mi na transkripciji sa engleskog na srpski).

Činjenica je da su kompjuteri sve brži i da je u poslednjih 50 godina, poznavanje ovog područja strahovito napredovalo. Međutim, nemoguće je predvideti ponašanje ovih nadljudskih inteligencija, ukoliko dođe do njihovog izuma. Možda će nam ova superinteligencija omogućiti da produžimo čovekov život, ali nikako ne mogu da prihvatim tvrdnju da će čovek biti u stanju da popravi svoj moral mašinom. Mi nismo Bog! A želimo da budemo Bog! I to je naš najveći problem.

To je naš problem još od Edemskog Vrta: „Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro a šta zlo.“ 1. Mojs. 3:5. Naši praroditelji su pali zbog toga što su želeli više da znaju, da znaju i ono što je bilo zabranjeno, zato što su želeli da budu „kao bogovi“.

Ljudska vrsta danas Boga zamenjuje mnogim stvarima:materijalizmom, slavnim ličnostima,različitim zavisnostima, egoizmom, svojom porodicom, itd. Ali Bog, živi Bog, bi trebalo da bude na prvom mestu u našem životu. Poverenje u Njega i Njegova obećanja da bude pokretač našeg života.

Ko nam garantuje da se naše kreacije (superinteligentni kompjuteri) neće okrenuti protiv nas, baš kao što smo se mi okrenuli protiv našeg Tvorca (setite se Terminatora ili Matriksa). Zbog toga što smo se okrenuli protiv našeg Tvorca i odvojili se od Njega kao Sile Života, počeli smo da umiremo.Naučnici, u spomenutom članku, smrt nazivaju bolešću, a bolest treba izlečiti…

O, ljudi moji! Pitam se da li iko od njih čita Bibliju? Možda, ali retki… Tamo piše „da je plata za greh SMRT,“ a oni bi da je leče! Ispitivali su na nekim jadnim miševima, čačkali po njihovom DNA, i miševi počeli da se podmlađuju!

Da se razumemo, ja sam uveren da je čovek u stanju da uradi tako nešto, definitivno. Međutim, još sam uvereniji da Bog neće dozvoliti čoveku da uradi tako nešto. ednostavno, ne može dozvoliti. Zašto? Pa zato što nismo rešili naš problem greha. Mi sve što radimo, prožeto je grehom. Mi bismo uništili sami sebe kada bismo napravili ono što je „prorokovano“ u dotičnom članku. Mi već danas – ups, da se ispravim – mi smo već 1945 godine imali u rukama mogućnost i alatku za samouništenje. Hirošima i Nagasaki su dokaz za tako nešto. I zato Bog neće dozvoliti da dođe do toga.

Umesto veštačke superinteligentne mašine koja bi nam omogućila besmrtnost, čovečanstvo će, kaže Biblija, morati da odluči između Boga i sotone, između večnog života pod Božjim uslovima, ili večne smrti kao posledice odbacivanja Boga a prihvatanja naše samovolje, pobune i poslušnosti sotoni.

Zvučim vam kao neko iz Srednjeg veka, zar ne? Možda, ali ja sam poklonio svoje poverenje Svetom pismu, i znam šta tamo piše, i većina toga se do danas ostvarilo. Sve te teorije koje naučnici zastupaju, i događaji koje predviđaju, koliko god bile različite od onoga što Biblija predskazuje, slažu se ipak u jednoj stvari – „da će doći do transformacije ljudske vrste u nešto što više neće biti nalik čovečanstvu koje danas poznajemo“ (B92 „Nestaje civilizacija kakvu poznajemo?“).

Čujte šta Biblija kaže o tome: „I videh nebo novo i zemlju novu; …i Bog će živeti s njima (sa svojim narodom)… i Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe. Koji pobedi dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.“ Otkrivenje 21:1-7.

Iskreno, više volim da mi Bog podari besmrtnost, nego superinteligentna mašina zbog koje bih se jednog dana probudio poput junaka iz trilogije Matrix po imenu Neo (obrijane glave, u fetalnom položaju, u čauri ispunjenoj tečnošću, poput nerođenog deteta, prikopčan na žicu…). Hvala! Ne bih!

Hvala Bogu da mi je omogućio besmrtnost kroz žrtvu Isusa Hrista: „Jer Bogu tako omilje svet, da je i Sina svojega Jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.“ Jovan 3:16.

Foto: Phillip Toledano – TIME

Mislite li da je nesto ovako moguce?

gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 04, 2011 9:27 am Odgovoriti sa citatom

ma, hocu da umrem i da me izjedu crvi, kao i sve moje prethodne.
ne vidim sebe kao mashinu ili kao metuzalema...

I AM - I CAN
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 04, 2011 12:56 pm Odgovoriti sa citatom

Crve ces da fasujes to je jedino sigurno, ali tvoja dusa vecno ce ziveti u srcima nasim. Dok smo mi zivi i nas gavrani je ziv. Ziveli.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Sledeci
Strana 18 od 19

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!