NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Promena pola

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Promena pola
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Jun 17, 2009 8:07 am Odgovoriti sa citatom

musicmaster ::
Šta mislite o tome da je većina tih osoba koje tvrde da nisu u svom telu itd,
samo žešće razmažene na veoma, veoma pogrešan način?...

Mislim a je ovo tačno. Isto tako mislim da bi trebalo izmisliti Antidarvinovu teoriju (recimo) da je nerad od čoveka napravio depresivca i lenjivca...
E, da mi je nekako da pitam djeda pokojnog da li je neko hteo da menja pol ili ženi momka kad je on bio mlad.
Igrala sam se i ja autićima (a danas volim da vozim više nego 'leba jesti), igrala sam fudbal, išla na pecanje i mnogo radije se družila sa dečacima, a ne bih bila muško ni za šta na svetu.
I znam muškarce koji se igrali lutkama (pa šta, valjda će biti roditelji jednog dana), evo i Jovanovića na tu temu, pa im se nije ništa loše desilo...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 17, 2009 2:33 pm Odgovoriti sa citatom

samo žešće razmažene na veoma, veoma pogrešan način?
Ima ih, ali takvi ne menjaju pol. Strucnjaci znaju kome je to hir a kome nije. Dobro da ti je Jassa izvukla sta su gosti emisije govorili Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Jun 17, 2009 2:47 pm Odgovoriti sa citatom

Nije mi jasno zasto bi to neko radio iz hira? Neutral

Dum Spiro, Spero...
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 08, 2009 11:20 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
samo žešće razmažene na veoma, veoma pogrešan način?
Ima ih, ali takvi ne menjaju pol. Strucnjaci znaju kome je to hir a kome nije. Dobro da ti je Jassa izvukla sta su gosti emisije govorili Wink

pa prošle godine slučaj ubijene prostitutke na krstu kaže da je on/ona promenio/la pol da bi lakše tezgario/la

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 21, 2009 12:32 pm Odgovoriti sa citatom

Moje dete ima prijateljicu iz susednog razreda koja sa svojih 10 godina zeli da promeni pol. Zasad se oblaci kao decak i naravno šiša se kao musko. Nije bas prihvacena ni kod devojcica, a ni kod decaka.
Odlazi na razgovor redovno kod psihologa kako bi bolje prosla kroz fazu prihvatanja u drustvu.
Inace ko je prvi put vidi rekao bi da je decak, posto je znam od malih nogu znam kako je izgledala dok je "bila devojcica".

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 15, 2010 5:37 pm Odgovoriti sa citatom

Svašta Shocked

Citat:
Prva osoba sa zvanično neodređenim polom
Tanjug | 15. 03. 2010. - 17:16h | Komentara: 0

U Australiji je po prvi put u svetu priznato pravo jednoj osoba da njen pol bude zvanično označen kao "neodređen", tj. da ta osoba ne bude prepoznata ni kao muško, ni kao žensko.

Australijske vlasti su prošle nedelje izdale izvesnom/oj Nori Mej Velbi (4Cool iz Sidneja, izvod iz matične knjige rođenih u kome u rubrici pol piše "neodređen".
Nori je rođen/a kao muško u Pejsliju u Velikoj Britaniji, a u 28. godini života se podvrgao/la operaciji promene pola i započeo/la hormonsku terapiju. Pošto se život kao žena pokazao teškim, Nori je obustavio/la hormonsku terapiju i odlučio/la da postane "neutralna".
U januaru su lekari objavili da nisu u mogućnosti da utvrde Norin pol, jer on/ona nema hormonski sistem koji je tipičan za muškarce, odnosno žene.
"Koncepcije muškarca i žene mi ne dogovaraju. Zato je najjednostavnije rešenje da nemam seksualno određenje", kaže zadovoljno Nori.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 06, 2010 10:10 pm Odgovoriti sa citatom

ovo je samo dokaz ljudske gluposti želi nešto a nezna šta, a mi moroni trošimo vreme i energiju na budale, umesto da se bavimo nečim konkretnim umetnošću na primer, ovako mi ovde mlatimo praznu slamu a grand i saša popadić mlate pare

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Mara14
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 06 Avg 2011
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Avg 15, 2011 10:42 am Odgovoriti sa citatom

Ne iznenađuje me da ima osoba koje ne umeju polno da se opredele, ima raznih nemoći, ali osim nemoći tih ljudi, vrlo mi je očigledna i nemoć nekih drugih, da ne generalizuju, i da shvate da je svaki pojedinac priča za sebe. Takođe da se najpre bar malo edukuju pre nego što počnu da se bave vrlo složenom medicinskom temom.

Koliko je glupo mišljenje da neko bez adekvatnog obrazovanja može da shvati i da se bavi pitanjem suprotnopolnog psihičkog identiteta, i rešavanjem tog problema promenom pola?

Postoje mnoge osobe koje se od prvih saznanja o sebi osećaju u potpunosti da svojom psihom pripadaju suprotnom polu, iako su svesni svog genitalnog pola. U uzrastu od 10, 11 godina u potpunosti na svesnom nivou postaje im jasno, zbog stepena zrelosti koje dostignu, da su zarobljeni u svom telu, da im je neophodna što hitnija promena pola. Ako im se tada ne pomogne uvođenjem hormonske terapije, u skladu sa pubertetom suprotnog pola, trpe biološki pubertet, koji doživljavaju kao brutalno silovanje, razaranje svog tela.

Suvišno je govoriti o posledicama po psihu i telo, činjenica je da neke osobe ne mogu da podnesu ovo "trajno silovanje, razaranje" kako to doživljavaju, i beže u samoubistvo. Jednostavno ne mogu da dočekaju 18 godina što je sramna donja granica u našoj zemlji za promenu pola.

Gadi mi se činjenica, da mnogi ljudi koji odlučuju o medicinskoj pomoći transseksualnim osobama, više vrednuju reproduktivnu moć tih ljudi, nego njihov goli život.

U ime želje za očuvanjem reproduktivne moći, žrtvuju živote tinejdžera transseksualaca, uskraćujući im najbitniju hormonsku terapiju i hirušku operaciju do 18. godine. Povraća mi se od toga.

U našoj zemlji svako kome bilo kakva glupost padne na pamet, lupeta na sva zvona o promeni pola. Glas lica koja su promenila pol, najređe se čuje.

Ja sam promenila pol. To mi je urađeno, nakon što mi lekari godinama, od moje 15. godine kada sam ih potpuno izmrcvarena molila za pomoć, nisu hteli da pomognu, jer sam bila maloletna. Potpuno slučajno sam preživela tu torturu, to silovanje mog tela biološkim pubertetom, to razaranje mog jedinog tela, to medicinsko zapostavljanje. Sasvim slučajno sam preživela te mučne godine.

Kao što rekoh, od 11. godine sam postala potpuno svesna svog psihičkog pripadanja ženskom polu. Ono dakle je postojalo oduvek, jedino je svest i bolje rečeno suočavanje sa time u 11. godini postalo, zbog moje lične zrelosti, meni sasvim jasno, i postalo mi je u potpunosti jasno kakav problem imam. Naravno nije mi padalo na pamet da bilo kome to kažem, jednostavno nisam imala snage, to je godinama tako trajalo sve do moje 15. godine. Bile su to rane 90e godine prošlog veka, i o ovoj temi se mnogo manje govorilo. Zapravo, već sa 11 godina, kad sam postala svesna težine svog problema, i kad sam osetila najsnažniju potrebu da mi se pomaže najpre hormonskom terapijom, onda potpunom promenom pola, oprostila sam se od života. Bila sam ubeđena da tako veliki problem niko neće razumeti, da niko neće biti spreman da mi pomogne. U suštini, nisam se prevarila, niko ni nije bio spreman da mi pomogne onako kako je meni bilo neophodno-promenom pola. Živela sam od danas do sutra, sa ubeđenjem da ću prekratiti sebi muke zbog činjenice da umesto da mi se telo razvija u telo devojke, što sam naravno svojom psihom, dušom i bila, ono je bilo razarano biološkim pubertetom.
Sa 15 godina, sve je kipelo suviše dugo. Dečaci u koje sam se zaljubljivala nisu me ni primećivali, moje telo je već bilo uništeno, sve je bilo propalo. Godinama se nisam družila ni sa kim zbog teške muke u kojoj sam bila. Mislila sam da prekratim sve to, i napisala pismo svojim roditeljima, koje sam mislila da će biti oproštajno pismo.
Nisam uradila kako sam isplanirala, da odem da to uradim, ostala sam kod kuće... Kad su došli moji roditelji sa posla i videli da nisam u školi, i pitali me zašto, pokazala sam im pismo, to je bilo neopisivo užasan trenutak za mene, najgori...

Dakle tada, kad sam imala 15 godina, išla sam kod psihijatara, među njima kod nadležnog za ovo pitanje, koji međutim nije bio spreman da mi pomogne time što bi me uputio kod endokrinologa na uvođenje hormonske terapije ženskog pola. Moj užas se nastavio i trajao još godinama, sve do punoletstva. Ne želim nikome da na trenutak oseti tu strahotu koju sam tada, zbog uskraćene pomoći, tolike godine trpela i osećala. Kada se plašiš puta i automobila u pokretu, jer te neka sila vuče da se baciš...

Potpuno slučajno preživela sam to zlo, uništavanje, mrcvarenje. Sa 18 godina uveli su mi hormonsku terapiju, sa 19 sam imala hirušku operaciju promene pola. U opštem stanju u kom sam bila, nikada ne bih mogla sama to da finansiram. Zahvalna sam svojoj porodici što su mi finansijski pomogli oko toga, jer bez finansijske pomoći ne bih imala šansu da to uradim, da se izborim za svoj polni identitet, za svoj lični integritet, za svoj život.

Danas, mnogo godina posle, ja sam srećna žena. Very Happy Very Happy Naravno bilo bi mnogo bolje da mi je pravovremeno pružena hormonska terapija, sa 11 godina, ali eto, nekim ljudima je borba za moju reproduktivnu moć važnija od mog golog života, na čemu se zahvaljujem.

Za svaku pohvalu je činjenica da će sada Fond plaćati koliko mi je poznato 65% od troškova hiruške operacije, 35% plaća pacijent. To je s obzirom na ekonomsku situaciju poštena pomoć društva licima kojima je neophodna promena pola.

Eto toliko od mene za početak, rekla sam ono najvažnije, pri čemu mi je bilo jako mučno da se prisećam nekih delova iz svog života. Žalosno je međutim što osobe poput mene nemaju priliku da u javnosti, u anonimnoj formi radi zaštite identiteta, pričaju o svom životu, kako bi javnost imala priliku da stekne predstavu o promeni pola.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43
Strana 43 od 43

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Vaša novogodišnja jelka 2011/2012 Saša Uto Jan 03, 2012 12:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 3:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 7:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Sub Apr 19, 2008 12:04 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 8:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!