NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Omladinske radne akcije

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Omladinske radne akcije
Autor Poruka
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Jun 24, 2008 6:43 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Sledeće što bih naglasio je da smo mi učesnici na ORA, koliko god to danas zvučalo neverovatno, svojim radom pošteno odradili troškove svog boravka. Nije bilo džabe kako većina misli. Džabe je bila samo zabava i to na mnogo zdravije načine nego danas.

Pa Pero to je utoliko gore, zaista. Znas lepe su to uspomene i razumem ja tebe sto se toga tice, ali sve ostalo je izrabljivanje. Kazem da sam i sam hteo jednom da ucestvujem ali iskreno imam male sake ko u devojcice pa sam zbog toga odustao, evo na primer rukometasku loptu jedva uhvatim vrhovima prstiju, a znam da se tamo dobro rmbalo, naravno hvalili su se oni koji su bili.
To za zabavu se slazem sa tobom, nije nam u to vreme bila potrebna neka kinta da bi se zabavljali ukoliko bi je imali bilo je jos bolje ali znali smo da se organizujemo i bez kinte. Sve u svemu sa ove distance nikad mi ne bi palo na pamet da budem ucesnik ORA uz svo postovanje za vas koji ste ucestvovali.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Vuk
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 11 Okt 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Sep 26, 2008 11:36 am Odgovoriti sa citatom

pera ::
Draga gospodo, vidim da je diskusija otišla u smeru koji ne vodi nigde. Nigde taman kao ni vaše viđenje prošlosti, sadašnjosti a bogami i budućnosti. Za oproštaj reći ću vam samo još par stvari koje sam propustio napomenuti do sada.

Kao prvo ORA su, iako su bile snažno protkane tadašnjom ideologijom, bile ipak jedna višestruko dokazana životna škola za ogroman broj mladih ljudi. Pa većini nas koji smo učestvovali na ORA to je bio maltene prvi ozbiljniji događaj u životu koji smo svojevoljno i samostalno odradili. Iskustva takve vrste za mlade uvek su dragocena. A ideologije ima i danas, zar ne? Pa vaše mišljenje bilo bi makar malkice drugačije da smo u poslednjih 15-tak godina uvezli ideologiju npr. sa Antarktika umesto iz Amerike.

Sledeće što bih naglasio je da smo mi učesnici na ORA, koliko god to danas zvučalo neverovatno, svojim radom pošteno odradili troškove svog boravka. Nije bilo džabe kako većina misli. Džabe je bila samo zabava i to na mnogo zdravije načine nego danas.

Omladina je kroz ovaj vid društvenog angažovanja zadovoljavala svoju potrebu za društvenom afirmacijom, svako u meri koju je smatrao potrebnom. Danas kad omladinac hoće da bude "drug gospodin" mora da postane u najmanju ruku aktivista ili PR neke stranke pa da blati druge "drugove gospodu" da bi se afirmisao. Nimalo privlačno zar ne ?

Ideja okupljanja omladine na jednom mestu radi druženja i zajedničkog obavljanja određenih aktivnosti nije ni nova a ni prevaziđena. Čak šta više ova ideja prevazilazi ideološke razloge. Setite se samo vi koji glorifikujete kapitalizam da postoje letnji kampovi i slične stvari. Zašto bi onda njihovo nešto bilo dobro, a isto takvo nešto naše loše?

Evo za kraj jedan drugarski pozdrav za sve vas: Z D R A V O, ZDRAVO-ZDRAVO-ZDRAVO !!!

Pozdravlja vas jedan sasvim obični Pera

P.S. Mislim da bi 90% vas koji ste negativno nastrojeni prema ORA promenilo mišljenje samo kad bi imali priliku da jednom probate Cool

Pero potpuno si u pravu za sve sto si naveo.
Danasnja omladina prosto ne zna sta bi od sebe. Zato se i dogadaju ubistva po skolama i sl. Kad smo mi bili mladi imali smo viziju boljeg zivota za koju smo izgarali a ovi danas nemaju nista. Samo viziju unistavanja. Stvaranje im nije milo.
U zadnje vrijeme u Svedskoj omladina ima ljep hobi.
Naime razbijaju sve sto stignu od stakala na autobuskim stajalistima, kamenovanje autobusa, prevrtanje i paljenje vozila, pisanje grafita koji nisu ni malo ljepi (obicne svrabotine) bacanje smeca po ulicama itd. Jednostavno zivot im je supalj i prazan jer ekonomija koja je sve losija ne dozvoljava da se druze po sportskim klubovima, diskacima, kaficima.... pa im ostaje samo ulica za druzenje.
Ja sam srecan kao sto si najvjerovatnije i ti da smo zivjeli u jednoj drzavi gdje je omaldina zivjela kako dolici omladini.

Pozdrav Vuk.

"Hej, hej Jugosloveni
braco rodena"
www.vuksfrj.se
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Sep 26, 2008 12:45 pm Odgovoriti sa citatom

mislim da danasnjoj omladini nije i nista ponudjeno...radjali su se u uzavrelom balkanu, u ratnom stanju u sankcijama, u najvecoj inflaciji pa sta drugo da ocekujemo...jos su i zlatni...mi smo bili mladi u nekom drugom vremenu i lakse je bilo organizovati zivot a i drzava je tada bila u nekom procvatu komunistickog sistema

Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Sep 26, 2008 2:17 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kao prvo ORA su, iako su bile snažno protkane tadašnjom ideologijom, bile ipak jedna višestruko dokazana životna škola za ogroman broj mladih ljudi. Pa većini nas koji smo učestvovali na ORA to je bio maltene prvi ozbiljniji događaj u životu koji smo svojevoljno i samostalno odradili. Iskustva takve vrste za mlade uvek su dragocena.

Pričaš o tome kao da je to nešto pozitivno. Objasni ti meni šta je pozitivno u tome što država određuje kada će neki omladinac da ima prvi ozbiljan događaj u životu (šta god to značilo) i na koji način, kada će da stekne prvo iskustvo i kakvo ? Na to treba da utiče vaspitanje, afiniteti i želje pojedinca, a ne država i ideologija.
Uostalom, slobodno uporedi tu višestruko dokazanu životnu školu sa životnom školom neke druge zemlje koja nije imala tu ideologiju, pa reci šta si zaključio.
Citat:
Omladina je kroz ovaj vid društvenog angažovanja zadovoljavala svoju potrebu za društvenom afirmacijom, svako u meri koju je smatrao potrebnom. Danas kad omladinac hoće da bude "drug gospodin" mora da postane u najmanju ruku aktivista ili PR neke stranke pa da blati druge "drugove gospodu" da bi se afirmisao. Nimalo privlačno zar ne ?

Hahahahahahhaa... e kad se sad nisam patosirao od smeha. Pa dobro majku mu, reci ti meni da li si mogao ikako da izbegneš da budeš pionir ? Da li je neko ko nije bio član partije mogao da bude direktor u nekoj firmi ili na bilo kom iole odgovornijem mestu ? I uopšteno, da li je iko ko nije bio član partije mogao da ima isti tretman u društvu kao neko ko je bio član partije ? Dakle, nemoj da si smešan.
Uostalom, ja nisam član, niti aktivista niti jedne partije, pa smatram da sam dovoljno afirmisan u krugovima u kojim želim da budem. Takođe znam gomilu ljudi koji nisu članovi nijedne partije, pa rade na jako odgovornim pozicijama. A sad ti meni nađi jedan primer u SFRJ da je neko ko nije bio član partije mogao da bude na nekoj odgovornoj poziciji, tipa direktor preduzeća ili kakav šef. O čemu mi pričamo ovde ?
Citat:
Ideja okupljanja omladine na jednom mestu radi druženja i zajedničkog obavljanja određenih aktivnosti nije ni nova a ni prevaziđena. Čak šta više ova ideja prevazilazi ideološke razloge. Setite se samo vi koji glorifikujete kapitalizam da postoje letnji kampovi i slične stvari. Zašto bi onda njihovo nešto bilo dobro, a isto takvo nešto naše loše?

Naravno da ta ideja nije ništa loše, naprotiv, ali nađi ti meni jedan letnji kamp u kome se omladina organizuje da gradi pruge, mostove ili puteve. Nema ? Pa naravno, zato što se u tim letnjim kampovima omladina okuplja prvenstveno da bi se družila i naučila neke korisne stvari kao što je skijanje, plivanje, sviranje, pevanje, preživljavanje u prirodi... šta već koji kamp ima u programu. A osetljive stvari kao što su pruge, autoputeve, mostove... grade firme koje su plaćene za to i koje imaju ljude koji su obučeni za to i koji će taj posao da odrade kvalitetno, a ne gomila klinaca koja će da otalja taj posao i da napravi nešto na šta treba da se potroši još 100 godina da se dovede u red. Pa taj "autoput" kojim se vi hvalite ni dan danas nije završen kako treba (recimo mnoge deonice puta nisu adekvatno obezbeđene), a da ne pričamo to da to i nije bio autoput, već običan put sa dve trake. Uostalom, uporedite taj vaš super autoput koji su zidali veseli pioniri na kome je voziti preko 50 na sat već opasno sa nemačkim autobanom koje su zidali novci i gde je sasvim bezbedno voziti preko 200, pa da čujemo zaključke...
Citat:
P.S. Mislim da bi 90% vas koji ste negativno nastrojeni prema ORA promenilo mišljenje samo kad bi imali priliku da jednom probate

Ja mislim da grešiš. Recimo, ja lično ne verujem (a činjenice koje možemo videti svuda oko nas govore u prilog tome) da nešto što su uradili neobučeni ljudi, bez iskustva, pa još za džabe ne može biti kvalitetno, pa samim tim nikad ne bih želeo da budem deo toga. Takođe se nikada ne bih hvalio "autoputem" punim rupa i najsporijom prugom Evrope.
Citat:
rekao sam ti sasvim dovoljno stvari,fakte,koje ti ne prihvatas,to je tvoje pravo,ne mogu ti pomoci,sve je fino kad se gleda otud,samo ti i dalje masi zastavom,tako ces pomoci srbiji,koju ustvari i ne volis,ja sam postigao nesto sto ti neces moci ni da sanjas,zivio,radio,izmedju ostalog i na radnim akcijama,u onoj drzavi na koju pljujes ili na ono sto je tamo uradjeno 70'tih i 80'tih

Evo, ja sam "odovud", pa opet ne mogu da prihvatim te vaše "fakte". To što ste vi postigli možemo jasno da vidimo danas... Mislim, propale fabrike, nedovršen autoput, najsporija pruga u Evropi, dugovi koje danas svi mi dan danas otplaćujemo se baš ne mogu svrstati u ne znam ni ja kakva dostignuća. I još vi sad očekujete nekakvu zahvalnost za ono što ste radili ? Izvini, ali to je smešno. Sa moje tačke gledišta, zemlji bi bilo bolje da niste radili ništa.
Citat:
normalno da su i meni ljudi dragi ali oni koji me ne bombarduju,koji mi ne postavljaju granice na svaki cosak,vidis to ti nisi prosao a treba da prodjes,pa da se onda javis da nam kazes utiske,ovako,pricas napamet,bubas
hej haj brigade

Još samo nama sa slabijim ulaznicama da objasniš kada su to tebe bombardovali građani Holandije, ili uopšte građani bilo koje zemlje, pa da te neko i shvati ozbiljno. Ovako samo pokazuješ da ne znaš razliku između građana i vojske. Doduše, ti si živeo u uređenju gde je to bilo jedno te isto pa te donekle i razumem, ali to ti ne daje za pravo da vređaš građane drugih zemalja gde ta razlika itekako postoji i čiji ti građani ništa nažao nisu učinili.

Zlotjko
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 21 Okt 2007
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Sep 26, 2008 2:28 pm Odgovoriti sa citatom

Marko_L ::

Pričaš o tome kao da je to nešto pozitivno. Objasni ti meni šta je pozitivno u tome što država određuje kada će neki omladinac da ima prvi ozbiljan događaj u životu (šta god to značilo) i na koji način, kada će da stekne prvo iskustvo i kakvo ? Na to treba da utiče vaspitanje, afiniteti i želje pojedinca, a ne država i ideologija.

Nije niko odredjivao, niti iko ikoga prislino terao na ORA....
Tamo je isao, samo onaj ko je zeleo...a koliko je bilo popularno, govori ti masovnost istih...
To je bilo vreme izgradnje ove drzave, industrije, i svih propratnih elemenata, infrastrukture..

Al to je nebitno, bitno je da niko nije tamo otisao, ako nije bilo svojevoljno.

www.srceodmeda.com
www.nova-pazova.com

Copyright ©2007 Zlotjko
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Sep 26, 2008 2:48 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
mislim da danasnjoj omladini nije i nista ponudjeno...radjali su se u uzavrelom balkanu, u ratnom stanju u sankcijama, u najvecoj inflaciji pa sta drugo da ocekujemo...jos su i zlatni...mi smo bili mladi u nekom drugom vremenu i lakse je bilo organizovati zivot a i drzava je tada bila u nekom procvatu komunistickog sistema

Nenade, komunistički sistem nikada nije bio u procvatu, već se oduvek bazirao na represiji, zbog čega je uostalom i pukao svuda gde se pojavio. U takvom sistemu nije dozvoljeno pričati protiv države ili vlasti, niti na bilo koji način kritikovati loše pojave u društvu inače ode glava, preduzeća, posebno fabrike, su zapošljavale višak radnika kako bi se veštački smanjila nezaposlenost, a manjkovi su se pokrivali iz budžeta i od kredita, pa se još malko i doda, tako da ispadne da preduzeće posluje pozitivno... i super, mediji su bivali kontrolisani od strane iste te države, tako da su se u vestima uvek mogle čuti samo pozitivne stvari o zemlji bilo da su istinite ili izmišljene, ali loše nikako, pa još da da se pojjača utisak o "blagostanju", obavezno se ubaci i poneka kritika na račun trulog zapada gde ljudi rade od 9 do 9, a nemaju leba da jedu i voila, nekome ko ne zna bolje, izgledalo bi da smo živeli u raju na zemlji za razliku od onih jadnika u kapitalističkim društvima koji robuju i gladuju. Međutim, istina je malko drugačija... takav sistem stvara neradnike i praznoglavce, oslobođene od bilo kakvog vida kritičkog razmišljanja, jer šta ti imaš nešto da razmišljaš kad država misli za tebe. Takav sistem je represivan i stvara nezadovoljne ljude, a u prilog tome govori i veliki broj emigranata i gastarbajtera iz SFRJ. Mislim, nešto sumnjam da su svi oni bili ludi pa su bežali iz raja na zemlji na truli zapad. Pre će biti da su ti ljudi razmišljali sopstvenom glavom, za razliku od nekih kojima nije uopšte bilo čudno kako neka fabrika zapošljava 10.000 ljudi, a ne proizvodi skoro ništa i da će neko (recimo današnje generacije) morati to sve da plati. I da nesreća bude još veća, još imaju smelosti da pričaju kako mi njima nešto dugujemo Smile i proturaju neke priče kako nas "zapad" mrzi, pa zbog toga sada loše živimo. Pa jel nas zapad terao da se zadužujemo ? Jel zapad ratovao 90-tih godina ? Jel zapad gradio fabrike i zapošljavao 10 puta više ljudi nego što treba, samo da bi se veštački smanjivala nezaposlenost ? Ajte da budemo malo realni.

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Sep 26, 2008 3:55 pm Odgovoriti sa citatom

Tacno je to Marko sto si naveo samo sam mislio da je drzava bila u procvatu u ekonomskom smilsu, a kako, nije mozda za ovu temu bitno, inace se slazem sa tvojim postom. To je tako bilo.

lana010
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 19 Feb 2013
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 19, 2013 10:18 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Citat:
Ne razumem smisao ovog dela posta. Osim toga pričica o nepoznavanju bila je samo uvod. Potrudi se da pročitaš malo više teksta koji komentarišeš

malo vise teksta sam i procitao ali nema veze, zaboravi ne poznajes violetu i slus...cemu pravdanje Rolling Eyes

moji prijatelji uhh...pa bili su na nekim ali znam da je jednom bilo u hrvatskoj, jednom u bosni ali nemam pojma koje su te akcije bile, znam da je moj otac nekad bio na akciji izgradnje pruge (valjda) brcko-banovici pre mog rodjenja...pa sad drugari su se hvalili uniformama, patikama koje su tamo dobijali i zuljevima eventualno ko je bio udarnik taj je bio kao neka faca a za ostalo cemu hvala kad i oni koji nisu isli na ora su znali da se zezaju, druze, zaljubljuju, sklapaju prijateljstva, napiju, pobiju...nemam ja nista u sustini protiv tih radnih akcija ako neko vidi sebe u tome ok ali ja bih radije preko ferijalnog na more

Dali je bio na ora brcko banovci jer mozes da proveris? koje godine? moja baka je bila 52 godine mozda i pre. dali neko zna kako mogu naci jos ucesnika pokusavam da nadjem dedu.

kalor
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 16 Feb 2013
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 20, 2013 1:57 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znaju ljudi ovde danas ni za poljoprivredne radove iz mesta odakle su masovno kidnuli, aman treba da i SPC organizuje na svojim imanjima i atarima voćarstvo i vinogradrstvo, nema potrebe za pominjanjem radnih akcija. Valjda i neki ljudi od uticaja u prestonici imaju barem nekog uticaja u ostatku države.

regards
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strana 12 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Lepljiva: Ljudi koje biste voleli da vidite u emisiji Eric Cantona Pet Nov 26, 2010 8:46 pm  Pogledaj zadnje poruke
10 stvari koje bi trebalo da znate o cigaretama. Eric Cantona Pet Nov 09, 2007 1:22 pm  Pogledaj zadnje poruke
Spisak repriza koje ce se emitovati tokom letnje pauze! Eric Cantona Uto Jul 10, 2007 9:42 am  Pogledaj zadnje poruke
Birajte emisije koje ce se reprizirati tokom letnje pauze 07 Eric Cantona Pon Jul 09, 2007 8:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Bolesti koje češće ostaju bez prave dijagnoze Eric Cantona Pet Maj 25, 2007 5:32 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!