NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

invalidi,preduzetnici sto beze od odgovornosti

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

invalidi,preduzetnici sto beze od odgovornosti
Autor Poruka
gula
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 2
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Feb 19, 2007 11:10 pm Odgovoriti sa citatom

2004 godine sam se zaposlijo u firmi za izgradnju zgrada,radijo sam kao pomocnik tesara.gazda firme je svim radnicima odbijao od plate 200 dinara za osiguranje,na gradilistu na kojem smo radili nismo imali zastitnu opremu iako je gazda u ugovoru koji je sklopijo sa investitorom stojalo da je on duzan da obezbedi svu zastitnu opremu,imao sam dnevnicu 15 evra.u grupi nas je bilo 20-oro,radili smo na 5 spratu zgrade ja sam radijo u jednoj prostoriji sirine 2 ipo metra i duzine 3 metra i otvorenog balkona,u prostoriji se nalazila armatura pletena koja je bila naslagana visine 50cm,na drugom zidu su skidali oplatu tesku 2 tone,ja sam bijo okrenut ledjima tog zida radijo sam popravku drugog zida na ivici zgrade od 40cm,posto jedan od radnika nije bijo adekvatno obucen za skidanje oplatne tako da je zaboravijo jedan sraf da odvrne,posto sam radijo sa hilti busilicom a i niko me nije obavestijo da se oplata skida niti sam ja to mogo da vidim od silnog naprezanja kranom oplata je poletela i udarila me u ledja,zaboravijo sam da napomenem da sam bijo na merdevine na visini od 1 ipo metar od ploce,kako me udara u ledja tako sam priljubijo zid a u tom trenutku ispustijo hilti iz ruku posle drugog udarca krecem da padam sa 5 sprata sam bog me spaso pa sam se refleksno uhvatijo za armaturu koja je strcala na zidu,merdevine padaju sa 5 sprata a ja ostajem da visim na 5 spratu,treci put me udara i ja padam u sobu lezeci dole u nesvesti od stresa koji sam doziveo i polako otvarajuci oci vidim da oplata mesto da se dize ona se spusta,kasnije sam sazno da se kranista od uzbudjenja nije znao sta radi.ja se u tom trenutku dok se oplata od 2 ipo tone spusta okrecem bocno a ona pada na mesto na koje sam lezo uspravno,zmureci i moleci boga da me neprepolovi otvaram oci 2 milimetra od spiceva armature,od silnog stresa i straha i uganuca i ugruvanosti ja zavrsavam u bolnicu pancevo odakle me salju za lazu lazarevic u beograd tamo sam bijo momentalno poslat na snimanje glave odnosno mozga kada se utvrdilo da sam pretrpeo ogroman sok odlucuju da me zadrze,posto sam bijo skroz paralizovan nisam mogo od soka 15 dana da pricam,posle izvesnog vremena izlazim iz laze lazarevic na kucnu negu stim sto svakog dana idem kod psihijatra na razgovore jer se bojim da spavam jer sanjam dogadjaj koji sam doziveo a i povuko sam se u sebe pod uticajem soka sam i ostale stvari,pijem 8 vrsta lekova za depresiju od artana,bensedina pa cak i karbapin i tdg....moja majka odlucuje da tuzi preduzece za naknadu stete koja mi se dogodila jer saznajemo da pare koje su mi odbijane od dnevnice nisu uplacivane kako meni tako i ostalima za osiguranje,pocinje sud svedoci izlaze na sud i svi govore staje i kako je bilo i da nismo imali zastitu i da su svi mislili da sam mrtav kako su oni to videli,ja idem kod vestaka na preglede gde dobijam invaliditet od 90 posto,vlasnik firme potvrdjuje da nam skido pare ali da je on hteo da nam uplati retroaktivno sto nikada nije uradijo,zaboravijo sam da kazem da objekat nije bijo adekvatno obezbedjen,u svako slucaju sud kao sud se otego da bismo mi saznali posle godinu ipo dana da je on firmu izbriso iz registra a da mene kao njegovog poverioca niti sud obavestijo,sud saznavsi to sto je uradijo stavlja predmet na mirovanje i salje visem sudu da odluci dali ima osnova da se sud nastavi,visi sud donosi skandaloznu odluku da nema jer nema pravnog naslednika a vlasnik nece da prihvati odgovornost,saljemo ceo predmet republickom sudu da skine tu skandaloznu odluku,dobijamo isto sto smo dobili od viseg suda,pokrecem krivicnu prijavu protiv vlasnika bivse firme a ni tu nema osnova za krivicno gonjenje,dolazim do sledeceg zakljucka-MOGO SAM DA POGINEM TUDJOM KRIVICOM A DA NIKO NEODGOVARA,IMAM 24GODINE INVALID SAM SA 90 POSTO OSTECENJA KO ZNA DALI CU VISE RADITI ZIVOT MI UPROPASCEN A NIKO NIJE KRIV?VISE SE NESMEJEM,NISAKIM SE NEDRUZIM TO VISE NISAM JA KO JE KRIV?za sve sto sam izneo imam sudska resenja koja cu da cuvam ceo svoj zivot jer me i sud isto tolko upropastijo kolko i firma,a mozda je mito uradijo svoje?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Feb 19, 2007 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

Gula, vidim da si tuzio samo vlasnika gradjevinske firme koja te je ,,na crno" angazovala. Mozda postoji mogucnost da tuzis (ali odmah da ne bi zastarelo) investitora objekta na kome si radio, jer je on morao sklopiti ugovor o izgradnji objekta sa gradjevinskim preduzimacem, pa odatle da ,,izvuces" koju kintu.

Takodje, mozda bi trebalo da postavis pitanje krivicne odgovornosti gradjevinskog preduzimaca(zaprecena kazna zatvora) zbog toga sto nije obezbedio gradiliste (a doslo je do ozbiljnih posledica), pa kad on vidi da moze da krivicno odgovara, mozda izvadi pare iz slamarice i platiti ti da ne bi robijao..

Nisam sigurna da si iscrpeo sve pravne mogucnosti, nemoj da odustajes Smile
Pozdrav

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
gula
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 20, 2007 12:47 am Odgovoriti sa citatom

pazi,nisam ja bijo zaposlen na crno neznam dali si citala sve,u firmi u kojoj sam se zaposlijo dobijo sam ugovor u kojem jasno stoji da mi se oduzima 200dinara od moje dnevnice na ime osiguranja stim sto vlasnik firme nije uplacivo pare za osiguranje nego je stavljo sebi u djep,sto se investitora tice iso sam ja i na to ali investitor ima ugovore u kojima je on cist kao suza ja imam te fotokopije ugovora koje je investitor sklopijo sa izvodjacem radova,izvodjac radova je bijo duzan sve to da uradi,a i ja nisam bijo zaposlen kod investitora u firmi nego kod izvodjaca radova,iso je gula na sve evo dokle je stgo posle 3 godine,u svakom slucaju hvala

gula
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 20, 2007 12:53 am Odgovoriti sa citatom

a sto se tice krivicne prijave i to sam bijo podno ali kazu nema osnova za krivicno gonjenje,pazi radijo sam kod jakog baje koji je do sad zbog malverzacija mnogo puta osudjivan na samo uslovnu,tako da ponavljam iz prvog teksta nebi me cudilo da je mito uradijo svoje jer ovo sto se desilo je skandalozno.

Sky Seeker
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 22 Feb 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Feb 22, 2007 3:52 pm Odgovoriti sa citatom

Ne bih da tešim nikoga, ali ja sam 99% invalid, pa sam neki dan dobio rešenje da je "...utvrđeno da nema telesnih oštećenja... ". Onako, "na slepo", bez ličnog kontakta.
Uložio sam žalbu, ali svejedno, pokušavam i dalje optimistično da gledam na svet. Bar na one koji me vole.
Čak sam napisao i knjigu posvećenu svim invalidima (ne znam da li smem da se reklamiram).
Borba dva sveta - sveta zdravih i sveta bolesnih - je neravnopravna, ali često mi pobedimo.
Svako dobro!!!

gula
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 22, 2007 4:09 pm Odgovoriti sa citatom

ja imam za invaliditet mnoga resenja,prosao sam takve komisije da je to strasno.izlazijo sam mnogo puta pred komisijama jer i sud i tuzena strana su uvek nesto trazila a svi troskovi sto sam iso na komisije su padali na moja ledja,i na kraju sta je bilo?samo mi jedno nije jasno zamislite sudiju koja posle 2 ipo godine suda na kojem je ona sudila pita mene koga sam ja tuzijo?a 2 ipo godine ona gleda tuzenu stranu i sa njima razmenjuje kontakte,bezobrazluk

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 22, 2007 6:22 pm Odgovoriti sa citatom

DISKRIMINACIJA HENDIKEPIRANIH
Izvor:Beta

Beograd -- Prema jednom istraživanju, diskrimanacije hendikepiranih ima najviše u zdravstvenim ustanovama.

Koordinatorka istraživanja o diskriminaciji osoba s hendikepom Marija Dragović kaže da je diskriminacije najviše u zdravstvenim ustanovama, bolnicama i osnovnim školama. "To je i najveće iznenađenje jer bi baš te institucije trebalo da imaju najviše sluha za probleme hendikepiranih", rekla je ona.

Prema njenim rečima, rezultati istraživanja pokazali su da je 63,3 odsto osoba s hendikepom doživelo neku vrstu diskriminacije, a 36,8 odsto je zbog toga tražilo pravnu pomoć.

"Najčešća vrsta diskriminacije je verbalna uvreda, ali i drugačiji tretman u određenim situacijama i onemogućavanje ostvarivanja beneficija", rekla je Marija Dragović.

Psihologinja i saradnica na projektu Dragana Ćuk-Milankov kaže da škole ni "nastavom ni fizički" nisu prilagođene takvim učenicima.

"Deca su pre spremna da prećute hendikep, nego da priznaju da škola treba da im se prilagodi ili da im profesor izađe u susret", rekla je ona.

Istraživanja "Hendikep je pitanje ljudskih prava" i "Položaj mladih s hendikepom u srednjem obrazovanju" vršena su tokom 2005. i 2006. u institucijama i školama u Crnoj Gori i Srbiji.

Organizatori istraživanja su Udruženje studenata s hendikepom, švedski Komitet za ljudska prava i Mreža mladih iz Beograda.

gula
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 22, 2007 6:34 pm Odgovoriti sa citatom

o cemu ti pricas o deskriminaciji dece?sve je to lepo ali mene to nezanima ja imam svojih problema tako da me nezanimaju podaci,uostalom ja sam covek odrasto a ne dete,promasila si temu.OVDE SE VODI O ODGOVORNOSTI SUDA I PREDUZECA KOJI BEZE OD ODGOVORNOSTI,TI AKO HOCES OTVORI TEMU ZA DECU
]

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 22, 2007 9:01 pm Odgovoriti sa citatom

Koliko sam shvatila, naslov ove teme je ,,invalidi..." mislila sam da ce vas interesovati i diskriminacija osoba sa invaliditetom, izmedju ostalog, ali ok, slazem se

gula
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 22, 2007 9:16 pm Odgovoriti sa citatom

ok.jeste invalidi ali mislim na invalide koji su postali invalidi u svojim firmama u koje su radili a sad nemogu da ispune svoje pravo jer vlasnici,direktori firmi nisu ispunjavali obavezu prema zaposlenom licu dok je radilo kod njih,kao sto je samnom slucaj da mi se odbijalo od dnevnice svaki dan a da se to uopste nije uplacivalo zasta je bila namena toga nego je neko stavljo sebi u djep nadam se da me razumeS.OVOM PRILIKOM POZIVAM SVE KOJIMA SE SLICNO DESILO ILI IMAJU ISKUSTVA SA TIM NEK SE JAVE DA POPRICAMO

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!