NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Prevare

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Prevare
Autor Poruka
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Apr 12, 2007 3:04 pm Odgovoriti sa citatom

Jeste culi pao Avion na palatu Albanija.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
KLARK i Parker
uncle selecta
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 16 Feb 2007
Teme: 10
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Apr 12, 2007 4:32 pm Odgovoriti sa citatom

maximus28 ::
ne zelim nikoga da uvredim pa ne iznosim komplet svoje misljenje!ali evo...
ja sam hriscanin pravoslavac!sa punim pravom jehovin svedok moze mene nazvati sektasem!kao i ja njega!
razlika izmedju moje i njegove religije(verovanja)je u tome sto je moja religija dosta starija i ima mnogo vise pristalica pa je i dominantnija,samim tim ona diktira sve faktore,jer vecina odlucuje i dominira a manjina je uvek(bar se tako oseca i realno tako i jeste)potlacena,u ovom slucaju proglasena sektom!
sektom cemo proglasiti sve sto nije pravoslavlje,ove vece nemozemo nazivati sektama jer smo slicnog uticaja i moci!znaci male ponizavamo i etiketiramo imenom sekta,a to je pogrdna rec!taj naziv sekta su izmislili ljudi a ne bog!verujem da su oni koji su smatrani za najvece vernike i izmislili tu rec!bili su ugrozeni pa su te male religijice satanizovali i proglasavali za najvece zlo!
treba napraviti razliku izmedju miroljubivih sekti,vera,religija i onih ekstramnih!
po meni treba zabraniti aj da kazem vere u kojima se dolazi do nekih ekstremnih situacija,klanje zivotinja,kupanje u krvi i sta ja znam...one koje su potencionalno opasne po drustvo a svim ostalima treba dati jednaku slobodu!treba ovo je jako bitno zastititi neutralne gradjane od agresivnog vrbovanja,spopadanja na ulici i dolazenja na vrata...tu treba preuzeti ekstremne mere!neka naprave crkvu i u krugu crkve neka propagiraju verovanje ali van nje kaznjavati!u tom slucaju jednaki uslovi za sve...

to si u pravu tjana da su starci i tinejdzeri na udaru,stim sto kontakt sa tinejdzerima treba kaznjavati jer su to jos uvek neformirane licnosti,a sto se tice staraca njima je mozda i bolje!
ako nemaju nikog svog njima treba neko ko ce da ih gleda,da poprica sa njima,da ih trpi i da ih sahrani a za uzvrat dobije nekretninu koju u grob nemozes da poneses i svima lepo!to je ok,po meni!
sa druge strane ako je starac/starica prisla sekti i udaljila se od bliznjih onda su ti bliznji krivi jer joj je nesto ocigledno falilo pa joj je sekta pruzila!mozda malo paznje?posle zbog pohlepe ljudi izmisle svakakve price itd bude im krivo sto im nije ostao stan,recimo!zamisli onda ogorcenu ljudsku mastu kakve price moze da smisli!posle ispadne da je ta sekta(koristim ovu rec jer je opste prihvacena iako je jako diskutabilna)kidnapovala babu,drzala je u podrumu,hranila lebom i vodom,prizivala djavola,klala kozu,pili krv itd!
ima i tih gadosti(ekstremnosti)samo ne toliko!

ovde kod mene napravise skoro onu adventisticku crkvu!neznam mnogo o toj sekti(veri)!uglavnom nisu imali problema ni sa ljudima ni opstinom,sve legalno itd
sad ljudi komentarisu sekta...za divno cudo jos je nisu zapalili!nisam ocekivao ovakvu toleranciju!
nalazi se 20metara od crkve pravoslavne!TO JE INTERESANTNO,GDE JE NAPRAVLJENA!

hebote mis, ne mogu da verujem.... jeli max a da mi lepo sve te koji nisu pravoslavni zatvorimo u konc-logore a? pa neka lepo tamo propovedaju svoja ubedjenja da nam ne truju nasu mladez.... maximusa za ministra vera i to ODMA' !!!!
skroz ste skrenuli sa teme.... imam nesto na temu prevara: ovo je tkzv. "Nigerisko pismo".
Pre par godina sam gledao onog baticu sa BBC-a (McInture), onaj sto je izmedju ostalog isao na Kosovo da pazari "Semtex"- hi-tech plasticni exsploziv, uradio je emisiju na tu temu. elem, dobijes pismo u kome ti se nudi da nekome pomognes da prebaci neku sumu novca iz neke (obicno africke ) zemlje. on je nemocan da to uradi iz ovog ili onog razloga i treba mu pomoc nekog stranca... posetio sam par site-a koji se bave ovom problematikom, broj ljudi koji su pali kao zrtve je neverovatan. dosada se procenjuje da je nekih 100 miliona $ otislo u ruke tipova koji se bave ovom vrstom prevara. mnogi su nestali ili kidnapovani posto su otisli na noge svojim dzelatima, a sve u zelji da zgrnu gomilu love na lak nacin. evo jednog primera. varijacije su beskonacne.....

Hello,

I am contacting you for an Urgent Business Transaction and further explicit investment assistance in your country. Based on the information and recommendation
satisfactorily gathered concerning your person, I hereby need you to read this email message carefully because it is very imperative.

I am PRINCE FAYAD H. BOLKIAH, the eldest son of PRINCE JEFRI BOLKIAH who was the former Finance Minister of Brunei. Brunei Darussalam is a small country located in the northwest of the island of Borneo and governed by His Majesty SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH MU'IZZADDIN WADDAULAH.

I will save your time by not amplifying my extended Royal Family history which has already been disseminated by the international media during the controversial dispute that erupted between my father and his stepbrother, the sultan of Brunei SHEIK HAJI
HASSANAL BOLKIAH. You can visit the websites below for a better
understanding of the situation:-
<http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/670959.stm>
<http://www.asiaweek.com/asiaweek/magazine/2000/0310/nat.brunei.jefri.html>

As you may know from the international media, the Sultan had accused my father of financial mismanagement and impropriety of USD14.8 Billion. This was as a result of the Asian financial crisis which made my father company Amedeo development Corporation(ADC) and government owned Brunei Investment Agency(BIA) to be declared bankrupt during his tenure in office. PRINCE JEFRI BOLKIAH was relieved of his post as Finance Minister of Brunei and was stripped of his chairmanship post as head of the nation's international investment arm, the Brunei Investment Agency in February 1998. The Agency controls 13 companies & Brunei's overseas assets. In July 1998, SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH barred trading by Amedeo Development Corporation when the world's biggest corporate debt of USD14.8 Billion came to light. In September the 1998, the Sultan ordered an investigation of the BIA by accountants KPMG after the Brunei government alleged that"large sums of money" had been misappropriated to companies controlled by PRINCE JEFRI BOLKIAH. The Sultan then asked the Bank of England to help track down an alleged 28 Billion British Pounds of state and family funds said to be "missing". On the 02/10/1998 PRINCE JEFRI BOLKIAH flew from London in a private jet and was going to settle matters directly with SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH. PRINCE JEFRI drove straight to his seaside palace at Jerudong, about 10 miles south of the capital, Bandar Seri Begawan as he was due to meet with officials of the Amedeo Development Corporation and visit the sultan. After series of meetings relations between the Royals appeared to deteriorate quickly. However,my father was arrested, his Bank Accounts and private properties including a crude oil export refinery & three large oil wells which were later confiscated by the sultanate. During this unfortunate period i was advised to evacuate my immediate family outside the sultanate to avoid further prosecution from the sultan and his security operatives. Before I could do that I was placed under house arrest by SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH. Before my arrest, I went ahead to dispatch the sum of USD1 Billion in cash under special arrangement into the custody of different Offshore Banks and Private security and Trustee companies for safe keeping abroad. The money where split and kept in the following countries in this proportion: USD500 Million is in different offshore Bank accounts while the rest are with Private Deposit & Trustee companies with:- USD50 Million is in England, USD100 Million is in Spain, USD100 Million is in Arabia, USD80 Million is in United Arab Emirate and the balance USD170 Million in Malaysia.

I am unable to reach my friends & associates whom would have provided all the much needed moral and financial assistance i require to release the funds because my private/personal diary was seized by my uncle SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH who also happens to be the Sultan of Brunei. I seek your good will & assistance to receive and invest these funds into profitable business investment in your country to facilitate future survival for me and my family abroad. I am counting on your absolute transparency, honesty and confidentiality which this transaction deserves while looking forward to your prompt reply here or (pfayad@o2.pl) .

I await your Urgent Reply.

Wassalam & Best Regards,

PRINCE FAYAD H. BOLKIAH

BRUNEI DARUSSALAM

Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 17, 2007 4:20 am Odgovoriti sa citatom

Stvarno ti se divim .Kakvi prevaranti svi zajedno sem gospodje onaj ljubi ruku a doso sa sakom jos iz male mature.Primetio sam da si bila malo napeta nesto te je ozracilo a to je ono o cemu smo pricali da se svi prave malo blesavi jer kako se vidi iz prilozenog svi hoce da budu dobri i jedna i druga strana tako da tu nema kraja igra macke i misa.I kad je neka drama teraju na salu i vickaste dosetke i tako skrenu temu, prevara je videna koga oni farbaju uskrs je prosao.Leglo od onog u Policiji do onog u kancu pa do studija .Mislim nije vise niko slep kapiram da si i ti isto osetila to zracenje pa ti je bilo malo cudno ili trenutno nisi imala resenje u kom smeru da ides jer si okruzena sa gomilo prevaranata staces mnogo jako se drzis ko zena sa svim temama koje nameces hvala Natasa budi jos jaca uvek cemo biti uz tebe da te podrzimo,napadni jace slobodno preskoci barijeru frke koju nametu gosti pregazi ih sa pravim pitanjem nek ti se upali lampica iz ovog razgovora i nadam se da je problem resen.

KLARK i Parker
Vladimir Banić
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Muski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 54
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Apr 17, 2007 12:37 pm Odgovoriti sa citatom

hebote mis, ne mogu da verujem.... jeli max a da mi lepo sve te koji nisu pravoslavni zatvorimo u konc-logore a? pa neka lepo tamo propovedaju svoja ubedjenja da nam ne truju nasu mladez.... maximusa za ministra vera i to ODMA' !!!!
skroz ste skrenuli sa teme.... imam nesto na temu prevara: ovo je tkzv. "Nigerisko pismo".
Pre par godina sam gledao onog baticu sa BBC-a (McInture), onaj sto je izmedju ostalog isao na Kosovo da pazari "Semtex"- hi-tech plasticni exsploziv, uradio je emisiju na tu temu. elem, dobijes pismo u kome ti se nudi da nekome pomognes da prebaci neku sumu novca iz neke (obicno africke ) zemlje. on je nemocan da to uradi iz ovog ili onog razloga i treba mu pomoc nekog stranca... posetio sam par site-a koji se bave ovom problematikom, broj ljudi koji su pali kao zrtve je neverovatan. dosada se procenjuje da je nekih 100 miliona $ otislo u ruke tipova koji se bave ovom vrstom prevara. mnogi su nestali ili kidnapovani posto su otisli na noge svojim dzelatima, a sve u zelji da zgrnu gomilu love na lak nacin. evo jednog primera. varijacije su beskonacne.....

Hello,

I am contacting you for an Urgent Business Transaction and further explicit investment assistance in your country. Based on the information and recommendation
satisfactorily gathered concerning your person, I hereby need you to read this email message carefully because it is very imperative.

I am PRINCE FAYAD H. BOLKIAH, the eldest son of PRINCE JEFRI BOLKIAH who was the former Finance Minister of Brunei. Brunei Darussalam is a small country located in the northwest of the island of Borneo and governed by His Majesty SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH MU'IZZADDIN WADDAULAH.

I will save your time by not amplifying my extended Royal Family history which has already been disseminated by the international media during the controversial dispute that erupted between my father and his stepbrother, the sultan of Brunei SHEIK HAJI
HASSANAL BOLKIAH. You can visit the websites below for a better
understanding of the situation:-
<http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/670959.stm>
<http://www.asiaweek.com/asiaweek/magazine/2000/0310/nat.brunei.jefri.html>

As you may know from the international media, the Sultan had accused my father of financial mismanagement and impropriety of USD14.8 Billion. This was as a result of the Asian financial crisis which made my father company Amedeo development Corporation(ADC) and government owned Brunei Investment Agency(BIA) to be declared bankrupt during his tenure in office. PRINCE JEFRI BOLKIAH was relieved of his post as Finance Minister of Brunei and was stripped of his chairmanship post as head of the nation's international investment arm, the Brunei Investment Agency in February 1998. The Agency controls 13 companies & Brunei's overseas assets. In July 1998, SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH barred trading by Amedeo Development Corporation when the world's biggest corporate debt of USD14.8 Billion came to light. In September the 1998, the Sultan ordered an investigation of the BIA by accountants KPMG after the Brunei government alleged that"large sums of money" had been misappropriated to companies controlled by PRINCE JEFRI BOLKIAH. The Sultan then asked the Bank of England to help track down an alleged 28 Billion British Pounds of state and family funds said to be "missing". On the 02/10/1998 PRINCE JEFRI BOLKIAH flew from London in a private jet and was going to settle matters directly with SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH. PRINCE JEFRI drove straight to his seaside palace at Jerudong, about 10 miles south of the capital, Bandar Seri Begawan as he was due to meet with officials of the Amedeo Development Corporation and visit the sultan. After series of meetings relations between the Royals appeared to deteriorate quickly. However,my father was arrested, his Bank Accounts and private properties including a crude oil export refinery & three large oil wells which were later confiscated by the sultanate. During this unfortunate period i was advised to evacuate my immediate family outside the sultanate to avoid further prosecution from the sultan and his security operatives. Before I could do that I was placed under house arrest by SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH. Before my arrest, I went ahead to dispatch the sum of USD1 Billion in cash under special arrangement into the custody of different Offshore Banks and Private security and Trustee companies for safe keeping abroad. The money where split and kept in the following countries in this proportion: USD500 Million is in different offshore Bank accounts while the rest are with Private Deposit & Trustee companies with:- USD50 Million is in England, USD100 Million is in Spain, USD100 Million is in Arabia, USD80 Million is in United Arab Emirate and the balance USD170 Million in Malaysia.

I am unable to reach my friends & associates whom would have provided all the much needed moral and financial assistance i require to release the funds because my private/personal diary was seized by my uncle SHEIK HAJI HASSANAL BOLKIAH who also happens to be the Sultan of Brunei. I seek your good will & assistance to receive and invest these funds into profitable business investment in your country to facilitate future survival for me and my family abroad. I am counting on your absolute transparency, honesty and confidentiality which this transaction deserves while looking forward to your prompt reply here or (pfayad@o2.pl) .

I await your Urgent Reply.

Wassalam & Best Regards,

PRINCE FAYAD H. BOLKIAH

BRUNEI DARUSSALAM[/quote]

meni je stiglo tako jedno... gledao sam mekintajera pa znam za jadac, a i da nisam ne bih nista uradio, ali obavio sam sledeće...
napisao sam u odgovoru, hi I am very interested, a onda im se na srpskom napomenuo majke u više varijacija... otprilike 2 pasusa, napisao sam i kako će ispasti moroni itd jer znam za foru, a na kraju pisma se izvinio jer ne znam engleski pa sam morao da im kucam na srpskom (poslednju rečenicu napisao na engleskom)...
zašto?
da ih bacim u trošak!
nadam se da su tamo negde platili nekog prevodioca za srpski, dali pare našem čoveku, a onda od njega saznali kako sam ja, za bar malo love, zeznuo njih... nikada neću saznati da li je prošlo mojih 5 minuta zlobe. nadam se da jeste...
ako i ne, bar sam se dobro zabavio.

Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 17, 2007 12:43 pm Odgovoriti sa citatom

Very Happy

KLARK i Parker
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Apr 29, 2007 11:27 pm Odgovoriti sa citatom

sa b92:

Citat:
Prodavali jaganjce kao pudlice?
29. april 2007. | 10:38 | Izvor: FoNet
Sidnej -- Oko 2.000 jaganjaca iz Australije i Britanije prodato je u Japanu kao pudlice, piše australijska štampa.

Firma "Pudlice kao kućni ljubimci" prodavala je, uglavnom preko svoje ekspoziture u japanskom gradu Saporou, jaganjce po ceni od 1.600 australijskih dolara reklamirajući ih kao pudlice. Ta cena je upola niža od cene za pudlice, koje slično nekim drugim vrstama malih pasa imaju ulogu ne samo ljubimca, već i modnog detalja u Japanu i vrlo su popularne među mladim ženama iz urbanih sredina.

Prevara je otkrivena nakon što je filmska glumica Maiko Kavamaki ispričala u jednoj TV emisiji da njena pudlica ne laje, niti jede hranu za pse, pa je potražila savet veterinara koji je šokirao rekavši joj da je reč o ovci, a ne psu.

Jedan mladi japanski par shvatio je da je prevaren kad je svoju "pudlicu" odneo kod veterinara da joj se potkrešu nokti (kandže) a ovaj im rekao da njihov ljubimac ima papke a ne kandže.

Japanska policija procenjuje da je na ovaj način prevareno oko 2.000 japanskih građana.

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Okt 26, 2007 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

Eric Cantona ::
Ko su najveći srpski prevaranti? Multilevel prodaja, lanci sreće, prevara i obmana... Kako su ljudi koji su želeli da se na brzinu obogatem preko noći ostajali bez ičega... O psihologiji, taktici prevaranata i prevarenih. Imate li neko iskustvo?
Welcome to the club. Najzad smo postali deo demokratskog društva, može da vara ko kako hoće!!
Sećam se jednog prevaranta u najsiromašnijem delu SFRJ je prodao stotine placeva na Floridi, čuda bi napravio, da ga nisu uhvatili, sada bi ga proglasili biznismenom godine, a sledeće godine bi završio u bubanj potoku, sa rupom u glavi...

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
kako do posla? sandrad21 Sub Avg 16, 2008 11:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako je umrlo sve ono lepo u "profesionalnom" spor Eric Cantona Sre Okt 17, 2007 4:19 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako se koriste neke funkcije foruma? Mile jna Sre Okt 17, 2007 1:13 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako zivite? O cemu razmisljate? U sta verujete? hm Ned Maj 13, 2007 11:01 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!