NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kreacionizam - opasnost po školstvo i pravoslavlje

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kreacionizam - opasnost po školstvo i pravoslavlje
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 8:04 am Odgovoriti sa citatom

Miroljub_Petrovic ::
Naime, ja sam u zadnjih desetak godina u vise navrata bio pozivan da drzim predavanja u Baptistickoj crkvi, Pentakostalnoj crkvi, Adventistickoj crkvi i jos nekim protestanstkim crkvama. Njima nije smetalo sto znaju da sam ja pravoslavac i pozivali su me da drzim predavanja o nauci i religiji. Ja sam te pozive prihvatao i drzao predavanja.
...
Na svim tim gostovanjima oni znaju da sam ja pravoslavac i to im ne smeta da me pozivaju, jer ja iznosim naucne dokaze da postoji jedan Bog i da bi svi trebali da zivimo kao braca. Iz tog razloga svi oni me oslovljavaju sa "brate Miroljube". U Americi, kao i u Evropi sam drzao razna predavanja na raznim mestima i u raznim crkvama, i nikome od onih koji su me pozivali nije smetalo to sto sam ja pravoslavac.

Iz ovoga ja dobijam utisak da on implicitno zeli da kaze da pati od kompleksa sto je pravoslavac.

Za kreacioniste se i sva nebeska tela danas vrte oko zemlje, moze se filozofirati tako vekovima, koliko je i vatikanu trebalo da prihvati istinu da to nije slucaj.

Teorija evolucije je sve utemeljenija sad ko ne zeli da je prihvati to je njegova "bozja" volja.

Ovo dole je jedno prelepo zivo bice u prirodi koje je uskladjeno uslovima zivota u tamnici (primer iz teorije evolucije), Proteus anguineus, posetite Postojnsku Jamu:

Citat:
The human fish – also known as the proteus or olm – is a tailed amphibian the colour of human skin which grows to a length of 30 centimetres. The human fish on view in the part of the cave open to tourists are slowly becoming darker in colour because of their exposure to the light. They breathe like fish – through gills – but they also have atrophied lungs and eyes. The human fish is adapted to life in the underworld and its oxygen consumption is extremely low. It reproduces oviparously and does not undergo metamorphosis like other amphibians. Valvasor reported on the human fish 300 years ago when he was shown a specimen of a 'baby dragon'. It was later classified as one of the stages of development of the lizard, and it was not until the beginning of the 19th century that it was confirmed as a separate species.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
DiplomiraniDuduk
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Muski
Pridružio: 29 Maj 2007
Teme: 37
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Nov 07, 2007 11:22 am Odgovoriti sa citatom

dollar ::
Tako je. Smatram da ovo satanisticko skolstvo treba ukinuti, a da deca treba da se uce da rade i da se uce moralu, kao sto je nekada bilo, u Mojsijevo i Isusovo vreme. Kroz rad bi deca ucila sve sto im treba, a ne da sada uce napamet "koje se reke ulivaju u Crno more", "sta znaci rec 'biocenoza' u originalu" i druge stvari koje im nikada nece trebati u zivotu. Danasnje skolstvo je klasicno zaglupljivanje i pravljenje od dece duhovnih invalida. Vec sam govorio ovde da na hebrejskom jeziku rec "posvecenje" (priblizavanje Bogu) i "obrazovanje" je ista rec.

Pa možda je čovek u pravu?!
Pretpostavljam da se on u duhu svog učenja, već odrekao stana sa krovom (osim od trske!), patosom, zastakljenim prozorima, odrekao se struje, vodovoda, snabdevanja u prodavnici, lekova i lečenja (čemu lek pored molitve?), automobila, savremene odeće (zna se šta je Isus nosio!), WC-a, ... molim ostale učesnike foruma da dopune spisak!

Zanimljivo je koliko ima samozvanaca koji bi spasavali svet žrtvujući druge!

Strašno je što mnogi njihovi sagovornici i ne sagledavaju njihovu dvoličnost i licemerje!

Umetnost življenja je u tome da se svemu nađe prava mera!
"Danas je ludo vreme! Ko nije lud taj nije normalan!" (citat)
Pametan čovek uzima reč zato što ima šta da kaže, a budala zato što ima pravo da govori!
http://diplomiraniduduk.wordpress.com/
In$anE
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 20 Sep 2007
Teme: 12
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 07, 2007 4:17 pm Odgovoriti sa citatom

Kreacionizam je teorija po kojoj je celokupno covecanstvo i sva živa bica, Zemlja, ili kosmos kao sveobuhvatna celina, posledica božanskog stvaralaštva, ili jednostavno Boga.

Kako drugacije objasniti nastanak zivota ? Nauka jos dugo dugo vremena nece resiti, i dati odgovor na to pitanje!

If U donT live for something, U die for nothing !!!
This War Is Not Over !!! (Tolkin)
http://www.youtube.com/watch?v=AUhfovr7HuM
http://www.youtube.com/watch?v=x-vDgU4GmR8
http://www.youtube.com/watch?v=LKIsjnGFPuc

|^^^^^^^^^^^^^|____
| .....I n $ a n E....... | '|*;\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
*(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
DiplomiraniDuduk
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 07, 2007 4:44 pm Odgovoriti sa citatom

In$anE ::
Kako drugacije objasniti nastanak zivota ?

Da li zato treba da živimo kao Mojsije i Isus - u udžericama, bez vode, struje i svega što danas imamo?

Ako zanemarimo nauku i izučavamo samo i jedino Bibliju, ko će nam proizvoditi sve što sam pomenuo?

Pametan čovek uzima reč zato što ima šta da kaže, a budala zato što ima pravo da govori!
In$anE
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 20 Sep 2007
Teme: 12
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 07, 2007 4:53 pm Odgovoriti sa citatom

DiplomiraniDuduk ::
Da li zato treba da živimo kao Mojsije i Isus - u udžericama, bez vode, struje i svega što danas imamo?

Ako zanemarimo nauku i izučavamo samo i jedino Bibliju, ko će nam proizvoditi sve što sam pomenuo?

Nisi skontao, ja sam samo konstatovao da jos dugo vremena nece biti reseno pitanje porekla zivota ! Nisam uopste pominjao bibliju isl.

If U donT live for something, U die for nothing !!!
This War Is Not Over !!! (Tolkin)
http://www.youtube.com/watch?v=AUhfovr7HuM
http://www.youtube.com/watch?v=x-vDgU4GmR8
http://www.youtube.com/watch?v=LKIsjnGFPuc

|^^^^^^^^^^^^^|____
| .....I n $ a n E....... | '|*;\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
*(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
DiplomiraniDuduk
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 07, 2007 9:45 pm Odgovoriti sa citatom

Tako je. Smatram da ovo satanisticko skolstvo treba ukinuti, a da deca treba da se uce da rade i da se uce moralu, kao sto je nekada bilo, u Mojsijevo i Isusovo vreme. Kroz rad bi deca ucila sve sto im treba, a ne da sada uce napamet "koje se reke ulivaju u Crno more", "sta znaci rec 'biocenoza' u originalu" i druge stvari koje im nikada nece trebati u zivotu. Danasnje skolstvo je klasicno zaglupljivanje i pravljenje od dece duhovnih invalida. Vec sam govorio ovde da na hebrejskom jeziku rec "posvecenje" (priblizavanje Bogu) i "obrazovanje" je ista rec.

In$anE ::
Nisi skontao, ja sam samo konstatovao da jos dugo vremena nece biti reseno pitanje porekla zivota ! Nisam uopste pominjao bibliju isl.

Da li si primetio da Miroljub Petrović, kreacionista, smatra da "ovo satanističko školstvo treba ukinuti" i da treba izučavati samo Bibliju, "kao sto je nekada bilo"? Tvojim pitanjem i konstatacijom, na njegovoj si strani - bez obzira na to da li nauka zna ili ne zna kako je nastao život!

Uopšte, čim čujem da "treba raditi kao što je nekada bilo", siguran sam da je u pitanju neka prevara - svesna ili nesvesna! Da malo ilustrujem: jedan je momak hvalio nekadašnje porodične zadruge kao dobro društveno rešenje. Upitao sam ga da li bi tako mislio da je starešina zadruge njegov otac pa da starešinstvo pred smrt preda njegovom bratu! Pogledao me je kao da sam ga pesnicom udario ispod grudne kosti! U svom je razmatranju zamišljao da ON bude starešina! Čim bi to trebalo da bude neko drugi, sva čar tih zadruga se izgubila!

Uopšte bi se moglo očekivati da sam sa svoje 64 godine (za nekoliko dana! Smile) pristalica da "treba raditi kao što je nekada bilo"! Želim da se zna da nisam! Za sve ove godine sam naučio da tako stav uvek samo koči svaki progres!

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!