NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

incest

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

incest
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 9:34 pm Odgovoriti sa citatom

Zbog cega je incest uopste tabu tema? Zbog cega je tabu veci ukoliko je rodbinska veza bliza?

Govori se da incest unazadjuje ljudski rod, jer 'prizvodi' defektnu decu.
Da li?

Je li incest uopste neprirodna pojava? Ako jeste, koja od prica ide u prilog toj neprirodnosti?
U prvom licu, svakako da ga smatram losim. Pre svega i samo jer narusava duhovni razvoj osobe koja ga primenjuje.

Dakle.
neprirodan?
ili samo nemoralan?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 9:59 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Govori se da incest unazadjuje ljudski rod, jer 'prizvodi' defektnu decu.
Da li?

pa, ne znam...ovde, gde su brakovi izmedju prvih rodjaka ne samo dozvoljeni nego i pozeljni, buduci supruznici idu na neka ispitivanja kojima se utvrdjuje da li postoji opasnost da imaju defektnu decu Confused Confused

imam u muzevoj porodici slucaj da je njegova sestra od tetke udata za svog brata od ujaka...imaju 3 zdrava i preslatka decaka Confused Confused
naravno, ovakvi brakovi nisu pod moranje Confused Confused

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 10:07 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dakle.
neprirodan?
ili samo nemoralan?

i jedno i drugo...i jos kad se razlog za takve perverzije uzimaju materijalne stvari,tek onda vidim koliko ljudi mogu da budu "bolesni"...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 10:14 pm Odgovoriti sa citatom

Po cemu je neprirodan, ako iskljucimo moralnost?

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 10:33 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Muž i žena posle svadbe saznali da su blizanci...
Blizanci razdvojeni na rođenju venčali su se ne znajući da su brat i sestra! To je vest koja je odjeknula juče u britanskim medijima nakon što je ceo slučaj razmatran u Gornjem domu parlamenta.

Decu su, kako se saznaje, odmah po rođenju usvojile dve različite porodice, kojima nije rečeno da je reč o blizancima. Nijedno od njih dvoje nije imalo pojma da ima brata, odnosno sestru, ali su se neverovatnom slučajnošću dvoje mladih ljudi, čija imena nisu objavljena, kasnije tokom života sreli i zavoleli.
„Nije im nikada rečeno da su blizanci. Sreli su se i osetili neodoljivu privlačnost, a sudija je kasnije morao da rešava posledice tog braka“, rekao je lord Olton, poslanik u parlamentu. On je dodao da je sud poništio brak mladog para nakon što su otkrili svoje poreklo i naglasio da ovaj slučaj „pokazuje koliko je značajno da se deci omogući da saznaju ko su im biološki roditelji“.
„Ako pokušavate da sakrijete nečiji identitet, pre ili kasnije istina će neminovno izbiti na videlo. A ako ne znate da ste u srodstvu sa nekom osobom, može se dogoditi ovakva tragedija.“
Pojedinosti o bliznacima se drže u tajnosti, ali je lord Olton izjavio da su devojka i mladić otkrili da su u srodstvu tek nakon što su se uzeli. Bivši poslanik liberalnih demokrata izneo je ovaj slučaj za vreme debate u Gornjem domu o nacrtu zakona o ljudskoj plodnosti i embriologiji.
Pem Hodžkins, direktorka dobrotvornog društva „Odrasli pogođeni usvajanjem“ (NORCAP), kaže da je bilo još sličnih slučajeva da se braća i sestre zaljube pošto ne znaju da su u srodstvu.
„U društvu postoji snažna odbojnost prema incestnim vezama. Ali kad ne znamo da smo rođaci, privlače nas osobe koje su nam slične. I, naravno, ko može da nam bude sličniji od brata ili sestre“, kaže ona.

Rolling Eyes

Kod Jevreja je incest bila i ostala normalna stvar, sacuvati bogatstvo i "cistotu"svoje rase. Confused

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
kobra699
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: Muski
Pridružio: 15 Apr 2008
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 11:42 pm Odgovoriti sa citatom

U Francuskoj je dozvoljen je „incest”, odnosto seksualni kontakt između dvoje odraslih ljudi bilo kojeg pola, čak i da su u srodstvu.
Naravno ne mesati sa silovanjem ili prisilnim seksualnim odnosom koji je strogo kaznjiv, bilo da se radi o maloletnoj, punoletnoj ili osobi u srodstvu, pa čak i ljudima u braku.
Pa opste je poznato u francuskoj da bukvalno nema francuskinje koja nije bar jednom „probala” sa nekim od svojih „cousins”.

U nekim državama SAD-a incest je legalizovan, tj. dozvoljen je brak među rođacima 1. kolena.

A u Švedskoj je čak dozvoljen brak između rođenih braće i sestara .

U jednom tekstu iz oblasti psychology of moral judgment, nadjoh nesto o westermarck-ovoj teoriji (koja ima uporiste u darvinu), sto verujem da je upravo to sto si spomenula. kako je posledica incesta radjanje dece sa mentalnim i fizickim nedostacima, covek je razvio seksualnu averziju prema onima sa kojima je odrastao (najcesce roditelji i braca/ sestre), a na osnovu te averzije razvio se moralno neodobravanje i posledicno tabu. kao primere koji potkrepljuju teoriju uzeli su odredjene kineske brakove (buduci supruznici pocinju da zive zajedno jos kao mala deca, a brakovi ne uspevaju kasnije kad se realizuju u punom smislu) i kibbutz (sva deca se zajednicki odgajaju i kad dostignu seksualnu zrelost ocekuje se da se medjusobno upare, sto su deca odbijala).

tekst se inace bavio pitanjem da li je incest abhorrence posledica moralnog rezonovanja ili moralno- emotivne reakcije. pitanjem zbog cega ljudi osecaju nesto sto se moze nazvati gadjenjem prema tom cinu, a ne mogu da objasne zbog cega.

sad me sve to opet vodi u pokusaj da odredim iz kog razloga neke zemlje ukidaju svoje zakone o incestu, dok neke idu u drugu krajnost- u uk ne da je incest sankcionisan, vec se incestom smatraju i slucajevi gde imamo usvajanje ili ocuh/ maceha slucaj, gde ocigledno ne postoji nikakvo srodstvo. neke, kao da previdjaju i bioloske posledice, a neke, pak, najveci ponder stavile na moralni aspekt.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jun 12, 2008 1:59 am Odgovoriti sa citatom

Mene moral ne interesuje, te zakljucak donosim samo na osnovu drugih kriterijuma....

Lezbejsko roditeljstvo, incest dve sestre tinejdzerke, incest bilo koje druge vrste u porodici (1 koleno) su neprihvatljivi iz ugla emocija....

Jer ovi primeri ukidaju normalan razvoj porodicnih emotivnih odnosa, normalne poglede na razdvajanje seksualnosti i seksualni identitet i imunitet, ukidaju celu jednu ravan odnosa......

Inceste 2. kolena ne tumacim jer cini mi se da tu ne postoji mogucnost male razlike u godinama, a 3. kolena je vec taboo i stoga vrlo primamljivo, narocito u srpskim krajevima.....ali ne i uvek ostvareno , cak mogu reci vrlo disciplinovano izbegavano.....
Postoje afiniteti mentalnog sklopa osoba 3. kolena jer su psiholoske okolnosti takve da je povecana verovatnoca slicnog oblikovanja (pogledajte ko vaspitava te srodnike, brat, sestra, isti patern vaspitanja i razmisljanja....)

Dalje bioloske posledice takodje ne uzimam u obzir, jer sam emotivno psiholoskim vec dovoljno rekao....tu se pad ne moze tolerisati....

Vidim da se vec razdvaja razvaljivanje od braka, ili sto rece jedna reklama za kondome , "podelite strast sa drugima , od ljubavi ionako imate samo glavobolju".

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 53

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jun 12, 2008 8:54 am Odgovoriti sa citatom

Fany ::
Jedan covek ima decu sa dve rodjene sestre.Dakle,taj covek je i otac i techa jednoj devojcici.

Dva rodjena brata ozenjena sa dve rodjene sestre.Mozda ovaj drugi slucaj i nije bolestan,ali takodje je jedan covek i stric i techa.

koliko znam incest je nesto sasvim drugo Rolling Eyes

uvek se nesto desava
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Avg 15, 2008 8:15 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Po cemu je neprirodan, ako iskljucimo moralnost?

Pa ne znam, neprirodan je... Neprirodno je imati seks sa onim koji ima iste gene kao ti, istu boju očiju, slično ponašanje... Bolesno je toliko da boli... A zašto boli... pa, evo jedne priče:

Pre par dana sam išla na neki strani chat, eto koliko da popričam sa ženama i izvežbam malo svoj engleski Wink

Posle par minuta, stiže mi poruka od nicka: scared (uplašen), i pita me mogu li da pomognem... Rolling Eyes Reko, ok - kaži, pomoći ću ako mogu.
I dečko mi priča jednu jako tužnu priču:
kaže, ima 17 godina, nema majku, on i sestra žive sa ocem. Kaže, pošto je stariji brat, uvek se trudio da sestri ugađa koliko može (s obzirom da nemaju majku), i tako, između ostalog - on nju često masira... međutim, jako se uplašio kada je masirao pre par dana i kada je ona počela da se skida - da izvodi striptiz za njega (ona ima 14 godina). Otišao je u drugu sobu i počeo da plače...
I tu počinje moja priča sa njim gde ga tešim i govorim mu kako se takve stvari dešavaju, kako je ona još uvek dete i kako je u pubertetu, kako on ne treba puno da se brine oko toga, već da s njom porazgovara i da prekine s masažom.
I tako, razgovor po razgovor - ja počinjem polako da otkrivam da nije njegova sestra glavni krivac, već on... Jer kaže da ne može da prestane da je masira, jer ona tu počinje da plače i da drami, a njemu se srce cepa kad ona plače... Pitam ga, da li mu je lepo dok je masira, on stidljivo priznaje da jeste... Confused
I onda počinje još više da mi se otvara... Priznaje mi da doživljava erekciju dok je masira, a najgore mu je bilo kada je ona leđima pokušala da dotakne njegov polni organ... Kaže da je umoran od svega toga, da želi da prestane a ne može - i da je sve mnogo komplikovanije nego što ja mislim... Kaže da niko ne zna za to osim mene i preklinje me da ja razgovaram sa njegovom sestrom...
Ja to naravno, odbijem - jer smatram da je ona klinka od 14 godina koja me neće ni slušati ni razumeti, već sam insistirala da razgovaram i dalje sa njim... Rekla sam mu da je prvi korak ka rešavanju njihovog problema to - da on sebi prizna da je kriv i slab. Da ne traži izgovore kao što su ("moja sestra plače a meni se cepa srce, mnogo je volim"), već da odoli takvim stvarima, jer nije normalno imati seks sa svojom porodicom. Podsetila sam ga da su njih dvoje jedna krv i da su rasli u istom stomaku svoje majke, koja, iako umrla -njih gleda sa neba Wink

I tako... pošto sam ovih dana u religijskom raspoloženju Smile, predložim mu da mu ispričam jednu hipotetičku priču Wink On pristane. I ja mu kažem ovako: "Đavo je npr. u vašoj kući i razgovara sa tvojom sestrom... I tako, đavo njoj predloži, da ona tebe nagovori da ubiješ čoveka. Ti naravno, nećeš - jer to nije hrišćanski i nije moralno, i nećeš da slušaš šta ti đavo priča, jer veruješ u Boga. Đavo kad je to video, natera tvoju sestru da plače i da te preklinje da ubiješ čoveka, i ti to uradiš. Jesi li ispunio đavolovu želju"? On kaže: jesam... i napiše mi, da jako plače u tom trenutku dok mu ja to pričam... I kažem mu još, da svaki put kad sestri kaže: NE - a ona počne da plače i drami, da se seti da to ne plače ona, nego đavo Wink
I mali me posluša i kaže mi da će njegova sestra moći slobodno da isplače reku suza, on neće popustiti. Obećao mi je da će govoriti: NE, dok bude daha u njegovim plućima... a ako ne uspe na taj način, da će se odseliti od kuće.... Confused

Zašto sam sve ovo napisala? Pa zato, da bih opravdala ono da boli (sa početka posta), da bih dokazala na ovom primeru koliko su ovakve stvari tužne i teške... Ovo je dete, od 17 godina, koje očajnički traži pomoć, koje plače u svojoj sobi i pokušava da odoli, znajući u duši da radi pogrešnu stvar... može li biti tužnije da nemaju majku i srljaju ovako u propast?... E zato boli, zato je tužno i zato je neprirodno...
Neprirodno.
To ne mora čak ni da se zna (da bude svesno), to se oseća negde duboko unutra.... u nama.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 16, 2008 1:42 am Odgovoriti sa citatom

Dok hoda na dve noge, to nije incest Smile

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Mobbing Ona vredi milijona Sre Feb 20, 2013 7:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ljubav i drugi zlocini Chanel Pet Maj 07, 2010 1:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
Drugi rodjendan foruma Vanja Pet Dec 26, 2008 2:50 am  Pogledaj zadnje poruke
Gradjanski kutak Katančić Pon Apr 07, 2008 1:43 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!