NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

kako do posla?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

kako do posla?
Autor Poruka
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Mar 20, 2008 11:05 am Odgovoriti sa citatom

Ako ti obaveze dozvoljavaju,najbolje je da se nameces firmama kroz obicne poslove koji ne zahtevaju diplomu,ja sam radio u nekoliko firmi sto fizicke sto neke druge poslove,pokazao sam se ok,sto je i najbolja preporuka i imao sam ponude za stalno zaposlenje posto zavrsim fax...

Poenta je da se obicnim poslovima nametnes kao dobar i pouzdan radnik...i kad bi dobila stalan posao prvo bi radila neke obicne poslove,tako da ti ova varijanta dodje kao precica..

ako te zanima marketing,uclani se u marketingske agencije,radi promocije,prezentacije,dobra je kinta a to je i najbolja preporuka...

Ostale varijante su veze i vezice,ako ih imas onda si na konju...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 21, 2008 9:23 pm Odgovoriti sa citatom

Pa naravno vlaky,..
Mislim, ja ne znam ko ocekuje da zavrsi faks, i da ga odmah zaposle ( na primer) kao nekog menadzera, ili direktora?!
A jeste, za to smo se skolovali ali za to NEMAMO iskustva!
Znaci moras prvo da steknes praksu, da radis za dzabaka ( ako treba), da se dokazujes i probijas, ako zelis legalnim kanalima da dodjes do pozicije koja odgovara tvojim kvalifikacijama....
Pa nije niko sa faksa direktno seo u fotelju i cesao .....!
Prosla su ta vremena...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
lusatex
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 17 Apr 2007
Teme: 14
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Mar 22, 2008 1:21 am Odgovoriti sa citatom

Bad_Girl ::
Mislim da fax i diploma ne igraju toliko veliku ulogu, kao sto igra ulogu snalazljivost i iskustvo,.. Nekada je na neko radno mesto bolje zaposliti nekoga ko ima 10 godina radnog iskustva na istom ( sa srednjom skolom) , nego dovesti svezeg fakultetliju koji nema pojma sa poslom,... i jos mu moras placati 7 stepen...
E sad, ovde se postavlja pitanje ( jer zbilja ovako funkcionise), zasto? Pa zato sto kada izadjes sa faksa nemas pojma, ni malo prakse, a ono i sto znas "pojedu" te za dan ljudi koji na tom poslu rade par godina....
Znaci, problem- organizacija fakulteta, i uopste skolstva,.. Jako malo prakse!
Kada bi mi posle faksa mogli u CV da napisemo "znam to i to, radila na tom i tom projektu, ucestvovala u tom i tom..." to bi bila druga prica a ovako, nema 'leba dok se ne sam ne izboris za neku praksu i onda mozes da trazis posao,..
Ta prica da privatnici otpustaju ljude koji znaju da rade i od kojih imaju koristi, meni je totalni nonsens,.. pa ja sebe da stavim u tu poziciju, i da imam nekog radnika koji zna sto niko drugi ne zna, da ,li bih mu dala "tek tako" otkaz?? Rolling Eyes don't think so...

tacno tako...zapadni sistem zaposljavanja mnogo vise ceni iskusnog radnika od tek diplomiranog studenta...a praksa je pokazla i zasto, ti si to lepo rekla...ekonomisti, brokeri i finansijeri sa srednjom ili visom skolom, sa iskustvomi i ispraksiranim osecajem za dobar potez na berzi mnogo su vise cenjeni neko neki tek diplomirani ekonomista. pravi potez u pravo vreme donosi mnogo novca...npr. trenutno su aktuelne akcije, a tek kada se bude vrsio promet sa hartijom od vrednosti svakako da ce iskusni bolje obaviti posao...a tako je skoro u svakom poslu, medicina, advokatura, gradjevina...

Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Avg 16, 2008 10:06 pm Odgovoriti sa citatom

lusatex ::

tacno tako...zapadni sistem zaposljavanja mnogo vise ceni iskusnog radnika od tek diplomiranog studenta...a praksa je pokazla i zasto, ti si to lepo rekla...ekonomisti, brokeri i finansijeri sa srednjom ili visom skolom, sa iskustvomi i ispraksiranim osecajem za dobar potez na berzi mnogo su vise cenjeni neko neki tek diplomirani ekonomista. pravi potez u pravo vreme donosi mnogo novca...npr. trenutno su aktuelne akcije, a tek kada se bude vrsio promet sa hartijom od vrednosti svakako da ce iskusni bolje obaviti posao...a tako je skoro u svakom poslu, medicina, advokatura, gradjevina...

nebih reko da je ovo tačno.
evo jedan primer je i ZOZA LOZA, (neodgovorni tehnolog (sa faksom) je dao otkaz iz firme pa je gazda sam nastavio distribuciju) samo što nisu svi poslovi tako rizični po život, kao ovaj, pa se nezna za njih.
ali dali nisu, evo primer kod nas se prodaju neke vrste cigareta koje su zabranjene u celoj evropi ali tu su neodgovorni menadžeri sa sumnjivim diplomama ili čak i bez njih obavljaju taj prljav posao distribucije, jer je kod nas pravda spora a nekad i ne stiže krivca (primer zoza, niko nije kažnjen)
a po pitanju hrane nesmem ni da pomenem ali tu su "distributeri sa iskustvom" radi se po sistemu sve je pošteno dok te ne uhvate.

jednom rečju u svim firmama gde sam radio kada tamo neki kočničari sa faksom nisu davali zeleno svetlo za nastavak nesigurnog posla tu je alternativa koja gura sumnjiv posao, po volji gazde.

i sad ono glavno gazde ne vole ljude sa fakultetom jer čim pomene posao ovaj mu dobronamerno kaže "ne može" i onda ovaj skloni kočničara, e a onda gura po svaku cenu (jer para vrti gde burgija neće) i prodaje često i totalno nekvalitetne stvari (poredeći ih sa kineskim kvalitetom)

e a sada na berzi ko je koga povredio, niko nije umro, a koliko je firmi zatvoreno zbog sumnjivog rada berze (i brze zarade nekih brokera).
mislite o tome i na ovaj način

moram da napomenem i to da među fakulteteskim ljudima ima dosta njih koji koriste prečice, kao i da znam dosta njih bez fakulteta koji posao odrađuju perfektno.
samo kažem da sumnjam u uspešnost svih uspešnih.

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!