NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Gde stanuje hrabrost?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Gde stanuje hrabrost?
Autor Poruka
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Avg 19, 2008 11:17 pm Odgovoriti sa citatom

e da je biomed 4 pila ko natasa bi bila..mada je natasa prirodno lepa i vitka...prema tome opra otpada...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Sasha...
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 29 Maj 2008
Teme: 14
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 20, 2008 12:33 pm Odgovoriti sa citatom

ja cu definitivno da danloudujem ovu emsiji u po treci put da je odgledam!!

Fascinantna je prica gospodina iz Trebinja Idea

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Avg 20, 2008 3:17 pm Odgovoriti sa citatom

Iako sam ljude oko sebe vec udavila, ponovicu se (sta ima veze) Smile
Meni je ova emisija najaristokratskija bila. Bas taj pridev (ako se pridevom uopste moze okititi).

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 20, 2008 4:50 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Iako sam ljude oko sebe vec udavila, ponovicu se (sta ima veze)
Meni je ova emisija najaristokratskija bila. Bas taj pridev (ako se pridevom uopste moze okititi).

Ma sta udavila samo ti pisi Very Happy samo sto se ovog puta ne bih slozio sa tvojim stavom. Pridev je u redu i pravi sem sto on vazi za sve emisije a ne samo za ovu. Siguran sam da me ne mozes ubediti u suprotno i stoga i ne pokusavaj jer to je moj konacan stav. Very Happy

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 11:07 pm Odgovoriti sa citatom

Odlicna emisija...

Natasa
odlicno zapocela emisiju pricom o mladicu koji se borio da oslobodi retrivera iz celjusti pit-bula
i dobro je usmeravala goste u razgovoru...

Svetlana Velmar Jankovic

Svidja mi se kako je naglasila koliko je pripremljenost vazna. Prica iz detinjstva o treningu koji je dobila pred bombardovanje Beograda kad je bila mala. Trening za vanredne situacije je jako bitan.
Podsetilo me to na recenicu iz jednog filma "There is no tough. there is trained and untrained".
Hrabrost dolazi iz srca, jer:

Citat:
Ako volite drugog, onda ga spašavate kada se nađe u opasnosti. Bojim se da poslednjih godina i poslednjih decenija, drugi ne postoji čak ni kao sagovornik.

Takodje jako lepo receno:
Citat:
Ljubav prema drugome – to je nešto što se mora razvijati od najranijih godina. Bez ljubavi prema drugome nema ni osećanja odgovornosti prema tome drugome.

Kljucna recenica za one koji se blokiraju i posle sebe krive zbog toga:
Citat:
Strah nije nešto neljudsko. Svi mi imamo strahove, i oni se na različite načine aktiviraju. Postoje ljudi koji su spremniji da savladaju svoj strah, ali opet - ne u svim situacijama. Ljudi imaju potrebu da nekog spasu. Ali ako ne spasu, ako se ukoče, ako se blokiraju - to ne znači da u nekoj drugoj situaciji ne bi bili pripremljeniji.

Ana Ulčar

Citat:
Svakom bih pomogla, ako mogu.
Lično se plašim samo Boga.
Hrabrost zivi u srcu.

Hrabra devoka. Ne treba da se plasi Boga.
Svidja mi se reakcija koju je imao Rade na pominjanje straha od Boga. Ne treba se plasiti, treba postovati. Uostalom, plemenita hrabrost dolazi iz ljubavi prema bliznjem, a to je ljubav koja verujem dolazi iz one Bozanske iskre u ljudima.

protonamesnik Sinisa

svidelo mi se kako je opisivao dramaticnost situacije u kojoj se nasao...Zanimljivo je i kako po herojskom delu imao strah da ne nanese stetu crkvi...
Dobro je sto se upitao i sta se to desava sa ljudima da nisu uskocili da pomognu, sto je bio slagvort da se gospodinu sociologu da sansa da objasni fenomen konfuzije odgovornosti.
Zanimljiva je i teza da Bog uvek posalje nekoga da pomogne...licno to vidim malo drugacije...ne mislim da se Bog mesa konkretno, ali mislim da hrabru reakciju inicira ljubav prema bliznjem i potreba da se pomogne ugrozenom, a da je ta ljubav upravo Bozija iskra koja proradi u coveku.
Takodje lepo primeceno da je: Hrabrost kada žena sa četvoro dece želi da rodi i peto, u svojoj nemaštini.

Prof. Dragan Popadic

lepo je objasnio fenomen konfuzije odgovornosti u grupi posmatraca..i kako su mnogo vece sanse da reagujemo ako nema ko drugi...
Takodje je lepo primetio da nije dovoljno znati da je nesto dobro, treba to i uraditi...kako je tu potrebna ona hrabrost iz srca...
Svidja mi se i citat izjave nekog psiholog da je zivot je u stvari "pozornica hrabrosti"

Rade Aleksić

Mnogo je toga mudrog i tacnog kazao.

I tacno je, hrabrost dolazi i iz glave. Ona dolazi iz srca, ali ono sto je u glavi moze da je blokira. Obrazci razmisljanja su u vaspitanju i treningu koji covek dobije od drugih i koje sam osmisli.
Zato mi se svidela prica o ljudskim vrednostima koje je dobio u porodici i njegovi stavovi o tome da je potrebno biti covek, postovati najpre sebe, da bismo postovali druge, o tome da je normalno da u coveku proradi potreba da zastiti slabijeg, o tome da ima neceg lepog (ja bih dodao i inspirisuceg) u smrti Radetovog sina.

Takodje odlicno zapazanje da oni koji su u normalnom zivotu kukavice u ratu grizu slabijeg kao pit-bul sa pocetka price.

Takodje lepo kazao kako covek treba sebe i potomstvo izgraditi da nema straha, a da ima postovanja i da bude covek u smislu spremnosti da ucini nesto za druge.

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Naca
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 03 Sep 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sre Sep 03, 2008 12:25 pm Odgovoriti sa citatom

Sasha-SPO ::
ja cu definitivno da danloudujem ovu emsiji u po treci put da je odgledam!!

Fascinantna je prica gospodina iz Trebinja Idea

Jeste...ne daj Bože da iko od nas sazna kako je njemu...njegova priča je još dublja ako se sjetite da je čovjek devedesetih izgubio i starijeg sina prilikom pada letjelice... užas...svaka mu čast...nastavio je dalje, a sam Bog zna kako je njemu...kako kaže "da ne opterećuje druge, da ga ne sažaljevaju"...teško je ostati čovjek posle svega, a još veliki čovjek...ej! Pozz iz Trebinja

Poslednji put izmenio korisnik Naca dana Sre Sep 03, 2008 12:28 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Naca
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 03 Sep 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sre Sep 03, 2008 12:26 pm Odgovoriti sa citatom

Kad počinje nova sezona?

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!