NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Razvod zbog pušenja

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Ljubav i seksualnost Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Razvod zbog pušenja
Autor Poruka
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Nov 14, 2008 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

1. diskvalifikovan si

2. jer uopstavas

3. doduse, sporadicnim zrtvama je to unapred oprosteno Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Dunjica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 15 Mar 2007
Teme: 32
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Nov 14, 2008 11:53 pm Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
Pa sto dekameronko.....

Zene gledaju svoj interes i svoj nagon ......muskarac je u mnogim slucajevima samo sporadicna zrtva.....manje ili vise emotivno upletena....

Kad se to zena racionalno lisila necega , ako nalazi neko zadovoljenje svojih potreba i nagona u odnosu sa osobom?

Takvih ima toliko malo i toliko retko , da su izuzeci , a ne malobrojna podgrupa.....a o pravilu i da ne pricam.....

Tako ce , ako ponudi neko zadovoljenje zenskih potreba i nagona, svaka , tebi zacudjujuca , prepreka biti zaboravljena i ignorisana.....

ja bih se uključila u raspravu ali bih volela da mi se definišu ženske potrebe i nagoni...ali isključivo te "ženske"?

Najgore je svadjati se sa budalom.Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
U velikim stvarima ljudi se pokazuju onakvima kakvi bi hteli da budu, a u malim onakvim kakvi jesu.
Razgovor izmedju dve osobe vodi se na nivou gluplje.
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Nov 15, 2008 12:58 am Odgovoriti sa citatom

ohoho..lepo je krenulo..samo nastavite Smile

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
dane
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 03 Nov 2008
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Nov 15, 2008 7:24 pm Odgovoriti sa citatom

E, mnogo mi se "svidja" ovo pojednostavljivanje. Pušenje mi ne izgleda kao dobar razlog za razvod, bez obzira na situaciju. To bi mogao biti dobar razlog da do braka uopšte ne dodje, ako je dotični gospodin nepušač. Čini mi se da on ima mnogo uobičajeniji razlog za razvod, ali mu sada treba filozofski moralno opravdanje, jer...

Katančić ::

Bukvalistima da pojasnim.....
Svo znanje i nacin otkrivanja novih informacija i istrazivanja koje stekne otac do spermogeneze speramtozoida pobednika daje u nasledje svom detetu.Ako je intezivno proucavao i citao fiziku , to ce preneti kao podsvesna znanja svom detetu....

Zasto muskarac prenosi inteligenciju , znanje i istrazivacki princip , a majka zdravlje uglavnom.....?
Za politicki korektne i feministe tu nastaje problem koji ce dovesti do velikih manipulacija u skorijoj buducnosti....
Jajne celije se formiraju vrlo rano u zivotu zenske osobe te naknadna znanja vrlo malo ulaze u dnk znanje jajne celije, ali ne 0%.Sve do zavrsene geneze , znanje, osecanja, dogadjaji , ulazi potpuno normalnim obimom u dnk secanje jajne celije....
Do samog porodjaja zena utice na sva dnk znanja vezana za zdravlje i to vrlo intezivno , sto se delom tumaci na fenotip uticaj, mada je epigenetika pokazala da je itekako u pitanju genski uticaj....dakle iako je formiran plod , tokom razvijanja ploda menja se njegovo dnk pamcenje, dnk matrica....

Upravo zato , zbog razlika u vremenu geneze i zbog razlike u bioloskom obezbedjenju ploda, muskarac je kao istrazivac opasnosti i zastitnik genski preuzeo ulogu da prenosi znanja , iskustva i inteligenciju , jer je to bilo osnovno za prezivljavanje i obezbedjenje trudnih i nejakih zena sa decom .....
----------------------------------------------
To baca sasvim drugacije svetlo na zahteve mog poznanika, jer svaka delatnost majke se drasticno prenosi na ceo rodoslov potomka po pitanju zdravlja , jer se u dnk pamcenje ugradi negativno dejstvo okoline, pa makar se neka drasticna bolest ne ispoljila u prvom kolenu...

Zar se i svaka delatnost oca takodje ne prenosi na ceo rodoslov potomaka. I da li bi onda bilo potrebno da ja, žena plemenitog roda, zahtevam od muškarca da se podvrgne vrhunskim genetskim ispitivanjima, da utvrdimo razvoj raznih bolesti u njegovoj porodici jedno deset generacija unazad, pa da onda dozvolim onome koji sve to uspešno prodje, da me oplodi, u suprotnom, izvini, svidjaš mi se, ali ja moram da mislim šta će biti sa mojim potomcima za desetak generacija, i ne bi bilo lepo da se u mome rodoslovu pojavi to i to.

I kako bi on reagovao kada bi utvrdio da je u porodici njegove voljene bilo npr. Daunovog sindroma, i kako bi ona trebalo da reaguje na to da je možda i on u detinjstvu bolovao od neke bolesti koja ostavlja traga na spermatozoide, pa je možda on ispao loš sperma donor.

Ja sam nikotinski zavisnik. I moj suprug je to bio. Imam dve lepe, zdrave i pametne devojčice. I pušila sam u obe trudnoće. U prvoj sam očajnički pokušavala da prekinem upravo zbog tih priča o štetnosti po dete. Krize su bile tako jake da mi je pušenje, doduše u strogo kontrolisanim količinama preporučio sam doktor, rekavši, da će ta moja cigareta uz malo sreće da ga mimoidje, a nervoza kroz koju prolazim u krizi sigurno neće. Mom mužu nije padalo na pamet da se zbog moje nemoći razvede od mene. Naprotiv. Pružio mi je svaku moguću podršku. Prvo mi je uvek on kupovao cigarete. Onda je on prestao da puši, i zabranio pušenje u kući svima osim meni, tako da me nečija cigareta ne bi dodatno podsticala da zapalim. Ugadjao mi je na sve moguće načine, čak i kad sam ja bila hirovita preko mere. Trudio se da nam zajedničko vreme ispuni dogadjajima tako da meni u dugim periodima uopšte ne padnu na pamet cigarete. Vodio me u prirodu i stalno pronalazio razne izgovore da samo još pola sata ne zapalim, a kad tih pola sata prodje smisli nešto novo. Kad vidi da više ne mogu, i da se borim sa sobom, on lično mi pripali cigaretu. I kao što neko ovde reče, kad Bog hoće on hoće... Treba imati malo vere i ljubavi...

Inače, vrlo je čudno kako su danas cigarete svima razlog za sve. Ako dobijete neku bolest i odete kod lekara, prvo vas pita jeste li pušač, ako jeste to je od cigareta, šta god da je, ako niste, to je nasledno, šta god da je.

brate tebra
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 15 Sep 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Nov 15, 2008 8:02 pm Odgovoriti sa citatom

izgleda da nisam usamljen u lomljenju sopstvenih kostiju
puno ljudi sece granu na kojoj sedi, a nije svesno toga
sve se vraca sve se placa, on uvek dolazi po svoje mili moji
bu-huuu

some people tell me that I need help
some people can fuck off and go to hell
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 16, 2008 3:16 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::
1. diskvalifikovan si

2. jer uopstavas

3. doduse, sporadicnim zrtvama je to unapred oprosteno Wink

Kakav zavrsetak dostojan jedne dekameronke....

Nego da ovima sto imaju nedoumice oko interesa ukazem na razliku u ponasanju kad ljubav "prestane"....

I tu naravno primenjenu generalizaciju....izuzeci uvek postoje, ali treba da se traze, pa preko njih 10 generalizovanih do jednog izuzetka....

Cuvene pitalice sta bi najvise zabolelo od sledeceg....

1.Da bivsi/sa budu sa najvecim neprijateljem
2.Da bivsi/sa budu sa nepoznatom osobom
3.Da bivsi/sa budu sa najboljom osobom koju znate....

I odgovori (provereno) iz muskog i zenskog ugla....

Zene se zgade nad situacijom 3......one svim srcem zele da mu sledeca bude najgora koja moze da postoji , da pati i da ga kazne sto vise nije u poziciji da "ljubovise" sa njima (ili da zadovoljava njihove interese)

Muskarcima je najgora situacija 1 , jer onda ona koju su voleli em nije vise sa njima, em pljuje i na ono sto su bili sa njom , a zeleli bi da to ostane vredna epizoda u dugom i sretnom zivotu....bilo i ostalo u secanju.....

Muskarcu je najbolja situacija 3, jer onda je pobedjen fer i posteno....osoba koju je voleo je nasla boljeg ili dobrog , drugacijeg i sujeta mu je vrlo mirna iako osecanja jesu povredjena....cak nekad se sitno osveti u prvim trenucima....zbog te povredjenosti....

Ali , nebitno za temu...
----------------------------------------
U vezi teme, novajlija nije procitao dobro i pazljivo o cemu se radi....

Postoje istrazivanja epigenetike.......koja jasno pokazuju da muskarac unosi znanja do trenutka spermogeneze u buduceg potomka....unosi i zdravlje u nekom obimu....
Medjutim zena unosi zdravlje prvenstveno, dok znanje ne toliko , jer joj se celije formiraju pre polne zrelosti.....ali nosi zato plod i tu mnogo utice na zdravlje ploda , ne samo kroz ishranu , ponasanje, nerviranje, hormone u svom telu, vec i kroz nijanse u hormonalnim reakcijama preko kojeg deluju na plod ne samo do trenutka rodjenja, vec ga prilagodjavaju i oblikuju i za dalje....

Inace ne bi postojala potvrdjena zavisnost i uslovljenost podloznosti astmi i pusenju u trudnoci majke.....

Naravno , ko ne zeli da razmislja, on jednostavno kaze, brate, pusim 40 godina i svi drugari umrese pre mene..... sve to oni lazu ljude....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Nov 16, 2008 5:09 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ja sam nikotinski zavisnik. I moj suprug je to bio. Imam dve lepe, zdrave i pametne devojčice. I pušila sam u obe trudnoće. U prvoj sam očajnički pokušavala da prekinem upravo zbog tih priča o štetnosti po dete. Krize su bile tako jake da mi je pušenje, doduše u strogo kontrolisanim količinama preporučio sam doktor, rekavši, da će ta moja cigareta uz malo sreće da ga mimoidje, a nervoza kroz koju prolazim u krizi sigurno neće. Mom mužu nije padalo na pamet da se zbog moje nemoći razvede od mene. Naprotiv. Pružio mi je svaku moguću podršku. Prvo mi je uvek on kupovao cigarete. Onda je on prestao da puši, i zabranio pušenje u kući svima osim meni, tako da me nečija cigareta ne bi dodatno podsticala da zapalim. Ugadjao mi je na sve moguće načine, čak i kad sam ja bila hirovita preko mere. Trudio se da nam zajedničko vreme ispuni dogadjajima tako da meni u dugim periodima uopšte ne padnu na pamet cigarete. Vodio me u prirodu i stalno pronalazio razne izgovore da samo još pola sata ne zapalim, a kad tih pola sata prodje smisli nešto novo. Kad vidi da više ne mogu, i da se borim sa sobom, on lično mi pripali cigaretu. I kao što neko ovde reče, kad Bog hoće on hoće... Treba imati malo vere i ljubavi...

E to je prava ljubav i dobar muz. Ne odrice se zene ni u kom slucaju kao neki i ne gleda na zenu kao na svoje vlasnistvo i masinu za radjanje dece. Postupa na pravi nacin i sam je bio pusac i zenu na pravi nacin pokusava da udalji od nikotina ali ljubav ne dovodi u pitanje.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Ljubav i seksualnost Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!