NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Magicne maticne celije

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Magicne maticne celije
Autor Poruka
Aristotel
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 08 Mar 2007
Teme: 1
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Dec 14, 2008 3:31 pm Odgovoriti sa citatom

d4rk3lf ::
Lara ::
Ja ne smatram da je kloniranje uplitanje u Boziji posao.

Ja smatram da jeste.

Ne možeš penicilin uporediti sa kloniranjem, jer penicilin je lek, a ovo je copy/paste tela (što nije tako strašno) i duše (što jeste strašno). Dakle, najveći problem koji religiozan čovek vidi po ovom pitanju jeste pitanje duše. Postoji li ona u kloniranom telu? Može li klonirani čovek imati emocije, etiku, pa i razum? Da li se možda nečisti duhovi useljuju u ta tela.
.

Bas se NE slazem sa tobom.

Sto ti mislis da ces ti biti imalo eticnija , pravednij ili biti ispunjena sa vise ljubavi od neke osobe koja je klonirana, i ona ima roditelje, ( neko je vlasnik genetskog materijala koji je ona nasledila) svest, ljubav i sve ostalo je u nasoj glavi, negde izmedju neuronskuih veza. A etika , moral je stvar vaspitanja i drustva, odrastanja....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Dal` grom odabira hrast ili se to pak hrast munjama nameće...
vladimir2
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 09 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 6:44 pm Odgovoriti sa citatom

ja mislim da je tema opet zanimljiva. meni iz ovih par recenica izgleda da je ovo OK da se radi. mozda treba doneti neki zakon o tome da ne dodje do zlouptorebe i onda imamo idilu: nema zlouptorebe, a leci sve zivo. u svakom slucaju, nauci nas natasa, pa kada budemo znali detalje, onda ce mo da komentrisemo Smile

vladimir2
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 09 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jan 16, 2009 11:46 pm Odgovoriti sa citatom

nisam bio siguran da li je ova emisija vec prosla Smile ja mislim da je ovo super zanimljiva tema, majke mi... obecavam da cu ovoga puta slusati sta pricaju gositi - naravno, koliko to bude u mojoj moci Smile

dane
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Nov 2008

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Jan 17, 2009 6:45 pm Odgovoriti sa citatom

Ovo je super tema. Neko ovde reče da se protivi produženju životnog veka, ali upravo to nam je neophodno. Viditen životni vek je već udvostručen, nekad ste sa 40 bili starac koji čeka svoj kraj, a sada ste sa 40 u najboljim godinama. Osim toga, ja imam veliki problem, toliko toga hoću da uradim da mi 80 stvarno nije dovoljno, i već se nerviram zbog toga. Baš bih volela da moja deca mogu da imaju dovoljno dug život da urade sve što žele.
Matične ćelije su spas, ali i ja se bojim zloupotreba. I posle svega što gledamo svaki dan, normalno mi je da pre pomislim na zloupotrebe, nego na korist.

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 35

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 17, 2009 7:50 pm Odgovoriti sa citatom

Ama ljudi maticne celije ce se koristiti za proizvodnju organa i tkiva nesto kao rezervni delovi za automobil, samo u ovom slucaju za nas. Niti ce one zaustaviti proces starenja a kamoli spreciti smrtnost, smanjiti stopu da ali i dalje cemo se radjati, ziveti i umirati pitanje je samo kako...
Primer: Coveku izvade bolestan bubreg, iz njegovih sopstvenih celija razviju novi sa istim ''performansama'' potpuno kompatibilan i vrate ga na mesto... kraj price, covek zdrav ko dren... zvuci lepo u teoriji...

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
marijatomic
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 12 Jan 2009
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jan 18, 2009 9:26 pm Odgovoriti sa citatom

Tema je jako zanimljiva!Malo nas zena je informisano o tome!Naravno da bih volela da kad zatrudnim da ostavim maticne celije u banci ali isto tako mislim da ce to biti privilegija bogatih jer ako nemamo te pare necemo biti ni u mogucnosti da to i uradimo!
u nasoj zemlji sve se vrti oko novca!ako imas novac mozes! mislim da to nije u redu i da bi ova akcija trebala da bude dostupna svakoj trudnici tj da ona sama odluci dal hoce ili nece! to ne treba da se placa (bar ne toliko koliko koliko sam cula da je 2000-3000 eura)!
pozzz

dane
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 03 Nov 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jan 19, 2009 1:09 am Odgovoriti sa citatom

Ama, ljudi, nigde u svetu to nije ni džabe ni jeftino, pa neće biti ni kod nas. Problem je što smo mi toliko osiromašili da kad se porodimo možemo da biramo da li da novac potrošimo na tekuće potrebe, kako bi beba mogla pravilno da se neguje ili da uložimo za budućnost a da joj uskratimo neke važne potrebe, a to uskraćivanje da ostavi posledice takve da joj te matične ćelije stvarno pritrebaju. Zato mislim da bi država mogla da subvencioniše tu banku matičnih ćelija bar dok ne postignemo standard koji nas neće dovoditi pred izbor ili - ili. Mislim da to nije bez interesa ni za državu u celini, jer razmislite samo koliko bi troškova lečenja tako bilo uštedjeno.
Uzmite ovaj primer: neko oboli od teške bolesti bubrega, nema davaoca koji bi bio kompatibilan. Troškovi lečenja, dijalize, pa troškovi za tudju negu, pa ni ta osoba ni njena porodica ne mogu da privredjuju,... to su veliki troškovi za državu. A kad bi bilo moguće operisati i zameniti bolesni bubreg sve bi bilo drugačije. Znam da i to košta, ali sigurno mnogo manje. Osim toga, u tom slučaju, pošto bi bubreg bio kompatibilan, nema komplikacija, oporavak kratko traje, i pacijent i njegova porodica mogu da nastave da žive normalno, da privredjuju umesto da budu izdržavana lica.

Namerno nisam pisala o važnosti ovakve mogućnosti za pojedinca, jer se nadam da je to svima jasno. Govorim o državnom interesu upravo da potkrepim ideju o subvencioniranju države za ovakav projekat, jer sam sigurna da država u tome može imati i finansijski interes.

iva5ra
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 19 Jan 2009
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jan 19, 2009 11:45 pm Odgovoriti sa citatom

Zanimljivi sajtovi za one koje interesuje nešto što je dostupno i već rođenoj deci i roditeljima dečice,kojima su potrebne MĆ a naravno i ostalima koji misle na budućnost svoje dece i naravno sebe samih.
www.biotehnologija.com.mk
www.biohellenika.gr
A što se tiče "Dijabetesa" u kom smo mi jer je naša ćerkica sa 4 godinice dobila "DM tip I" ima svašta nešto a sve su to još uvek prazne priče...
http://www.dailymail.co.uk/hea.....ealth.html
Ovde je "lek za dijabet" uspešno ispitan na miševima a toga ima ... a leka nema ... Veliki je novac u svemu tome i farmaceutske kuće sve vrte oko malog prsta jer su mnogo velike svote novca,svakodnevno u opticaju u njihovu korist a to priznaćete niko i ništa ne može da promeni!!! Oni će uvek biti korak ispred.Izvinjavam se na smaranju ali nama to deluje tako jer su sve ulice kojima smo išli jednosmerne!!!Stvarno nam je zanimljivo ovo sa Grcima i MĆ iz mlečnih zuba ...Pozz!!! Idea

Posle kiše,sunce dolazi i naravno "duga"
duplabaka
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 20 Jan 2009
Teme: 2
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Jan 20, 2009 7:24 pm Odgovoriti sa citatom

bnisam gledala emisiju da mi nebi pripalo muka!pobogu ljudi o cemu pricamo!da li je kloniranje ili ne ...bla bla...pre deset meseci mi se sin razboli od leukemije i kazu nasi doktori ,,primite saucesce,naj vise dva meseca zivota mu je ostalo.mi imamo sve sto u evropi postoji za lecenje leukemija ali eto vase dete ima najtezi oblik ALL to se nigde u svetu nece moci leciti.,,,,ako mislite da imate para vi se svrckajte po evropi ali vas ni jedna bolnica nece primiti..e sad!maticne celije!pa nasi vajni naucnici nisu znali da upotrebe maticnu celiju za transplantaciju a kamoli da prave banke za kloniranje.pa mi u srbiji imamo nacionalni registar donora kostane srzi,da se spasavaju ljudi od raznih bolesti ali se bojim da nema ko da radi sa tim celijama.i molim vas glupo je pricati o buducim klonovima kad ni zivu decu neznamo da spasemo.da li je moje dete klon ili je isti kao sto je bio.vise ja volim i da je klon tamo nekog nemca samo kad je on samnom ziv.zasto u emisiju natasa ne dovesti ljude koji su u svetu cuveni po radu sa maticnim celijama,njihove pacijente da ljudima i doktorima pricaju iz licnog iskustva.profesorka Nada Basara zivi i radi u lajpcigu nemacka.nekada ja radila u KCS.priznati svetski hematolog zena sa iskustvom,drzi predavanja po drugim zemljama,obucava i specijalizuje hematologe iz cele evrope,mislim da njeni pacijenti zasluzuju da se pojavi u nekoj od emisija i stvarno objasni koje su mogucnosti sa maticnim celijama.pustite deco Boga zna on sta radi.i moje je dete bilo u Bozjim rukama i uz pomoc prof.basare bas od tih maticnih i preziveo....

zdravlje dece ja najvece blago
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 173
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jan 26, 2009 12:48 pm Odgovoriti sa citatom

iva5ra ::
Veliki je novac u svemu tome i farmaceutske kuće sve vrte oko malog prsta jer su mnogo velike svote novca,svakodnevno u opticaju u njihovu korist a to priznaćete niko i ništa ne može da promeni!!! Oni će uvek biti korak ispred.

Zakljucak ovog citata je jednostavno pogresan, to tvrdim licnim dugogodisnjim iskustvom u razvoju medicine i medicinske tehnike koju sam stekao u jednoj od tih multinacionalnih 'farmaceutskih kuca'. Zapravo je suprotan stav odgovarajuci, ko prvi na trziste sa 'medicinskim prodorom' njegov je ceo kolac i brze se relativnim 'monopolom' povrate milijarde investicija na jednom sigurnom trzistu kako zdravstvo zapravo jeste.

Ono sto mesate u celoj prici je korist i rokovi. Ako je nesto u zivotinjskim testovima se pokazalo efektivno i bezbedno, to nije nuzan zakljucak da ce tako biti na ljudima. Nakon te faze dolaze dugorocni klinicki testovi na ljudima a tesko je naci osobe koje su spremne da sebe rizikuju u tu svrhu, razne regulative takodje mnogo vremena i sredstava zahtevaju. Vreme i rokovi su cesto neprijatelji pacijenta ali su u opstem interesu gradjana ako se uzme u obzir potreba za objektivnim dokazima o efektivnim i bezbednim lekovima.

Tacno je da se ogromna sredstva vrte u svetu Farmaceuta, a konkurentska pozicija ih kontinuirano forsira da obnavljaju proizvode u sto krace mogucim rokovima kako bi sto veci deo trzista zauzeli i time obezbedili ne samo pacijente nego i kontinuitet i stabilnost kompanije. To se u tom svetu zove 'Speed to market'.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 3:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 7:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Sub Apr 19, 2008 12:04 am  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 12:55 pm  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 8:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!