NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Saobraćajne nesreće: zemlja krajputaša

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Saobraćajne nesreće: zemlja krajputaša
Autor Poruka
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Sep 13, 2007 1:28 pm Odgovoriti sa citatom

U čemu je problem?

Citat:
U vozačima...?

Ma koliko bio dobar vozac,naici ce neki los koji moze da te ugrozi.
Dalje,znam za bar 10-oro mladih(18god) koji su imali saobracajke zbog prevelike brzine-jer su dobili odmah neka besna i skupa kola od mame i tate-sto normalno ne odobravam-treba prvo da voze bar god dana nesto slabije,pa nek im onda kupe sta hoce.
Naravno,ima i pijanih-NEODGOVORNO!
Mad
Citat:
Lošim putevima...?

Nazalost,jos uvek ih ima.
Citat:
Zakonu...?

Zakon treba da bude jos stroziji,kazne mnogo skuplje i rigoroznije!
I naravno,policajac treba da napise kaznu,a ne da stavi 1000din u svoj dzep i pusti vozaca!!!
Evil or Very Mad A i tom vozacu sto ponudi dogovor treba da napise kaznu i za nudjenje mita!!! Evil or Very Mad
Citat:
Vozačkoj (ne)kulturi...?

Dots

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 13, 2007 10:54 pm Odgovoriti sa citatom

Djole ::
Недавно сам прочитао у новинама да Белгија наплати годишње,ако се не варам,сто милиона евра за саобраћајне казне и прекршаје...

Ako podjes od toga da su Belgijanci vrlo slicni po mentalitetu sa Srbima Arrow da sprovodjenje takvog zakon moze i u Srbiji da donese punjenje drzavnih kasa, a cijih dzepova Rolling Eyes Question

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Sep 14, 2007 11:44 am Odgovoriti sa citatom

Novi zakon o saobraćaju stoji u skupštini Srbije već dve godine, i nikako da se izglasa...zašto, niko živ ne zna..nekome očigledno tako odgovara...pisao ga moj (bivši) profesor Saobraćajnog fakulteta u Bg-u-Milan Vujanić, inače profesor na katedri za bezbednost saobraćaja...

Dakle, kao što se gore može videti, autor zakona je stručnjak za bezbednost saobraćaja, što i jeste osnovna tendencija i kriterijum u projektovanju saobraćaja u razvijenim zemljama i uopšte u celom svetu (btw, kod nas u projektovanju saobraćajnica i dalje vodeću ulogu ima ekonomski kriterijum)...

1.Naša saobraćajna infrastruktura (pre svega tu mislim na putnu mrežu, jer drumski saobraćaj kod nas ima primat) je proteklih nekoliko god. rekonstruisana, i zamislite, kvalitet joj je vraćen na nivo iz 1987.g. kada je naša zemlja bila jedno od vodećih u Evropi po kvalitetu puteva, a na prvom mestu kad je reč o zemljama istočnog bloka...zašto?...zato što nema para za izgradnju novih saobraćajnica (primera radi 1 km autoputa kad je reč samo o zemljanim radovima košta nešto više od 1 milion evra)...dakle, putna mreža katastrofa...

2....što se tiče vozila...pa recimo da je prosečna starost vozila u Srb. između 10 i 15 g., i da su njihove vozno- dinamičke , tj. tehničko- eksploatacione karakteristike vrlo loše...zašto?...opet nema para...ne za novo, već ni za održavanje starog, grubo rečeno..

3...obuka vozača i saobraćajna kultura (stvar mentaliteta po najviše)=truba+loše restriktivne mere kad je reč o sankcionisanju saobraćajnih prekršaja (tu je novim zakonom predviđeno uvođenje bodova ) izazivaju opštih haos, jer je sve dopušteno, a konsekvence niko ne snosi ili ih snosi u manjoj meri nego što bi trebalo...

...1+2+3=...zaključak izvedite sami

ICE MAN
klarab
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 23
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Sep 14, 2007 2:17 pm Odgovoriti sa citatom

Putevi su nam losi,vozila stara,auto-skole kako koja ima ih raznih.Sve u svemu vlada totalni haos.

Putevi su losi a svi jure,zure ne gledaju uopste ni da li je puna linija,ni da li smeju da preticu,vazno je samo da su dodali gas i da lete po putu.

Pomenucu samo *Iriski venac*koji je za voznju katastrofa.{los i dotrajao put,preticu u krivini}

volim Kit Kat
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 7:40 pm Odgovoriti sa citatom

Kimi ::
Novi zakon o saobraćaju stoji u skupštini Srbije već dve godine, i nikako da se izglasa...zašto, niko živ ne zna..nekome očigledno tako odgovara...pisao ga moj (bivši) profesor Saobraćajnog fakulteta u Bg-u-Milan Vujanić, inače profesor na katedri za bezbednost saobraćaja...

Kad malo bolje razmislim pa i nije potreban novi zakon o saobracaju vec bi kao pomak u saobracajnoj kulturi bilo dovoljno i postovanje postojeceg. Samo kako da se izborimo sa mitom i korupcijom svuda i u svemu i na svakom koraku. Ko ce taj zakon da predlozi, a tek da usvoji. Razz

1.Naša saobraćajna infrastruktura (pre svega tu mislim na putnu mrežu, jer drumski saobraćaj kod nas ima primat) je proteklih nekoliko god. rekonstruisana, i zamislite, kvalitet joj je vraćen na nivo iz 1987.g. kada je naša zemlja bila jedno od vodećih u Evropi po kvalitetu puteva, a na prvom mestu kad je reč o zemljama istočnog bloka...zašto?...zato što nema para za izgradnju novih saobraćajnica (primera radi 1 km autoputa kad je reč samo o zemljanim radovima košta nešto više od 1 milion evra)...dakle, putna mreža katastrofa...

Koliko kosta ne znam, ali kosta sigurno mnogo vise nego sto nas obican covek moze da pretpostavi, ako govorimo o izradi 1km auto-puta po evropskim standardima.

2....što se tiče vozila...pa recimo da je prosečna starost vozila u Srb. između 10 i 15 g., i da su njihove vozno- dinamičke , tj. tehničko- eksploatacione karakteristike vrlo loše...zašto?...opet nema para...ne za novo, već ni za održavanje starog, grubo rečeno..

Da, ali trebao bi da postoji tehnicki pregled vozila zar ne Question Wink

Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 8:29 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::

Kad malo bolje razmislim pa i nije potreban novi zakon o saobracaju vec bi kao pomak u saobracajnoj kulturi bilo dovoljno i postovanje postojeceg. Samo kako da se izborimo sa mitom i korupcijom svuda i u svemu i na svakom koraku. Ko ce taj zakon da predlozi, a tek da usvoji. Razz

...taj novi zakon je pisan po ugledu na neke evropske zakone, i već je predložen pre dve godine (možda i više), dakle problem je samo usvajanje, a to zavisi od države, kao i korupcija o kojoj govoriš, tj. od antikorupcijskih ustanova koje je država formirala, a prema kojima se odnosi kao da ne postoje...

Citat:
Koliko kosta ne znam, ali kosta sigurno mnogo vise nego sto nas obican covek moze da pretpostavi, ako govorimo o izradi 1km auto-puta po evropskim standardima.

...dakle radi se samo o zemljanim radovima...lepo sam naveo...naravno, i ti troškovi variraju, pre svega u zavisnosti od konfiguracije terena...

Citat:
Da, ali trebao bi da postoji tehnicki pregled vozila zar ne Question Wink

...tačno, postoji tehnički pregled vozila...a šta ćemo između dva tehnička pregleda?...

ICE MAN
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 9:40 pm Odgovoriti sa citatom

...taj novi zakon je pisan po ugledu na neke evropske zakone, i već je predložen pre dve godine (možda i više), dakle problem je samo usvajanje, a to zavisi od države, kao i korupcija o kojoj govoriš, tj. od antikorupcijskih ustanova koje je država formirala, a prema kojima se odnosi kao da ne postoje...

Confused Pa da, zato i kazem da jedno bez drugog nema smisla bez obzira bio u pitanju novi ili stari zakon

...dakle radi se samo o zemljanim radovima...lepo sam naveo...naravno, i ti troškovi variraju, pre svega u zavisnosti od konfiguracije terena...

Variraju naravno posebno kod Velja Wink

Da, ali trebao bi da postoji tehnicki pregled vozila zar ne

...tačno, postoji tehnički pregled vozila...a šta ćemo između dva tehnička pregleda?...

Da postoji i izmedju, ali ja sam mislila da ako je tehnicki pregled po propisu, smanjujemo mogudjnost defekta izmedju dva tehnicka pregleda.

potraga
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 4
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 9:45 pm Odgovoriti sa citatom

Da postoji i izmedju, ali ja sam mislila da ako je tehnicki pregled po propisu, smanjujemo mogudjnost defekta izmedju dva tehnicka pregleda.

A šta cemo tek sa onim vozilima koja godinama nisu bila na tehickom pregledu, a imaju papir za to Question pa se, kao i sava druga vozila, normalno registruju

Sve je u životu prolazno moj druže...
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 9:49 pm Odgovoriti sa citatom

potraga ::

A šta cemo tek sa onim vozilima koja godinama nisu bila na tehickom pregledu, a imaju papir za to Question pa se, kao i sava druga vozila, normalno registruju

Pa ja govorim o tehnickom pregledu po propisu. A to sto ti pricas spada pod "poznanstvo" ako se ne varam Wink

potraga
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 4
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 9:57 pm Odgovoriti sa citatom

Ne, nego za vecinu vozila starijih (recimo od 12 -15 god) kod nas izgleda "normalna" stvar
A posebna prica su vozila sa CG tablicama Rolling Eyes

Sve je u životu prolazno moj druže...
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Sledeci
Strana 2 od 21

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Da li su ljudi koji slusaju narodnjake losi ljudi? Ona vredi milijona Uto Sep 25, 2012 9:21 pm  Pogledaj zadnje poruke
U Srbiji oko 450.000 ljudi dnevno troši manje od 120 dinara Eric Cantona Ned Jun 10, 2007 10:05 pm  Pogledaj zadnje poruke
Da li ljudi mogu dugoročno da vole – ili ne? boleman Čet Mar 15, 2007 6:02 pm  Pogledaj zadnje poruke
Srbi se razbijaju od "Vijagre" i "Cijalisa&qu Eric Cantona Uto Feb 27, 2007 5:59 pm  Pogledaj zadnje poruke
Mali ljudi na TV lenjin2 Uto Feb 13, 2007 9:24 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!