NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Britanski kosarkasi

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Sport caffe Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Britanski kosarkasi
Autor Poruka
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 11:06 am Odgovoriti sa citatom

KOŠARKAŠ Chicago Bullsa, Luol Deng, najpopularniji je britanski sportaš u SAD, daleko iznad Davida Beckhama, piše “The Independent”.

Upravo je ove godine, smatraju Britanci, počeo dugoročni projekt koji bi trebao rezultirati plasmanom košarkaške reprezentacije Velike Britanije na Olimpijske Igre 2012. godine u Londonu. Štoviše, pritom najavljuju i lov na medalju! U svemu tome postoji i određena analogija, s obzirom na to da je reprezentacija Velike Britanije posljednji put sudjelovala na košarkaškom turniru Olimpijskih Igara još 1948. također u Londonu. Nositelj projekta trebao bi upravo biti Deng, koji najavljuje britanski “Dream Team” na OI.

“The Independent” pri tome ističe da je Deng najpopularniji britanski sportaš u SAD pritom pomalo ironizirajući Davida Beckhama.

“U očima većine Amerikanaca Becks je ipak samo pivo”, piše “The Independent”.

Reprezentacija Velike Britanije morat će proći mnogo prepreka na putu do OI, a prvi je korak načinila upravo ovih dana izborivši plasman u A diviziju europske košarke, što joj otvara vrata kvalifikacija za EP 2009. i OI 2012. Zajedno s Velikom Britanijom u A diviziju se plasirala i Finska.

Nakon prvog mjesta osvojenog u skupini s Nizozemskom, Bjelorusijom, Slovačkom i Albanijom, igrala je i dvije “nokaut” utakmice protiv Švicarske, koju je predvodio upravo Dengov suigrač iz Chicago Bullsa, Thabo Sefolosha. Britanci su u prvom dvoboju na svom terenu pobijedili sa 74-41, dok je u uzvratu u Ženevi bilo 89-78, također za Otočane. Prvo ime utakmice bio je bivši NBA igrač, Škot Robert Archibald, ne tako davno član Phoenixa, Orlanda i Toronta, sada igrač ukrajinskog Azovmaša.

Reprezentaciju Velike Britanije vodi američki trener Chris Finch, a u momčadi je još nekoliko igrača sa zapaženom karijerom kao, primjerice, centarski dvojac iz španjolskog Joventuta - Andrew Sullivan i Andrew Betts.

"Ovo je bilo lijepo iskustvo iz kojega mnogo toga možete naučiti. Igram sa sjajnim košarkašima predvođenima sjajnim trenerom. Što nas više ljudi budu gledali, prije će shvatiti koliko Britanci mogu biti dobri košarkaši. Ovdje ima mnogo darovitih igrača i kad bi košarka mogla dobiti pažnju kakvu zaslužuje, mogli bismo biti jedna od najsnažnijih košarkaških sila. Moj je cilj uvijek bio igrati za Veliku Britaniju ", istaknuo je Deng.

Danas popularno krilo Bullsa u Englesku je došao kao osmogoišnji dječak iz Sudana. Njegov je otac Aldo bio ministar u sudanskoj Vladi 1989. godine prije vojnoga udara, a potom i žrtva političkoga progona uslijed čega je tri mjeseca proveo u tamošnjem zatvoru. Mladi Luol se tada s majkom, troje braće i pet sestara, preselio u Egipat..

"Bilo je teško u Egiptu. U trosobnom smo stanu živjeli moje osmero braće i sestara, dvije tete i ja. Roditelji su većinu vremena bili u Londonu pokušavajući izboriti politički azil. S obzirom na to da sam bio vrlo mali, ne sjećam se mnogo toga iz Sudana, ali neke su strašne slike ostale u glavi. Ali, sve ti to pomogne izgraditi sebe. Okrenuo sam se školi i vjeri", prisjeća se Deng.

Kad su roditelji uspjeli ishoditi izbjeglički status nastanili su se u južnom Londonu gdje je Luol ubrzo postao - veliki navijač Arsenala. U početku se i bavio nogometom, a čak je izabran i u englesku nogometnu (!) reprezentaciju do 15 godina starosti. Međutim, već je tada visinom odskakao od vršnjaka što je bio jasan signal da bi se trebao okrenuti košarci.

"Mogao sam uspjeti i kao nogometaš, u veznome redu ili napadu, ali kad je došao trenutak odluke izabrao sam košarku. Kad sam imao 11 igrao sam protiv 18-godišnjaka i tako je zapravo počeo moj NBA san", istaknuo je Deng.

...voleo bih i to cudo da vidim...
...ko sve danas igra kosarku...
...a mi najgori od sve dece..

..Britanski Dream team.... Laughing Laughing Laughing Laughing
..napasce medalju...jooojjj...

dobro je,bar ce ucestovvati,a mi ni to...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Mile jna.
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 04 Sep 2007
Teme: 14
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Sep 17, 2007 4:47 pm Odgovoriti sa citatom

Bogme, smejali smo se i kosarkaskoj selekciji narodne republike Kine
pa nas odrase ko vola u kupusu.
mada , ja im se jos uvek smejem Laughing

Some people tell me that i need help,
some people can fuck off 'n' go to hell!
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 01, 2010 9:19 pm Odgovoriti sa citatom

pa razumljivo s obzirom da britanci kosarci daju znacaj koliko mi kriketu. Toliko.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Maj 01, 2010 9:41 pm Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
pa razumljivo s obzirom da britanci kosarci daju znacaj koliko mi kriketu. Toliko.

tacno je to, ali britanci imaju para pa ce kupovati dobre igrace...bice oni sila u kosarci ako udju ozbiljno u taj projekat...moje misljenje

gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 22, 2010 8:10 pm Odgovoriti sa citatom

u britaniji postoji kosharka kao sport?

I AM - I CAN
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Sport caffe Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!