NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Nepravicne sudske kazne

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Nepravicne sudske kazne
Autor Poruka
Vladimir Banić
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Muski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 54
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Dec 17, 2006 11:24 pm Odgovoriti sa citatom

Sigurni smo da poznajete nekoga, ili ste bar čitali u raznim nepravednim sudskim kaznama. Pomozite nam da ovu temu obradimo u nekoj od narednih emisija Ključ, pišite nam o vašim iskustvima.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: ?
Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Dec 20, 2006 4:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ovde vazi isti komentar koji sam napisala na "lekarskoj temi" - samo primenjeno na sudstvo.

komital
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 26 Dec 2006
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 26, 2006 11:03 am Odgovoriti sa citatom

Mislim da je tema pogresna i to iz vise razloga:
1. Sto je za nekog pravedno, za drugog je nepravedno (da nije tako ne bi bilo sporova),
2. Nije primereno ni jednom drustvu da raspravlja i komentarise presude suda, tj. njihovu pravednost ili nepravednost,
3. Sta se time uopste postize, dokaz da neko gresi (sudija)??? Pa svi grese, sto ne bi i sudije?
4. Itd., itd., ...

Medjutim, mislim da je prava tema (nadam se da ste na nju mislili) "U ime naroda", naime tako pocinje svaka presuda. A "U ime naroda" se svasta radi i to nekaznjeno. Dakle, nije rec o slobodnom sudijskom uverenju, vec o ocitim nezakonitim postupcima (a pri tome i nekaznjenim) od strane sudija (sudova, bolje receno), o ocitim materijalnim povredama prava od strane sudija (opet sudova - objasnicu i ovo) koje nikada ne budu sankcionisane, o ocitoj pristrasnosti (dakle materijalno dokazivoj) i na kraju o steti koju nanose ovakve pojave, a ciji racun se ispostavlja tom istom narodu (steta naneta od strane drzavnih organa se nadoknadjuje iz budzeta). Dakle, kako je moguce da se dozvolilo da neko "U ime naroda" cini sve te stvari, da isti taj narod placa posledice, a da pri tome za to niko ne odgovara (jer su ti isti organi zasticeni mnogo bolje i od belog medveda).

Sve ovo pisem jer sam upravo taj koji sve ovo mogu i da dokazem na svom primeru (primerima). Naime kod mene je rec o cak "cetiri slucajna slucaja jednog slucajnog pojedinca" (smesno i zvuci). Dakle imam cetiri predmeta (deset godina bez cak i prvostepene presude). U ta cetiri slucaja ima ogromna masa tragikomicnih stvari. Navescu samo neke za primer:
1. Zalim se Vrhovnom sudu da se krivicna istraga vodi traljavo i da se besmisleno i neopravdano odugovlaci. Vrhovni sud trazi izvestaj od nizeg suda i dobija ga. Predsednik nizeg suda salje izvestaj u kojem konstatuje da je sa istragom sve u najboljem redu i da je predmetni sudija podneo predlog za prekid istrage jer je delo u medjuvremenu zastarelo (dakle, upravo zbog odugovlacenja istrage). Vrhovni sud samo konstatuje stanje i nikom nista (nikakav postupak o odgovornosti sudije za ovo). Dakle, nije samo rec o sudiji, vec o sudovima - stite jedni druge. Imam dokumente crno na belo. Za ovo niko nikada nece odgovarati (ne samo za delo, vec i za propust suda). Pojeo vuk magarca.
2. Ping pong nizeg i viseg suda po istom osnovu (prvostepeni donosi resenje - zalba - visi sud uvazava zalbu i vraca predmet - bez ikakvih novih momenata prvostepeni sud donosi opet istu presudu - opet ista zalba - opet isto resenje - itd....). Ne mogu da donesu presudu kakvu bi zeleli jer nemaju ama bas nikakve pravne sanse, ali mogu da igraju ping pong (da dodam da stite drzavnu imovinu).
3. Pet godina ne mogu naplatiti obicnu fakturu (drzavna imovina).
4. Visi sud dve godine ne resava zalbu. Na dve urgencije ne odgovara (krsi clan 52 ZUS) i tek na urgenciju Ministarstva Pravde (procedura po zakonu na moju zalbu MP), vracaju predmet na ponovno razmatranje. Posto sam se zalio i Vrhovnom sudu za isto (opet po proceduri), Vrhovni sud me obavestava da je predmet vracen na ponovno razmatranje. Dakle, ni MP ni Vrhovni sud ne osvrcu se na cinjenicu da je Visi sud prekrsio u dva navrata clan 52 ZUS i ne pokrecu (a kamoli da kaznjavaju) cak ni postupak povodom ocitog krsenja zakona od strane Viseg suda.
5. Sud na prvoj raspravi (dakle raritet) donosi resenje o vestacenju po pitanju podeljene odgovornosti (dakle prejudicira presudu) i to isto vestacenje ne uspeva da zavrsi vec deset godina.
6. Zbog istog vestacenja, tuzilac svoje prve svedoke uspeva da pozove na raspravu tek posle deset godina (dakle trebalo je deset godina da tuzba uopste pocne sa iznosenjem dokaza!!!).
7. Trazi se izuzece tog "desetogodisnjeg" sudije, ali predsednik suda nalazi da sudija radi svoj posao kako treba i ne samo da odbija izuzece, vec ga i ostavlja da vodi postupak i dalje (da objasnim, praksa je da i ako se odbije izuzece, dodje do zamene sudije, jer je ocita njegova daljnja pristrasnost - dakle, odbijanje izuzeca je samo moralna satisfakcija sudiji). Da ne zaboravim, sudija i dalje vodi postupak i posle deset godina i jos nema prvostepene presude (da su mnogi svedoci umrli i da ne pominjem).
8. Imam jos, ali daa ne dosadjujem.

I sada KLJUC svega, sve to sto rade ( i pored silnih zalbi) ostace potpuno nekaznjeno. Drzava ce morati da plati sve to (dakle narod). Primer - faktura je sa oko 40.000. eura sada samo preko ZZK vec preko 165.000. eura (o drugoj steti i da ne govorim - a i to ce doci na red da se raspravi i plati). Drugi primer - spor od deset godina je poceo 96/97 sa 500.000. DEM. Sami izracunajte kolika je vrednost danas samo preko ZZK (opet da ne govorim o drugoj steti, koja ce takodje da dodje na red).

Dakle, ko je sudijama (sudovima) dao mandat da rade "U ime naroda" sve to sto rade, da narod na kraju sve to plati, a da od njih niko ni ne odgovara za to??? Jasno, sve ce pokusati da "strpaju" pod slobodno sudijsko uverenje, tj. nenarusavanje integriteta sudija u njihovim odlukama, iako je cesto (kao kod mene) rec o grubim krsenjima zakona, morala, etike, falsifikovanju (da ima i toga, opet kod mene), ocitoj pristrasnosti, i da ne nabrajam vise. Stite jedni druge i "peru ruke" (ima i toga, opet imam dokaze) da to nije njihova nadleznost (a jeste, mogu dokazati).

Na kraju da dodam, nisam ni pravnik ni (naravno) sudija ili advokat, vec samo "slucajni pojedinac sa cetiri slucajna slucaja).

Trazim Pravdu
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 27 Dec 2006
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Dec 27, 2006 4:02 pm Odgovoriti sa citatom

www.trazim-pravdu.com

Shta vishe reci!?

U ime naroda!
www.trazim-pravdu.com
Trazim Pravdu
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Jan 05, 2007 7:25 pm Odgovoriti sa citatom

21.09.2006. mediji su se "raskokodakali" kako je na medjunarnodnom sudu donesena prva presuda u korist pojedinca protiv drzave Srbije...

Tom prilikom je nash "omiljeni" ministar pravde objasnio kako je ta presuda zapravo OPOMENA SUDIJAMA da treba bolje da rade svoj posao.

Izuzetno mi je zao sto MINISTAR PRAVDE nije shvati da ta presuda znaci da njegovo ministarstvo (kao i sama vlada ciji je on clan) ne rade svoj posao. Exclamation

Ono sto je najgore u celoj prici - NEVINI GRADJANI placaju svoj ceh kroz porez iz kojeg ce biti placena nadoknada.

A sta je sa krivcima (sudijama) zbog kojih je slucaj dobio medjunarodni epilog? Da li su i sta ce oni da PLATE??? Question

U ime naroda!
www.trazim-pravdu.com
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jan 15, 2007 12:28 am Odgovoriti sa citatom

Trazim pravdu-super ti je sajt:). Da li si razmisljao da prosiris sajt, tudjim problemima, mislim radi razmene iskustava. Moglo bi to biti veoma interesantno. Zelim ti srecu. Jednom mi je advokat rekao da je velika razlika izmedju pravde i prava. Mislim da je pravda ostvarenje sopstvenog prava, a ovde ti je sve to skuuuuuuuuuupo i neizvesno, no ne daj se:)

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Trazim Pravdu
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jan 15, 2007 2:31 am Odgovoriti sa citatom

Hvala na komplimentima za sajt! Ovom prilikom se zahvaljujem i svima onima koji su mi slali privatne poruke.

Sajt ce biti azuriran i izmenjen u narednih 20-ak dana. Bice profesionalnije uradjen, transparentno ce prikazivati sve nelogicnosti i kontradiktornosti, sve ce biti prikazano poimenicno i dokumentovano.

Sajt vec sada ima veliku posecenost. Veliki broj ljudi trazi od mene savet shta da uradi. Obzirom da sam uspeo da postignem cilj (po azuriranju bice svim posetiocima jasno sta je sve uradjeno od poslednjeg datuma na sajtu i zasto nisu objavljivani novi podaci), sajt ce sadrzati i pravne lekove koje advokati nerado daju (npr. sta mozete, kada i kako protiv sudija) i bice prvo pravo ucilo onima koji ne veruju advokatima.

A sto se konkretno ove teme tice, obzirom da je pratim mislim da je naziv teme malo (za posetioce sajta) "suv" (nezanimljiv), a sto si tudjih iskustava tice, nepravicne sudske kazne sustizu samo one koji su slabi, nezasticeni, umirni i/ili nepismeni, pa je to mozda razlog slabog odziva na ovom delu foruma.

Ako bi tema bila npr. "Sta kada je sudija kriminalac?" ili sl. mozda bi bilo vise komentara...

(Opet se ja rasprichah...)

Poslednji put izmenio korisnik Trazim Pravdu dana Čet Jan 18, 2007 2:15 am; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

U ime naroda!
www.trazim-pravdu.com
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jan 15, 2007 1:15 pm Odgovoriti sa citatom

Nisam sigurna da ima previse korumpiranih sudija a ni da su cesto osteceni samo nemocni, siromasni i sl. vezano za pogresne sudske odluke.Razmisli o mogucnosti da su sudije cesto ,,tanke" u svom poslu, nepotkovani dobrim znanjem. Imaju solidne plate pa ih cesto i mrzi da se preterano udubljuju. Sudije bi trebale biti genijalci iu svom poslu. E pa ako su maestralni onda bi bili u advokaturi, jer su tamo zarade daleko vece za dobre advokate. Ovako, imaju solidne plate da se ne naprezu preterano, da ne rade pun gas i da se ne obrazuju dodatno, vezano za izmene zakona. Dakle-dobar sudija je zapravo dobar pravnik, pa onda se postavlja pitanje-sto bi zaradjivao samo toliku platu na sudu, kad moze vecu, a ako je prosecan ili los pravnik, e onda u privatnoj praksi ne bi zaradio kao na sudu. Zakoni ekonomije. naravno Very Happy , ne iskljucujem mogucnost da ima i korumpiranih. Ipak, cini mi se da sam ja gubila sporove zbog losih ili smotanih sudija,ili piogresnog izbora advokata, a ne zbog toga sto ih je neko podmitio:( ili zbog sopstvenih slabosti. Jednostavno desavalo se da je vise nego vidljivo ne poznavanje predmeta kod sudija koji su bili u istom. Isto tako treba naglasiti da i advokat moze biti korumpiran i da namerno moze ,,prodati" klijenta, a sud casti, cest kasni i taaaako
Pozdrav svima

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
komital
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 26 Dec 2006
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 12:20 am Odgovoriti sa citatom

"Ona vredi milijona" - Generalno si u pravu, ali to nema veze. Ako bi tako posmatrali zivot, onda cemo uvek naci opravdanje za sve i svasta. Ovde je rec o par stvari:
- Ne radi posao ako nisi u stanju da ga radis. Ako ga vec radis i to kako ne valja, nema opravdanja za "greske" (ne mislim na greske). Tako mozemo i do lekara, automehanicara (lose montira kocnice, neko se ubije i garant ide u cuzu - ni Bog ga ne vadi), itd. Dakle, nestrucnost, male plate, itd. su price za malu decu.
- Ovde je po meni pre svega rec o tome, da upravo onaj koji je zaduzen da sprovodi zakon, moze da ga krsi (dakle na te greske mislim - mogu nabrojati najmanje deset istinitih primera), i to potpuno nekaznjeno - a greske placa narod (dok su oni zasticeni ko beli medvedi).
- Nema veze ko je ostecen (da je i Bogoljub ili Slobina familija), pravda i zakon moraju biti isti za sve. To sto ciljas na to da bogati ne mogu uvek "podmazati", nema veze sa principom (ti mozes biti bogat, sudija strucan, ali je druga strana prijatelj sa sudijom - ne pomazu nikakve pare, a pricacemo o nestrucnosti???). Zakoni su jasni (npr. rok je 15 dana - to i nepismen razume, a ne neko ko je zavrsio pravni fakultet, ali ipak ne postuje rok propisan zakonom - dakle, smesno je pricati o nestrucnosti).
- To sa genijalnoscu je promaseno - sudija mora biti posten i nista drugo (zakoni su smesno jednostavni i jasni). Genijalci trebaju biti advokati, tj. oni su ti koji treba da znaju da zakuvaju nesto sto je inace jasno. E, onaj koji nije za to (!muvanje"), kaze se da je smotan, pa je morao ostati sudija.

Trazim Pravdu
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 2:04 am Odgovoriti sa citatom

Dugo sam razmisljao o tome sta bi moglo da bude najbolje resenje da se zaustavi korupcija (i nezainteresovanost) u pravosudju. Nestrucnost ne prihvatam, jer zakone citaju i razumeju i oni koji nemaju nikakve veze sa pravom. Primer za to su ekonomisti, privatni preduzetnici,...

Jedno resenje bi bilo da se sudije tretiraju kao i vojna lica, u smislu - da se izvrsi njihova “prekomanda” u gradove (sudove) koji su ne blizi od 200km od njihovog sadasnjeg mesta boravista, ali isto tako ni od mesta njihovog porekla.

Posto bi ovo resenje moglo da bude tesko izvodljivo (skupo u smislu nadoknade za iznajmljivanje stanova, problemi oko preselenja citavih porodica,...), moglo bi i drugacije:

Drugo resenje bi bilo da se slucajevi prebace u druge gradove po istom kriterijumu kao u prvom predlogu, s tim sto bi se gledalo mesto boravista i mesta porekla stranaka u sporu. Troskovi sudjenja bi se povecali, ali to placa onaj ko izgubi spor, pa bi se i broj “glupih” sporova smanjio, a mnogi sporovi bi bili reseni medijacijom (vansudskim poravnanjem, tj. dogovorom stranaka van sudskog procesa). Jedino bi predsednici sudova bili “prekomandovani” kao u prvom resenju.

Takodje mislim da bi trebalo i sa sudskim sporovima uraditi isto ono sto je uradjeno i sa potrazivanjim izmedju preduzeca – period kada je, ako se ne varam Sluzba za platni promet ili Narodna banka, sakupljala podatke od preduzeca o dugovanjima i potrazivanjima i vrsila medjusobna “prebijanja”. Time bi se resio problem u slucajevima kada isti covek ima i potrazivanja i dugovanja da dodje do nepravde.

Sto se kaznjavanja sudija tice, Nadzorni odbor Vrhovnog suda Srbije, koji je nadlezan (nezavisno od Ministarstva pravde koje ima svoj Nadzorni organ) da kontrolise rad sudija i koji ima velika ovlascena i mogucnosti za reagovanja (razresenje duznosti sudija), trebalo bi na svom sajtu da objavi svaku predstavku (primedbu) koja u tu instituciju stigne, da transparentno izlozi sve dokaze do kojih se doslo, a posetioci sajta mogu i sami da zakljuce da li je sudija kriv ili ne.

www.trazim-pravdu.com je sajt koji bi mogao, po svom azuriranju na kome radimo, da pruzi adekvatan primer. Vise o tome uskoro!

U svakom slucaju, zahvaljujem se posetiocima ovog foruma na veoma konstruktivnoj komunikaciji. Hvala i Natasi zato sto nam je omogucila ovaj forum.

U ime naroda!
www.trazim-pravdu.com
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!