NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

"Meta" Vuk Draskovic....

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Književnost, Jezik & Lingvistika Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

"Meta" Vuk Draskovic....
Autor Poruka
pedjaad
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: Muski
Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 2

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Nov 01, 2007 11:57 pm Odgovoriti sa citatom

Prvo, iz tvog komentara se vidi da nisi ni čuo da je Vuk Drašković napisao nešto od knjiga, a da ne pominjem da si ijednu pročitao. Jer da to nije tako tvoj komentar ne bi ni bio napisan. Drugo, nemam nameru da gubim vreme da pojedincima koji spadaju u neobaveštene, kao što si ti, prepričavam ono što cela Srbija zna, ali kurvanjski ćuti i ne želi da prizna da ono što se zaista dešavalo prethodnih 17 godina nije nam na čast, mislim na biračko telo. Treće, Holandija je lepa zemlja, ali u njoj bi trebalo da žive Holandjani, a ne Srbi, posebno oni koji pljuju po Srbiji iz razloga što su opijeni zapadnom propagandom i protiv Srbije i protiv SPO i Vuka, koji te odavde sigurno nije oterao. Jedino ako tamo nisi krenuo za Slobom neznajući gde ide i zašto. Ne, ja nisam opsednut SRPSKIM POKRETOM OBNOVE, opsednut sam svojim sinom koji ima 25 godina, koji je ostao invalid zbog lekarske greške posle operacije i nastale infekcije u bolnici u Pančevu, opsednut sam time što ne može da izlaže svoje slike samo zato što nije završio Akademiju, a Adora Galery iz Njujorka mu ne traži diplomu već samo da pošalje radove za šta je potrebno oko 8000 USD, a što njegovi mama i tata ne mogu da mu priušte zbog rezultata rada ove i ovih naših Vlada, i nemoj molim Te, ni ti ni bilo ko ko ne živi u Srbiji i ko ne preživljava pakao nastao u ovoj zemlji od pobede demokratije, da nam soli pamet kako i ko se borio protiv Slobodana i Mire, ko je bio protiv ratova kojih je u Srbiji za poslednjih 17 godina bilo više nego u njenoj bogatoj istoriji.
Moj Ti je savet da pročitaš redom: "NOŽ", "MOLITVA PRVA", "MOLITVA DRUGA" i "SUDIJA", kao obavezno štivo, a kasnije ćeš već sam da vapiš za ostalim njegovim romanima. Kada ovo budeš uradio, onda se javi sa komentarom, pa da vidimo ko je opsednut

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
non sub homine sed sub lege
pedjaad
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 12:06 am Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
pedjaad ::
Deco,pročitajte knjigu pažljivo, pamtite sve što je napisano, jer jednog dana kada budete imali svoju decu i kada ona budu išla u školu, ovo će biti udžbenik iz istorije, tako da će te moći da im pomažete u učenju.

Sumnjam... ja sam odlucila da svoju decu posaljem u rusku skolu... ne zato sto sam rusofil vec zbog toga sto pruzaju najbolje uslove za razvoj i obrazovanje dece... A i mogu da zavrse osnovno i srednje skolovanje sa 16 godina... Very Happy

Lepo od tebe, ja sam odlučio da svojoj deci ne odredjujem gde će da se školuju, ali pre nego odu na školovanje, prvo mora da nauče istoriju svog naroda i svog postojanja i života. Isto tako ću da ih vaspitam da ne budu probisveti i narkomani, kriminalci ili politički zatupljenici. Za ove dijagnoze ne postoji lek, a demokratija je slobodan izbor i školovanja izmedju ostalog.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 12:09 am Odgovoriti sa citatom

Volim da citam Vuka.
"Metu" jos nisam stigla da kupim i procitam, sto ne znaci da necu.
Cim procitam, eto me (ako tema ostane u zivotu) Smile

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Sasha SPO
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 15 Okt 2007
Teme: 29
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 3:03 am Odgovoriti sa citatom

Prvo, iz tvog komentara se vidi da nisi ni čuo da je Vuk Drašković napisao nešto od knjiga, a da ne pominjem da si ijednu pročitao. Jer da to nije tako tvoj komentar ne bi ni bio napisan. Drugo, nemam nameru da gubim vreme da pojedincima koji spadaju u neobaveštene, kao što si ti, prepričavam ono što cela Srbija zna, ali kurvanjski ćuti i ne želi da prizna da ono što se zaista dešavalo prethodnih 17 godina nije nam na čast, mislim na biračko telo. Treće, Holandija je lepa zemlja, ali u njoj bi trebalo da žive Holandjani, a ne Srbi, posebno oni koji pljuju po Srbiji iz razloga što su opijeni zapadnom propagandom i protiv Srbije i protiv SPO i Vuka, koji te odavde sigurno nije oterao. Jedino ako tamo nisi krenuo za Slobom neznajući gde ide i zašto. Ne, ja nisam opsednut SRPSKIM POKRETOM OBNOVE, opsednut sam svojim sinom koji ima 25 godina, koji je ostao invalid zbog lekarske greške posle operacije i nastale infekcije u bolnici u Pančevu, opsednut sam time što ne može da izlaže svoje slike samo zato što nije završio Akademiju, a Adora Galery iz Njujorka mu ne traži diplomu već samo da pošalje radove za šta je potrebno oko 8000 USD, a što njegovi mama i tata ne mogu da mu priušte zbog rezultata rada ove i ovih naših Vlada, i nemoj molim Te, ni ti ni bilo ko ko ne živi u Srbiji i ko ne preživljava pakao nastao u ovoj zemlji od pobede demokratije, da nam soli pamet kako i ko se borio protiv Slobodana i Mire, ko je bio protiv ratova kojih je u Srbiji za poslednjih 17 godina bilo više nego u njenoj bogatoj istoriji.
Moj Ti je savet da pročitaš redom: "NOŽ", "MOLITVA PRVA", "MOLITVA DRUGA" i "SUDIJA", kao obavezno štivo, a kasnije ćeš već sam da vapiš za ostalim njegovim romanima. Kada ovo budeš uradio, onda se javi sa komentarom, pa da vidimo ko je opsednut

Na tvoje ozlaganje,koje je veona zanimljivo i poucno za neke clanove foruma, bih dodao i roman"Noc Djenerala" koji ima korene u poslednjoj noci zivota Djenerala Draze...a i u novijoj istoriji..............

LJUDI, DOKAZALI SMO DA HOCEMO EVROPSKU SRBIJU!!!
E U NJOJ CEMO I ZIVETI!!!
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 10:52 am Odgovoriti sa citatom

Parafrazirao bih Teslu:
Ponosan sam srpskim rodom i Holandijom kao domovinom. To je moj rodni kraj.

Isto tako nisam pod uticajem bilo koje propagande pa ne bih naravno zeleo biti ni pod uticajem srpske. U progresivnim drzavama se kritika smatra pozeljnom kako bi se poboljsavali uslovi zivota, kako bi se napredovalo, ti to vidis kao pljuvanje, odnosno odstrel mene kao neistomisljenika, zar nisi onda isti kao oni iz slobinog rezima?

Zao mi cuti za sina i zvucalo bi mozda arogantno ali stvarno ne vidim uopste povezanost sa onim sto sam ja napisao.

Vuk kao pisac: s'onim sto je prepricano o sadrzaju, nije moj stil, pitanje ukusa valjda, nismo svi isti.

Kao sto sam napisao, ono sto se desavalo 11 godina (ne 17) sa po kojom Vukovom zaslugom nije garancija da pomenutog bezrezervno dizemo u nebesa, kad je stvarno trebalo da pomogne 5.oktobra 2000, njega nije bilo. Oportunizam, sta li je?

Dobra dela iz proslosti nisu garancija za ista u buducnosti, meri se po svakoj zasluzi a kredibilitet se mukom stice dosta se lakse izgubi.

Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Kaena
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Sep 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 11:04 am Odgovoriti sa citatom

Iskreno mislim da je Vuk jako dobar i kvalitetan kao pisac, ali nazalost samo kao pisac. Los izbor karijere i zene nije mu bas pomogao u zivotu. Trebao je da se drzi onoga sto najbolje zna i u sta se razume, a ne da postane marioneta isfrustirane zene u pms-u. Citala sam i citacu njegove knjige, a njegovo politicko angazovanje smatram udarom na njegovu inteligenciju. Pomesao je babe i zabe i cak uspeo to da prevede na engleski Laughing

"I believe in the sun, even when it is not shining, I believe in love, even when I do not feel it. I believe in God, even when He is silent"
* Kad mudrac pokaze ka mesecu, budala vidi samo prst *
Sasha SPO
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 15 Okt 2007
Teme: 29
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 11:10 am Odgovoriti sa citatom

Kaena ::
Iskreno mislim da je Vuk jako dobar i kvalitetan kao pisac, ali nazalost samo kao pisac. Los izbor karijere i zene nije mu bas pomogao u zivotu. Trebao je da se drzi onoga sto najbolje zna i u sta se razume, a ne da postane marioneta isfrustirane zene u pms-u. Citala sam i citacu njegove knjige, a njegovo politicko angazovanje smatram udarom na njegovu inteligenciju. Pomesao je babe i zabe i cak uspeo to da prevede na engleski Laughing

Definitivno se slazem sa tobom da na njega ima uticaj Danica....sto i nije dobro..........
Ja jesam veliki poklonik kako knjizevnih dela Vuka, tako i njega kao politicara....ali ti si u pravu za gore navedeno...

LJUDI, DOKAZALI SMO DA HOCEMO EVROPSKU SRBIJU!!!
E U NJOJ CEMO I ZIVETI!!!
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 11:13 am Odgovoriti sa citatom

Pa sta, zar sad covek treba da se razvede?

"Sto ga vise šamara sve je više voli?" Vuk je malo "kinky" izgleda. Very Happy

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
pedjaad
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 9:17 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::

Parafrazirao bih Teslu:
Ponosan sam srpskim rodom i Holandijom kao domovinom. To je moj rodni kraj.

Isto tako nisam pod uticajem bilo koje propagande pa ne bih naravno zeleo biti ni pod uticajem srpske. U progresivnim drzavama se kritika smatra pozeljnom kako bi se poboljsavali uslovi zivota, kako bi se napredovalo, ti to vidis kao pljuvanje, odnosno odstrel mene kao neistomisljenika, zar nisi onda isti kao oni iz slobinog rezima?

Zao mi cuti za sina i zvucalo bi mozda arogantno ali stvarno ne vidim uopste povezanost sa onim sto sam ja napisao.

Vuk kao pisac: s'onim sto je prepricano o sadrzaju, nije moj stil, pitanje ukusa valjda, nismo svi isti.

Kao sto sam napisao, ono sto se desavalo 11 godina (ne 17) sa po kojom Vukovom zaslugom nije garancija da pomenutog bezrezervno dizemo u nebesa, kad je stvarno trebalo da pomogne 5.oktobra 2000, njega nije bilo. Oportunizam, sta li je?

Dobra dela iz proslosti nisu garancija za ista u buducnosti, meri se po svakoj zasluzi a kredibilitet se mukom stice dosta se lakse izgubi.

Wink

Ja sam ponosan Srpskim rodom i Srbijom, mojom domovinom, koja je izrodila i Vuka Draškovića. Nisam ponosan srpskim režimom, životom u Srbiji, trenutno, kao ni ljudima koji su je ovakvom napravili i koji je ne znam gde vode. Niko tebi ne brani da kritikuješ, ali nisam pročitao da kritikuješ sve, osim Vuka o kome očigledno nemaš pojma ni ko je ni šta je niti šta je sve uradio u zadnjih, recimo, 20 godina. Lepo sam te posavetovao da pročitaš šta je pisao da bi ti se otvorile oči i da bi shvatio šta je srpski narod kroz istoriju preživeo. Ono za sina sam ti pomenuo da bi uvideo da je današnja Srbija na dnu, po pitanju zdravstva, pravosudja, kulture......
Gde je Vuk bio 5. oktobra, neću da ti kažem, pročitaj "META" poslednju knjigu i tada ćeš možda nešto i da shvatiš, ako uspeš pošto je pisana ћирилицом.
Ja tebe ne smatram neistomišljenikom, smatram da si jako malo obavešten o prilikama u Srbiji, a kako moja supruga malopre reče :"Kuća se ne gradi na pesku, već na tvrdoj podlozi ! ".
Inače ovo je Vuk govorio 17godina, ali ga ne poslušaše zato što ovde vlada zlatno pravilo : Što više laži to više vlasti, pričamo samo ono što želite da čujete, najbitniji su nam vaši glasovi, ali ne i životi.

Bokile2000
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 02 Nov 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Nov 02, 2007 11:07 pm Odgovoriti sa citatom

Ako je Ceca "Srpska majka",onda je ova zemlja otisla u ambis...

A ovaj "politicar",koga ja nazivam jednim najobicnijim papucarom,koji dozvoljava da mu zena diktira tempo,za njega priznajem da je odlican knjizevnik,i da je tu trebao i da ostane.
politika nije za njega,ili neka jednostavno preda Danici stafetu,ionako se svuda trpa,i gde treba i gde ne treba,a o njenoj faci "a la udarila me lopata", necu komentarisati....

I'm an educated fool
So I don't know what it is I'm supposed to do
About this awkward situation
That's been forced down right upon me
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Književnost, Jezik & Lingvistika Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
kako do posla? sandrad21 Sub Avg 16, 2008 10:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako je umrlo sve ono lepo u "profesionalnom" spor Eric Cantona Sre Okt 17, 2007 3:19 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako se koriste neke funkcije foruma? Mile jna Sre Okt 17, 2007 12:13 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako zivite? O cemu razmisljate? U sta verujete? hm Ned Maj 13, 2007 10:01 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!