NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Razvod: da, dok nas sud ne rastavi

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Razvod: da, dok nas sud ne rastavi
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Okt 22, 2007 7:14 pm Odgovoriti sa citatom

Svaki četvrti brak u Srbiji se završi razvodom.

U Austriji,svaki drugi, te čitam da se ovih dana tamo organizuje sajam za razvedene. Lepo će ljudi tamo imati priliku da na jednom mestu vide ponudu advokata, preduzeća za nekretnine, detektivskih kancelarija..

Razvod postaje biznis.

Ali,šta mislite, koliko ljudi živi u brakovima, zarobljeni, svako jutro se bude nesrećni, ali ne smeju da se usude na razlaz.. Zbog dece, imovine, osude sredine..

I da li je ovoliki broj razvoda znak oslobodjenja čoveka, ili naprotiv, pobeda egoizma i raspada porodice, a samim tim i društva.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Okt 22, 2007 8:46 pm Odgovoriti sa citatom

Ali,šta mislite, koliko ljudi živi u brakovima, zarobljeni, svako jutro se bude nesrećni, ali ne smeju da se usude na razlaz.. Zbog dece, imovine, osude sredine..
Zbog shamara!!

I da li je ovoliki broj razvoda znak oslobodjenja čoveka, ili naprotiv, pobeda egoizma i raspada porodice, a samim tim i društva.

Zbog totalnog urushavanja normalnih drustvenih shvatanja...to vise nije na ceni...razlog je jednostavan,poremecen sistem vrednosti,iz kog proizilaze mnogi probolemi u drustvu...kako kod tinejdzera,mladih ljudi,ljudi u srednjim godinama tako i najstarijih...podjednako se odrazava na sve grupe
Neki od razloga bi mogli da budu posledica ratova,psihicki poremecaji kao rezultat istog...samo dok prosetam od slavije do kneza vidim gomilu ljudi koji nisu kako treba..okrenite crnu hhroniku u novinama...svaki dan sve gnusnije stvari se dogadjaju.."zena zaklala muza na spavanju..muz zenu iseckao i stavio u zamrzivach...zet ubio tasta...itd...

Losha finansijska situacija...nazalost i takve stvari se stavljaju ispred kako si navela dece...svako trazi bolje za sebe...

Nova moderna shvatanja ljubavi,musko-zenskih odnosa...
kako muskarac da dozvoli da zena bude uspesnija od njega...i obnuto...ko donosi vise novca u kucu..

Dvostruki zivoti bracnih drugova...sad je in imati shvalerku ili shvalera...tome nas uche kojekakve serije...

Ima jos puno razloga..samo ne vidim na osnovu chega si zakljuchila da je to odjednom sada problem??

i nisam razumeo ono"da li je ovoliki broj razvoda znak oslobodjenja choveka"...oslobodjenje choveka??

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 22, 2007 9:20 pm Odgovoriti sa citatom

Na Balkanu je situacija dosta promenjena u poslednjih.... pa, 20 godina otprilike... A eto, pre samo 100 godina, žena nije smela ni da pomisli na preljubu, razvod, ma ni na najmanju grešku (setite se svojih baba i prabababa)...
Sada su stvari drugačije, svest ljudi se menja sa progresima (raznih vrsta), tu su mediji, internet, prevozna sredstva, udobniji život, sloboda govora, prava između polova itd, itd... Razbijaju se taboo-i! Žena više ne mora da trpi bahatog i pijanog muža ako to ne želi... Zakon je na njenoj strani. Sve je manje onih koji će joj nešto prebaciti zato što se udaje po 5-ti put, a i ako joj neko prebaci, ne haje puno za to... Dosta je tolerancije među partnerima (pogotovo na Zapadu) u smislu "bez obaveze"...
Mislim da nije toliko veliki broj tih ljudi koji se ujutru bude nesrećni jedni pored drugih,

Citat:
Zbog dece, imovine, osude sredine..
jer u svetu je to već postao trend, a i kod nas će polako -potpisivanje predbračnog ugovora u kome je navedeno šta tačno ko gubi a šta dobija razvodom (što je dobro između ostalog i za preventivu)...
Mislim da se ljudi razvode zato što vremenom sve više postaju svesni svojih sloboda i dosta fakora na to utiče... Po meni je sve dobro dok ima kompromisa između dve razumne osobe i gde deca ne ispaštaju. Bilo da su razvedeni, bilo da su u braku...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Zlotjko
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 21 Okt 2007
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 22, 2007 9:35 pm Odgovoriti sa citatom

Uh.... bas sad da zena nije smela da pomisli na preljubu.... ne bih se slozio Very Happy
Preljuba je stara koliko i brak Very Happy i sa jedne i sa druge strane Very Happy
Stvar je u tome, sto je svako bio anatemisan ako bi se saznalo za istu... sto danas i nije vise slucaj Very Happy
Razvoda isto tako nije bilo, iz razloga anteme... setite se vi stariji, desi se da se neko razvede, zlo, niko u selu nije pricao sa njima vise, familije su ih se odricale ;D
Ranije su se preljube cuvale u tajnosti, iz takvih razloga, koliko je samo prevara bilo da su muz ili zena znali za njih, ali cutali, prvo zbog sramote, a zatim i iz koristi da porodica ostane na okupu..?
Mnogo... danas je opet pomodarstvo, trcanje za trendovima, koji uzgred budi receno samo skode ovoj naciji i narodu, nikako ne donosi dobro, i razgradjuje osnovni stub jedne nacije, a to je porodica... Iz tog razloga imate masu razvedenih porodice, dece bez pravog vaspitanja, i unistenih zivota...
Ne mislim da je prevara razlog tome, bilo je i uvek ce je biti, razlog tome je privid slobode koju imamo, dizanje pojedinca iznad drustva i porodice, i najgore od svega, pseudoliberalan stav koji svi prihvataju iz raloga sto daje mogucnost opravdanja " da samo mojoj guzi bude dobro" i nema osude za isti...
Svuda , u svim poljima zivota, preko sporta, do politike itd,,, jedino dobre i pravicne rezultate donosi timski rad, e taj timski rad, perfidno se rusi upravo novim demokratskim, medjusljudskim, i vrednosnim standardima...
Demokratija jeste dobra ( ali je utopija koliko i komunizam ) ali ako pocne da se sprovodi 100% u delo, prelazi u anarhiju...
Liberalizam nije nista drugo nego najgori oblik anarhije, koji upravo rusi sve tekovine jednog stabilnog i naprednog drustva ( ne naravno finansiski, nego moralno i prosperitetno ). !

www.srceodmeda.com
www.nova-pazova.com

Copyright ©2007 Zlotjko
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 22, 2007 11:10 pm Odgovoriti sa citatom

Zlotjko ::
Uh.... bas sad da zena nije smela da pomisli na preljubu.... ne bih se slozio Very Happy
Preljuba je stara koliko i brak Very Happy i sa jedne i sa druge strane Very Happy
Stvar je u tome, sto je svako bio anatemisan ako bi se saznalo za istu... sto danas i nije vise slucaj Very Happy
Razvoda isto tako nije bilo, iz razloga anteme... setite se vi stariji, desi se da se neko razvede, zlo, niko u selu nije pricao sa njima vise, familije su ih se odricale ;D

Sam si sebi odgovorio. Ne kažem ja da nije bilo tada preljuba, ali neko je morao dobro da razmisli pre nego se upusti u tako nešto... Sad mu to dođe ko hladan tuš, svako čudo tri dana traje i piči dalje... Razvedi se ili prevaziđi, u svakom slučaju - ko hoće (ali stvarno hoće) slobodu, slobodu i dobije.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
jorgovan
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 28 Sep 2007
Teme: 6

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 22, 2007 11:48 pm Odgovoriti sa citatom

tema je extra,ja sam vec zapocinjao istu temu samo iz drugog ugla...

http://www.youtube.com/watch?v.....ture=share
Kaena
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 14 Sep 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 23, 2007 4:18 am Odgovoriti sa citatom

Po meni je razvod neizbezna i prekopotrebna stvar kad su dva slucaja u pitanju: prvi, ako se u brak ulazi ne promisljeno, ne iz ljubavi, nego iz koristi, zbog bezanja od problema, zbog laznog osecaja sigurnosti, a drugi jer su ljudi postali ne tolerantni i egoisti, kako u braku, vezi, tako i na poslu, u skoli i uopste u zivotu. Nekad je brak znacio i u dobru i u zlu, a danas dok ima para, dok ne dobijemo decu (u oba smisla), dok je u krevetu sve ok, dok ne nadjem bolju/boljeg. Brak se po meni ne razlikuje nista od veze, samo eto, ozvanicen je, ima pecat. Ja ako nekog postujem i volim, postovacu ga i voleti i ako sam potpisala i ako sam samo rekla, za mene rec ima znacenje. Lako je s nekim biti kad je sve uredu, nema suza, nema briga, treba s nekim biti i kad je tesko, a mene niko nece terati niti da govorim, niti da potpisujem, uradicu to kad ja budem sigurna da je to to, a onda je i tugu lako deliti. Bitno je kao i za sve u zivotu tacno znati sta radis. Pustiti srce da izabere osobu, a glavu da izabere momenat.

"I believe in the sun, even when it is not shining, I believe in love, even when I do not feel it. I believe in God, even when He is silent"
* Kad mudrac pokaze ka mesecu, budala vidi samo prst *
milicadobrica
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 02 Okt 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 23, 2007 7:41 am Odgovoriti sa citatom

Treba onda pogledati i drugu suprotnost gde ljudi proslavljaju srebrnu ili zlatnu godisnjicu braka, tj. 25 ili 50 godina zajedno.

Не може се ухватити сенка од живота што ко Дунав тече, јер је живот и светло и тама, некад јутро, а некада вече.
http://www.madlenianum.co.yu
Dunjica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 15 Mar 2007
Teme: 32
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Okt 23, 2007 9:07 am Odgovoriti sa citatom

Ovde je receno dosta toga

http://www.natasa-miljkovic.co.....php?t=1200

http://www.natasa-miljkovic.co.....php?t=1185

Najgore je svadjati se sa budalom.Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
U velikim stvarima ljudi se pokazuju onakvima kakvi bi hteli da budu, a u malim onakvim kakvi jesu.
Razgovor izmedju dve osobe vodi se na nivou gluplje.
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 23, 2007 9:29 am Odgovoriti sa citatom

Uglavnom bih se slozila sa svima koji su do sada pisali na ovu temu.

Citat:

Mnogo...Nazalost...
Citat:

Zavisi...Ukoliko postoji nasilje onda je naravno oslobodjenje,a tada streba sto pre reagovati,jer nasilnik ostaje nasilnik.Sa druge strane,ljudi su netolerantni,naravno i sebicni,i naravno da nastaju problemi.
Ja sam vec pisala da je brak ozbiljan korak u zivotu i slozila bih se sa Kaenom.Nadam se da kada se udam jednog dana,necu morati da se razvodim,a i nemam nameru da imam decu sa bilo kim.
Mislim da treba da postoji ljubav i postovanje,kao i tolerancija,razumevanje,i mislim da se krize mogu prevazici kada postoji obostrana zelja i volja za resenjem problema(osim naravno kada je nasilje u pitanju i sl.-mada je i razvod resenje u tom slucaju)

Iako nije tema,jos bih dodala da je ljubav(isto mislim i za brak) vrlo jednostavna,ali je ljudi komplikuju bez potrebe...

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Mobbing Ona vredi milijona Sre Feb 20, 2013 7:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ljubav i drugi zlocini Chanel Pet Maj 07, 2010 1:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
Drugi rodjendan foruma Vanja Pet Dec 26, 2008 2:50 am  Pogledaj zadnje poruke
Gradjanski kutak Katančić Pon Apr 07, 2008 1:43 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!