NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

slucaj Pahomija

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Sve i svašta Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

slucaj Pahomija
Autor Poruka
SRB-in
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: ?
Pridružio: 26 Nov 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:23 pm Odgovoriti sa citatom

Eric Cantona ::

Ateista sam, postujem pravoslavlje ali se ne slazem sa ulogom crkve poslednjih godina.
I grozim se varijanti - ako ne pises cirilicom nisi Srbin, ako nisi pravoslavac nisi Srbin, ako ne nosis zlatnu krstacu od kilo oko vrata nisi Srbin...
Tvoje pravo da budesh shto zelish ALi nemozesh kritikovati ono shto nerazumesh i neznash tj vernike! Jer se dolazi do istog tvoj argument protiv mog!Ako je Pahimije to uchinio on mora biti osudjen da bi bio kriv! I zato ponavljam mishljenja `nekih` NVO koje su placene da truju i lazu narod i jeste u tome da napadaju SPC i vernike!!!A to oko `etiketiranja`veliko nacionalista i sl. meni godi i lepo od tebe shto si to primetio!I nevidim chemu se ti potresash ako ti neko kaze nisi pravoslavac???Ti si sam napisao da si ateista,zar ne?I tebe to nebi trebalo pogadjati! Shto se tiche toga SrBin,SrBkinja i tu O5 dolazimo na isto ja koristim etimoloshki pravopis po kojem nije nepravilno pisati i prichati SrB!Stvar lingvistichkog znanja i razumevanja!

Jer nije chovek onakav kako pishe i govori vec kakva dela pravi!..Gete

Poslednji put izmenio korisnik SRB-in dana Ned Dec 02, 2007 7:25 pm; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Srbin kad se hoce pokazati demokratom on se POISTOVETI sa neprijateljima....Stevan Sremac

http://www.youtube.com/watch?v=vpWxUm5moiY
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:23 pm Odgovoriti sa citatom

SRB-in ::
tratincica ::

..
SPC nije sveta krava... SPC je organizacija od nacionalnog interesa i kao takva ne sme biti oslobodjena kritike...
Ozbiljni ljudi, ozbiljne organizacije prihvataju kritike i menjaju svoje ponasanje... Nezreli prizivaju svetsku zaveru...
Samo radi ovog boldovanog gore meni je ispod chasti da ti se vishe obracam!Svojim pisanjem u par postova sam ti dokazao i pokazao da tebe nije zanimala sudbina jadne dece i Pahomija(ako je ta pricha uopshte istina) vec samo da bi iskoristila shansu da iskalish svoj bes,mrznju i netoleranciju prema svemu Srbskom! Eto radi kako kazu `mira u kuci` cu izbegavati bilo kakvo pisanje s` vama iz NVO!Zanima me kakva ce reakcija biti na forumu kad ti i tebi slichni uvredite milione Srba vernika s` ovakvim pisanjem o SPC! Da znash shta je sram i stid ti bi se verovatno stidela i sramila!

Iskreno ja sam i sam hteo da napisem da SPC nije sveta krava, ali reko da ne jedimo coveka kad su mu tanki zivci.

Problem je da se u Srbiji u javnim nastupima ljudi cesto ponasaju kao da je SPC sveta krava. To im dodje kompenzacija za sopstveni nemoral u zivotu i valjda nece da se zameraju Bogu kritikujuci rad SPC.

Ono sto zaboravljaju je da telo crkve cine vernici, a ne svestenici, i da su svestenici samo obicni ljudi koji bi ipak s obzirom na posao koji obavljaju trebalo da pokazu izvesnu zrelost.

Najveci problem Srbije su ljudi koji sve gledaju crno-belo, za ili protiv. Taj virus je usao i u svestenstvo i kao posledica neki svestenici u svojim glavama biju bitke dobra i zla i u ljudima vide demone, dok je poenta hriscanstva pre svega u toleranciji i razumevanju za bliznje. Jer ljudi nisu dobri ili zli. Svaki covek je vrlo kompleksno bice i ponekad nekome ispadne dobar, ponekad nekom drugome los.
Samo sujetni primitivci vecito ostrasceno bez prestanka dele ljude na na nas i njih, traze izdajnike, skidaju glave onima koji drugacije misle. E sad obican covek moze tako primitivno da razmislja i da besni, i bude gord i sujetan, i dokazuje kako je u pravu i kad nije, i da vice, i da nipodastava, ali duhovnik i vernik stvarno ne bi smeo...

tako SRB-in ti mislis da si vernik, ali mislim da o sustini hriscanstva pojma nemas... a sve mi se cini prateci njihove nastupe u medijima da ni dobar deo naseg svestenstva nije bas najbolje upucen....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
SRB-in
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:29 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

tako SRB-ine ti mislis da si vernik, ali mislim da o sustini hriscanstva pojma nemas... a sve mi se cini prateci njihove nastupe u medijima da ni dobar deo naseg svestenstva nije bas najbolje upucen....
Po svemu napisanom samo se potvrdjuje moja `teorija`! Napisao sam da niko nije kriv dok se nedokaze suprotno pa i za samog Pahomija! A vi nemam pojma o hrishcanstvu,etiketiram...nechitke postove pishem itd,itd slabo je to i vrlo malo da bi me zainteresovalo da se upushtam u bilo kakve prepiske te vrste a i dani su posta u toku pa nema smisla da se `svadjam` Laughing

Srbin kad se hoce pokazati demokratom on se POISTOVETI sa neprijateljima....Stevan Sremac

Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:33 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Tvoje pravo da budesh shto zelish ALi nemozesh kritikovati ono shto nerazumesh i neznash tj vernike!
Kada vidim kako se veliki vernici (svih veroispovesti) ponasaju, mogu.
Citat:
Ako je Pahimije to uchinio on mora biti osudjen da bi bio kriv!
To da li ce biti osudjen je jedno, to da li je to zaista uradio tj. da li je kriv, je nesto drugo. Ta dva mogu biti saglasna, ali kako pravosudje nije savrsen sistem, narocito kad drzava umesa prste, i ne moraju.
Citat:
I zato ponavljam mishljenja `nekih` NVO koje su placene da truju i lazu narod i jeste u tome da napadaju SPC i vernike!
Obavezno sve NVO izjednaci sa Natasom Kandic i Sonjom Biserko.
Citat:
A to oko `etiketiranja`veliko nacionalista i sl. meni godi i lepo od tebe shto si to primetio!I nevidim chemu se ti potresash ako ti neko kaze nisi pravoslavac???Ti si sam napisao da si ateista,zar ne?I tebe to nebi trebalo pogadjati!
Ne pogadja mene ako mi neko kaze da nisam pravoslavac. Mogao si bar procitati pre nego sto ces prokomentarisati.
Po vecini vas Srbskih nacionalista, covek koji ne slaze sa vama automatski je neprijatelj.
Srbin mora biti Cetnik, Pravoslavac, mora da nosi krstacu, da se dernja i kune u nepismenog kralja i slicno...
Ne pogadja me nista od toga, samo to dozivljavam krajnje imbecilnim...

To nije tema... tema je slucaj Pahomija

Citat:
Po svemu napisanom samo se potvrdjuje moja `teorija`! Napisao sam da niko nije kriv dok se nedokaze suprotno pa i za samog Pahomija!
Znaci covek koji ti npr. siluje cerku i prekolje sinu vratne zile nije kriv dokle god se ne donese protiv njega pravosnazna presuda bez prava zalbe?

U pravu covek nije kriv dok se ne dokaze suprotno.. u zivotu, ta recenica ama bas nita ne znaci.

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:33 pm Odgovoriti sa citatom

SRB-in ::
hm ::

tako SRB-ine ti mislis da si vernik, ali mislim da o sustini hriscanstva pojma nemas... a sve mi se cini prateci njihove nastupe u medijima da ni dobar deo naseg svestenstva nije bas najbolje upucen....
Po svemu napisanom samo se potvrdjuje moja `teorija`! Napisao sam da niko nije kriv dok se nedokaze suprotno pa i za samog Pahomija! A vi nemam pojma o hrishcanstvu,etiketiram...nechitke postove pishem itd,itd slabo je to i vrlo malo da bi me zainteresovalo da se upushtam u bilo kakve prepiske te vrste a i dani su posta u toku pa nema smisla da se `svadjam` Laughing

postoji tema na kojoj smo ovde raspravljali o sustinskom i formalnom hriscanstvu. Ako te ne mrzi, pronadji je. Voleo bih da cujem tvoje misljenje. Jer po nacinu ponasanja ja sam te klasifikovao u formalne vernike.
Pravi vernik ne besni i ne vredja, i ne nipodastava, i nema potrebu da po svaku cenu bude u pravu. Stvar je u postovanju ljudi i sebe, a ti po nastupu na ovoj temi takvo postovanje nemas. Bez postovanja za bliznje mozes da se kvalifikujes najvise kao formalni vernik koji sa sustinom hriscanstva nije upoznat...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
SRB-in
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:47 pm Odgovoriti sa citatom

ERIC ::
a da li ce biti osudjen je jedno, to da li je to zaista uradio tj. da li je kriv, je nesto drugo. Ta dva mogu biti saglasna, ali kako pravosudje nije savrsen sistem, narocito kad drzava umesa prste, i ne moraju.
Drzava da mesha prste onda bi se preispitali fondovi finansiranja NVO!Kao i svugde u svetu!Ne samo o ovom sluchaju!Ima ih na hiljade!
Obavezno sve NVO izjednaci sa Natasom Kandic i Sonjom Biserko.
Nikada ja nebih izjednachio niti podvlachio crte sa njih dve i ostalim NVO...Greshish evo primer SONS je NVO i?
Ne pogadja mene ako mi neko kaze da nisam pravoslavac. Mogao si bar procitati pre nego sto ces prokomentarisati.
Po vecini vas Srbskih nacionalista, covek koji ne slaze sa vama automatski je neprijatelj.
Srbin mora biti Cetnik, Pravoslavac, mora da nosi krstacu, da se dernja i kune u nepismenog kralja i slicno...
Ne pogadja me nista od toga, samo to dozivljavam krajnje imbecilnim...

To nije tema... tema je slucaj Pahomija
To nije istina!Jer po vama ako je chovek nacionalno i verski svestan odmah je fashista ili klerofashista! To je chinjenichno stanje!Jer se nesme misliti i osecati kao Pravoslavac i Srbin koji npr nikada nece dati Kosovo(gro prepucavanja je oko toga)!

Znaci covek koji ti npr. siluje cerku i prekolje sinu vratne zile nije kriv dokle god se ne donese protiv njega pravosnazna presuda bez prava zalbe?U pravu covek nije kriv dok se ne dokaze suprotno.. u zivotu, ta recenica ama bas nita ne znaci.
To treba da kaze,dokaze i pokaze tuzilashtvo,sud, i pravna drzava!A ne jedinka tj ja ili ti ili neka nazovi NVO![/quote]

Poslednji put izmenio korisnik SRB-in dana Ned Dec 02, 2007 8:00 pm; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 7:59 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Drzava da mesha prste onda bi se preispitali fondovi finansiranja NVO!Kao i svugde u svetu!Ne samo o ovom sluchaju!Ima ih na hiljade!
Pateticno je skretati sa teme cim je pitanje neugodno.
Citat:
To nije istina!Jer po vama ako je chovek nacionalno i verski svestan odmah je fashista ili klerofashista!
Notorna budalastina.
Citat:
To je chinjenichno stanje!Jer se nesme misliti i osecati kao Pravoslavac i Srbin koji npr nikada nece dati Kosovo(gro prepucavanja je oko toga)!
Jos jedna notorna budalastina.
Citat:
To treba da kaze,dokaze i pokaze tuzilashtvo,sud, i pravna drzava!A ne jedinka tj ja ili ti ili neka nazovi NVO!
Ja sam pitao konkretno, ocekujem konkretan odgovor...
Tebi neko prekolje sina i siluje kcerku. Ti si svedok i znas da je to sigurno tako. Sudija smatra da nije kriv i oslobodi ga.
Da li je kriv?

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
SRB-in
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 8:09 pm Odgovoriti sa citatom

Eric Cantona ::
Ja sam pitao konkretno, ocekujem konkretan odgovor...
Tebi neko prekolje sina i siluje kcerku. Ti si svedok i znas da je to sigurno tako. Sudija smatra da nije kriv i oslobodi ga.
Da li je kriv?
Hocesh reci shta bih ja lichno uradio krivcu ili ti izvrshitelju?Ili kako bih postupio da znam 100% pochinioca?Pa nemogu ja misliti da je neko kriv i isteravati svoju pravdu!Ali kad bih konkretno znao da je neki sveshtenik silovao moje dete pa naravno da bih ga `lichno` kaznio!Kako?Zaista ne znam jer mi je teshko da se stavim u takvu situaciju!To je ono shto je tebe zanimalo,zar ne? E onda mi reci ovo: Glasine da je neko narkoman,kriminalac,strani placenik i slichno....hocesh reci da je ok da se prema njemu urade neke `van zakonske mere`da se nechekaju dokazi,sud i presuda???Mislim na chedOINA konkretno!Njega znachi sin od Mishkovica ima pravo ubiti ili oteti???Jer je njegov tata uperio prst u njega kao jednog od organizatora otmichara??

I molim te ako hocesh da se prepisujesh i pishesh normalno ok!A ako zelish nastaviti da vredjash....vrlo lako se moze prekinuti i prepisivanje sa tobom! Mislim na te natpise upucene meni `notorne budalashtine`itd,itd jer i bih i sam mogao argumentovano tvoje neko pisaniJe `imenovati`na slichan nachin!

tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 8:31 pm Odgovoriti sa citatom

Da ne bi ova tema spala na razgovor sa gospodinom sa Islanda... da vidimo sta je zaista problem...
Problem je neefikasnost naseg sudstva.
Zbog neefikasnosti nije doslo do sudjenja, a samim tim ni do utvrdjivanja pravne istine.
Zato porodice ostecenih danas moraju da koriste medije kako bi dobile bilo kakvu satisfakciju.
Pored toga... bilo kakva reakcija SPC je izostala... sto je svakako za osudu...

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 02, 2007 9:31 pm Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
Nenad-GL ::
Ja verujem u Boga ali mislim da mu je u zadnje vreme administracija losa. Pricamo o veri i Hriscanstvu ali za svoje naplacivanje cina svecenja vode, meni kao izbegllici koji jedva sastavljam kraj sa krajem ja bi im uveo fiskalnu kasu.

Upravo tako.

Dobro zboris delijo

Citat:
Neko kome se sudi za nesto takvo, ne moze da ostane na bitnoj poziciji u bilo kojoj organizaciji koja iole drzi do svog ugleda....

Naravno apsoltno se slazem

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Sve i svašta Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Lekarske greške Vladimir Banić Sre Okt 22, 2014 5:24 pm  Pogledaj zadnje poruke
Štamparske ili materijalne greške? Neko iz mase Čet Jan 13, 2011 8:50 am  Pogledaj zadnje poruke
Prostor za greške Harlekina Sub Apr 03, 2010 5:45 pm  Pogledaj zadnje poruke
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!