NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Deca sa Kosova

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Deca sa Kosova
Autor Poruka
Maja
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Jan 2007
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Feb 19, 2008 7:51 pm Odgovoriti sa citatom

Iskreno, ja sam razocarana trecom reprizom ove emisije. Ona je snimana 2006. godine,a sada je 2008. Da li u medjuvremenu nije moglo nista novo da se uradi na ovu temu, neka nova deca, novi dogadjaji, nesto novo i drugacije! kakav god ova emisija utisak da ostavlja, pozitivan, negativan, nebitno, smatram da je stvarno vreme za arhivu i da se izvadi kao dokumenatarc ali za 10 , 15 godina. U trenutku aktuelnosti deluje mi besmisleno reprizirati pomenutu. Time se apsolutno nista nije postiglo, sem sto se popunio termin. Doduse ja sam danas pre 15 sati "zakacila" kraj, i ne znam da li je i sinoc ista isla,ali totalno bezveze. Ko god da je odlucio o tome, deluje mi potpuno neverovatno da je nesto tako fenomenalno mogao da smisli i realizuje posle 17. februara ?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Zlo je ko ne zna, a uciti se ne da....
Iohanna
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 19 Feb 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Feb 19, 2008 8:13 pm Odgovoriti sa citatom

Slazem se da je emisija bila prilicno surova i imala sam vrlo negativan stav do sad,ali, kad bolje razmislim, kako drugacije skrenuti paznju srpskoj javnosti ,osim necim sokantnim, zar ne? Ovo ne sme da prodje neopazeno, a ovako je bar imalo odjeka.

Maja
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 17 Jan 2007
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Feb 19, 2008 10:23 pm Odgovoriti sa citatom

Kaze Toma Nikolic sada u Upitniku, samo sam 2 minuta gledala i to zapazih. Obracajuci se Oliveri, kaze ja nisam gledao Vas program ali deca su mi rekla da su neka deca sa Kosova u Beogradu trenutno, i da su na pitanje sta im najvise nedostaje ili sta bi najvise voleli da imaju rekli Sloboda. Eto. mnogi cak nemaju pojma da ta deca nisu u Beogradu trenutno, nego ko zna gde. Mozda su jos na Kosovu, mozda su u srbiji, ko zna sta se desilo u njihovim zivotima za dve godine. Meni jedna stvar nije jasna, ako bas njih sestoro ili petoro su trebali biti prikazani, nije bitno, zasto se sa istom decom nije napravila nova emisija, pa da vidimo svi kako na stvar gledaju posle dve godine. jesu li zreliji, mirniji, bezbedniji, srecniji, tuzniji....? ili se bar sa njima popricalo u njhovim domovima? Njihovim dvoristima, pa jos vernije imali sliku o svemu? O emisiji sam zadrzala isti stav, ona je na mene i na moje roditelje ostavila snazan utisak, i mada sve to stalno gledamo, ma i kamen bi zaplakao. Opet emocije ne mogu da ne isplivaju...mada i onu staricu prebijenu kada sma danas videla, e kad sam to prezivela da nisam tresnula o pod od bola , tuge i pomesnaih osecanja, cini mi se jos mnogo toga cu izdrzati! Uzas, jadna starica, tugaaaaaaa ljudi, ziva zalost

Zlo je ko ne zna, a uciti se ne da....
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Feb 20, 2008 1:43 pm Odgovoriti sa citatom

Slazem se Majo sa tobom ali mislim da je to sto je emisija reprizirana splet okolnosti i da je u ovom trenutku u kom se sad nalazimo ta emisija bila prikladna odredjenoj situaciji i treba da se sacuva kao vrlo vazan dokumentarac i svedocenje. Kamo srece da su i drugi novinari pravili ovakve emisije o zivotu nasih najdrazih i najmilijih gradjana a to su deca.
RTS ma kakav bio poptunu paznju je posvetio Kosovu dok recimo na pinku treste neki festivali i kursadzije kao da smo obnovili Dusanovo carstvo. Skidam kapu pred Natasom i ako je , a to sam ovde video na forumu, napadana od NUNS-a valjda,a i od nekih ovde sa foruma da je to bila zloupotreba dece a ti isti prstom nisu mrdnuli da pomognu toj deci, a takvih emisija treba biti sto vise pogotovo sada i upravo bi Natasa mogla u skorije vreme da sa istom decom snimi istu emisiju godinu dana posle, i da svi zajedno vidimo da li je neko neto ucinio za decu na Kosovu, naravno ako su ta deca jos uvek dole na Kosovu.
Emisija Kosovska srpcad je pun pogodak upravo zbog toga sto nikoga nije ostavila ravnodusnog pa bilo ovako ili onako a ako je jos nekon pokrenula i nagnala da uradi nesto pozitivno za decu na Kosovu i to od drzave pa do pojedinca onda je ta emisija pun pogodak.

dragisa1981
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 24 Feb 2008
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Feb 24, 2008 2:18 pm Odgovoriti sa citatom

KostaR ::
Upravo sam po drugi put odgledao reprizu ove emisije, i potvrdio utisak koji sam stekao kada sam je i prvi put gledao.. Ne bih da sudim o stilu, znanju, prepotentnosti i umesnosti voditeljke Natase, buduci da sam nekompetentan, jer sam gledao samo par emisija Kljuc, ali sto se tice pedagoskog pomenute znanja slobodno mogu da kazem da ona ne poseduje nikakvo znanje da bi mogla da "upada" u ovakve teske teme.. Ono sto sam gledao jeste psiholoska tortura vidno propacene dece, kojoj nije potrebno jos jedno prozivljavanje svog bola koji su prozivela, a pogotovu ne pred kamerama i gomilom ljudi.. Postavljanje pitanja 6-godisnjacima na koja cak i mali broj odraslih ljudi ne moze da da odgovor, u stilu "Sta ocekujes od svog zivota", "Kako vidis svoju buducnost" itd.. a da ne pominjem "Kako izdrzavate bez bioskopa, predstava ?!!".. "Kad si poslednji put plakao/la?!!"... Mislim, na sta ovo treba da lici!!? Izlozba decjeg bola pred kamerama, udubljavanje rana, u stilu americkog reality show-a?!!

Moram da kazem da se u potpunosti slazem sa ovim komentarom i svaka cast onome ko je ovo napisao.
Uz duzno postovanje prema voditeljki, cinjenica je da su pitanja bila neumjerena i neprilagodjena uzrastu te djece.
Ali, poslije moje dobronamjerne kritike, moram da kazem i jos jednu cinjenicu, a ona je da se jos niko nije usudio, ili mu nije palo na pamet da napravi slicnu emisiju, da ljudi vide ko su ta djeca, kako izgledaju, kako razmisljaju, sta ih boli, sta im nedostaje. Zato se zahvaljujem voditeljku sto nas je dovela u priliku da cujemo i osjetimo bar dio onoga sto njih muci i boli. Da nije bilo te emisije, ne bismo znali ono sto znamo poslije gledanja. Nadam se da ce se uskoro, sto je prije moguce, napraviti slicna emisija i da cemo vidjeti kako stvari izgledaju danas.

S poštovanjem,
Dragiša Sikimić

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 1:24 pm Odgovoriti sa citatom

Ja te Dragisa ne razumem uopste. Prvo se u potpunosti slazes sa zlonamernim komentarom a posle trazis da opet Natasa napravi takvu emisiju. Zbog cega su pitanja bila neumesna? Zbog istine, zato sto ta deca zive u logoru bez zice, sto znaju da razlikuju zvukove raznih aviona i eksplozija, sto im je neko uskratio normalno detinjstvo, sto znaju sta je Tomahavk. Emisija nije tipa "Kocka, kocka, kockica" i da Natasa vice ta-ta-ta-tira vec ozbiljna emisija koja je ukazala na probleme dece. Nece toj deci nista hvaliti od kamera vec im je potrebna sloboda koju dole nemaju.

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 4:32 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Ja te Dragisa ne razumem uopste. Prvo se u potpunosti slazes sa zlonamernim komentarom a posle trazis da opet Natasa napravi takvu emisiju. Zbog cega su pitanja bila neumesna? Zbog istine, zato sto ta deca zive u logoru bez zice, sto znaju da razlikuju zvukove raznih aviona i eksplozija, sto im je neko uskratio normalno detinjstvo, sto znaju sta je Tomahavk. Emisija nije tipa "Kocka, kocka, kockica" i da Natasa vice ta-ta-ta-tira vec ozbiljna emisija koja je ukazala na probleme dece. Nece toj deci nista hvaliti od kamera vec im je potrebna sloboda koju dole nemaju.

nisi razumeo shone,pitanja su tu i tamo ok,ali ih je plasirala kao da prica sa nekim odraslim a ne sa decurlijom...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 5:23 pm Odgovoriti sa citatom

na zalost ta deca su prerano odrasla mislim da je njihovo detinjstvo izgubljeno a to gostovanje u emisiji ce pamtiti kao nesto lepo sto im se desilo u zivotu izmedju mnogo losih stvari

etf011
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 11 Maj 2008
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 11, 2008 1:07 pm Odgovoriti sa citatom

Bravo Nataša, ovo je bilo profi odrađeno!

jovana2991
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 16 Jan 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 17, 2008 8:52 pm Odgovoriti sa citatom

Ne mislim da su deca bila medijski iskorišćena, jer Nataša prosto nije vrsta voditelja koji je u stanju da uradi tako nešto. Takođe mislim da da su pitanja bila baš prilagođena toj deci, jer ne možete ništa drugo ni da očekujete od njih, ipak žive iza ograde, znaju šta je bol i patnja, izgubili su svoje najbliže, ne možete ih pitati koji im je omiljeni film ili tako nešto. Žalosno je što naši političari ne obraćaju pažnju na takve slučajeve, smatram da bi ovakvih emisija trebalo biti više. Osim toga, to jeste tema koja se svakodnevno provlači kroz naše živote, u novinama, na teliviziji, na ovaj ili onaj način. A ko bi drugi mogao govoriti o životu na Kosovu, ako ne deca koja su taj život i iskusila.

Emisija je bila odlična.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!