NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ko mrzi zivotinje, taj mrzi i ljude

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ko mrzi zivotinje, taj mrzi i ljude
Autor Poruka
Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 12 Nov 2007
Teme: 20
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 12:30 pm Odgovoriti sa citatom

U Bačkoj Palanci ubijaju pse sekirom

Psi lutalice se u opštini Bačka Palanka ubijaju sekirom i na druge brutalne načine. Psi se hvataju lasom i transportuju zaprežnim kolima do deponije na kojoj se ubijaju. Njima se nakon toga seku repovi kako bi se moglo naplatiti „po glavi“ – 100 dinara.

Povodom ovog slučaja, ORCA je podnela prijavu OUP-u Bačka Palanka i opštinskom sudu protiv čoveka za kojeg je pouzdano utvrđeno da, po neformalnom nalogu opštine Bačka Palanka, sekirom ubija pse lutalice. Takođe slučaj je prijavljen i nadležnim inspekcijskim službama u opštini Bačka Palanka, republičkoj veterinarskoj inspekciji, od kojih se zahteva da učine sve ono što je u njihovoj moći, kako bi se počinilac ovih nedela kaznio.

Ima jos mnogo ovakvih slucajeva...

Pogledajte: http://www.orca.org.yu/daj%20s.....%20sekirom

Vaspitanje i obrazovanje o dobrobiti životinja

Da naša deca postanu informisani, odgovorni, aktivni i saosećajni ljudi!

Sadržaji o dobrobiti životinja neznatno su zastupljeni u nastavnom planu i programu naše zemlje. Oni postoje, ali u veoma siromašnom obimu i sporadičnoj primeni i to zahvaljujući samoinicijativnim naporima pojedinih nastavnika i vaspitača koji su prepoznali postojanje ove potrebe u vaspitno-obrazovnoj teoriji i praksi.

Ne treba da vas zbuni činjenica da se zaštita životinja tokom školovanja obrađuje kroz sadržaje bioloških nauka, jer je zaštita životinja prisutna isključivo u obliku nastave ekološkog konteksta, što je značajno različit pristup od zaštite dobrobiti jedinki životinja. Pristup očuvanja biodiverziteta je specifičan jer stavlja naglasak na opstanak bioloških vrsta, dok se potrebe životinja kroz zaštitu dobrobiti životinja prvenstveno sagledavaju na nivou jedinke. Zbog toga smatramo da je za stasavanje novih generacija pre svega potrebno izvršiti senzitizaciju mladih za brigu o dobrobiti jedinki životinja čiji opstanak direktno zavisi od čoveka (ljubimci, domaće životinje, ogledne i divlje životinje u zatočeništvu) kako bi postali svesni značaja brige o opstanku života uopšte.

Preko potrebnog sistematski ocrtanog opšteg cilja obrazovanja i vaspitanja o razvoju odgovornog odnosa prema životinjama kao jedinkama u nastavnom planu i programu Republike Srbije još uvek nažalost nema!

Naša organizacija je uverena da je obrazovanje o dobrobiti životinja najznačajniji put za unapređenje zaštite životinja kroz izgradnju vrednosti poštovanja, brige i odgovornog odnosa prema životinjama.

Drugim rečima obrazovanje o dobrobiti životinja je osnovni način da odgovorno vlasništvo, dobrobit životinja i društvena odgovornost postanu opšte prihvaćene životne vrednosti.

Zbog toga se posebno bavimo obrazovanjem dece i mladih, nastojeći da kako kroz kratkoročne tako i dugoročne ciljeve potenciramo značaj vaspitanja i obrazovanja novih generacija - budućih vlasnika i zaštitnika životinja:

ORCA obrazovanje je program čiji je cilj da pruži podršku svim zainteresovanim vaspitačima i nastavnicima u pravcu uključivanja vaspitanja i obrazovanja o dobrobiti životinja u program nastave Republike Srbije. U okviru ovog programa u mogućnosti smo da svim prosvetnim radnicima kojima je programski ili lično bliska ova oblast pružimo ne samo opštu podršku nego i konkretne sadržaje iz oblasti dobrobiti životinja za laku primenu u postizanju kompatibilnih ciljeva i zadataka postojećih nastavnih programa.

Kao jedan od suštinskih ciljeva Strategije rešavanja problema pasa lutalica na teritoriji grada Beograda angažovani smo na sprovođenju edukativnih radionica za decu i mlade o odgovornom vlasništvu i dobrobiti životinja kroz aktivnosti novootvorenog Info centra za zaštitu životinja.

Sve aktivnosti sprovodimo u zainteresovanim, naprednim i prosocijalno orijentisanim školama i predškolskim ustanovama koje neguju aktivizam i razvoj građanske svesti kod dece i mladih.

-------------------------------------------------------------------------------------

"Na kraju krajeva, ne mozemo ocekivati da nam priroda zauvek oprasta"
Monte Hummel WWF Canada

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
* "Non nobis, Domine, non nobis sed nomini tuo da gloriam ... Justus et paciens" *

"All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting."
-- George Orwell
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 1:24 pm Odgovoriti sa citatom

Hm... Ko mrzi ljude, taj mrzi i zivotinje...

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 4:57 pm Odgovoriti sa citatom

Zaštita životinja ? A ko će da zaštiti ljude, posebno decu ? U mojoj ulici recimo postoji veliki problem sa psima lutalicama i to niko ne rešava. Nekoliko puta mi se desilo da se vraćam sa posla i ne mogu da prođem od čopora, pa prvo moram da ih rasteram kamenjem. Kad mi neko dolazi u goste, prvo mu objasnim kako da se neozleđen provuče kroz ulicu, pa tek onda kako da dođe do mene. Desilo mi se i da me džukela zgrabi za nogavicu, jedva sam se otrgao. Kamo sreće da sam imao pri ruci sekiru ili tako što da mu rascopam glavu. Jednom prilikom mi se čak desilo da ne baš mala džukela uleti u moje dvorište i umalo ujede moju devojku. Jedva sam ga isterao. A šta da mi je tu bilo dete ? Ej, sve to u 21. veku. A gospodi dušebrižnicima iz ORCA bih toplo preporučio da ako su stvarno takvi dobrotvori, lepo iznajme kombi pa pokupe pse lutalice i vode ih kod sebe kući, a ne da drže nekakve seminare i predavanja koja nikome ne koriste i prikazivanja masakriranih kučića po televizijama. Što ne pokažu kako izgledaju deca posle napada lutalice, kad im fali pola face ? Dok god ima pasa lutalica na ulicama, podržavam ubijanje istih, jer tako štitimo nas i našu decu, a kome se to ne sviđa, nek lepo pokupi te lutalice i nek ih odvede negde drugde gde neće ugrožavati ljude.

In$anE
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 20 Sep 2007
Teme: 12
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 5:09 pm Odgovoriti sa citatom

a da ne pominjem da se broj pasa lutalica enormno povecava, tj. kote se ko pacovi. Pritom su podlozni besnilu i ostalim bolestima, koje ujedom ili na neki drugi nacin prenose na ljude. Kad god je neka dzukela napala neko dete, orka je bila tu da brani dzukelu, a ko ce detetu da otkloni strah, sok i bol ?????? ovi iz orke se ne razlikuju puno od zivotinja, samo za razliku od pasa hodaju na 2 noge.

Na kraju, trebalo bi nam jedno 10.000 - 20.000 kineza, i vise nebi bilo pasa i macaka lutalica. Uspavane lutalice su odlicna sirovina za proizvodnju lepka .

If U donT live for something, U die for nothing !!!
This War Is Not Over !!! (Tolkin)
http://www.youtube.com/watch?v=AUhfovr7HuM
http://www.youtube.com/watch?v=x-vDgU4GmR8
http://www.youtube.com/watch?v=LKIsjnGFPuc

|^^^^^^^^^^^^^|____
| .....I n $ a n E....... | '|*;\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
*(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 5:57 pm Odgovoriti sa citatom

Marko_L ::
Nekoliko puta mi se desilo da se vraćam sa posla i ne mogu da prođem od čopora, pa prvo moram da ih rasteram kamenjem. Kad mi neko dolazi u goste, prvo mu objasnim kako da se neozleđen provuče kroz ulicu, pa tek onda kako da dođe do mene. Desilo mi se i da me džukela zgrabi za nogavicu, jedva sam se otrgao.

Za sve pse koji napadaju prolaznike, postoje sluzbe koje se time bave. Obavestis ih i oni dodju i intervenisu. Apsolutno mislim da nema potrebe da bilo ko gleda kako neko masakrira pse po ulicama. Jako je mali broj onih pasa koji su opasni, a to ne znaci da treba da ispastaju oni koji nikome ne smetaju. Ipak su i oni ziva bica, a ja jednostavno ne mogu da shvatim da neko moze da se izivljava na zivom bicu.
Zato se vec par godina unazad radi na tome da se sto je moguce humanijom metodom resi problem pasa lutalica, a jedna od tih metoda je sterilizacija.
Mnoge poznate licnosti medju kojima i Goran Paskaljevic ulazu velike napore za resenje problema. Dok se to ne desi ja se samo nadam da ce se ljudi drzati koliko toliko razumno i ne ubijati pse bespotrebno. Meni licno se smuci zivot kada cujem kako neki pas, ili bilo koja druga zivotinja zavija dok je neko bije ili muci.
Nedavno sam imao sukob sa jednim komsijom koji je apsolutno bez ikakvog razloga poceo da bije psa tako jako da je cela ulica odjekivala od njegovog zavijanja. To je za mene zverski. Ipak kada sam sisao i pitao ga da li on ima nekih psihickih problema, ili jednostavno nije imao dovoljno igracaka kada je bio mali, pobegao je kao neka p**ka u kucu.
Posle se ispostavilo da je to pas jedne nase komsinice koji je izasao iz stana bez ogrlice. Slomljena mu je prednja noga i vilica, a komsija se pravdao znas cime? Da je pas, zaboga, njuskao oko njegove kuce...
E protiv takvih psihopata sam...

Znaci poenta moje price:
Resavanje problema pasa lutalica na sto je moguci humaniji nacin bez ikakvih scena horora po ulici, i ucenje nase dece da sto humanije postupaju sa svim zivim bicima. Ionako imamo suvise stresova u zivotu samo nam jos fali da nalazimo mrtve, i sakate pse i macke na svakom koraku.

Wink

In$anE ::
a da ne pominjem da se broj pasa lutalica enormno povecava, tj. kote se ko pacovi. Pritom su podlozni besnilu i ostalim bolestima, koje ujedom ili na neki drugi nacin prenose na ljude. Kad god je neka dzukela napala neko dete, orka je bila tu da brani dzukelu, a ko ce detetu da otkloni strah, sok i bol ?????? ovi iz orke se ne razlikuju puno od zivotinja, samo za razliku od pasa hodaju na 2 noge.

Samo kratko na ovo sto si rekao. Kao prvo, broj pasa lutalica se u zadnje tri godine smanjio, ne znam sada tacan podatak, ali mislim da je nesto oko 20 %, akcijom aktivista ORCA-e i drugih organizacija koji su uz pomoc raznih donacija ili o licnom trosku sterilisali te zivotinje.
Sto se tice zaraza, daleko vecu opasnost predstavljaju macke koje prekopavaju kontejnere svaki dan, a deca i ljudi su u mnogo cescem kontaktu sa njima.

I na kraju reakcija na ovu gloopost o zastiti pasa koji su napali nekoga... nijedna organizacija nikada nije stitila pse koji napadaju ljude, i prvi su za to da se isti sklone sa ulice.

Sve najbolje. Wink

* "Non nobis, Domine, non nobis sed nomini tuo da gloriam ... Justus et paciens" *

"All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting."
-- George Orwell
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 6:44 pm Odgovoriti sa citatom

Helloween ::

Zato se vec par godina unazad radi na tome da se sto je moguce humanijom metodom resi problem pasa lutalica, a jedna od tih metoda je sterilizacija.

Da, ovo me podseća na onu jednu anegdotu: "Pitali smo jednog našeg tamnoputog sugrađanina kako rešiti problem sa psima lutalicama, možda sterilizacijom"? a on odgovara: "pa neće oni mene da je*u nego da grizu" Laughing Laughing Laughing

Šalim se malo... Slažem se da sa tim psima treba postupati humano, grozim se od iživljavanja nad životinjama, ali - ipak ta ORCA i slične organizacije preteruju u nametanju svojih prava, i toliko to forsiraju da čoveka maltene bude blam kad pokuša od besnog kučeta da se odbrani!!
Ja sam samo za proporciju između ljudskih i životinjskih prava... Ok - ORCA je u pravu, svaka čast za humanost, ali, neka se organizuju, potpišu neki ugovor sa šinterima, da kada građanin ima problem kao što je Marko naveo (verujte mi da taj problem nije ni malo naivan), da ovi reaguju na vreme i kako treba... U 90% slučajeva služba kaže da će doći i rešiti problem, pa opet nikom ništa...
Drugo - ako su već sprovedeni neki zakoni za zaštitu životinja, ako je postignut neki progres u tom smislu, zašto sve to treba tako aljkavo da se radi?... Neka se isto tako propiše zakon da psi koji su agresivni prema strancima budu lepo u boksevima, u zatvorenim kapijama, a ne da ih drže ljudi čije kapije su non stop otvorene ili pune rupa, i da na ulicu ne sme od njih da se izađe kada padne mrak... Mad I onda kada ja potegnem za kamenom da bih se spasila od ujeda (besnog ili kakvog god psa), mene će da strpaju u ćorku ili da mi naplate kaznu zato što ja "maltretiram psa"... A o pretprpljenjom stresu i strahu da ne govorim... Rolling Eyes

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 7:20 pm Odgovoriti sa citatom

Vec sam rekao da ni jedna organizacija ne brani agresivne zivotinje!!!! Zasto to ljudi ne mogu da shvate Rolling Eyes

Samo zelimo da se humano postupa prema zivotinjama, jer oni to zasluzuju. Svakome je drago kada vidi stene ili mace. Od toga kako se mi ophodimo prema njima zavisi i to kako ce se oni ponasati prema nama. Ako ih stalno BEZRAZLOZNO maltretiramo, normalno je da ce imati agresivan stav prema nama. Tu mislim na ljude generalno, ne na mene, tebe, njega....

Ljudi koji drze pse neadekvatno ogradjene, treba da budu kaznjeni, jer na taj nacin ugrozavaju i prolaznike i samu zivotinju. Zakon o tome je vec donet, samo jos nije poceo da se u potpunosti sprovodi, mada postoje pomaci.

Mali savet:
Ako neki pas zivi kod tebe u ulici pomazis ga kada prodjes, ili bar ga pozoves i pokazes da ti je drago sto ga vidis, ponekada mu u prolazu bacis nesto hrane, i nikada te nece napasti. Cak te moze pratiti u mraku kada se vracas sam kuci, i praviti ti drustvo, a sigurno bi skocio da te odbrani kada te neko napadne.
Njihova osecanja, kao i osecanja svih drugih zivotinja, su prosta, ali veoma iskrena.

Sve ovo nisam napisao da bih propagirao politiku ORCA-e, jer ja nisam njihov clan ... doduse bio sam nesto kratko, ali to je bzvz.
Pisem ovo da bih ukazao ljudima da postoji problem u nehumanom ponasanju prema zivotinjama, a zivim u cvrstom uverenju da bi vecina ljudi koji zverski ubiju ili muce zivotinju isto to uradili i coveku. Treba da ucimo nasu decu da zive sa zivotinjama, a ne da treba da ih se plase, i da ih gadjaju kamenom kada ih vide. Na taj nacin se gradi mnogo lepih osobina: odgovornost, osecajnost, neznost, ....

Wink

-- George Orwell
Redrose
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Okt 2007
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 8:12 pm Odgovoriti sa citatom

Vec sam rekao da ni jedna organizacija ne brani agresivne zivotinje!!!! Zasto to ljudi ne mogu da shvate Rolling Eyes

Samo zelimo da se humano postupa prema zivotinjama, jer oni to zasluzuju. Svakome je drago kada vidi stene ili mace. Od toga kako se mi ophodimo prema njima zavisi i to kako ce se oni ponasati prema nama. Ako ih stalno BEZRAZLOZNO maltretiramo, normalno je da ce imati agresivan stav prema nama. Tu mislim na ljude generalno, ne na mene, tebe, njega....

Ljudi koji drze pse neadekvatno ogradjene, treba da budu kaznjeni, jer na taj nacin ugrozavaju i prolaznike i samu zivotinju. Zakon o tome je vec donet, samo jos nije poceo da se u potpunosti sprovodi, mada postoje pomaci.

Mali savet:
Ako neki pas zivi kod tebe u ulici pomazis ga kada prodjes, ili bar ga pozoves i pokazes da ti je drago sto ga vidis, ponekada mu u prolazu bacis nesto hrane, i nikada te nece napasti. Cak te moze pratiti u mraku kada se vracas sam kuci, i praviti ti drustvo, a sigurno bi skocio da te odbrani kada te neko napadne.
Njihova osecanja, kao i osecanja svih drugih zivotinja, su prosta, ali veoma iskrena.

Sve ovo nisam napisao da bih propagirao politiku ORCA-e, jer ja nisam njihov clan ... doduse bio sam nesto kratko, ali to je bzvz.
Pisem ovo da bih ukazao ljudima da postoji problem u nehumanom ponasanju prema zivotinjama, a zivim u cvrstom uverenju da bi vecina ljudi koji zverski ubiju ili muce zivotinju isto to uradili i coveku. Treba da ucimo nasu decu da zive sa zivotinjama, a ne da treba da ih se plase, i da ih gadjaju kamenom kada ih vide. Na taj nacin se gradi mnogo lepih osobina: odgovornost, osecajnost, neznost, ....

Wink

obozavam zivotinje....
prvo: nijedna zivotinja ne napada(ni coveka ni drugu zivotinju) ukoliko se ne oseca ugrozenom,ili ako nije izgladnela,a pri tome osecaju tacno takav stav covek ima prema nima,da li oseca naklonost,mrznju,strah....
hiljadu puta sam prosla kroz copor pasa i apsolutno mi se nista ruzno nije desilo,samo me malo prate,ako imam hrane dam im i oni su odma presretni,a ako nemam nikom nista lepo idu pored mene i blesave se...jure se i igraju jedni sa drugima......
a da ne zaboravimo da su za sve te pse lutalice koji se nalaze na nasim ulicama krivi upravo ljudi...........

cak mogu reci da zivotinje volim mnogo vise nego ljude ,upravo zato sto su njihova osecanja potpuno iskrena!!!

slazem se sa svim gore citiranim,samo bi po meni zakon o zastiti zivotinja trebao biti mnooooooooogo stroziji!!!
sad su uveli neki nov zakon,da ako hoces da imas psa kao kucnog ljubimca sve komsije moraju da potpisu da se slazu ,inace mozes da budes kaznjen,i bojim se da ce zbog ovog jos vise zivotinja zavrsiti na ulici!

Budimo humani,zivotinja tesko moze da se odbrani od ljudskog nasilja,a ljudi ima bas svakakvih,mada su deca po tome jos gora Sad Sad Sad

I really am a nice person
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken winged bird that cannot fly!
Minds are like parachutes-They only function when they are open.
Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 8:32 pm Odgovoriti sa citatom

Redrose ::

Budimo humani,zivotinja tesko moze da se odbrani od ljudskog nasilja,a ljudi ima bas svakakvih

Ovo je sve ono na sta ja apelujem u jednoj recenici. Laughing

A sto se tice dece, ona znaju da budu strasno okrutna, ali to sve ide iz porodice. Ipak ja mislim da je sve vise dece koja vole zivotinje, i to mi uliva nadu da postajemo mnogo osecajnija nacija.

Wink

-- George Orwell
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 18, 2007 9:21 pm Odgovoriti sa citatom

Mali savet:

A ne, ne... No tnx Very Happy Izvoli ti dođi pa pomazi onu besnu slotiju od 100 kg, meni ne pada na pamet Wink

Inače, jasno mi je zašto su te nesrećne životinje takve - jer ih klinci iz ulice maltretiraju, tuku, pale, iživljavaju se... I nažalost, sa tako istraumiranim životinjama, samo šinteri mogu da reše problem...

E to je ono što sam pričala o aljkavo spovedenoj akciji... U startu je trebalo da se odredi: za zlostavljanje životinja kazna zatvorom, istovažeći zakon i za životinje van dvorišta (pogotovo ako su agresivne), i mirna Bačka... Ovako stvarno nije u redu...

Redrose ::

hiljadu puta sam prosla kroz copor pasa i apsolutno mi se nista ruzno nije desilo,samo me malo prate,ako imam hrane dam im i oni su odma presretni,a ako nemam nikom nista lepo idu pored mene i blesave se...jure se i igraju jedni sa drugima......

Da, sad si ti jedna od onih "dobrih duša" koje kerovi prepoznaju na kilometar i onda skakuću oko tebe kao oko malog anđelčića, idilična scena kao iz "Maze i Lunje" Smile Sva sam se raznežila... Smile Ma daj Redrose...

Evo, pozivam te da dođeš kod mene, ali da se vratiš kući niz mračnu ulicu negde posle 12, sama - ali da te niko ne prati... Pa onda lepo dođi ovde na forum, na ovu temu, pa prenesi kako si prošla Wink

Hoću samo da kažem da takve stvari kod isfrustriranih životinja ne pale... one treba da idu u šinteraj, zlo je već učinjeno... A ljude koji ih zlostavljaju treba pokažnjavati, a istom cifrom i one koji nisu zatvorili svog psa i svi ćemo biti srećni...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!