NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Da li su muskarci ravnopravni kod dodeljivanja starteljstva?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Da li su muskarci ravnopravni kod dodeljivanja starteljstva?
Autor Poruka
argonaut
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 10 Dec 2007
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Mar 20, 2008 12:05 am Odgovoriti sa citatom

Mislio sam da je ova diskusija zavrsena kada sam dobio privatnu poruku od Korvina. Svratio sam ovde i video gomilu misljenja. Neko pise na osnovu iskustva,neko koristi otrcane fraze i sopstvene fruistracije.
Evo da Vas obavestim,zbog onih koje je muka naterala da vise ovde, dokle sam stigao.

Sudija (sudijnica) je zanemarila sve materijalne dokaze i na osnovu misljenja instituta u Palmoticevoj (iako se institut oglusio na sve sudske pozive tvrdeci da nije praksa da dolaze i usmeno odgovaraju na pitanja) izrekla privremenu meru kojom se dete do okoncanja sudskog spora dodeljuje majci na staranje.
Dete sam predao majci a ona mi je u pocetku i branila da ga vidjam.
Ulozio sam zalbu Okruznom sudu a istovremeno sam napisao gomilu zalbi raznim organizacijama i ustanoivama. Ocigledno su svi mislili da sam lud, pa su me otkacili.
Kada sam se zalio centru za socijalni rad da mi supruga ne dozvoljava da vidjam dete rekli su mi da je pravnica na bolovanju a da su svi strucni timovi zauzeti.

Posle mesec dana,necete verovati okruzni sud je resio zalbu u moju korist.
Prenosim Vam deo obrazlozenja koje je napisao okruzni sud:

“ to shodno odredbi čl.272 Porodičnog zakona odluku o poveravanju zajedničkog deteta jednom roditelju o visini doprinosa za izdržavanje od strane drugog roditelja i o načinu održavanja ličnih odnosa deteta sa drugim roditeljem u krajnjoj liniji donosi sud, koji pri tom prevashodno ceni zatražene nalaze i stručna mišljenja organa starateljstva porodičnog savetovališta ili druge ustanove specijalizovane za posredovanje u porodičnim odnosima,vodeći računa da je shodno odredbi čl. 6 PZa, da se sud rukovodi najboljim interesom deteta u svim aktivnostima koje se tiču deteta, kako prvostepeni sud nije pravilno cenio utvrdjene činjenice: da je prema mišljenju centra za socijalni rad “Solidarnost” Pančevo i tuženi podoban da vrši roditeljsko pravo, da se mldb. Filip od prestanka zajednice života parničnih stranaka nalazi u domačinstvu sa tuženim, da je tužba u konkretnom slučaju podneta 28.10.2005.g. dok je 28.11.2007.g. kao dana donošenja ožalbene privremene mere, takodje se mldb. Filip nalazi kod oca odnosno tuženog, te je utvrdjeno i da je mldb. Filip odličan učenik trečeg razreda Osnovne škole, da nema nikakvih problema u izvršavanju školskih obaveza, da redovno pohadja nastavu i da izvršava školske obaveze, a što je utvrdjeno iz iskaza razrednog starešine mldb.Filipa koji je dat u konsultacijama sa direktorom Osnovne škole i psiholozima zaposlenim u Osnovnoj školi koju pohadja mldb. Filip, te da u spisima predmeta postoje dokazi da mldb. Filip učestvuje uspešno i u vannastavnim aktivnostima, “
Zahvaljujuci ovom sudskom resenju uspeo sam ponovo da vratim Filipa kuci(uz prilicne muke).
Sada nastavljamo proceduru koja traje vec dve ipo godine.
Ali iz ovog spisa se jasno vidi da je zakonu poznato da misljenje nadleznih i strucnih institucija ne mora uvek biti u skladu sa interesima deteta .

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
zrinka
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Mar 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 05, 2008 11:54 am Odgovoriti sa citatom

pa imala bih i ja nesto na tu temu reci
1. alimentacija se daja za dete a ne za zenu i ako se taj deo ne ispunjava to je ocita nebriga za dete
2. Centri za socijalni rad imaju neke svoje nerazasnjive metode za odredjivanje modela vidjanja deteta , a skloni su i da prete oduzimanjem deteta ako se ne slazes sa njihovim predlozima
3. Ako zena radi svaki dan i izdrzava dete jer je suma koju otac detata daja simbolicna, onda se ne moze gledati ravnopravno ni u slucaju vidjanja deteta jer radnim danom zena nije po cele dane sa detetom. To nije stvar toga koce biti vise sa detetom vec potrebe da se dete odgaja.
4. Ako sud odredi kako otac vidja dete a on to ne ispostuje bar u 40% slucajeva, a i sa alimentacijom stvara probleme i na taj nacin ne postuje sudsku odluku, zasto zena mora biti ta koja je postuje u potpunosti
5.Ko zaposljava socijalne radnike? Zar nebi oni trebali biti primer? U mom gradu sve i jedan soc.radnik s kojim sam ja imala kontakt ima havariju u familiji. Direktorica centra je bivsi narkoman, a kcer joj je narkoman. Znaci nije bila sposobna da vodi racuna o svojoj familiji da nauci svoje dete na sopstvenim greskama, a petlja se u sredjivanje tudjih porodica spremna da upropastava svoju decu. Zbog stranacke pripadnosti DS stranci ona i njene kolege su zasticena vrsta i nedodirljivi su.
6. Za jednu od radnica znam da ima vec 2 krivicne prijave zbog nesavesnog rada ali to njih nista ne dotice.
Kad vam socijalni radnik kaze ja mogu da uradim sto god hocu i ne moze mi niko nista, i to vam kaze u lice... sta uraditi? Da li im treba verovati?

tata
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 17 Nov 2008

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Ned Dec 07, 2008 12:45 pm Odgovoriti sa citatom

da se i ja umesam...
Cak i ovde ,na forumu,gde nema radnika Centra za socijalni rad,niti sudija,nazalost prepoznajem kod nekih iste one diskriminatorske parole,i klasicnu zamenu teza,toliko svojstvenu njima.
Naime,kod odluke o poveravanju tog-i-tog maloletnog deteta,valjda se rukovodi interesima tog-i-tog deteta,valjda se procenjuje podobnost njegovih roditelja,i tu,valjda,nema mesta pausalnim ocenama tipa-ocevi su uglavnom ovakvi,a majke onakve,pa makar to i bilo tacno u 99,9%prethodnih slucajeva.
To-i-to dete,pre svega,ima pravo da nadlezne institucije razmotre sve vazne cinjenice pre bilo kakve odluke.
Mislim da je rasprava ponovo otisla u pogresnom smeru,ovde se vise govori o musko zenskim odnosima,vecim ili manjim pravima jednih ili drugih,a ako sam dobro razumeo,tema je Czsr,sud,i diskriminacija koja je tamo ocigledno prisutna prema roditelju "pogresnog"pola,a sve se nazalost slama preko ledja dece,koja nisu u stanju da se od toga zastite,i nisu nizasta kriva.
Porodicni zakon je po meni odlican,on upravo u prvi plan stavlja prava deteta,izricito insistira na ravnopravnosti polova,odnosno roditelja...itd.
Problem je njegovo nesprovodjenje onda kada se to kosi sa ustaljenom praksom nadleznih institucija,odnosno sprovodjenje samo onih odredaba koje podrzavaju isto to.
Prema ovom zakonu,nedavanje izdrzavanja (alimentacije) je krivicno delo,pa posto su u vecini slucajeva ocevi ti koji su duzni da ga daju,samo probajte da zakasnite koji dan,eto vam krivicne prijave,policije i sudskih izvrsitelja na vrata za cas.
Po istom zakonu,sprecavanje kontakta deteta sa roditeljem sa kojim ne zivi je takodje krivicno delo,a posto to najcesce rade majke,probajte da se pozalite Centru za socijalni rad,policiji,sudu...ismejace vas kao debila,i poslati kuci...
Sa druge strane,ne zaboravite da se pre svega radi o pravima deteta na kontakte sa svojim roditeljima.
Slazem se da ima oceva,ovakvih i onakvih,takodje i majki,ali sta se to tice tog-i-tog deteta,kakvi su neki drugi ljudi,i tudji roditelji?
Pa sve i da je otac osvedoceni kriminalac,kockar,svaler,alkoholicar ...sta god-ima li njegovo dete da vidja sopstvenog oca?Ima.
Sve da je majka narkomanka,alkoholicarka,kurva...da li njeno dete ima pravo da neguje svoj emotivni odnos sa svojom majkom,i da je redovno vidja?Ima.
Ima li iko(otac,majka,sudija,socijalni radnik) pravo da licne frustracije leci i tako sto ce svojem ili tudjem detetu ogranicavati bilo koje pravo?Nema.

istina i samo istina
tata
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Dec 10, 2008 8:27 am Odgovoriti sa citatom

Majka pokušala da obesi dete
09.Dec.2008, Izvor: Politika

Svilajnac – Kada su prilikom redovne kontrole radnici Centra za socijalni rad ušli u kuću T. B. (31) iz ovog grada, njenu dvogodišnju kćerku A. B. zatekli su sa konopcem oko vrata. Zbog sumnje da je majka pokušala da ubije devojčicu, koju je, prema navodima jedne socijalne radnice i ranije zlostavljala, iz centra je Okružnom tužilaštvu u Jagodini i Republičkom tužilaštvu dostavljena... (Autor - Z. Gligorijević)
Pročitajte nastavak vesti...

Blic: Majka teško zlostavljala dete
10.Dec.2008, Izvor: B92

Centar za socijalni rad u Jagodini oduzeo je Snežani M. trogodišnjeg sina, kome je polomila vilicu i izbacila ga golog na ulicu, piše Blic. Trogodišnji dečak u kući bez struje i ogreva igrao se sa raspadnutim lešom psa kao sa plišanom igračkom. Bio je samo u atletskoj majici. Pokušao je nešto da kaže, ali nije mogao. Polomljena mu je vilica, ispričala je direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević.

istina i samo istina
tata
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Dec 10, 2008 8:29 am Odgovoriti sa citatom

BEOGRAD, 09.12.2008

PRESS
HOROR NA NOVOM BEOGRADU
BACILA NA MUŽA SONU KISELINU!

Biljana I. posle žestoke svađe nasred ulice bacila sonu kiselinu u oči suprugu Mladenu i nanela mu teške povrede po licu! Kiselina pala i na glavu ćerke, koja se od opekotina oporavlja u Dečjoj bolnici u Tiršovoj
Biljana I. iz Šapca bacila je sonu kiselinu u oči svom suprugu Mladenu i nanela mu teške povrede! U obračunu supružnika, koji se odigrao nasred ulice na Novom Beogradu, stradala je i njihova ćerka A. I. (4), kojoj se kiselina prosula na glavu! Mladen je sa teškim opekotinama prebačen u bolnicu, a devojčica se oporavlja u Dečjoj bolnici u Tiršovoj ulici.

Porodična drama odigrala se juče oko 9.30 časova ispred jedne zgrade u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu. Policija je o svemu obaveštena tek kada su u bolnicu primljeni povređeni otac i ćerka!

Kako Press saznaje, Biljana i Mladen nedavno su pokrenuli brakorazvodnu parnicu. Biljana I. živi u Šapcu i sa ćerkicom je došla u Beograd. Ona se našla sa suprugom Mladenom I., koji živi u Bosni, kako bi dete zajedno odveli na pregled kod lekara. Sastali su se na autobuskoj stanici kod Studentskog grada i krenuli su prema bolnici, ali su se usput posvađali.

istina i samo istina
Micko
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 09 Okt 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 16, 2008 3:23 am Odgovoriti sa citatom

Marko_L ::
Citat:
Opet mi niste jasni... mesate ponovo dve stvari...
U cemu je problem: isplati alimentacije ili poveravanju starateljstva?

Ni u jednom, ni u drugom. Problem je u tome što zakon ne tretira obe strane podjednako kada su prava i obaveze u pitanju. Dakle, ako ja imam obavezu da plaćam alimentaciju, a ona da mi daje dete svaki drugi vikend, onda treba tako i da bude, a ne ja da uredno plaćam alimentaciju, a da dete viđam svaki drugi mesec. Takođe, nije u redu da sud ne proverava činjenično stanje, već postupa po predrasudama koje pominješ. Nek 99% očeva ne želi da učestvuje u odgajanju dece, opet nije u redu da onaj 1% ispašta zbog toga..

Moram da se ukljucim u ovu temu, jer je svakodnevno dozivljavam i ovo sto kaze Marko je kratko i jasno definisanje cinjenicnog stanja u ovoj drzavi.

Svaki otac ima pravo da vidja svoju decu, da sa njima nesmetano provodi vreme, da ucestvuje u njihovom zivotu i razvoju svojim prisustvom, razgovorima, angazovanjem, trudom, savetom i kritikom, pohvalom i nagradom, a ne samo tako sto ce na ime alimentacije uplacivati iznos koji je odredio sud na racun njihove majke.
Stalno se susrecem sa recenicom da moje OBAVEZE prema deci ne prestaju razvodom braka, ali nikako ne neko potvrdi i pomogne mi da ostvarim i svoja PRAVA po pitanju dece koja mi takodje ne prestaju razvodom braka.
To je problem nas razvedenih oceva, koji se pored toga sto imamo problem sa bivsim suprugama, svakodnevno i na svakom koraku susrecemo i sa nadleznim institucijama koje ne rade svoj posao kako treba, jer ne tretiraju svaki problem kao zaseban i uopste se ne udubljuju, ma ne da se ne udubljuju, vec ni ne slusaju sta im govorimo, nego sablonski rade svoj posao sa predrasudom: svaka majka je dobra majka, a svaki otac je duzan samo da placa alimentaciju i to je to.

argonaut
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 10 Dec 2007

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 10, 2009 10:05 pm Odgovoriti sa citatom

Evo mene opet Smile
Vidim da je tema jos uvek aktuelna.
Samo da rezimiram:
Posle trogodisnjeg sudjenja sudija(ca) je dodelila starateljstvo majci (iako je nas sin svo vreme ziveo kod mene i uspesno napredovao u svim segmentima zivota)
Zalio sam se visem sudu.
Visi sud je ponistio presudu prvostepenog suda ,
smenio sudiju sa tog slucaja i odredio novog.
(presuda i sam postupak nisu bili u skladu sa zakonom i nije se prvashodno vodilo racuna o stvarnim interesima deteta)
Sudije su veoma dobro upoznate sa time da strucni timovi pojma nemaju o materiji o kojoj se izjasnjavaju ali da su uspeli da uspesno komercijalizuju svoju profesiju koja se zasniva na predrasudama.
Na taj nacin svi peru ruke a deci kako se zalomi .Retki su oni koji imaju snage da se bore do kraja.
Roditelji bivaju dobro opeljeseni a majke uglavnom dobijaju starateljstvo
nad decom.

Jedan sam od retkih oceva koji je uspeo da "izgura" sve do kraja.
Naravno dobio sam starateljstvo nad desetogodisnjim sinom , sa bivsom suprugom sam i posle svih konflikata u dobrim odnosima.

.

ahil
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 16 Avg 2011
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Avg 16, 2011 8:05 pm Odgovoriti sa citatom

Argonaute, molim te da mi se javis porukom. Unapred hvala!

argonaut ::
Evo mene opet Smile
Vidim da je tema jos uvek aktuelna.
Samo da rezimiram:
Posle trogodisnjeg sudjenja sudija(ca) je dodelila starateljstvo majci (iako je nas sin svo vreme ziveo kod mene i uspesno napredovao u svim segmentima zivota)
Zalio sam se visem sudu.
Visi sud je ponistio presudu prvostepenog suda ,
smenio sudiju sa tog slucaja i odredio novog.
(presuda i sam postupak nisu bili u skladu sa zakonom i nije se prvashodno vodilo racuna o stvarnim interesima deteta)
Sudije su veoma dobro upoznate sa time da strucni timovi pojma nemaju o materiji o kojoj se izjasnjavaju ali da su uspeli da uspesno komercijalizuju svoju profesiju koja se zasniva na predrasudama.
Na taj nacin svi peru ruke a deci kako se zalomi .Retki su oni koji imaju snage da se bore do kraja.
Roditelji bivaju dobro opeljeseni a majke uglavnom dobijaju starateljstvo
nad decom.

Jedan sam od retkih oceva koji je uspeo da "izgura" sve do kraja.
Naravno dobio sam starateljstvo nad desetogodisnjim sinom , sa bivsom suprugom sam i posle svih konflikata u dobrim odnosima.

.

cruser
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 09 Maj 2013
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 09, 2013 1:40 pm Odgovoriti sa citatom

[quote="StaSad"]

Citat:
Poslao: Sre Dec 12, 2007 11:28 pm Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

StaSad ::

Citat:
Na pravilan psiho-fizicki razvoj deteta veci uticaj ima majka nego otac (pod uslovom da majka nije tezak psihijatrijski bolesnik). To je naucno dokazana cinjenica. Zakljucak je donet na osnovu vekovnog proucavanja psihologije ljudi. Ti se sada pravis pametan pa ces eksperimentisati sa rodjenim detetom, da bi dokazao da je gore receno predrasuda, a ne cinjenica. I sta kad to dete izraste u nenormalnu licnost? To neces moci da popravis kad dete bude imalo 15 ili 20 godina. Sada razmisljaj o tome umesto sto se povlacis po sudovima, nevladinim oganizacijama i sl. Detetu dok je malo prvo treba majka pa sve ostalo.

Totalno si u pravu ,tako je bilo vekovima do sada .Tada su majke bile domacice sedele kuci brinule o deci i kuvale rucak.
Ocevi su odlazili zorom na posao ili njivu i umorni se vracali uvece.Decu su vidjali u prolazu.
Kreajem 20 veka situacija se drasticno promenila.
Dok danas feministicki "strucni timovi"raspravljaju o interesima dece i posecuju silne seminare u zemlji i inostranstvu,njihovu decu ako ih uopste i imaju cuvaju ocevi.
Jer te dame od silnih poslovnih obaveza nemaju vremena za svoje porodice.
Najzalosnije je sto strucne procene donose osobe koje nemaju pojma o deci nego to rade uz pomoc literature koju su pisali ljudi koji jos manje imaju pojma o deci, jer svoju nisu ni imali ili su napravili propuste u vaspitanju.
Nasa psihologija i psihijatrija daleko zaostaje u odnosu na savremenu.
Jos uvek je u proslom veku.Zato i vezuju pacijente,trakama i zavojima.(Odkada su zabranili vezivanje vise i ne primaju pojedine pacijente)

Sto se tebe tice shvatices mnoge stvari kada postanes roditelj.

Znaci, o tome se radi? Ako zena ima posao, ne moze nikako da bude dobra majka i ne moze da zna nista o roditeljstvu. Ali ako sedi kuci i kuva rucak onda je podobna da bude roditelj.
Imas ozbiljniji problem nego sto sam mislila.

----------------
Tacno sam u prethodnoj poruci pomislio da se radi o zenskoj osobi. Interesantno je koliko se zena nerealnih pogleda na svet odmah nadje prozvanom ako pricamo o realnom problemu. Postoje majke i majke, kao i ocevi i ocevi, ali cinjenica je da, kada odes kao otac u CzSR ti si otac i nisi bitan iz jednog prostog razloga jer je ona majka, i ma kakva da je, ona je majka. Da li je zaista tako ? Ima i oceva (mnogo vise nego sto se zna) koji vode racuna o svojoj deci, provode vise vremena sa njima od majke, i to je cinjenica. Ali, veliko, ali, ti ocevi nemaju nikakva prava u CzSR, ne postoje kao ljudi. Doziveo sam razne mahinacije od strane moje buduce bivse zene u CzSR, pravila je scene ispred radnica CzSR i nista, nijedna rec o tome u izvestaju, a zasto? Na moje pitanje zasto u izvestaju nisu napisali kakvo je njeno ponasanje, odgovor je bio jednostavan: ona je majka. Kada sam poceo da pricam o svom problemu, zapanjio sam se koliko ima istih/slicnih slucajeva.

cruser
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 09 Maj 2013
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 09, 2013 1:52 pm Odgovoriti sa citatom

Marko_L ::
Citat:
Ako je sve ovo tacno, onda cu "isfrustriran" rado zameniti sa "neodgovoran" ili "lud"...
Ocigledno je da su u tom braku bile dve osobe koje nisu znale sta ce od sebe i koje nisu znale da se ponasaju kao odrasli...

I zbog toga treba menjati pravo i sudsku praksu... nonsens...

Ne lupaj, nego čitaj pažljivije. Samo jedna strana nije umela da se ponaša kao odrasla osoba. Znaš, ako neko lepo shvati da brak ne funkcioniše i reši da to prekine za dobrobit svih, i još se potrudi da niko iz cele priče ne izađe oštećen... meni to deluje prilično zrelo i odraslo ponašanje. Dakle, ponovo, samo za tvoje oči:
-dobila je sve stvari iz kuće (dakle bukvalno sve, iako sam bar polovinu ja platio ili posedovao i pre braka), jer nisam hteo da detetu nešto fali
-10 dana nisam dolazio kući dok im nisam obezbedio smeštaj u perfektnom novom stanu u kome ne treba da plaćaju ništa (struju, vodu, grejanje...)
-i pored toga davao sam neki iznos za izdržavanje deteta iako je ona zaposlena+ne plaća ništa+ima sve stvari koje im trebaju i više od toga, a sa druge strane ja sam imao gole zidove+zaostale zajedničke račune, a nisam morao (ako ovo nije više nego fer od mene, onda ne znam šta jeste, al ajde)
-kada smo trebali da se razvodimo na sudu, ona je već bila u nekom 7. mesecu trudnoće sa novim mužem, te nisam hteo da im pravim problem (iako sam mogao da odužim to suđenje bar na 2-3 godine i da im tako napravim brojne probleme), već sam lepo kao čovek dao sporazumni razvod, ne tražeći stvari nazad, niti pravio problem oko alimentacije... samo sam želeo da viđam dete jednom nedeljno ili barem jednom u 2 nedelje...
-posle toga, svakog meseca sam uredno plaćao alimentaciju dok nije prestala da mi daje da viđam dete iz nepoznatog razloga...
E pa sad, ako si normalna i zdrava osoba čiji je IQ veći od broja cipela koje nosi, sama prosudi ko je tu ispao neodgovoran.
Što se tiče sudske prakse, to je posebna priča. Ako je sudska praksa da se alimentacija određuje na osnovu lične procene sudije koliko sam ja "težak", bez prethodne provere činjenica, niti bilo kakvih dokumenata i ako je kod razvoda braka najbitnije utvrditi koliko otac treba da plaća mesečno, a zanemariti sve ostalo... onda DA, sudska praksa treba i MORA da se menja, jer ono što je meni urađeno nije normalno ni u jednoh pravnoj državi.
Bilo bi normalno da se ispita moje i njeno finansijsko stanje, da se proceni vrednost zajedničke imovine, da se uzmu u obzir dugovi i računi nastali u braku i podele na jednake delove, da se odredi kada, kojim danima i u koje vreme imam pravo da vidim dete i da ako ona to ne ispoštuje lepo dobije uslovnu, a sledeći put 10 dana zatvora... i sve to lepo na papir. A ne da suđenje teče ovako:
-Ok, vi radite tu i tu, što znači da imate finu platu, tako da je alimentacija 100 evra... to je to, razvedeni ste...
-Ali molim vas, meni plata nije tolika koliko vi mislite, a pored toga ja moram da platim sve zaostale račune iz braka pošto ona neće i moram da kupim krevet da imam gde da spavam pošto je ona sve odnela...
-Ne znam ja, ja sam dala presudu, a vi se žalite ako hoćete... ali ne verujem da će nešto da vam pomogne pošto je razvod sporazuman, a zakon kaže da alimentacija ne može da bude niža od tog iznosa, mogu samo da vam odredim veću
-Pa dobro, ako je sporazuman gde piše šta smo se sporazumeli... koliko ja vidim ovde piše samo koliko ja treba da plaćam... a koliko ona treba da plaća za zaostale račune, za odnete stvari... gde piše kada ja viđam dete ?
-A pa to nema, ako je sporazumni, onda se podrazumeva da ste se već dogovorili...
-Pa jesmo, ali ko će meni da garantuje da će taj dogovor da se ispoštuje... ovde se samo garantuje da će ona dobijati 100 evra mesečno i ništa više... ko meni šta garantuje ? Što onda lepo izbacite i tu alimentaciju iz brakorazvodnog sporazuma, pa nek poštuje ko šta hoće i kome se šta sviđa...
-E ako vam se ne sviđa, možete da se žalite... doviđenja...
I to je sve što ima da mi kaže. I tako i bi. Ja morao da ispoštujem alimentaciju, jer to postoji napismeno... a ona ne mora da ispoštuje ništa, jer ništa o njenim obavezama nema napismeno... i tako ja ne videh rođeno dete 5 meseci i nikom ništa. Pa jel to valjana sudska praksa ? Ako jeste onda treba popaliti sve sudnice zajedno sa sudijama i advokatima, ukinuti pravu državu, pa nek svaki ugovor bude usmen, pa ko je jači on će i da ostvari svoja prava... izem ti sudsku praksu...

------------
citam, i pitam se da li si ti pisao ono sto se meni dogadjalo i dogadja.... i da li si ti mene pratio u korak i belezio sta mi se desava...

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 6 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!