NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Pedofilija

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Pedofilija
Autor Poruka
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Dec 14, 2007 2:25 pm Odgovoriti sa citatom

Hm... sta su Pahomije i Ilarion? Rolling Eyes

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
happy
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 13 Dec 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Dec 14, 2007 4:19 pm Odgovoriti sa citatom

Ceo utisak sa strane je da se slobodno htelo potvrditi da su i svestenici pedofili, a to automatski u usima obicnog coveka ima vrednost od dobrih 20 i vise procenata onih koji su eto takvi. A isto znaci i za slucaj ucitelja. Dakle- ja osudjujem nastranost bez potrebe da se pozovem na to sta je ko kao pojedinac. Predrasuda ili potpuno uverenje sa strahom dolaze kada se dovoljno jednom spomene iz kojeg reda ove ili one profesije javlja ovakva nastranost. A to budi u coveku sumnju da svaki takav moze biti pedofil. A protiv toga sam i tog sam se efekta plasio. I opet, zamislite obicnog coveka koji sutra treba dete da posalje u skolu koliko samo moze da bude opsednut time da se i u tom detetovom ucitelju krije (potencijalni) pedofil ili da ne uzimam neki drugi primer… Na kraju dana, ni par ucitelja ne pretstavljaju skolu niti Pahomije i Ilarion pretstavljaju crkvu. Ipak, tuzno je sto covek ne moze vise da pomazi dete po glavi bez straha od etiketirnaja i predrasuda.

Kod mene nema zabune da li su pedofili - ucitelji ili su ucitelji - pedofili. I bez dalje analize da li je pitanje ili konstatacija, moja primedba ostaje dobronamerna sa svrhom da se svaki ad hominem argument eliminise.

Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Dec 14, 2007 4:55 pm Odgovoriti sa citatom

Uz Hepija sam u ovoj diskusiji.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 14, 2007 5:33 pm Odgovoriti sa citatom

Happy, razumem u potpunosti. Svako normalan ce se saglasiti sa onim sto se sada rekli. Ja sam to isto isticala jos ranije, na jednoj drugoj temi - o Hriscanstvu, kada sam pokusavala da objasnim kako se ne moze osudjivati ceo jedan lanac a na osnovu samo jedne karike.

Ovde sam htela da kazem kako u iznosenju statistike u jednoj emisiji nema niceg loseg.
Sve to moze da rezultira onim sto ste rekli, ali i ne mora. Ne vidim nista lose u tome da ljudi budu obazrivi po svim pitanjima.
Skoro sva istrazivanja isticu da je medju pedofilima najvise oceva, ocuha, ucitelja, porodicnih prijatelja, komsija.
To isto su objavljivali mnogi mediji, to stoji u mnogim strucnim publikacijama,...
Dakle, to nije po prvi put receno u Kljucu.

Obicni ljudi, koje smatram normalnim pre svega, nikada nece tako razmisljati - nikada nece deo poistovecivati sa celinom, niti imati bilo kakve predrasude po tom pitanju. To je vise odlika onih vecito podozrivih, neprirodno podozrivih... A upravo to se desava vise na primeru sa svestenicima nego sa uciteljima, bez obzira na realnost koja govori da pedofila ima vise medju uciteljima i nastavnicima.
Na desetine je slucajeva pedofilije sa nastavnicima, koje su ovekovecili skoro svi dnevni listovi, pa je opet veca podozrivost prema svestenicima. Upravo to vam govori da ljudi nisu podozrivi kada su profesije kao takve u pitanju, vec kada je neka od profesija u pitanju - obicno profesija prema kojoj su vec postojale predrasude i koje su kasnije samo ojacale.
Ako me razumete...

Nije problem u onom sto se ljudima predoci, vec u ljudima samim. Ko je podlozan tim negativnim predrasudama, pun je istih i bez da gleda TV ili cita novine.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
happy
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 13 Dec 2007

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Dec 14, 2007 6:28 pm Odgovoriti sa citatom

Raduje me da smo na istoj frekvenciji pa jos i sa drugima na forumu (e.g.Kajalena).

Ima na zalost u svim sverama onih kojima i najmanji povod ili detalj treba da bi pojacali i ohrabrili svaku svoju antitendenciju prema nekome.

Kad su mediji u pitanju podjednako je potrebno biti oprezan ali ne i rigidan. Ima ona izreka ako se dozvoli budali, ovlada ce svetom. No ja mislim da i nije uvek tako, jer budala ne moze nikad da ovlada, ili ce barem na kratko, zato i jeste budala.

Da bi svaka vasa emisija imala pravi smisao i ispunila svrhu, onda se i sitnice racunaju. A kazem vam da i jedan zarez u Jevandjelju orjentise dogmatiku prema zapadnoj ili istocnoj crkvi. To je bitno onda kada nam je do isitne stalo.

Premda odavno u inostranstvu sa izobiljem aktivnosti i interesovanja uz primarnu profesiju, ne zamerite ako aktuelne dogadjaje u Srbiji posmatram kriticnije od standardnog nacina.

Vasu emisiju o Hriscanstvu nisam gledao, a iskreno bih voleo da vidim snimak nadajuci se da su bili interesantni gosti sa informacijama iz prve ruke. Da li postoji nacin da se pogleda ta emisija ?

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 14, 2007 6:33 pm Odgovoriti sa citatom

Tema je bila samo ovde na Predlozima tema, pod nazivom "Forma i sustina u Hriscanstvu". Nije bilo emisije.
Mozda sam se ja lose izrazila. Izvinjavam se Smile

Citat:
No ja mislim da i nije uvek tako, jer budala ne moze nikad da ovlada, ili ce barem na kratko, zato i jeste budala.
Upravo
Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Dec 15, 2007 11:12 am Odgovoriti sa citatom

happy ::
Ima ona izreka ako se dozvoli budali, ovlada ce svetom. No ja mislim da i nije uvek tako, jer budala ne moze nikad da ovlada, ili ce barem na kratko, zato i jeste budala.

Ova izjava ne važi kad je u pitanju zlo.
A nisam primetio da se ovde bunite zbog vladanja svetom.
Nego da se vratimo budalama.
Svako daje autoritet svojim naklonostima prema nekom i nečijem mišljenju.
Zato se i bunite, jer upravo vi smatrate da su (sa pravom ili ne) ostali budale.
Sugerisanjem i medijskim akcentovanjem se lako izgubi suština i iz koncepta ostane samo akcentovano.
Ljudi se , da bi bili lakše kontrolisani , lakše eksploatisani , namerno drže u nedostatku vremena, jer to ostavlja manje vremena za sopstveni razvoj , a sve okreće ka usavršavanju u poslu i proizvodnji.
Zato se javlja kao globalni fenomen površnost i sklonost stvaranju mišljenja iz akcenata.
I zato se vi bunite, te svojim činom upravo potvrdjujete zabrinutost zbog budala.Mada ja delim parove inteligentan-glup, pametan-budala.

A iz podrške većine sledi veći autoritet i uticaj na društvenu stvarnost i budućnost razvoja jednog društva....To jeste veliki razlog za bunjenje.

Inače me nerviraju poštapalice koje se koriste , a zasnivaju se na netačnim pretpostavkama i površnim percepcijama, a namenjene su upravo za borbu protiv tih površnih percepcija....

stevasrs
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: Muski
Pridružio: 13 Nov 2007
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj
Poruka Upisano: Sub Dec 22, 2007 1:18 pm Odgovoriti sa citatom

Sto se tice pedofila i pedofilije...ja sam za neke mnogo ekstremne mere...recimo...pedofila za koga se dokaze da je kriv oznacio bih za ceo zivot...u svim dokumentima bi mu to pisalo...bio bi u obavezi da nosi neki znak na sebi da kada ga vide ljudi na ulici da znaju da je pedofil...Pored toga...cela uza porodica bila bi takodje oznacena...pa bi se znalo da im je neko u porodici pedofil...i ne samo to...isao bih toliko daleko daleko da bi i njegovi unuci bili obelezani kao potomci pedofila...

Moj Blog...
Moj Posao...
Zlotjko
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Muski
Pridružio: 21 Okt 2007
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Dec 22, 2007 1:25 pm Odgovoriti sa citatom

stevasrs ::
Sto se tice pedofila i pedofilije...ja sam za neke mnogo ekstremne mere...recimo...pedofila za koga se dokaze da je kriv oznacio bih za ceo zivot...u svim dokumentima bi mu to pisalo...bio bi u obavezi da nosi neki znak na sebi da kada ga vide ljudi na ulici da znaju da je pedofil...Pored toga...cela uza porodica bila bi takodje oznacena...pa bi se znalo da im je neko u porodici pedofil...i ne samo to...isao bih toliko daleko daleko da bi i njegovi unuci bili obelezani kao potomci pedofila...

To su i nacisti radili jevrejima... apsolutno isto...
Ima jedna stvar o kojoj niko ne razmislja, a to je da on nije kriv sto je takav, iako jeste kriv ako dodje do toga da ostvari svoje fantazije...
Mozda jedan od retkih sexualnih afiniteta ( poremecaja ) koji imaju za posledicu kriminalno delo...
U cemu se razlikuje pedofil od homosexualca, ili od nekrofila? Samo u tome sto ima tu kriminalnu posledicu, ali to ne znaci da u glavi ima nesto drugacije od ostalih navedenih i nenavedenih....
Kriminalno delo mora da se osudi, kazni i pokusa sa "prevaspitavanjem" , ako ne daje znake pozitivnih rezultata, u tomslucaju treba da postoji ustanova, gde ce dobiti adekvatan tretman, i odakle nece biti pusteni medju narod...

www.srceodmeda.com
www.nova-pazova.com

Copyright ©2007 Zlotjko
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 23, 2007 9:30 am Odgovoriti sa citatom

Kriminalno delo i delo protiv morala, to mora ili treba da se razlikuje, šta mislite?

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!