NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

"Srodne duse"

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Ljubav i seksualnost Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

"Srodne duse"
Autor Poruka
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 12:14 pm Odgovoriti sa citatom

jos cu da se zaljubim... Razz Laughing

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 12:20 pm Odgovoriti sa citatom

Pa i treba da se zaljubiš! Još uvek nisi?! Odmah da si otišao na pauzu za ručak i da se zaljubiš! Razz Laughing

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 1:32 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Da... slažem se.

Ali kako bi onda opisala nekih.. 99% soulmate-ova različitog pola? Da li kao neku heteroseksualnu težnju ka spajanju duše i tela, ili kao podsvesni strah od bliskosti sa istim polom?
(kažem 99% slučajeva, pošto sam za toliko čula, ako ne i 100%)...
Ne bih rekla da je strah od tog drugog..
Vise mi je logicno ovo prvo sto si navela. Smile

Harlekina ::
Srodna duša upotpunjuje drugu dušu, čini je kompletnijom. A kako nešto što je isto može da upotpunjuje? Ne može. To može samo nešto što je različito.
Sta cemo sa matematikom koja kaze da + i + daju +, dok + i - daju minus... (mada fizika i elektrotehnika znaju da kazu i drugacije)
Boje slicno kazu - belo i belo daju potpuno belo; dok belo i crno izlaze na sivo; zuto i plavo na zeleno...

Ja imam obrnutu teoriju - da izmedju srodnih dusa stoji ogledalo.
Prica o srodnim dusama je i takve tematike da svako od nas moze imati po teoriju.

Zanimljivo mi je i ono sto je Jovanovic rekao. Po njegovoj teoriji, srodne duse ne postoje. Iako mislim suprotno, ne mogu da kazem da ovo Jovanovicevo nema noge da bi stajalo. Mozda svi mi koji smatramo da srodne duse postoje samo izrazavamo neku svoju imaginaciju, ili iskustvo.
Ima ljudi koji se drze teorije da je srodna dusa zapravo mit. Mozda na taj nacin i oni izrazavaju neku svoju imaginaciju, ili iskustvo.
Siroka je tema, i uglavnom se prica iz licnog ugla.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 1:50 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Sta cemo sa matematikom koja kaze da + i + daju +, dok + i - daju minus... (mada fizika i elektrotehnika znaju da kazu i drugacije)

Matematika je matematika,. Ali ljubav je nešto drugo Smile Možemo i sam spoj muško i žensko da posmatramo kao + i -, ili - i +. Da li to onda znači da spoj muško i žensko daje minus? Ja to ne vidim tako Smile

Boje slicno kazu - belo i belo daju potpuno belo; dok belo i crno izlaze na sivo; zuto i plavo na zeleno...

Boje možda mogu bolje da izraze ono što sam ja želela da kažem. Žuta je žuta, ako joj dodamo još malo žute, to je neće učiniti ni boljom ni lošijom. Ali ako joj dodamo crvenu, plavu, ili neku treću, nastaje sasvim nova boja, koja sadrži elemente i prve i druge boje, ali zajedno one čine jednu novu boju, jedinstvenu kombinaciju koja čini jednu celinu koja do tada nije postojala. Isto tako posmatram i srodne duše. Dve odvojene celine koje, spojene, čine još veću celinu. Koje se upotpunjuju, dopunjavaju i zajedno su lepše i bolje nego odvojene. A opet, svojim zajedništvom ne umanjuju svoje pojedinačne vrednosti, naprotiv, samo ih uvećavaju.

Siroka je tema, i uglavnom se prica iz licnog ugla.

Slažem se Smile Rekla bih da ovde ne postoji konačan odgovor.

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 2:12 pm Odgovoriti sa citatom

Boje možda mogu bolje da izraze ono što sam ja želela da kažem. Žuta je žuta, ako joj dodamo još malo žute, to je neće učiniti ni boljom ni lošijom. Ali ako joj dodamo crvenu, plavu, ili neku treću, nastaje sasvim nova boja, koja sadrži elemente i prve i druge boje, ali zajedno one čine jednu novu boju, jedinstvenu kombinaciju koja čini jednu celinu koja do tada nije postojala. Isto tako posmatram i srodne duše. Dve odvojene celine koje, spojene, čine još veću celinu. Koje se upotpunjuju, dopunjavaju i zajedno su lepše i bolje nego odvojene. A opet, svojim zajedništvom ne umanjuju svoje pojedinačne vrednosti, naprotiv, samo ih uvećavaju.

Tick prelepo si ovo rekla! Oprilike ono što sam ja pokušavala da objasnim Smile

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 2:20 pm Odgovoriti sa citatom

Ali ljubav je nešto drugo
Upravo Wink
Rekla bih da se ovo sto si napisala (sa cim sam saglasna) pre odnosi na ljubavnu vezu (i neku vrstu zajednistva u tom kontekstu), nego na nesto sto zovemo srodne duse. Detalji gde spominjes, citiracu: "dve odvojene celine koje, spojene, cine jos vecu celinu", itd. To mi ukazuje na ljubavnu vezu, lici i na bracnu vezu,... u svakom slucaju na neku vrstu direktnog zajednistva.

Kod srodnih dusa, cini mi se, ta direktna zajednost nije nuzna, kao ni spajanje. Puno njih pronalazi se a da se medjusobno ne vide, ne spajaju,... Samo nekako otkriju da su necim vec spojeni.

Ima slucajeva da ljubavna veza savrseno funkcionise, ali da ljudi jednostavno nisu srodne duse. Jedna moja drugarica mi uvek posluzi kao primer, koja cak ne krije da to podvuce bilo kome. Kaze: obozavam svog supruga, i super se slazemo i funkcionisemo, ali mi on nije srodna dusa.

Kako kazes, tesko do konacnog odgovora. Smile

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 2:30 pm Odgovoriti sa citatom

Drugari su srodne duse. Skolski primer srodnih dusa ako uopste tako nesto postoji opet naglasavam. Mislim na drugarstvo ono cisto, iskreno, kada sa nekim delis tajne, i sve ostalo, recimo ja verujem da covek moze imati u zivotu samo jednog pravog drugara ostali su ili dobri drugari ili dobri poznanici i naravno samo poznanici. Primer. Dobar drug ce te utesiti recima nakon recimo raskida sa devojkom a pravi drug ce te izvesti na pivo i utakmicu i namestiti sudar sa sestrom svoje devojke... Laughing srodne duse=pravo drugarstvo.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Dunjica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 15 Mar 2007
Teme: 32
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 9:47 pm Odgovoriti sa citatom

Ali ljubav je nešto drugo
Upravo Wink
Rekla bih da se ovo sto si napisala (sa cim sam saglasna) pre odnosi na ljubavnu vezu (i neku vrstu zajednistva u tom kontekstu), nego na nesto sto zovemo srodne duse. Detalji gde spominjes, citiracu: "dve odvojene celine koje, spojene, cine jos vecu celinu", itd. To mi ukazuje na ljubavnu vezu, lici i na bracnu vezu,... u svakom slucaju na neku vrstu direktnog zajednistva.

Kod srodnih dusa, cini mi se, ta direktna zajednost nije nuzna, kao ni spajanje. Puno njih pronalazi se a da se medjusobno ne vide, ne spajaju,... Samo nekako otkriju da su necim vec spojeni.

Ima slucajeva da ljubavna veza savrseno funkcionise, ali da ljudi jednostavno nisu srodne duse. Jedna moja drugarica mi uvek posluzi kao primer, koja cak ne krije da to podvuce bilo kome. Kaze: obozavam svog supruga, i super se slazemo i funkcionisemo, ali mi on nije srodna dusa.
.

Vanja...UPRAVO...!...Idealno si ovo rekla...Harlekina ,ja mislim da si ti dala opis,ljubavi i veze....srodne duse su zaista odrazi u ogledalu..

Najgore je svadjati se sa budalom.Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
U velikim stvarima ljudi se pokazuju onakvima kakvi bi hteli da budu, a u malim onakvim kakvi jesu.
Razgovor izmedju dve osobe vodi se na nivou gluplje.
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 10:48 pm Odgovoriti sa citatom

Hm... Ja se ipak neću složiti, a priznajem da možda grešim Smile
Veza, bilo ljubavna, bilo prijateljska, bilo u braku, uopšte ne mora da podrazumeva ono što sam ja pokušala da opišem. Dvoje ljudi koji provedu čak i život zajedno, bez obzira što postoji neka ljubav među njima možda nikada ne uspeju da postignu to nešto što imaju srodne duše. Ne uspeju da jedno u drugome istaknu ono najbolje, da bolje spoznaju sami sebe jedno u drugome, da zajedno (ne moraju da žive zajedno) čine nešto više od onoga što su pojedinačno.
Ne mislim da su srodne duše odrazi u ogledalu... U stvari, zavisi kako to shvatimo. Ako odraz u ogledaju shvatamo kao nešto što je identično, onda ne mislim da su srodne duše odraz u ogledalu, ako ništa drugo, a ono barem zato što smatram da ne postoje dve, u toj meri, slične duše. Svaka je jedinstvena, posebna, neponovljiva. Što će reći da smo mi sami upravo takvi. Ako tako posmatramo, onda srodna duša, u tom smislu, ne može da postoji.
Ali opet, ako pod odrazom u ogledalu podrazumevamo da je taj odraz nešto isto, ali opet suprotno, obrnuto... Onda mogu da se složim sa tim da srodne duše predstavljaju odraz u ogledalu.

Kada su srodne duše u pitanju, uopšte ne smatram da se srodne duše pronalaze samo u ljubavnoj, romantičnoj vezi. Srodne duše se pronalaze i u prijateljstvu, kako je Jovanović već pomenuo. Neke se pronađu na trenutak, ili se mimoiđu. Dakle, uopšte ne smatram da je nužno spajanje tih duša, ali smatram da se one obavezno moraju nekako upotpuniti, jer zato su srodne... Smile

Slažem se. Naravno da ima takvih slučajeva. I verovatno mnogo više takvih slučajeva, gde ljudi nisu u braku sa srodnim dušama, nego onih gde jesu... Ja nigde nisam rekla da oni koji stupe u brak moraju biti srodne duše Smile Samo sam pokušala da objasnim kako bi, u nekoj mojoj predstavi, izgledalo ako jesu, bilo to u braku ili prijateljstvu. Smile
A da bih možda još malo pojasnila da nisam govorila o samo o ljubavi i o svakoj vezi koja nastane između dvoje ljudi, poušaću da napravim još jedno poređenje sa bojama. Kao što rekoh, ne uspeju svi između kojih se rodi ljubav zajedno da naprave tu novu, jedinstvenu boju, čak i kada čitav život provedu zajedno i odlično se slažu i funkcionišu. Ne uspeju svi da se upotpune na taj način, da im mane onog drugog budu jednako vredne kao i vrline, da zajedno mogu ono što sami ne mogu, da se slože kao delići slagalice, koji su različiti, a savršeno se uklapaju. To ne može svaki par, to mogu samo srodne duše Smile
I naravno, ne mislim da one moraju biti potpuno različite, zapravo sigurno i ne mogu biti. Ali neke različitosti moraju da postoje, a sličnosti verovatno ima više.
Ali opet, možda ja sasvim pogrešno to shvatam Rolling Eyes Smile

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 10:58 pm Odgovoriti sa citatom

Ali opet, možda ja sasvim pogrešno to shvatam Rolling Eyes Smile

Ne. Sve si savršeno rekla što se bar mene tiče Smile

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Ljubav i seksualnost Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Porast homoseksualnosti u Srbiji. Problem ili.. Husker Du Uto Jun 30, 2015 8:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Stres i njegove posledice Nenad-GL Sre Sep 30, 2009 8:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Data ili prodata roba ? Sunđer Bob Uto Sep 11, 2007 6:36 pm  Pogledaj zadnje poruke
Beovizija-igra mocnika ili prestizni festival muzike- Mateja Ned Mar 18, 2007 1:40 am  Pogledaj zadnje poruke
Svi smo pomalo (ili malo više) jednopartijski diktatori Jethro Pet Feb 09, 2007 2:59 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!