NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kult nevinosti

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kult nevinosti
Autor Poruka
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Sub Dec 29, 2007 2:37 pm Odgovoriti sa citatom

Savremeni istraživači smatraju da je nemoralno uzdržavati se od seksualnosti

Oni koji su protiv polnih odnosa pre venčanja smatraju da je seks pre braka uglavnom nezadovoljavajući, da prouzrokuje duševne tegobe i da žene koje prihvate seksualne odnose pre venčanja kasnije zbog toga žale

Još uvek vlada mišljenje, bar kod nas, da devojka koja se brine za svoj himen kao za cvet u saksiji ima zbog toga pozitivne moralne poene. Međutim, neki savremeni istraživači iznose stav da je nemoralno uzdržavati se od seksualnosti samo zato da bi nevini ušli u brak. Prema njima, devica je u suštini nepotpuno biće. Nedostatak iskustva o značajnom aspektu čovekovog života stavlja takvu devojku u položaj sličan osobi koja ne zna da čita i piše. Tako se, smatraju oni, čitav njen život i ponašanje svodi na svojevrsno robovanje devičnjaku.

Zbog precenjivanja fizičke čednosti, žena koja se najzad „preda“ izabranom muškarcu očekuje veliku „nagradu“ za svoje „žrtvovanje“. U najmanju ruku, veruje da će ga vezati za ceo život. Naravno, veza za ceo život daleko više zavisi od njenih ličnih osobina, a ne od jednog delića njenog tkiva. I kad se njena očekivanja ne ispune, ona će se osećati prevarenom.

Oni koji su protiv polnih odnosa pre venčanja smatraju da je seks pre braka uglavnom nezadovoljavajući, da prouzrokuje duševne tegobe i da većina žena koje prihvati seksualne odnose pre venčanja kasnije zbog toga žali. Neka autoritativna istraživanja opovrgavaju takvo mišljenje. Više od 77 odsto udatih žena, koje su imale polne odnose pre venčanja, odgovorilo je da zbog toga ne žali (prema Kinsijevim anketama). Samo 12 odsto je izrazilo delimično kajanje. Burges i Valin su čak utvrdili da seksualna ljubav momka i devojke, pre venčanja, učvršćuje njihovu privrženost i emocionalne odnose. Tako je odgovorilo 93 odsto muškaraca i 91 odsto žena.

Kinsi naglašava da duševne tegobe ne prouzrokuju polni odnosi sami po sebi, već stav društva i okoline prema onima koji sebi dozvoljavaju seksualna zadovoljstva pre braka.

U korist polnih odnosa pre venčanja R. Velš navodi deset razloga:

- Zadovoljavaju se duboke prirodne potrebe.

- Seksualni odnos postaje izvor duševnog i telesnog zadovoljstva.

- Doprinose da pojedinac razvija takve forme emocionalnog prilagođavanja koje su neophodne za harmoničan bračni život.

- Razvijaju sposobnost prilagođavanja prema drugim osobama, što se ne postiže masturbacijom kao najčešćim oblikom seksualne aktivnosti u doba adolescencije.

- To je proba za ženu i muškarca: saznaće da li će i posle venčanja imati zadovoljavajuće seksualne odnose.

- Iskustvo stečeno u predbračnim odnosima biće dragoceno za seksualne odnose posle venčanja.

- Neuspeh predbračnih seksualnih odnosa manje je neprijatan i štetan nego što je neuspeh intimne ljubavi u braku.

- Ako ne postoji osećanje krivice, zadovoljavajuća fizička ljubav pre braka poboljšava i podstiče čovekove delatnosti i u drugi aspektima života.

- Žena ili muškarac su emocionalno i telesno više prilagodljivi u mlađim godinama, dok se venčanje obično odlaže za zrelije godine kada je prilagođavanje teže.

- Seksualna ljubav učvršćuje među partnerima, osećajne, telesne i društvene veze.

Naravno, sve se ovo može prihvatiti ili - ne prihvatiti.

Izvor: Glas Javnosti

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
goca*
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 05 Nov 2007
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Dec 30, 2007 3:11 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Savremeni istraživači smatraju da je nemoralno uzdržavati se od seksualnosti

Ko je smislio naslov da mi je znati, vecu glupost odavno nisam procitala, da je napisao da nije zdravo ali da nije moralno?!!
Very Happy
Iz koje godine (ili veka Smile ) je ovo istrazivanje?
Izvini...ne bih ...temu... samo mi je smesno.
Kad sam vec ovde moje misljenje je neka svako radi ili ne radi onako kako smatra da je ispravno Smile

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 30, 2007 4:56 pm Odgovoriti sa citatom

Oduvek bilo prema svecu i tropar....

A interesantno kako se forsira seks , a gladnih sve više, gladnih ljubavi....

Svima je seks uvek interesantan, pa svi smo bili tinejdžeri....i uživali u nastojanju da nam se ostvari.....

Ali čežnja , kako se tumači jedini razlog za uzdržavanje od seksa radi pojačanja ljubavi, nije jedini afrodizijak ljubavi....

Na žalost sredina ne shvata da je ranije upravo mladi brak, gde supružnici nisu mnogo odmakli od dece, zahteva puno sugestija i pomoći od obe porodice....

A prednosti nevinosti u braku.....

-mnogo manja šansa unošenja raznih polnih bolesti , ne samo velikih polnih bolesti već i onih slabo primetnih.....
-mnogo veće požrtvovanje i vezanost oba partnera za vezu i brak
-okrenutost ka porodici
-oblikovanje porodičnog dela psihologije i ponašanja i jednog i drugog supružnika
-mnogo veća tolerancija i strpljenje i prema deci i prema svim članovima porodice
-mnogo veća odbrana svoje porodice kao svoje baze usprkos neslaganjima i povremenim svadjama....
(svadje često posluže kao argument onima koji su za seksualnu raspuštenost, u smislu da nametnu svoje mišljenje i opsenu da svadje znače neprikladnost karaktera, a u stvari znače usaglašavanje karaktera, te onda kad prestanu svadje obično nema usaglašavanja karaktera i zato u brakovima koji nastupaju od starijih momaka i devojaka nema toliko svadja , ali porodica nije ništa sretnija i požrtvovanija....)
-čednost kroz nevinost je poseban efekat samopoštovanja , koji je danas toliko pod pritiskom da je čak izopačen
-veći broj promena ljubavi donosi , pored trošenja emotivnog učešća i povećanu ogradu, ograničenja koja se stiču iskustvom, i smanjuju emotivnu zahtevnost i učešće u evoluiranju drugog partnera.
-veći broj partnera donosi i veća razočaranja i veće ugradjene frustracije, i vrlo retko opstanu oni koji su sačuvali dečačko ili dušu devojčice , a da nije u pitanju fantazmagorija ili fantazmi .....
-veći broj partnera donosi i smanjenje samopoštovanja kroz smanjeno vrednovanje u učešću u seksualnom činu , te on postaje potreba, a ne uzvišeni čin....radnja , a ne predavanje, obaveza , a ne igra.....
-tržišno forsira seks , jer je seks industrija vrlo profitabilan i profit raste kako se tržište drži u stanju povećane gladi i za seksom i za ljubavlju kao osnovnim pokretačem i nečemu što diže cenu i širi ponudu ....
-tržišno je bolje forsirati individualnost a ne brak kao zajednicu , jer je jasno da to donosi i veću angažovanost na traženju prihoda, tj na radu i veću angažovanost i trošenje na sopstvene potrebe, nego što se čini kad su ljudi okrenuti porodici i emocijama koje čine to da se deo profita gubi radi emotivnog opštenja i komunikacije.....od maženja i šetnje sa dečicom nema leba za tržište....
-jača se mit kontrol freakova, a za to je podesnije seksualno liberalno ponašanje od uparene tolerancije....
-ima još nekih mitova , savremenih mitova koji se jačaju kroz seks i idealizaciju i površno tumačenje posledica seksa....

Jedini razlog ili dva koji su stvarni razlozi za seksualni hedonizam , a ne čednost su povećana hedonistička zadovoljenja i nezavisnost , te je moguće turističko uživanje , kao i lični seksualni perfekcionizam-hedonizam , i još neke ego sitnice....

H@H@
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Zenski
Pridružio: 10 Okt 2007
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 31, 2007 1:41 am Odgovoriti sa citatom

Ovo je smesno!!! Shocked Pre svega svako radi po svojoj zelji i volji. Samo je bitno da prvi put ne bude nasilno,voljom jednog od partnera vec obostrano.

Samo imam pitanje gde se muskarcima vidi gubitak nevinosti??? I jos nesto danas postoji mogucnost da se devicnjak ili himen vrati i hiruskim zagvatom.

Tako da je farsa farsa a prvi put prvi put. I licnog sam misljenja da je bolje istraziti teren pre braka. Procitah negde da je neka Engleska glumica cuvala nevinost do 31 godine zivota. Hi hi hi.

Izvinte ali covek ako se ne razvija u ovom aspektu svoje licnosti moze postati malo nedovrsen. I mozda navuce nesto teze od polnih bolesti, i drugih nja nja pricanija.
o.k je ovo sto Katancic navodi da je bolje i da su to prednosti.Ali........
U nekim manjim sredinama posebno se ceni kada je devojka nevina. Jel pa imamo i ono iznosenje carsafa na videlo. Ko da je devojka Boze oprosti tele za razgledanje i prodaju.

No volite se i budite voljeni. Exclamation Exclamation Exclamation

H@m@kis H@kis Neozbiljno-ozbiljna
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 31, 2007 11:49 am Odgovoriti sa citatom

A seks je samo bušenje himena????

Mentalna slika se menja.
Otisak tela se menja.
Pa kako otkrivaš prevaru nego i preko reakcije tela na dodir.
Stvaranje erotskih tačaka i stvaranje fetiš tačaka sve to ide preko seksa i nema veze sa imanjem himena ili nemanjem himena, i slično je i kod muškarca i kod žena....

Da otisak tela i erotska šema tela nije bezazlen i samo hedonistički detalj vidi se i kod "tragičnih" ljubavi , gde se prati šablon samo na osnovu stvorenog fetiša, koji obično potiče od prvog seksualnog iskustva ili ranijih iskustava.
Ja bar imam u svom okruženju primer devojaka koje su užljebljene u tim svojim erotskim stereotipima....

A mentalna slika , to je već ozbiljnija i krupnija stvar. I na žalost danas se uopšte ne uzima u obzir i uglavnom tumači kao posledica nekih drugih uzroka.....ili slučajnosti....

Ali , da ne ispadne da namećem nešto , jasno je da će većina ostati u trendu , tj nedokazano i tvrdo u stavu da je sve baš onako kako se čini trenutno....čuvari trenutne mode.....

straxy
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 09 Jun 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jan 01, 2008 10:54 pm Odgovoriti sa citatom

A ko je danas nevin u toj novoj seksualnoj revoluciji ?
Tek poneki diabolic oprostite omaklo mi se
Ma salim se naravno to je kompletno pitanje sazrevanje duse i tela i veciti boj razlicitih shavatanja i razmisljanja ubedjenja Confused

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jan 02, 2008 12:01 am Odgovoriti sa citatom

Šta ćemo sa nametanjem....
Koliko je devojaka došlo da i pored dečka neko iskusniji , npr ja bude prvi u njihovom seksualnom svetu....
Sve što traže je diskrecija i prezadovoljne su sa time što ih lepo uvedeš bez grubosti i bolova u svet žena.....
Tačno je da ti pogaču nude par puta, dok ne vide da su naučile dovoljno , što bi značilo da emotivno nisu ni jednog trenutka vezivale seks sa bilo čim emotivnim....
Naravno tu su i one druge , koje posle probanja zažele da se igraju sa igračkom , ali one nisu primer pojedinki koje su da ne bi ispale kokoške kod svojih dugih veza došle na prevaru i učenje i da kažem otarasivanje himena.....
Mogu da budu primer kad zbog pritiska probaju nešto što ih kasnije omami i to je opet vid pritiska koji stvara ovo moderno vreme anti-nevinosti.

Ne bih trebao da se žalim , ali pošto kod mene nije sve u seksu, to mi ovakvi postupci pokazuju koliko je mentalni kurvarluk prisutan čak i kod vernih veza, jer uticaj koji seks ima u definisanju veze je i prevelik....

LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jan 02, 2008 2:39 am Odgovoriti sa citatom

Ovaj,nisam znala da je moderno seksati se ko s kim stigne...
Ja ovaj tekst nisam tako dozivela...
Niti vidim u njemu forsiranje seksa bez granica,jer se u tekstu ne pominje broj muskaraca ili zena sa kojima treba stupiti u odnos,niti se izricito kaze da se mora stupiti u odnos pre braka.Ima i za i protiv,a na pojedincu je da procita i razmisli o tome.
Sta vise,ja sam mislila da se ovde govori o vezi izmedju dvoje ljudi koji imaju planove za buducnost,vencace se,ali zele da sacekaju da se ta veza ozvanici i na taj nacin,pa tek onda da stupe u odnos;kao i onima koji nisu u vezi,a imaju takve stavove.Tako da ako neko ima vec izgradjen takav stav,ili sta vise uverenje,ne verujem da clanak u velikoj meri moze da utice na promenu tog stava.

Citat:
I jos nesto danas postoji mogucnost da se devicnjak ili himen vrati i hiruskim zahvatom.

Da,da...ponuda i potraznja,pa ko voli nek izvoli...Ko koga onda tu laze?

Citat:
Jel pa imamo i ono iznosenje carsafa na videlo.

Da.Samo pojedini muskarci ne znaju da ima razlicitih himena-pa ni carfav u nekim slucajevima nije dokaz.
A to iznosenje-da vide roditelji,ili ko vec-mi je grozno.Ne razumem-on se time hvali,pa hvali i mladu,ili dokazuje svojima,ili oba,ili trece???To je ponizavajuce,a ne neka pohvala.Zbog cega bi neko treci,peti trebao,morao ili bilo bi pozeljno da zna sta se desava ili ne desava izmedju dvoje ljudi koji se vole,sta ima neko da se petlja u neciju intimu,o Boze.Pa i sam partner-koja je to manipulacija...muskarac tacno zna(koji je imao neko iskustvo do tada da li je devojka nevina ili ne-njemu dokaz ne treba)Postoje drugi nacini da se pokaze da se tako nesto ceni i postuje,kao sto i postoje drugi pokazetelji nevinosti.

Citat:
A seks je samo bušenje himena????

Ne verujem da vecina ulazi u taj prvi odnos tek tako,cini mi se da je jako,jako malo takvih.Tako da ovo ne moze da stoji...I vecinom nije u pitanju seks taj prvi put,vec postoji ipak nesto vise od fizicke privlacnosti i napaljenosti(barem kod jednog od partnera).

Sto se ovih prednosti nevinosti tice...Ako sam dobro razumela odnosi se na oba pola,pa mi se nesto ne slaze ovaj efekat samopostovanja kod muskih,a ni kroz oci muskih.

Koliko vas stvarno veruje da dvoje koji su jedni jedini jedno drugom,mogu ostati verni do kraja?

Bolestine....
Nego,koliko je mladjih muskaraca koji su imali odnose bez zastite otislo na pregled?

Razocarati se mozes kad nesto ocekujes,a ne bude kako si ocekivao.Kad si vec nesto zamislio u svojoj glavi,a ne bude tako i na javi...Tako da je to do pojedinca.

Citat:
Mogu da budu primer kad zbog pritiska probaju nešto što ih kasnije omami i to je opet vid pritiska koji stvara ovo moderno vreme anti-nevinosti.

Pa mogu,jbg.Ne trebaju se voditi modom,ili da to ucine jer su u drustvu svi vec ucinili(ovo i za muski deo vazi,cak su oni,cini mi se i pod vecim pritiskom-kao nije baja,faca ili koja vec rec,ne znam).
Al' ako je neko uveren u nesto,u suprotno ga niko nece ubediti.Nisu bas ni svi tinejdzeri povodljivi.

Citat:
Koliko je devojaka došlo da i pored dečka neko iskusniji , npr ja bude prvi u njihovom seksualnom svetu....
Sve što traže je diskrecija i prezadovoljne su sa time što ih lepo uvedeš bez grubosti i bolova u svet žena.....
Tačno je da ti pogaču nude par puta, dok ne vide da su naučile dovoljno , što bi značilo da emotivno nisu ni jednog trenutka vezivale seks sa bilo čim emotivnim....
Naravno tu su i one druge , koje posle probanja zažele da se igraju sa igračkom , ali one nisu primer pojedinki koje su da ne bi ispale kokoške kod svojih dugih veza došle na prevaru i učenje i da kažem otarasivanje himena.....

E svasta,svasta...Nisam znala za ovakve pojedinke.Cuj,otarisavanje himena...A ovo ucenje...pa ne moze se isto "primeniti" na svakog,ne volu svi isto.Gdi samo nadje ovakve da mi je znati?Nista ja ne verujem u ovo,al' stvarno...

Nego,Katancicu,htedoh jos neke reci da boldiram u ovom tvom post-u,i to crvenim;al bolje ovako,ko pazljivo cita... Very Happy Wink Cool

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Sasha SPO
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 15 Okt 2007
Teme: 29
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Jan 02, 2008 2:50 am Odgovoriti sa citatom

LeeA ::
Nego,Katancicu,htedoh jos neke reci da boldiram u ovom tvom post-u,i to crvenim;al bolje ovako,ko pazljivo cita...

Ja cu umesto tebe............... Very Happy Shocked Cool
Citat:
Koliko je devojaka došlo da i pored dečka neko iskusniji , npr ja bude prvi u njihovom seksualnom svetu.... ;Naravno tu su i one druge , koje posle probanja zažele da se igraju sa igračkom , ali one nisu primer pojedinki koje su da ne bi ispale kokoške kod svojih dugih veza došle na prevaru i učenje i da kažem otarasivanje himena.....

Znaci ne verujem..... Shocked
Hvalte me prsti dok ne nabijete zuljeve na jagodicama.............. Laughing
Jednom recju prava shvalerchina............ Laughing Laughing Laughing Razz Cool

LJUDI, DOKAZALI SMO DA HOCEMO EVROPSKU SRBIJU!!!
E U NJOJ CEMO I ZIVETI!!!
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 03, 2008 8:10 am Odgovoriti sa citatom

Pogrešno do bola.....

Pa baš mi to ne odgovara.
To odgovara onim muškarcima koji bi samo crte i da trte....
Meni odgovara nešto drugo i to je navedeno...
Ali pošto svako vreme boji sve izjave drugačije od značenja koje im je dao autor, to je normalno da si ti obojio moje izjave na taj način, i pored toga što stoji na kraju da mi upravo taj mentalni kurvarluk smeta....jer se u sasvim drugačijem obliku i neseksualnom obliku javlja u vezama kasnije.....kad nemaš veze sa prvim ili čak i kad nije seks u pitanju.....

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!