NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Apokalipsa?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Apokalipsa?
Autor Poruka
dr
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 29 Jan 2007
Teme: 2

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Feb 02, 2007 11:13 pm Odgovoriti sa citatom

hm nekad mi "mi" ljudi izgledamo kao mala deca koja isteruju nesto svoje i batrgajuse, eto sta ja mislim o nasoj pameti.
... Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy
.... Very Happy

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
dr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 12:12 am Odgovoriti sa citatom

ps: Natasa posto je neko spomenu da ce emisija da ide 05.02 moglo bi da se postavi par pitanja ovde.

npr lepo je biti optimista (pogotovo ako si na pravoj strani novca, multiintermegaholingbording kompanije...)moje pitanje je sta ako se utvrdi da mi zbog svojih sopstvenih sebicnih ciljeva nismo u mogucnosti da spasemo planetu i nas same? sta onda? pa dali su ljudi pre pojave doticnih hostaplera razmisljali na nacih ovo (izvor, parce zemlje, suma..) je moje i mogu i da ga unistim ili su razmisljali kako je to divno sto imaju i kako to sto vise da sacuvaju? dal' se dok je ekonomija bila bazirana na proslavi prirode kao dara moglo da zamisli ovako unistavanje i narusavanje prirodne ravnoteze? pa dal smo mi svesni da na tom putu novca (a ja bi rekao moci jer ce i novac biti prevazidjen) one patke ulepljene od nafte nisu nista drugo nego mi, u jednom prenesenom smislu za nekoliko godina ili deceniju? dokle smo spremni da se pravimo ludi i da drzimo nasa srca skamenjenim? ili ce i tad da se pojave neke nvo koje ce da nas ubedjuju kako je to sve uredu i kako se usudjujemo da stojimo na putu (?"nekom"?) savremenom covecanstvu?

licno mislim da ta pohlepa nikad nece biti prevazidjena, a s' druge strane proces vracanja na neke prirodne nacine zivota je nemoguc (opet iz iste pohlepe) tako da smatram apokalipsu opisanoj u Bibliji kao najlogicniji sled dogadjaja. (ili smem na ovom forumu da kazem da verujem u to?)

po meni iako znam da je to neizvodljivo ljudi, cak sam slobodan da kazem ne svi, cak ne ni vise od polovine, mozda jedno 25-30% (kao kad kontrolnog paketa akcija koji ustvari odlucuje) moraju da pocnu da iskreno veruju da sve sto imamo nije nase, nego nam je dato na poklon iz velike ljubavi. kada na taj nacin postavimo stvari onda na nama je da pokazemo svu svoju inventivnost u pronalazenju konkretnih resenja a taj od koga smo to dobili (zovite ga kako god priroda, bog,neotkriveni energetskizakon, sistem...) ce nam sigurno pomoci. kome je lakse moze to da shvati kao odnos roditelja i deteta, dali ce roditelj da se mesa i nesto nam osporava ako mi vicemo ne ne ovo je moje a idemo losim putem. ili ce pomoci svom snagom oko toga sto nam ustvari ostavlja u nasledstvo ako kazemo pomozi mi da sredimo ovo nase "imanje".

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 2:21 am Odgovoriti sa citatom

Sad vrag odneo šalu, poznato je da se klima vremenom menja i jedino oko toga su svi naucnici slozni. Veliko je pitanje dali je glavni uzrok ljudski faktor ili je ljudski faktor dodatni problem '(takozv. Noise factor). Ne mogu skroz da se slozim sa Miljonerkom, jer brzo topljenje leda Severnog Pola posebno velikih glecera na Grenlandu dovodi do kratkorocne ogromne kolicine hladne vode u Atlantiku. Ta ogromna kolicina hladne vode je teza od tople povrsinske vode, sto dovodi do jakog i cak pomerenog strujanja vode u Atlantiku, rashladnjenje Atlantika i pomereno strujanje u kratkom roku dovodi do snazne i znacajne klimatske promene, za Evropu znaci nestajanje toplog talasa Atlantika koje ima struju pored Engleske obale i u Severno More kraj Holandije pocetak novog ledenog doba. Poznato je da je poslednje ledeno doba se desilo vrlo brzo posle naglog otopljavanja zemlje koje je prethodilo, tu ne mislim na ledeno doba prouzrokovano udarcem asteroida na poluostrvo Jukatan u Meksiku kad su dinosaurusi izumrli. Koliko covek doprinosi je jos uvek u domenu nagadjanja poznato je da erupcija jednog vulkana mnogo vise stetnih gasova izbaci nego sto to covek moze, ipak govorimo o moc prirode koju covek ne moze da ukroti. U poslednjih nekoliko decenija je bilo bas mnogo erupcija vulkana, naravno ovo ne opravdava da covek zagadjuje dodatno okolinu, vec da se maksimalno uzdrzava ili da izbegava emisiju stetnih gasova, da cuva sume, vodu.....i,i,i,i...Ipak imamo cast da budemo svedoci jednog fenomena koji su nasi preci doziveli mnogo pre, dali je u pitanju Apokalipsa kako Natasa navodi?? Vise mislim da ce doci do novih seoba citavih nacija, pogotovo u nerazvijenim podrucjima, bezeci od vode i prirodnih nepogoda koje ce povisenje nivoa mora doneti sa sobom, to vodi u nove sukobe jer nacije zele da prezive i treba osvajati bezbedne prostore. Mislim da ce neku vrstu Apokalipse covecji egoizam izazvati i to borbom izmedju sebe radi prezivljavanje rase, sto nam je prirodna cud.

Ima i pozitivnijih efekata eto mi ovde u Holandiji ili da okupiramo deo Nemacke Twisted Evil ili da povisimo brane Shocked nema nam druge.
Uglavnom cu ja biti na suvom (ukoliko se neko od forumasa brine za mene) i napokon ce mi se ispuniti zelja da imam kucu kraj ili blizu tropske plaze na Severnom Moru Cool iako sam pored same nemacke granice na 16m nadmorske visine ljudi bice zurke, pozivam vas na Beach Party Very Happy ... Zivim i sad kraj plaze jezera, zamisli kad se to pretvori u more, gliser, pecaljke a zaradjivati krofnama, kuvani kukuruz.... Od nedelje narucujem 2 palme i mrezu:wink:

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Trazim Pravdu
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 27 Dec 2006
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 2:36 am Odgovoriti sa citatom

Kada pogledamo sta sve ti veliki, pismeni ljudi dozvoljavaju, moramo da se upitamo: Da li su oni Antihristi?

Nije moguće da ljudsko bice (mislim na vlasnike transnacionalnih kompanija i politicare velikih svetskih sila) moze da donosi odluke kojim steti i svojoj deci, svojim potomcima!!!

Ako pogledamo istoriju SF filmova, mozemo da vidimo da su nas uvek pripremali za nova tehnicka dostignuca i nove politicke situacije.
Sada se prikazuju filmovi o nestanku ljudske rase! Da li treba ozbiljno da shvatimo poruke? Da li to oni nas pripremaju, da ne bismo doziveli "preveliki shok"? Rolling Eyes

U svakom slucaju, do srca preporucujem da procitate bestseler "Ostavljeni" (Tim Lahaj i Dzeri B. Dzenkins) u izdanju Derete. Knjiga je napisana kao triler, a bazirana je na Otkrovenju Jovanovom. Pogledajte kada je napisana, a onda analizirajte kada su se ti politicki dogadjaji zaista desili. Koincidencija? Napominjem jos jednom da je knjiga napisana na osnovu prorocanstava iz Biblije!

U ime naroda!
www.trazim-pravdu.com
dr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 10:39 am Odgovoriti sa citatom

Trazim Pravdu ::
Ako pogledamo istoriju SF filmova, mozemo da vidimo da su nas uvek pripremali za nova tehnicka dostignuca i nove politicke situacije.
Sada se prikazuju filmovi o nestanku ljudske rase! Da li treba ozbiljno da shvatimo poruke? Da li to oni nas pripremaju, da ne bismo doziveli "preveliki shok"?

teorija nije dokazana ali tip koji stoji iza ove price Robert Prechter se u Google kotira na prvom mestu kada se ukuca Eliott wave ( http://www.elliottwave.com/ ) a pretpostavljam da znas sta to znaci (btw ima i placenu reklamu na google tako da moze se reci jedan skroman poslovni covek). pored svoje poslovne primene oformio je institut za proucavanje ljudskog ponasanja i dosao do iznenadjujucih podataka. sve to mozes videti u filmu :
http://www.socionomics.net/films/history/
ili
http://www.socionomics.net/fil.....speed=high

toliko o tome da ono sto ljudi osecaju i kako se osecaju nema uticaja na spoljasnji svet, ovde je pokazano da je to jedini i odlucujuci faktor. jedino sto im zameram jeste sto oni tvrde da u svakom talasu postoji i privremeni kontratalas koji je neminovna korekcija i bojim se da su to teorije koje ce jednog dana dati legitimitet raznim losim stvarima. po meni pozitivna faza moze da traje dok god je pozitivna klima, jednostavno.

tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 1:12 pm Odgovoriti sa citatom

Kod:
U svakom slucaju, do srca preporucujem da procitate bestseler "Ostavljeni" (Tim Lahaj i Dzeri B. Dzenkins) u izdanju Derete. Knjiga je napisana kao triler, a bazirana je na Otkrovenju Jovanovom. Pogledajte kada je napisana, a onda analizirajte kada su se ti politicki dogadjaji zaista desili. Koincidencija? Napominjem jos jednom da je knjiga napisana na osnovu prorocanstava iz Biblije!

Pokusvam da zivim u svetu oslobodjenom teorija zavere Very Happy

Igi Pop
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 2:35 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim (ili zelim da verujem, uz rizik da budem nazvan naivnim idealistom) da je ljudska vrsta ipak -uprkos svemu- dovoljno razumna da shvati razmere opasnosti, i ujedno dovoljno zilava da prezivi velike klimatske promene do kojih -to sada definitivno znamo- ce doci, samo je pitanje koliko ce te promene biti drasticne. Ali za tako nesto ce po svoj prilici biti neophodno dosta odricanja za koje se realno tesko moze ocekivati da bude rezultat bilo kakve licne inicijative ili samoorganizovanja gradjana ili bilo cega slicnog. Drugim recima, potrebna je siroka i sinhronizovana akcija vlada pre svega velikih sila, ujedno i najvecih zagadjivaca, uz verovatno neophodnu dozu represije.

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 4:25 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
Ne mogu skroz da se slozim sa Miljonerkom, jer brzo topljenje leda Severnog Pola posebno velikih glecera na Grenlandu dovodi do kratkorocne ogromne kolicine hladne vode u Atlantiku.

Ja nisam nista rekla Shocked

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 4:33 pm Odgovoriti sa citatom

Trba delovati lokalno, a razmisljati globalno. Truditi se da se postaramo za svoje okruzenje, jedino tako mozemo pomoci nasoj planeti i nama samima.
Treba razvijati svest o tome od malena-uvesti jos od osnovne skole predmet ,,Ekologija"-i stvoriti navike o ekololoskoj svesti jos od ranog detinjstva. Potrebno je uvesti drakonske kazne, za unistavanje prirodne okoline.
Evo ja zivim u Novom Sadu-jedina odbrana grada od veoma jakog vetra -kosave su debla toplole. Svedok sam svakodnevne sece toplola uz Dunav i kanal DTD od strane Roma, koji nemaju mogucnosti drugacije da rese problem grejanja u zimskom periodu-rec je o stotinama taljiga koje svakodnevno pristizu u grad sa obale-pune sveze posecenog desetinama godina starih topola.
Za to vreme grad ostaje bez zastite-drveca, koja godinama raste. Rome niko ne sprecava u tome-jer je potrebno sacuvati socijalni mir-i taaaako vrzino kolo bez kraja i pocetka traje i trajeee a mi bez mozga kao retardirani gledamo sta nam rade Sad

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Dimko
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Zenski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 10:01 pm Odgovoriti sa citatom

Ljudi ako vi nastavite ovako da jedite necete ni docekati apokalipsu! Ha-crnjak u osnovi ali mislim da nije sve tako lose kao sto izgleda. Veliki bata ce to nekako da resi jer cim shvati da se u resenju kriju zelembaci problem ce biti resavan a verujem i resen. Odakle to pitate se? Pogledajte u nazad od pocetka industrijsko-ekonomske revolucije. Ono sto do nas smrtnika dodje kao potrosaca to je vec odavno prevazidjeno i sledece pare se od sirotinje uzimaju na novim resenjima. Tako ja to vidim globalno-no moram ziveti lokalno,ne? E tu je prava kvaka. Ljudi sedite u auto i krenite malo Vojvodinom. Ako idete severoistocno ponesite prikolicu i testeru. Ja vam agarantujem da nema sanse da je napunite preostalim drvecem skroz do Ruminije a skoro i Madjarske. To je ono sto mozemo da izmenimo kako sistemski tako i licno. Sada smo svedoci "sece pusaca" . Zar ne moze situacija da izgleda ovako " Gospodo trujte se ali na svaku drugu paklicu kroc cenu cete platiti po jedno drvo, platicete fond za razvoj sistema koriscenja suncane energije, fond za izolaciju stambenih iobjekata o nepovoljnih klimatski uslova......" Dakle, mislim da ne treba paniciti ali se svakako moze znatno popraviti uslovi u kojima svi zivimo. Samo treba malo dobre volje i manje "Cece".

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Sledeci
Strana 2 od 19

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Putin: novi ruski car Eric Cantona Sre Feb 19, 2014 6:34 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koliko smo kreativni? milos Ned Apr 27, 2008 9:45 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prevare: da li smo prevareni? maximus28 Uto Dec 04, 2007 11:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Panicni sindrom! Maja Sub Jun 09, 2007 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svi smo pomalo (ili malo više) jednopartijski diktatori Jethro Pet Feb 09, 2007 2:59 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!