NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Put u drogu - Istraživanje

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Put u drogu - Istraživanje
Autor Poruka
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Okt 12, 2009 6:27 pm Odgovoriti sa citatom

Umrlo šestoro bivših štićenika Crne Reke

Pedeset roditelja štićenika Centra za lečenje narkomanije Crna Reka uputilo je otvoreno pismo episkopu bačkom Irineju u ponedeljak povodom smrti šest zavisnika koji su centar napustili od početka „kampanje” protiv tamošnjeg načina lečenja narkomana.

„Od naše dece koja su usled majske kampanje napustila Crnu Reku, do sada je umrlo ukupno šestoro, a od ostalih, drogira se, po našim saznanjima, više od 80 odsto”, kažu roditelji u pismu episkopu Irineju i ističu da je pre kampanje trebalo pronaći neko drugo rešenje za njihovu decu.

U pismu se ističe da je poslednja žrtva droge koja je napustila Prijemno odeljenje pravoslavnog duhovnog rehabilitacionog centra preminula od prekomerne doze heroina i da vladika, bez pronalaženja drugog rešenja, nije smeo pridružiti svoj autoritet drugim „pravdoljubcima”.

„Želimo da vam se zahvalimo na agilonosti i zalaganju koje ste pokazali da bi poboljšali i unapredili položaj ljudi pogođenih epidemijom narkomanije”, kaže se u istom pismu i ističe da se to odnosi na centar „Zemlja živih” u manastiru Kovilj u kome je pružena pomoć mnogim zavisnicima.

„Većina nas koji smo poverenje poklonili Crnoj Reci pokušala je sve ostale načine lečenja u našoj zemlji, između ostalih i vaš način lečenja u ´Zemlji živih´. Crna reka nam je bila poslednje utočište”, poručuju roditelji, čije je pismo dostavljeno i redakcijama medija.

„Svi smo mi bili upoznati sa načinom rada centra i svi smo se saglasili sa pravilima koja su nam predočena”, zaključeno je u otvorenom pismu.

Postupanje prema štićenicima rehabilitacionog centra manastira Crna Reka, nedaleko od Tutina, dospelo je u maju u žižu javnosti posle objavljivanja snimka na kome se vidi scena premlaćivanja jednog zavisnika čiji je akter i sada bivši nastojatelj Branislav Peranović.

Na zahtev Sinoda SPC, vladika Artemije razrešio je dužnosti upravnika centra oca Peranovića i za novog imenovao jereja Dejana Jakovljevića.

U centru manastira Crna Reka na lečenju je trenutno 85 zavisnika.

Nova uprava nadgleda tretman u kome nema više disciplinskih postupaka. Nastavljaju se duhovni razgovori uz terapiju koju sprovode psiholozi. (Tanjug)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 12, 2009 9:26 pm Odgovoriti sa citatom

Vratiti Peranovica pod hitno, nije humano ali je efikasno. Da je tih sest jadnika ostalo u Crnoj Reci bili bi ZIVI. Nije tamo lopata bila lek, lopata je bila kazna. Lek je bio nema droge, ima korisni rad, basta, razne radionice, duhovnost. Nikom nista sest leseva i muk a jedna lopata i svi smo zgrozeni ju.
Podseti me na ono kad su Natasu neki prozivali zbog dece sa Kosova a niko se nije pitao da li su ta deca jos uvek ziva i kako zive, ali ju zgrozeni su neki i jedva cekaju da napakoste drugome. Cista pakost ali lesevi nam pristizu pa pristizu...navikli smo valjda da je to normalno stanje...biti mrtav.

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Avg 08, 2012 1:34 pm Odgovoriti sa citatom

Iščačkah temu, pa da nastavimo gde smo stali.

Interesuje me koliko je teška kazna za ubistvo ubice, kao i to da li se osoba koja prodaje drogu drugima može nazvati osobom ili ubicom.

Kako bismo se ponašali da je taj narkoman naš brat, ili možda da je Peranović naš stric? Ajd da čujem od svakog obe strane.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 08, 2012 7:57 pm Odgovoriti sa citatom

Zakon stiti svakoga, pa i dilera droge. Ne smes mu nista. Ako ga ubijes, mozda se sudija smiluje pa ti da donju kaznu.
Licno, onaj ko bi mom klincu prodao drogu taj bi u najboljem slucaju zavrsio u invalidskim kolicima.

Peranovic je utripovana budala. Pogledaj mu samo ponasanje na prethodnim snimcima. Ogromna sujeta. Uziveo se u ulogu mesije.

Uzas me hvata na samu pomisao da je neko moj blizak narkoman...

I AM - I CAN
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 09, 2012 7:33 am Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::

Kako bismo se ponašali da je taj narkoman naš brat

Bolje da nikada ne saznas kakav je osecaj...

nije mi bila (osoba) brat, ali tu negde, dosta mladja od mene. Uspeo sam da zadobijem poverenje, a onda najmucniji deo; uticati na osobu a ne izgubiti mukom steceno povrenje. "granica" je tanka a cesto se i ne vidi. znas da ako je predjes, gubis sve pa i osobu...
U tim trenucima nisam imao vremena da razmisljam o onima koji prodaju drogu, prioritet ti je da makar i malo pomognes. Jedini lek je da osoba prekine svaki odnos sa dotadasnjim drustvom...
Ne znam da li sam, i koliko pomogao. Verujem da jesam. Osoba vise nije narkoman. Posebno mi je drago i ponosan sam zbog toga Smile Posebno, jer mi je to jedna od najdrazih osoba u zivotu.

Samo jedan detalj; nakon saopstenja osobe da je upravo padala kisa buba, skakavaca i svakakvih bubasvaba, prihvatis to kao cinjenicu a ne ubedjujes je da nije bilo nicega jer si bio pored svo vreme...

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Avg 09, 2012 8:20 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
Iščačkah temu, pa da nastavimo gde smo stali.

Interesuje me koliko je teška kazna za ubistvo ubice, kao i to da li se osoba koja prodaje drogu drugima može nazvati osobom ili ubicom.

Kako bismo se ponašali da je taj narkoman naš brat, ili možda da je Peranović naš stric? Ajd da čujem od svakog obe strane.
Ubistvo ubice?! Ovo mi zvuci kao osuda ubijenog coveka dok se ovaj sto ga je ubio uopste ne navodi, kazes samo ubistvo. Bez obzira sto je u pitanju narkoman, kljucna i najgroznija stvar je ovaj sto ga je ubio. Ovako nesto se moglo i ocekivati, mene uopste ne cudi sta se desilo, jer je pola Srbije danima razmatralo da li je okej fizicko nasilje ili nije(!), pisano je brdo clanaka u kojima su roditelji onih prebijenih i lecenih imali glavnu rec i uglavnom se tako minimiziralo ono lose sto je Peranovic radio i zbog cega je odmah trebalo da se smesti u zdravstvenu ustanovu ili zatvor.

Cak je i crkva zvanicno (Sinod) izdavala saopstenja jos 2009. i pozivala da se svestenik Peranovic rascini odmah tada, osudjivala i upozoravala... i nista. U to vreme Peranovicu je pretpostavljeni bio Artemije (kao Vladika), on je pozivan i prozivan da se reaguje... i nista. Ocigledno je koliko je trulo u Srbiji jer je sve zivo pomesano, svuda svako nekog stiti, drobeci o nekakvim nacionalnim interesima, svuda su oni koji ce nesto - "srediti, zavrsiti, ispeglati" i ostali mafijaski zargoni... Verujem da se jos onda "ispeglalo" to sa Peranovicem koji je nastavio da radi sta je radio, verovatno preko Artemija koga pak odavno stite problematicni ljudi. Da li ce se uopste otkriti ko je odgovoran sto ovaj svestenik nije na vreme procesuiran i na vreme zaustavljen u onome sto je radio, odavno se zna da je nasilnik; ko je taj, ko su ti sto su "ispeglali" da se doticni ne procesuira i ne sankcionise; zasto Sinod posle upozorenja koje je sam dao nije krenuo da na svoj nacin resava stvar preko crkvenog suda,...

Tuzno je sto Srbija jos nije nacisto sa nasiljem i sto je ona prostor gde se jos uvek "filozofira" je li batina iz raja izasla ili nije, je li jedna cuska okej ili nije, je li bolji aperkat ili lopata i da li je okej ako roditelji to dozvoljavaju.... Da li ce nekad to drustvo i te institucije da stave prst na celo i shvate da se nasilju ODMAH mora stati na put, ne sme se dozvoliti da se o tome caska i vode polemike. Covek je pod parolom lecenja prebijen na mrtvo. Sada cak ni taj Peranovic vise nije za javne osude, kasno je, nego drustvo koje ga je pustilo da sa svojom bolescu dostigne vrhunac.

Ovaj covek ne bi bio mrtav, ubijen, da se na vreme stalo na put metodama "lecenja" i onom ko je sprovodio te metode.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 09, 2012 8:27 pm Odgovoriti sa citatom

Sta reci Sad posle moje podrske Peranovicu Sad
On je ipak imao podrsku rodtilja narkomana, ti ljudi prolaze kroz veci pakao nego sami narkomani, jer nakromani veci deo svega nisu ni svesni a lecenje u zdravstvenim ustanovama nije dalo nikakve rezultate, mogu oni lagati samo. Treba vise ovakvih kampova pod kontrolom drzave i da bude besplatno i suzbiti narko dilere. Nikad vise droge nije bilo i vise narkomana. Peranovic je samo produkt svega ovoga sto nije bilo dobro.
Zasto ne daju izjave roditelja?

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Avg 09, 2012 8:42 pm Odgovoriti sa citatom

Mislis na roditelje ubijenog? Davali su izjave, to je sve nebitno...
Kad se radi o nasilju nikakve izjave roditelja nisu bitne, pogotovo ne ako roditelji zbog beznadja podrzavaju nasilje. I ta verbalna podrska nasilju treba da se sankcionise strogo, a kamoli demonstracije nasilja. Ovde nista i niko nije sankcionisan. Rezultat - ubijen covek. Moglo je biti drugacije.

To sto je Peranovic imao podrsku roditelja uopste nije bitno i nije ni trebalo da se prolongira jer to je opravdanje za nasilje.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 09, 2012 8:58 pm Odgovoriti sa citatom

Mislio sam na roditelje drugih narkomana. Miks je pricao o svom iskustvu, ja sam to doziveo u bliskoj rodbini kad se deca drogiraju...to je pakao...kakve zdravstvene ustanove drzavu boli uvo za njih....ovakvi kampovi su slamka spasa, naravno ne nasilje ali strozi rezim svakako i izolacija od spoljnog sveta za jedno vreme...sve drugo je vrlo, vrlo tesko.

jorgovan
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 27 Sep 2007
Teme: 6

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 09, 2012 9:08 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
I ta verbalna podrska nasilju treba da se sankcionise strogo, a kamoli demonstracije nasilja. Ovde nista i niko nije sankcionisan.

Odavde svi problemi poticu...

http://www.youtube.com/watch?v.....ture=share
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Sledeci
Strana 45 od 46

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!