NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kampanja za sexualna prava..?!

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Ljubav i seksualnost Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kampanja za sexualna prava..?!
Autor Poruka
GluMica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 25 Okt 2007
Teme: 90

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Feb 02, 2008 10:53 pm Odgovoriti sa citatom

Homosexualci...
Heterosexualci...
Bisexualci....
Transeksualna osoba...
Osoba koja ima jasnu želju i nameru da promeni svoj pol, kao i osoba koja je delomično ili potpuno modifikovala (uključuje fizičku i/ili hormonalnu terapiju i operacije) svoje telo i prezentaciju, izražavajući svoj rodni i/ili polni identitet i osećaj sebe.
Shocked
Postoje i 2 cudna sindroma.To su Tandlerov i Klinefeltrelov sindrom.
Kod T.sindroma radjaju se zene sa neoformljenim polinim organom, dok kpd K.sindr. se radjaju muskarci sa osobinama zena Exclamation

To je ono za sta ja znam, a da li mislite da treba podrzati to ljubakanje izmedju istih polova? Question Question Question Cool

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

If I am not the producer I would be an astronaut.
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 10:29 am Odgovoriti sa citatom

nemam nista protiv svega sto je normalno,ali ono sto nije normalno treba zabraniti...ne zelim da moj sin sutra gleda muskarce kako se ljubakaju ili cerka da gleda lezbejke kako se ljube,na sta to lici,neka to rade negde da ih niko ne gleda,a ne da sire "bolest" po ulicama...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 07 Jan 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 10:48 am Odgovoriti sa citatom

Da li imaju ta prava ?

Ako su im data prava onda se svodi na individualno meni je OK a meni nije.

Kako bi naš narod gledao na pojedinca koji bi u sred Knez Mihailove krenuo da se klanja ?

Koliko se pojedinaca danas prekrsti u toj istoj ulici ?

Pitanje je da li meni smeta sve ono što nije u mom sistemu vrednosti i da li mogu da prevaziđem isti ?

Slično pitanje kao kod sekti, abortusa, religije itd.

I uvek će reagovanja biti različita.

Što se mene tiče, ako im je dato pravo i ravnopravnost, sve dok je njima to OK i meni je.

Meni više smeta neravnopravnost žena i muškaraca, recimo na bazenima. Smatram da bi ili muškarci morali da nose dvodelne kostime (protiv sam) ili da žene odbace gornji deo (podržavam). Very Happy Very Happy Razz

Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 12 Nov 2007
Teme: 20
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 11:30 am Odgovoriti sa citatom

Pa cisto sumnjam da ima ljudi koji ce reci da to podrzavaju, ali definitivno ima ljudi koji bi to mogli da tolerisu...

Ja nemam nista protiv takvih ljudi, sta vise ni ne razmisljam o njima ni malo, sve dok se ne pojavi neka tema o tome, ali ipak mislim da svoje najintimnije trenutke treba da zadrze iza zatvorenih vrata, kao i svi ostali ljudi...

Vec je bilo tema o ovom "problemu", i tu smo svi uglavnom izneli svoje stavove...

* "Non nobis, Domine, non nobis sed nomini tuo da gloriam ... Justus et paciens" *

"All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting."
-- George Orwell
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 11:35 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Pitanje je da li meni smeta sve ono što nije u mom sistemu vrednosti i da li mogu da prevaziđem isti ?

Slično pitanje kao kod sekti, abortusa, religije itd.

I uvek će reagovanja biti različita.

Što se mene tiče, ako im je dato pravo i ravnopravnost, sve dok je njima to OK i meni je.

Meni više smeta neravnopravnost žena i muškaraca, recimo na bazenima. Smatram da bi ili muškarci morali da nose dvodelne kostime (protiv sam) ili da žene odbace gornji deo (podržavam).

oni svoje sexualno opredeljenje ne biraju,oni ga sticu rodjenjem,dakle imaju pravo da rade kako im nagon diktira,ali nemaju pravo da to rade javno i samim tim propagiraju nesto sto nije normalno!!

Nije u pitanju licni sistem vrednosti,nego nesto sto je normalno(prirodno) i nenormalno(neprirodno)...

datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 11:49 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
oni svoje sexualno opredeljenje ne biraju,oni ga sticu rodjenjem,dakle imaju pravo da rade kako im nagon diktira,ali nemaju pravo da to rade javno i samim tim propagiraju nesto sto nije normalno!!

Nije u pitanju licni sistem vrednosti,nego nesto sto je normalno(prirodno) i nenormalno(neprirodno)...

Ako vidimo na ulici dva "muškarca" koji se drže za ruke, to nije "normalno" ali ako vidimo dve osobe koje se drže za ruke onda je to normalno.

Jedna od tih osoba možda je baš operacijom izmenila svoj fizički izgled. Znači ako ne znamo da su osobe istog pola onda je u redu. Cool

Ako je njihovo stanje (psihičko ili fizičko) uslovljeno prirodnim procesom, onda to može biti samo normalno, a čovek ga po svom sistemu vrednosti može karakterisati kao (ne)normalno.

Tema je mnogo šira od homoseksualnosti, mada je Halloween dao najbolju definiciju - pitanje tolerancije.

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 12:04 pm Odgovoriti sa citatom

Ako vidimo na ulici dva "muškarca" koji se drže za ruke, to nije "normalno" ali ako vidimo dve osobe koje se drže za ruke onda je to normalno.
ako se Jovan i Zdravko drze za ruke onda je to nenormalno,ali ako se Jovan i Zdravka drze za ruke to je onda ok

Citat:
Jedna od tih osoba možda je baš operacijom izmenila svoj fizički izgled. Znači ako ne znamo da su osobe istog pola onda je u redu.

nemoralno je da zamisljam sta zdravka ima u gacama kao i sta u tom trenutku gomila homos-a radi u svojim krevetima Cool ,ja to ne vidim,i ne zanima me dokle god to nije javna stvar,kad postane javna stvar,e onda je to uznemiravanje

Citat:
Ako je njihovo stanje (psihičko ili fizičko) uslovljeno prirodnim procesom, onda to može biti samo normalno, a čovek ga po svom sistemu vrednosti može karakterisati kao (ne)normalno

hoces mi reci da su sijamski blizanci normalan produkt prirode?

datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 1:17 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
nemoralno je da zamisljam sta zdravka ima u gacama kao i sta u tom trenutku gomila homos-a radi u svojim krevetima Cool ,ja to ne vidim,i ne zanima me dokle god to nije javna stvar,kad postane javna stvar,e onda je to uznemiravanje

OK.

Citat:
hoces mi reci da su sijamski blizanci normalan produkt prirode?

Da, kao što su i mnoge druge "anomalije" prirodne. Kada čovek bude u mogućnosti da stvara život po nahođenju i da bira šta i kako, onda ćemo imati i "veštačke" produkte. Ljudi su se rađali sa deformitetima i još uvek se rađaju i rađaće se. Ljudi formulišu razlike kao "deformitete" i "nenormalnost", sa aspekta prirode je svejedno. Oni koji nisu osposobljeni za preživljavanje će nakon nekog vremena (stotine hiljada ili miliona godina) evolucija potisnuti do kompletnog brisanja iz genestkog materijala. Primer homoseksulanosti se dešava i drugim živim vrstama. Priroda ili evolucija ne poseduje kategorije dobro/loše, ona uspostavlja varijacije koje se pokazuju kao uspešne ili ne.

"Problem" neheteroseksualnosti nije proizvod modernog doba. Za vreme stare Grčke i Rima bilo je normalno koristiti usluge i jednog i drugog pola. Crkva je istisnula takvu društvenu "liberalnost" i uspostavila termine "nenormalno" i "normalno".

Da sve ovo ne bi bilo pozitiviranje homoseksualnog ponašanja, nisam za ekstreme u ponašanju bez obzira na grupaciju. Problem ovako postavljen je diskutabilan i zavisi da li se odgovori odnose na sam čin "ljubakanja" i "držanja za ruke" što smatram za neprilagođenost situaciji i loše ponašanje u sistemu vrednosti.

Širi aspekt i to pozitivniji je tolerancija prema ostaku sveta i ukidanje prava za "suđenje" po moralnim normama ili diskriminacija.

Ako sam sposoban da detetu objasnim da dva muškarca žive zajedno zato što su tako odlučili verovatno mi neće biti problem da mu objasnim i zbog čega je to tako, pa neću imati ni potrebe da objašanjavam zašto se recimo "drže za ruke".

Kao i kod svih drugih tema iz oblasti društvenog života - svako ima pravo da razmišlja onako kako on/ona smatra da je ispravno. I meni je to sasvim OK. Wink

Poslednji put izmenio korisnik datadag dana Ned Feb 03, 2008 1:19 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 1:19 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da ova zemlja ima precih problema...
Takodje, svako ima prava da radi sta hoce u svojoj spavacoj sobi i da se razmnozava na racin na koji hoce...

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Feb 03, 2008 5:53 pm Odgovoriti sa citatom

Ja sam već pisala o tome, pa da se ne ponavljnam reći ću kratko: homiće ne treba maltretirati (nijednog čoveka ne treba pa ni njih), ali isto tako ne treba ni oni da se ljubakaju i vataju na sred ulice... Prosto...

Jedino što mi je zanimljivo (da posmatram), su tranvestiti Smile Ne znam zašto, ali ja toliko blenem u njih kad ih vidim i uopšte ne mogu da se suzdržim!
Ima jedan, stalno ga viđam u prevozu... Perfektno izbrijano lice, sa gomilom šminke preko, muške grube crte lica, šake ogromne sa velikim venama, visok... ima preko 180... I tako.. obuče se kao žena, ali očigledno ima problem sa ženskom obućom, pretpostavljam da mu je teško naći broj cipela 45+, pa stalno nosi jedne te iste, neke sportske ženske Very Happy
I tako ja, svaki put kada ga vidim proučavam ga - pokreti, ponašanje, treptanje, hodanje... ženstveniji je od mene majke mi Smile... I to mi je tako neopisivo.... hm (bolesno, ne znam dal je to prava reč), da ne skidam pogled sa njega!

I na kraju krajeva, kakvo njemu pravo treba da bude to što jeste? Da li će mu neko možda zabraniti da se oblači tako?... Po mom mišljenju, svi oni imaju svoja prava, koja su od nas heteroseksualaca u suštini ok prihvaćena, jer većina nas će reći: nemam ništa protiv, svako živi svoj život kako hoće (ne računajući manjinu pojedinaca koji tuku i maltretiraju - u svakom žitu ima kukolja pa i tu)...
To što oni hoće da vode ljubav na trgu u sred bela dana, to je njihov problem, i trebali i da se zapitaju da li je to normalno i da li oni ustvari traže potvrdu od sveta da su normalni... Pobuna protiv toga je sasvim prirodna, tačno onoliko koliko je njihovo ponašanje neprirodno. E sad, koja vrsta "neprirodnosti" u pitanju stvarno ne znam... Da li je u pitanju bolest, hir, moda, teranje inata ili nešto peto--to oni najbolje znaju.... Samo mislim da bi bilo pristojno sa njihove strane i fer, da ne šire epidemiju unaokolo, da bi smo živeli složno i u miru...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Ljubav i seksualnost Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Sledeci
Strana 1 od 31

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!