NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Rat anoreksiji

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Rat anoreksiji
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 10:47 pm Odgovoriti sa citatom

Većina španskih modnih kreatora, među kojima i vlasnik Zare, nagovestili su rat anoreksičnom trendu koji vlada na modnim pistama a kojeg milioni žena neumorno prati kako bi postigle manekenski izgled.

Sporazum o novim veličinama ženske odeće potpisali su ministarstvo zdravlja i dizajneri kao što su Cortefiel, Mango i El Corte Ingles, kao i Inditex, u čijem je vlasništvu lanac Zara.

Prema sporazumu u 12 tačaka, koji će se u nekoliko faza sprovoditi kroz pet godina, u izlozima se odsad neće moći izlagati odeća veličine manje od 38 a evropska veličina 46 više se neće smatrati "specijalnom veličinom".

Ministarstvo zdravlja se obavezalo da sprovede merenje na uzorku od 8.500 španskih devojaka i žena u dobi od 12 do 70 godina, kako bi odredilo standardne mere Španjolki. Težnja ove studije je da se izbegne mogućnost da žena koja nosi veličinu 40 jednog dizajnera ne "stane" u broj 40 nekog drugog dizajnera.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: ?
Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 11:23 pm Odgovoriti sa citatom

TOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, VANJAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

Natasa - ovo bi po meni moglo da naraste u temu za Kljuc, jer u Srbiji je JAKO mnogo devojcica koje pate od mrsavosti... Ovde u NL npr jok (vi, ostali Nederlanderi, mislite li isto?)

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 11:48 pm Odgovoriti sa citatom

Je l' da dâ je bljak?
Vidi samo kako izgleda ova na slici... i na nju treba da se ugledaju devojcice (?)

Vidi ovu...

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Sub Feb 03, 2007 11:50 pm Odgovoriti sa citatom

Dacu primer jednog decka iz kraja... ovo nije anoreksija, cisto mali preview nacina na koji se danasnji klinci hrane...
16-17 godina... 191-192, mozda 70ak kg... tipican predstavnik njegove generacije... poplaran medju devojcicama i sl.. trenira basket... prosle godine 2 puta lomio ruku zbog sitnica za koje ne bi normalno ni modricu covek zaradio...
Igramo basket ponekad, posto je medju visima a ja medju starijima u toj suludoj druzini pitam ja ove njegove kako to da je tako mrsav i tako slabasan.. dorucak mu je snickers i pepsi, za rucak kupi neki cips ili smoki i vecera isto tako neka cokoladica i nesto gazirano...
Od cele generacije i to tog dela koji je mali a koji se bavi sportom vecina je takva, kilava, nikakva... to su momci 15-18 godina, u tom dobu ti si prakticno formiran covek...

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Feb 04, 2007 12:55 am Odgovoriti sa citatom

Pa, glavni problem je to sto su na celu modne industrije muskarci i\ili jako neugledne zene...
Neko je pre neki dan izjavio da su manekenke takve jer na nekome ko ima 1,80m, bez grudi, sa tankim strukom, uskim kukovima i dugim nogama sve savrseno stoji...
Na nesrecu, taj trend se preneo i na ulice... Na nesrecu, nase zene nisu gradjene tako da imaju male grudi, uzak struk, uske kukove i duge noge... Rolling Eyes

dr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 29 Jan 2007
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 04, 2007 2:15 am Odgovoriti sa citatom

kampanje su jedno, istina je drugo, a razlozi su trece.
nisam strucnjak ali kolko znam i kolko sam video uopste ne postoji trend (ponavljam trend a ne pojava) anoreksicnosti nego upravo suprotan trend gojaznosti.
bio sam veoma iznenadjen kad sam ustanovio da se niti za jednom spankinjom nisam "okrenuo" a generalno crnokose ribe su moj tip. sve su bile punije, znacajno.
detalj koji mi je upao u oci a koji mi potvrdjuje moju sumnju u bilo kakvu humanost:

utorak najava, znaci pr odelenje ferceraaa, mi borci protiv anorexicnosti

Citat:
and that size-46 apparel be placed in easy view in stores under the generic label "large sizes."
http://news.yahoo.com/s/afp/20.....stylespain

sreda realnost, ...ovaj na znam, potkrala se greska...aaa izvin'te opros'te pardon Smile)))
Citat:
The agreement also stipulates that European size 46 no longer be specifically labeled as a larger size.
http://news.yahoo.com/s/ap/200.....n_campaign

ocigledno je da prate neke druge (realne) trendove

dragana78so
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 1
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Feb 04, 2007 2:51 am Odgovoriti sa citatom

Ja sam zaista imala problem u glavi Rolling Eyes do te mere da sam skoro pa bila zrela za dg.anoreksija.Hvala Bogu,otarasih se tih gluposti,i sada se nikada vise ne bih vratila na tezinu koju sam imala do pre dve godine.Nabacila sam skoro 10 kg,i neuporedivo se bolje osecam fizicki.E sad,moja draga mama,koja ima problem sa sobom da sebi nikada nije dovoljno zgodna/anoreksicna ...mi stalno prebacuje kako sam sebi mogla dozvoliti tako nesto...da ne izgledam kao ofinger...uau..bas mi pravi tripove u glavi... Rolling Eyes

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 04, 2007 5:55 am Odgovoriti sa citatom

dr ::
nisam strucnjak ali kolko znam i kolko sam video uopste ne postoji trend (ponavljam trend a ne pojava) anoreksicnosti nego upravo suprotan trend gojaznosti.

Jeste, to je tacno - daleko je veci broj gojaznih nego anoreksicno mrsavih.
Ali obe krajnosti su stetne, svaka na svoj nacin. Umerenost je majka zdravlja; i bilo kakvo preterivanje nije opravdano ni sa naucne, ni sa medicinske, ni sa estetske strane.

Sto se tice ovog "rata" od strane Spanaca, nije to toliko lose, samo... licno mislim da ta zabrana premrsavih modela nece uroditi plodom... mozda ce biti kontraproduktivna. Cini mi se da bi se vise postiglo ako bi se naredilo kreatorima da zastupaju sve konfekcijske brojeve.
Cinjenica je da te manekenke lose uticu na devojcice (na decu uopste), ali ja mislim da to nije jedini problem kada je anoreksija u pitanju. Neki roditelji se nikada nisu zapitali kako su oni sami uticali na decu ili kako su propustili da uticu.

Rekla bih da uzrok lezi u opstim vrednostima drustva.
Mnogo je lose sto vrednosti merimo uglavnom parama i izgledom, sto za uspesne smatramo one koje cesto vidjamo u javnosti...

p.s.
U vezi onog detalja... ne vidim razliku. U prvom je stavljeno pod znacima navoda.
Sto se tice toga oko konfekcijskih brojeva, malo je konfuzno...
Ja sam prvo pomislila da broj 36 nece vise postojati, pa se zbunih Smile Onda sam negde nasla, da se ta zabrana ustvari odnosi samo na izloge Smile

dr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 29 Jan 2007
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 04, 2007 9:34 pm Odgovoriti sa citatom

dr ::
.....istina je drugo, a razlozi su trece....

utorak najava, znaci pr odelenje ferceraaa, mi borci protiv anorexicnosti
Citat:
and that size-46 apparel be placed in easy view in stores under the generic label "large sizes."
http://news.yahoo.com/s/afp/20.....stylespain

sreda realnost, ...ovaj na znam, potkrala se greska...aaa izvin'te opros'te pardon Smile)))
Citat:
The agreement also stipulates that European size 46 no longer be specifically labeled as a larger size.
http://news.yahoo.com/s/ap/200.....n_campaign

ocigledno je da prate neke druge (realne) trendove

moja sumnja se sastoji u sledecem. kroz ispitivanja koja inace nisu platili oni nego min.zdravlja=drzava=poreski obveznik ustanovljeno je realno stanje povecane gojaznosti. tome se upodobljava idustrija "dizajnera" a pr odradjuje genijalan posao ubedjivanje jedne u nizu lazi da smo mrsavi i eto oni preuzimaju na svoja nejaka pleca teret ozdravljenja nacije. ili zapitajmo se realno dali je makar i teorijski moguce da "profit" uradi nesto sto moze da mu ogranici ili smanju prodaju, pa nema sanse. onaj ko iznese takav ma kako human predlog "leti"sa menadzerskog mesta i ujedno zapecacuje svoju sudbinu za uvek i na svim drugim mestima.

sto se tice navoda, smatram da citati gore navedeni totalno podrzava "sumnju" (kako sam je naveo i u prvom postu).
stvar je veoma logicna, dakle u utorak se kaze (parafraziram):
- od sad zene koje nose 46 nece imati osecaj krivice kada kazu "46" i ne samo to nego ce mo te brojeve postaviti na veoma atraktivno (lako pristupacno) mesto izvacemo ih "veca velicina" (djole hehe)

u sredu se kaze :
- br.46 nece se vise posebno oznacavati kao veca velicina (nema vite djoleta).

dal' to znaci da ce se dakle ta velicina od sad zvati "46" ili "veca velicina"
naravno ostaje da vidimo. sta oznacava ova poslednja malo dvosmislena recenica pokaza ce vreme ako se vise iko bude secao cele price.

tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Feb 04, 2007 11:43 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Jeste, to je tacno - daleko je veci broj gojaznih nego anoreksicno mrsavih.

Znaci.. sasvim je ok kada vidis devojku koja ima isti obim butina i listova...

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!