NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kreativna vizuelizacije

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Književnost, Jezik & Lingvistika Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kreativna vizuelizacije
Autor Poruka
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Feb 11, 2008 5:59 pm Odgovoriti sa citatom

Naime iz odredjenih razloga sam otvorila ovu temu. Wink
Zanima me sta forumasi misle o literaturi tipa:
"Moc podsvesti"
"Kreativna vizuelizacija"
"Moc pozitivnog misljenja"
"Put kojim se redje ide"?
"Trazi i dobices"
Da li skode ljudskoj populaciji i zasto?
Da li koriste istoj i zasto?
Rolling Eyes
Otvaram raspravu Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Feb 11, 2008 6:30 pm Odgovoriti sa citatom

Hm... čini mi se da sam jednom prelistala "Moć podsvesti" i bacila je posle toga u kantu. Jednostavno, nisam želela da čitam i upijam nešto što nije dobro za psihu...

Koliko se sećam, u toj knjizi je izričito naglašeno da bogatstvo i novac ne valjaju, reči iz Bibllije su prilično izvrnute i sve je izvučeno iz konteksta. To mi se učinilo kao maliciozno i veoma plitko razmišljanje, a bilo je tu još stvari...

Ne valja to čitati... Pogotovo ne valja ako to lako štivo privuče mladu, neoblikovanu i neizgrađenu osobu... pa da sve shvati još naopakije nego što to inače jeste u takvim knjigama.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 11, 2008 7:23 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da me ne zanima takva literatura.Plus one silne knjige o musko-zenskim odnosima,itd.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

sirena
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 11, 2008 10:05 pm Odgovoriti sa citatom

Jasa ::
Hm... čini mi se da sam jednom prelistala "Moć podsvesti" i bacila je posle toga u kantu. Jednostavno, nisam želela da čitam i upijam nešto što nije dobro za psihu...

Koliko se sećam, u toj knjizi je izričito naglašeno da bogatstvo i novac ne valjaju, reči iz Bibllije su prilično izvrnute i sve je izvučeno iz konteksta. To mi se učinilo kao maliciozno i veoma plitko razmišljanje, a bilo je tu još stvari...

Ne valja to čitati... Pogotovo ne valja ako to lako štivo privuče mladu, neoblikovanu i neizgrađenu osobu... pa da sve shvati još naopakije nego što to inače jeste u takvim knjigama.

Dobro...mislis li da treba ziveti striktno po Bibliji?

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 11, 2008 10:10 pm Odgovoriti sa citatom

sirena ::

Ne... Smile

takođe mislim da niko ne može živeti tako, pa sve i kad bi hteo... Hoću da kažem da se Biblija ne može površno i plitko tumačiti, a pogotovo je opasno kad se iz konteksta svašta nešto izvuče... Da li znaš da je dovoljna jedna, ali samo jedna zapeta da se promeni smisao rečenice? Takvih primera je bilo na desetine, sećam se jednog predavanja profesora u Domu Kulture, o sektama i njihovim manipulacijama...

Ako u Bibliji piše: "Blago siromašnima, ući će na vrata raja" itd. to automatski ne znači da će svi bogataši goreti u paklu... Rečenica ima mnogo dublje značenje.

Dok je u ovoj knjizi čitav kontekst iz Biblije o bogatstvu, izopačen i nakaradan... To nije dobro za čitanje... nikako.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 11, 2008 10:17 pm Odgovoriti sa citatom

Jasa ::
sirena ::

Ne... Smile

takođe mislim da niko ne može živeti tako, pa sve i kad bi hteo... Hoću da kažem da se Biblija ne može površno i plitko tumačiti, a pogotovo je opasno kad se iz konteksta svašta nešto izvuče... Da li znaš da je dovoljna jedna, ali samo jedna zapeta da se promeni smisao rečenice? Takvih primera je bilo na desetine, sećam se jednog predavanja profesora u Domu Kulture, o sektama i njihovim manipulacijama...

Ako u Bibliji piše: "Blago siromašnima, ući će na vrata raja" itd. to automatski ne znači da će svi bogataši goreti u paklu... Rečenica ima mnogo dublje značenje.

Dok je u ovoj knjizi čitav kontekst iz Biblije o bogatstvu, izopačen i nakaradan... To nije dobro za čitanje... nikako.

Ma naravno..to su gluposti,tj to su UTEHE za siromasne Very Happy
Jer zamisli kako bi bilo kada ni to ne bi imali.
A to o zapetama,ma znam naravno Jaso nisam ja ni devojcica ni devojka Smile ali svacije misljenje postujem.
I znam da o toj litraturi 96 posto ljudi ne misli nista dobro,ali zar ne mislis da je nasa podsvest radionica koja radi mimo nase volje,hteli mi ili ne,
a zasto ne bi malo kontrolisali sve to u nasu licnu korist?

Albert Einstein
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 12, 2008 1:38 am Odgovoriti sa citatom

Ne znam, ali je se sa podsvešću ne bih igrala... Pogotovo ne na tako amaterski način...
U psihologiji postoje razni metodi, bolje pitati stručnjaka za savet kako je kontrolisati....
Moć autosugestije recimo, je odlična i sigurno je zdrava ako ide u pozitivnom smeru (svakog dana, u svakom pogledu, sve više napredujem Very Happy,svakog dana, u svakom pogledu, sve više napredujem,svakog dana, u svakom pogledu, sve više napredujem...) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Loooodo.... Very Happy

datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Muski
Pridružio: 07 Jan 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Feb 12, 2008 2:02 am Odgovoriti sa citatom

To su knjige kao i sve druge. Nisu ideje ili mišljenja, u njima zastupljene, uzrok ni posledica nekih ponašanja. Ljudi su ti koji umeju da od dobrog naprave loše i obrnuto. Nuklearna bomba je napravljena zaslugom nauke, iako se ne može reći da je nauka loša, ...

Sve dok postoji različitost i mogućnost izbora ne treba ništa osuđivati. Mnogo ljudi čita navedene naslove sa ogromnim predrasudama ili preporukama. Mnogo njih će doneti sud a da čak i ne znaju o čemu se tu radi. Na kraju i normalno je da svako ima neki svoj stav i mišljenje o tome. Wink

Za mene, to su samo knjige, pročitao sam neke od navedenih i ne govore one ništa loše u globalu, upućuju na jedan način viđenja situacije. Eto super, saznao sam da postoji i taj prilaz. Znači imam još jedan ugao gledanja, možda je pogrešan, ali jeste još jedan ugao. Na meni je da donesem odluku a uvek sam smatrao da je prava odluka zasnovana na mogućnosti sagledavanja neke situacija sa što više podataka ili uglova.

Bio bi problem ako je neko pročitao samo te knjige ili ima pristup samo takvoj literaturi, jer onda i ne može sagledati neku svoju istinu. Rolling Eyes

Pričaj mi ...
Dunjica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 15 Mar 2007
Teme: 32
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Feb 12, 2008 8:17 am Odgovoriti sa citatom

Bez namere da ovo zvuci uvredljivo ja takvu literaturu zovem "knjige za domacice" ili "instant znanje" Very Happy

Koga zaista zanima nesto od toga potrazice drugu literaturu ali mislim da treba i to procitati prosto kao reper....
Lako stivo koje moze da probudi interesovanje za odredjenu temu ali nikako kao i krajnja instanca interesovanja... Smile

Najgore je svadjati se sa budalom.Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
U velikim stvarima ljudi se pokazuju onakvima kakvi bi hteli da budu, a u malim onakvim kakvi jesu.
Razgovor izmedju dve osobe vodi se na nivou gluplje.
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 12, 2008 4:53 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Bez namere da ovo zvuci uvredljivo ja takvu literaturu zovem "knjige za domacice" ili "instant znanje" Very Happy

Koga zaista zanima nesto od toga potrazice drugu literaturu ali mislim da treba i to procitati prosto kao reper....
Lako stivo koje moze da probudi interesovanje za odredjenu temu ali nikako kao i krajnja instanca interesovanja... Smile

Nije na odmet ni domacicama... Wink
Ukusniji ce im biti rucak,a suprug zadovoljniji Wink

Albert Einstein
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Književnost, Jezik & Lingvistika Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 11:48 am  Pogledaj zadnje poruke
Svastika Axios Pon Jun 08, 2009 1:45 pm  Pogledaj zadnje poruke
Da li vernici lepse zive? Natasa Miljkovic Pet Apr 24, 2009 12:05 am  Pogledaj zadnje poruke
Teror mladosti Vanja Pet Dec 05, 2008 3:17 pm  Pogledaj zadnje poruke
Saobraćajne nesreće: Zemlja krajputaša Eric Cantona Pet Nov 02, 2007 11:18 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!