NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Da li je nauka nova religija?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Da li je nauka nova religija?
Autor Poruka
datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Muski
Pridružio: 07 Jan 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Feb 21, 2008 12:41 am Odgovoriti sa citatom

Možda će ovo biti malo stručniji, naučni pristup viđenja sveta, ali pokušaću da ga približim.

Svemir, kakakv danas imamo je poput balona koji se širi. Za početak tog širenja je, kao uzrok postavljen VelikiPrasak. Sam čin rođenja našeg svemira nije moguće videti, zbog gustine zračenja u tom periodu i nepostojanja svetlosti odnosno samih fotona. To jeste trenutak stvaranja materije. Za početak je uziman singularitet tj. tačka beskonačno velike gustine i beskonačno male veličine. Sav prostor, vreme i sve ostale dimenzije su sabijene u toj tački. Odmah nakon početka širenja mi možemo prateći događaje unazad da definišemo šta se dešavalo, što je u krajnjem proizvelo svemir u kome mi živimo.

Skorija istraživanja su pokazala da singularitet kao takav nije prirodan, pa su sami polazni temelji narušeni. Otprilike u isto vreme razvijala se i teorija n-dimenzionalnog svemira (11,12 dimenzija) ali i teorija super struna. Nijedna od njih nije uspela da na pravi način rasvetli i definiše svemir kao celinu. Spajanjem delova tih teorija iznikla je torija super membrana i 10-dimenzionalnog svemira.

Ono što jeste važno i što je takav model omogućio je teorijsko razmatranje pdogađaja pre V.Praska. Danas se veruje da postoji bezbroj tih membrana, uporedićemo ih sa ćelijama u krvi. One plutaju i međusobno se dodiruju i sudaraju. Jednim takvim "češanjem" membrana došlo je do trenutnog curenja materije iz jedne od njih, poput naduvanog balona koje je u trenutku probušen. Taj materijal koji je prodro iz jedne od membrana i odvojio se kao novi mehur/membrana je naš svemir, a sam proces stvaranja je Veliki Prasak.

Po istom tom modelu moguća su beskonačno mnoga ista ili slična dešavanja i to je proces koji se stalno dešava i ponavlja.
Sam proces VP je destruktivan po materiju jer je ona svedena na elementarni nivo, pa nikakva organizacija ili informacija ne može biti preneta tim procesom.

Zavisno od količine materije koja je tako upumpana u naš svemir zavisi i sudbina svemira. Ako je ima dovoljno da sila gravitacije zaustavi širenje, moguće je ili zaustavljanje i status quo stanje ili zaustavljanje i sažimanje.
Najverovatniji scenario je da će se širenje nastaviti jer gravitacija nije dovoljna tj nema dovoljno materije u našem svemiru. Praktično to znači da će u nemerljivo dalekoj budućnosti prosečna gustina našeg svemira biti jedan atom na zapremini današnjeg svemira i nastaviće da se širi.

Crne rupe su danas prepoznatljive u svakoj od galaksija i locirane su u njihovim centrima, tako da je sudbina same materije u galaksijama jasna, biće uništena na elementarne sastojke pod uticajem crne rupe. Pretvorena u čisto zračenje.

Ovako ili onako to jeste kraj svemira, ujedno i naš ako uopše možemo da zamislimo toliki vremenski period. To je makro slika.

Na mikro nivou potraga za elementarnom česticom je odavno završena jer takve čestice nema, već postoji mnogo gradivnih "čestica" koje se kombinuju i rekombinuju stvarajući ono što mi zovemo el. čestice. Postoje i tu razne teorije, najpopularnija je teorija kvarkova. Isto tako postoje teorije koje te procese objašnjavaju sa fantomskim kvarkovima, koji se pojavljuju i nestaju usled prodiranja i sudaranja dimenzija na mikro nivou. To je vrsta ispreplitanja dimenzija u našem svemiru, mada ima i teorija o strunama koje kao bičevi vire iz onih ranije pomenutih membrana i medjusobno se prepliću i sudaraju razmenjujući sadržaj.

Iz svega navedeni, a ovo su samo teorije, može se videti da je nauka tek zakoračila u ova polja i da ima mnogo još da se radi. Ipak nikako ne treba poistovećivati ponuđena rešenja sa finalnim, jer mi nikada nećemo imati načina da izađemo iz ovog našeg svemira jer je svaki takav pokušaj nemoguć zbog same prirode stvari, odnosno destrukcije materije na elemente bez informacije i organizacije.

Samim tim pitanje Boga kao tvorca može ostati otvoreno jer je nedokazivo. Ono što nauka dokazuje da kada bi Bog zaista stvorio svemir on nakon toga ne bi imao nikakav mogući uticaj na dešavanja u njemu, čak štaviše ne bi nikada znao ni šta je stvorio, pa samim tim nije Bog. Rolling Eyes

Sve napisano je na marginama uopštavanja jer precizniji tekst ne bi bio razumljiv većini. Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Pričaj mi ...
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Feb 21, 2008 11:24 am Odgovoriti sa citatom

Da probam malo sire sa onim sto nisi razumeo...
Nauka, prema mom misljenju, ni ne treba da razmatra Boga, vec ono sto je posledica ili izvor verskog ucenja. Tj. treba da razmatra (ako se vec upusti) u ono sto je Njegov proizvod.
Npr. blagodatni oganj. (pretpostavljam da vecina zna o cemu se radi)
Desava se da naucnik na to odgovori - ja ne znam da li Bog postoji, nemam dokaza da postoji. Znaci, uopste se ne osvrce na to da, mozda, nekom naucnom metodom posmatra taj blagodatni oganj, vec odmah govori kako ne zna da li Bog postoji.

Nauka ne treba da razmatra Boga (u cemu smo se i ti i ja saglasili), jer Ga nikada nece ni naci. Nikada, jer ne moze da Ga nadje metodama kojima traga. Ali moze da ispita i pronadje mnogo toga sto ce je uputiti na pretpostavku o postojanju Boga.

Medicina, recimo, moze da se pozabavi svim onim "cudesnim" isceljenjima.
Za svaku oblast nauke ima ponesto.

Citat:
Pojam vere, kod većine naučnika je divljenje prirodi ili "tvorcu" koji je sve tako fino iznijansirao i prilagodio. Kada kažem tvorac, za naučnika to nije Bog, već fino ispletena organizacija materije svuda oko nas.
Nasa nauka, otkrivajuci nam cuda prirode, treba da nas nadahne divljenjem prema Onome ko ih je nacinio. (Majkl Faradej)

Zadivljujuci poredak u svemiru moze se pripisati samo jednom svemocnom i premudrom Bicu. Ovo uzviseno bice upravlja svetom ne kao njegova sustina, vec kao Gospodar svega. Zbog te svoje vlasti Gospod Bog se naziva svemocnim i sveopstim Gospodarem. Pravi Bog je zivi, premudri i sveobuhvatni Bog. On je iznad svega i bezgranicno savrsen. (Isak Njutn)

Sto vise proucavam prirodu, to vise ostajem zapanjen i zadivljen pred delima Stvoritelja. Ja se molim u toku svog rada u laboratoriji. (Luj Paster)

U srcu svakog coveka postoji vakuum, koji jedino Bog moze da ispuni! (Blez Paskal)

Stvoritelj je ljudskom rodu dao dve knjige. U jednoj je pokazao svoju velicinu, a u drugoj svoju volju. Prva je - ovaj vidljivi svet koji je On stvorio da bi covek, gledajuci na velicinu, krasotu i skladnost Njegovog dela, priznao bozansku svemoc. Druga je - Sveto pismo. U njoj je izneta Bozja namera za nase spasenje. Drugu objasnjavaju ucitelji vere, a prvu fizicari, matematicari, astronomi ... I propovednici Svetog pisma, i naucnici uveravaju nas ne samo u postojanje Boga vec nam otkrivaju i Njegova bezbrojna dobrocinstva prema nama. (Mihail Lomonosov)
Wink

Teslu i njegove molitve da ne spominjem. On je cak i pomagao ocu u Crkvi, sluzio.

Citat:
Način razmišljanja svakog naučnika je analitički što je nespojivo sa Biblijom (uzmimo za primer hrišćanstvo).
Ne bih se saglasila sa ovim. Analitika je i te kako prisutna u Hriscanstvu. Uzmimo za primer samo biblijsku hermeneutiku (kao posebnu oblast koja se izucava).

Onda, kada pricamo o analitici, ne zaboravimo sta kaze zapovest: "Voli Boga svim umom" Wink
Nema negiranja intlektualizma, nego naprotiv - tu je poziv da koristimo i mozak, da se obrazujemo sto je moguce vise.
Ocigledno je, nazalost, da se radi o predrasudama i kliseima. Dosta je onih koji veruju (na milijarde), i ne mozemo reci da vernici, po ulasku u Crkvu, stavljaju mozak na civiluk.

Ne bi trebalo da se zaustavljamo samo na nivou pretpostavki i pitanja, jer zivot zahteva da na njegove potrebe odgovorimo. Osim pretpostavki i pitanja, nesumnjivo je da je potrebna i vera. Bez nje je nemoguce odgovoriti na sve zivotne potrebe.
Naucnici su ljudi koji zapravo veruju, ali to ne prihvataju. Veruju, jer se oslanjaju na sebe, na druge oko sebe dok eksperimentom nesto otkrivaju.
Citat:
U principu naučnici izbegavaju takva sučeljavanja i iz razloga da moraju biti tolerantni prema sagovorniku a ne mogu izneti svoje stavove jer su suviše stručni ili su nagađanja.
Nijedan naucnik nema zvanje naucnika od rodjenja. Strucnost stice posle odredjenog perioda.
Onaj ko nakon sticanja diplome ili doktorata nije sposoban da se izrazi obicnim recima, taj se gordi svojim znanjem. A i daleko je od talentovanog (sto bi Harms rekao) Wink
Citat:
Sad, da li je nauka nova religija ? Za obične ljude mislim da polako to postaje. Iako se nauka trudi da kroz razne emisije približi nauku svima, postiže se i efekat verovanja da nauka može "skoro sve".
Da i ja konacno odgovorim na glavno pitanje ovde Smile
Da - mislim da je nauka vec postala nova religija (ne vera, da ne bude zabune).
Ko ju je postavio na to mesto...?
Cini mi se - ona sama, vise posredno nego neposredno.

Uzmimo samo primer sa reklamama. Ljudi sve vise kupuju one proizvode u cijim reklamama je spomenuto neko naucno istrazivanje. Sve je veca pomama za proizvodima koji se u reklami predstavljaju na ovaj nacin: "naucno je dokazano da ovaj deterdzent... naucnici su otkrili da ovaj caj..."
Znaci, mi ne verujemo neposredno ni proizvodjacu ni samom proizvodu, vec naucniku koji je vrsio odredjena istrazivanja.
Druga je stvar sto se u tim reklamama koristi strategija imitacije naucne forme.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 21, 2008 3:53 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
... treba da razmatra (ako se vec upusti) u ono sto je Njegov proizvod.
Npr. blagodatni oganj. (pretpostavljam da vecina zna o cemu se radi)
Desava se da naucnik na to odgovori - ja ne znam da li Bog postoji, nemam dokaza da postoji. Znaci, uopste se ne osvrce na to da, mozda, nekom naucnom metodom posmatra taj blagodatni oganj, vec odmah govori kako ne zna da li Bog postoji.

Slažem se, ali to nije uvek tako jednostavno i mislim da je, mereći odgovornost obeju strana, "krivica" na strani Crkve. Kopernikov rad je finansirala Crkva u periodu slobodnijih pogleda na nauku. Kopernik je bio vernik. Dalje, čuveni Pokrov sa otiskom Hrista je hiljadama godina bio krunski dokaz, crkva je teškom mukom dozvolila ispitivanje tog materijala i kada se utvrdilo da je sve prevara i da Pokrov nije 2000 godina star, onda je crkva vešto zataškala celu priču. Verovatno poučena ovim iskustvom nakon otkrića Kumranskih rukopisa koji po onome što je procurelo, sadrže tekstove u originalu, a ne prepisivčke kao što je u Bibliji, Crkva ih je stavila pod katanac do daljnjeg.
Iz navedenog se vidi selektivni pristup Crkve, nauci nije stalo da osporava već da utvrdi činjenice. Cool

Nauka ne treba da razmatra Boga (u cemu smo se i ti i ja saglasili), jer Ga nikada nece ni naci. Nikada, jer ne moze da Ga nadje metodama kojima traga. Ali moze da ispita i pronadje mnogo toga sto ce je uputiti na pretpostavku o postojanju Boga.

OK, nauka je otvorena i za takvu opciju ako se pokaže kao realna. Ali i u slučaju usvajanja terminološkog entiteta koga možemo nazvati Bog to sigurno (blaža reč: pretpostavljam) ne može biti Biblijski Bog.

Teslu i njegove molitve da ne spominjem. On je cak i pomagao ocu u Crkvi, sluzio.

Ono za naučnike je fino probrano, l_guess svi su oni živeli u ektremno religioznom dobu i usvajali poimanje sveta na taj način. Dometi nauke u tim periodima a i kasnije su bili na elementarnom nivou. Wink
Za Teslu, postoji to prisvajanje ali poznajući Teslinu biografiju, ne može se reći da je on bio samo religiozan u hrišćanskom smislu. Puno vremena je trošio i na ono što Crkva kategoriše ako jeres, kao što su meditacije, mediji, seanse i sl. Imao je otvoren i radoznali um kome nije bilo strano da stvari oko sebe odbacuje apriori.

Citat:
Nijedan naucnik nema zvanje naucnika od rodjenja. Strucnost stice posle odredjenog perioda.
Onaj ko nakon sticanja diplome ili doktorata nije sposoban da se izrazi obicnim recima, taj se gordi svojim znanjem. A i daleko je od talentovanog (sto bi Harms rekao) Wink

Takođe sam saglasan, ipak postoji velika razlika naučnika iz perioda pre početka 20-og veka i današnjeg. Naučnik tog perioda je baratao ogromnim opštim znanjem i obično poticao iz visokih društvenih slojeva, sa izgrađenim sistemom vešte komunikacije.

Danas imamo profesinalizaciju do te mere da je bavljenje naukom vrlo specijalizovani proces u kome više nije moguće da jedna osoba ostvari sve, uvek govorimo o timovima i vrlo usko specijalizovanim laboratorijama. Zato postoje PR da to "prevedu" normalnim ljudima. Vrhunski naučnik više nije u mogućnosti da tako lako interpretira svoja istraživanja i zbog zloupotreba i zbog neodstatka autoriteta i komunikacionih sposobnosti. Tu je Crkva u ogromnoj prednosti jer ima konačno delo i 2000 godina "odrađene" interpretacije.

Dijalog između Crkve i nauke je sam po sebi izlišan, ali se forsira medijski i mnogo više sa strane Crkve. Sve nepoznanice u nauci Crkva vešto koristi da ih interpretira u svoju korist. Drugim rečima nauka sama po sebi nema interesa (osim nekih disciplina, književnost i istorija) da se meša u religiju, što nije i obrnuti slučaj. Rolling Eyes

Ipak sve dok se držimo ovog sveta preplitanje može da postoji (dokaz je naš dijalog) Smartass

Pričaj mi ...
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 7:50 am Odgovoriti sa citatom

Očigledno se ne razumemo vi i ja,ja ne shvatam o čemu je tema, da li o razumevanju ili o istini ili o slaganju i uzajamnom poštovanju , ali evo nečeg što će vama olakšati razmišljanja vezana za ovu temu....

Još od 60tih su ljudi eksperimentisali sa presadjivanjem glave.
Zatim su istraživanja demikova i kasnije roberta vajta prestala zbog etike i više zbog nemogućnosti uspostavljanja možinskog toka, tj kretanja....
Sada je to uz pomoć matičnih ćelija moguće te je u tom smislu moguće izvršiti zamenu glave na telo drugog pacijenta sa kliničkom moždanom smrću....
U tom slučaju se naučnici i puk ne mogu složiti da li je duša u mozgu ili ne, svest u mozgu ili ne , i prisustvo boga u mozgu ili ne....

Takvim eksperimentom bi moglo da se pomogne nekim ljudima, a istovremeno i da se prati gde je duša, svest i božije u čoveku....
Inače se već vrše genske promene na ćelijama kao terapija u medicini....
To za one neupućene...

Po meni je genom mnogo više od onog što danas misle genetičari, tako da sam prilično protiv ove zadnje metode genskog lečenja.
Inače pitanje za vas je da li je raznoglavi pacijent u milosti Božijoj, ili drugačije rečeno da li je sfinga u milosti božijoj....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 8:21 am Odgovoriti sa citatom

Nisam pratila svaki post vezan za temu.
Odgovaram na pitanje.Znamo sta je nauka
i za sta je ona zaduzena...
A znamo i sta je religija i koja je njena uloga i cime se bavi.
Zaista nevidim kakve su tu dileme i da li ih moze biti,ali zaista. Rolling Eyes

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 4:53 am Odgovoriti sa citatom

E sad, da li je problem raznoglavosti i istotelosti ili možda istoglavosti i raznotelosti ? Shocked

To je više pravno pitanje, čini mi se, ... usklađivanje sa zakonom vidim kao problem zbog metodologije otiska prsta koja je dominantna.

Sa apsekta medicine pitanje je izvodljivosti operacije. Kada to bude rešeno imaćemo pitanje donatora, ljudi koji će svoje telo zaveštati nakon moždane smrti. Nema veće razlike između presađivanja bubrega ili srca i kompletnog obezglavljenog tela. Wink

Sa aspekta religije biće osporavanja, sad u kojoj meri i po kojim osnovama - ne bih znao reći u ovom trenutku. Cool

Genska terapija se koristi toliko dugo da se smatra (u određenim situacijama) za ustaljenu praksu. Pomogla je mnogima i pomoći će mnogima.

Genetika je mlada nauka i ima dosta toga što treba otkriti da bi razumeli dovoljno u smislu stvaranja sopstvene kreacije ili logičkog rekombinovanja. Ne sumnjam da će to vreme doći.

Slaganje i razumevanje između nauke i religije je nužda, nije potreba. To znaju i Crkve i nauka. To je polarizovano polje i ne vidim da će se ikada približiti.

I uvek kada se mi ovde razumemo to je samo plus. Rolling Eyes

Pričaj mi ...
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 1:27 pm Odgovoriti sa citatom

Opet da napomenem da uopste ne razumem ovu temu , ali me to ne sprecava da nasumicno lupam i mozda negde ubodem ponesto u vezi teme.

Velika slicnost izmedju nauke i religije danas je u cinjenici da nauka postaje ideologija , a mnogi religiju shvataju kao ideologiju....

Tako imamo mnogo cuvara istine i na jednoj i na drugoj strani.
Tako imamo mesanje mere po bozijoj meri i mere po covecijoj meri....
Cak vernici cesto uzimaju ovo drugo , a govore da je to ovo prvo....
Niko nije toliko slobodan da moze da ukida slobodu drugih....u idejama....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Sep 09, 2008 7:36 pm Odgovoriti sa citatom

Da malo ozivim ovu temicu, posto je dosao taj dan Wink

Naime, sutra nastupa Bing Bang. Pusta se u pogon najveci akcelerator cestica na svetu, koji ce traziti Higsov bozon, ili tzv. Boziju cesticu.
Dakle, sutra se trazi cestica koja je odgovorna za masu sve materije u svetu.

Plasite se? Jer, potencijalno je moguc sudar cestica. Ako nece biti crne rupe, najverovatnije ce doci do neke vrste zemljotresa.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Sep 09, 2008 8:03 pm Odgovoriti sa citatom

...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Sep 09, 2008 10:41 pm Odgovoriti sa citatom

Nadam se da ce eksperiment uspeti, toliko vremena i novca je ulozeno.
Ja sam isto bila na nekim tribinama na Kolarcu ,objasnjavali su sta je LHC, kako radi,sta je cilj...Vidim da novinari drame da ce se prilikom eksperimenta napraviti crne rupe,ali je tamo objasnjeno da je zaista sve bezopasno....
Jedva cekam da vidim i sta su naucnici ,prilikom rada na tom eksperimentu, napravili korisno za nas smrtnike, kao recimo sto je teflon izumljen prilikom rada na slanju coveka u svemir.
U svakom slucaju, posto ce to biti najsitnija cestica za koju se zna, ako uspe eksperiment i ona se izdvoji prilikom sudara,moci cu da kazem,umesto "iznervirah se do najsitnijeg atoma, -iznervirah se do higgsovog bosona" Wink Smile

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 2 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!