NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kad ljude pojede mrak...

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kad ljude pojede mrak...
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Feb 25, 2008 9:11 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija pocinje u 22:05
Izvolite...

Pregled emisije

Ljubica Bojić:

- 7 godina pokušavam da nađem svog sina Ljubišu. Imao je 24 godine kada je nestao izašavši na ulicu da prošeta.
- Godinu dana pre nestanka, psihički je propadao od nekog straha. Ni danas ne znam šta ga je mučilo. Pretpostavljam da on nama nije smeo da kaže da mu je neko pretio. Sigurna sam da mu je neko pretio.
- Izašao je bez ličnih dokumenata.
- Smatram da je, ili kidnapovan da za nekog nešto radi; ili ga je kidnapovala neka sekta.
- Komšinica, koja se družila sa njim, na moje pitanje da li zna gde je Ljubiša, rekla mi je da idem kod Jehovinih svedoka i pitam njih.
- U kući sam našla kineski rokovnik sa vizit-kartama, gde je stajao i oglas za posao u jednom kineskom restoranu na Novom Beogradu.
- Novi gazda tog restorana rekao nam je kako je Ljubiša verovatno negde premešten ako je radio sa starim gazdom.
- 3 godine nakon što je nestao, javio se telefonom i izgovorio samo tri reči - na kineskom jeziku.
- Tim pozivom niko se iz policije nije ni bavio, iako sam sigurna da je to bio glas mog sina. Uvek mogu da prepoznam glas svog sina.
- Taksista iz našeg komšiluka takođe je sumnjiv, jer je krenuo za Ljubišom odmah pošto je izašao na ulicu. U njega sumnjamo, jer već ima dosije u policiji.
- Jedino što me još uvek drži živom je nada. Verujem da je živ, ali da ne sme ili ne može da nam se javi.
- Policija još uvek ništa nije rešila, tako da faktički ništa nisu ni pomogli.
- Pokušavala sam da ga tražim i preko privatnih agencija, ali sam ubrzo shvatila da su to prevaranti. Naplatili jesu, ali mog sina našli nisu.
- Izgubila sam poverenje i u te agencije, tako da ni sama ne znam kome više da verujem.
- Dok sam živa tražiću svog sina. Da mi nije te nade da je živ, pitanje je da li bih i ja bila živa, jer samo ja znam kakve su mi noći, i jutra.
Ključna reč: Sigurno je da nešto misteriozno postoji. Sigurno je da ima ljudi koji rade takve stvari. Zamolila bih svakog ko je video sliku mog sina da se ne plaši i da mi javi ako išta zna ili sazna.

Dragan Marjanović:

- Mara Rodić, moja baka, nestala je pre 2 godine u Staroj Pazovi. Otišla je do prodavnice, nakon čega joj se gubi svaki trag.
- Bila je psihički stabilna osoba. Imala je svoju penziju, ni od koga nije zavisila u tom smislu.
- Izašla je bez ličnih dokumenata.
- Kružile su priče da se preudala, ali to su dezinformacije.
- Nestala je u subotu, a mi smo nestanak mogli da prijavimo policiji tek nakon 2 dana, po Zakonu.
- Ja i moja porodica više ni ne odlazimo u policiju. Aktivnosti policije su se svele samo na jedan dolazak kod nas, da bi se napravio uviđaj.
- Dešavalo se da su iz policije nas, porodicu, pitali da li ima nečeg novog.
- Nemam osećaj da se trude da je pronađu.
- Prvih 6 meseci bilo je strašno živeti sa tim saznanjem da je nestala. Teško je, jer ne znate kako da se ponašate, ne znate da li je živa, nemate nijedan trag za kojim biste krenuli.
- Danas, nakon 2 godine od njenog nestanka, pomirili smo se sa tim da najverovatnije nije živa.
- Smatramo da je u pitanju trgovina ljudskim organima, ili neka sekta. Trećeg nema.
- Ne bi nam bilo olakšanje da je nađemo a da i dalje ne znamo kako je došlo do toga da ona više nije među živima.
- Prema izveštaju naše lokalne policije, za poslednje 3 godine nestalo je 18 osoba, od toga se 5 njih i dalje vode kao nestali.
- Priča o belom kombiju u našem kraju pojavila se odmah nakon slučaja Jakupek.
- Jesam video taj kombi, ali ne mogu da tvrdim da je neko na taj način kidnapovao ljude po Staroj Pazovi.
- Nismo pokušavali da se obratimo privatnim agencijama, nismo ih angažovali.
Ključna reč: Bolja razmena informacija između odeljenja u policji; veća edukovanost ljudi koji rade na slučajevima nestalih osoba; izražavanje većeg saosećanja sa porodicama od strane policije, ali i od strane onih koji šire dezinformacije.

Vasilije Simić (Policijska uprava, Novi Sad):

- Nažalost, ne mogu da kažem dobre vesti u vezi sa nestankom Mije Petrović. Slučaj još uvek nije rasvetljen, ali preduzimamo mere koje mogu doprineti razrešenju.
- Naša potraga za Mijom i ostalima koji se vode kao nestali uključuje provere adresa i lica sa kojima su nestali bili u kontaku; preduzimanje nekih mera da nam kažu gde su ih videli; lociranje pomoću tehnike kojom raspolažemo.
- Imamo određenih saznanja u vezi sa Mijom, ali ne bih želeo da prejudiciram.
- Naravno da policija traga za nestalom osobom - toga su svesni i rodbina i prijatelji oštećenih.
- Ne prikupljamo samo podatke. Imamo ljude kojima je u opisu radnih zadataka da traže nestale. Međutim, splet okolnosti je nekad takav da im se onemogućava da uopšte rade.
- Uzmimo u obzir tih 10 % koji završavaju u Dunavu. Većina njih skače sa mosta "Duga", tako da sva ta tela mogu da se zakače na ruševinama Žeželjevog mosta koji se nalazi na dnu i u velikoj meri može da zakači telo i da isto ostane dugo pod vodom.
- Da, idemo za dojavama. To nam je osnovni deo posla. Nije tačno da je Mija otišla na Petrovaradin, i da niko od nas nije otišao da proveri to.
- Veliki je broj dezinformacija i neodgovornih građana koji pozivima samo otežavaju naš posao. Nama se otežava posao, a porodici nestalog nanosi bol.
- Nestalo lice odmah nakon nestanka može da se prijavi na sistem za potragu, iako je zvanični rok za prijavu 48 sati od trenutka nestanka. Ali postoje i lica koja godišnje nestanu i po deset puta.
- Bilo je i bizarnih slučajeva – muž i žena došli su da prijave nestanak bake i unuka, koji su zapravo otišli u malo dužu šetnju, kako se ispostavilo.
- Najsrećniji bih bio kada bi se svi nestali vratili, što je nemoguće…
Ključna reč: Molio bih građane da pomognu ako imaju podatke, i da ne nasedaju ni na kakve dezinformacije.

Mladen Milenković (Policijska uprava, Beograd):

- 2007. godine, na nivou Srbije prijavljeno je preko 1000 nestalih osoba. Od toga, 122 slučaja ostala su nerazjašnjena.
- U Beogradu je podneto 476 prijava u 2007. Do sada, 21 prijava ostala je nerazjašnjena.
- Među nestalima je generalno mali broj ubistava, čak i u slučaju onih koje pronađemo mrtve.
- Postoje i slučajevi za koje je dokazano da su nestali bili žrtve trgovine ljudima, ali to nije mistika. To je užasno i strašno, ali nije mistično.
- Nekog pronađemo za par dana, nekog za par meseci. Sve zavisi od samog slučaja.
- Razlog za nestanak starih osoba uglavnom je senilnost. Sa tim smo se u svom poslu najčešće susretali.
- Za lica koja se još uvek vode kao nestala, mi imamo neka saznanja o tome šta je pozadina njihovog nestanka. Ali nemamo dokaza da bismo to mogli da dovedemo do kraja. Mali je broj njih je za koje nemamo baš nikakva saznanja.
- Kod nestanaka nemamo osumnjičenog. Ne možemo da privedemo nekog.
- Kada se podnese prijava za nestalu osobu, prvo se raspisuje potraga u sistemu. To je raspis za celu Srbiju, za sve stanice policije.
- U potrazi, policija sarađuje sa porodicom nestalog. Redovno se obavljaju razgovori i sa licima koja su bila u kontaktu sa nestalom osobom. Sa tim licima razgovaramo kao sa građanima, ne kao sa osumnjičenima.
- U Beogradu je nastariji predmet iz 1964. godine. Taj čovek, koji je još tada nestao, ne vodi se kao mrtav, ni danas.
- Porodica nestalog ima pravo da posle 5 godina od dana nestanka, traži da se nestali proglasi mrtvim. U suprotnom, nestali se i dalje vodi kao živ.
- Mobilni telefoni mogu da olakšaju potragu, samo ukoliko su uključeni, jer mi lakše možemo da detektujemo preko poziva.
- U Beogradu nas je na ovom poslu bilo četvoro kolega. Sada trenutno radimo nas dvoje – obavljamo razgovore sa licima, vršimo evidencije,… Ali pronalasku nestalog lica doprinosi policija cele Srbije.
- Sa sektama do sada nismo imali problema povodom slučajeva nestalih.
Ključna reč: Ne postoji mistika. Ljudi ne trebaju da se plaše. Iza svakog nestanka stoji nešto sasvim ovozemaljsko – ubistvo, samoubistvo, namerni odlazak iz porodice,…

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Sre Feb 27, 2008 6:52 am; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Sasha SPO
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 15 Okt 2007
Teme: 29
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Feb 25, 2008 11:42 pm Odgovoriti sa citatom

Nisam gledao emisju Sad
Glupe obaveze se potrefe bas kad ne treba Mad Mad Mad

Cekam je u download sekciji pa da je na miru odgledam, pa me eto da malo diskutujemo Cool

LJUDI, DOKAZALI SMO DA HOCEMO EVROPSKU SRBIJU!!!
E U NJOJ CEMO I ZIVETI!!!
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 7:44 am Odgovoriti sa citatom

Gledala sam emisiju...sve vreme sam se osecala uzasno,
duboko me je potresla prica majke nestalog momka.
Strasno je ziveti sa tim,ma ne postoje reci koje bi mogle to osecanje opisati.
Za mene je to bol sa kojim se nista ne moze meriti,kada roditelj izgubi svoje dete.
Ne znam sta da mislim o policiji...koliko se iskreno trude...zaista neznam...
ne zelim da sudim,kao sto nikom ne zelim da dodje u situaciju da treba da se uzda u njih i njihovu vestinu,jer mislim da dosta traljavo rade svoj posao.Eto ipak sam sudila... Rolling Eyes
U mestu gde zivim,desio se slucaj da se decko nije vratio sa ekskurzije,imao je 13.god.Njegova majka je pogubljena zena od onda.Proslo je 20-ak godina od tog slucaja.Najstrasnije je bilo kada je dobila poziv za vojsku za sina.Uzasno.Posle par godina dobija poziv za rezervu...sta reci... Confused

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 10:55 am Odgovoriti sa citatom

Gledao sam emisiju. Jedna stvar mi bila upadljiva a to je prica o trgovini organima.

Nije svaki organ moguc za transplantaciju, mora da ispuni odredjene kriterijume da bi drugi organizam prihvatio 'strano telo', najveca verovatnoca je da to nije moguce ako se pausalno nekome 'iscupa' bubreg...pocev od nepoznanice krvne grupe....

Izvadjen organ ima privremeni rok trajanja i to pod jako zahtevnim uslovima, temperatura, vlaznost vazduha, sterilitet....itd.

Sama operacija vadnjenja organa nije tako tek moguca bez pratece veoma skupe opreme.....ne moze to u klanici.

Ako saberes sve ove rizike, toga je svestan onaj koji bi se upustio u tu avanturu, onaj koji nije svestan, on ne cini kradju organa nego ubistvo sa predumisljajem, jer ce ga uhvatiti panika, nema kome da proda organ jer nece ga niko tako tek presaditi, ostace leš od masakriranog coveka.

Onaj ko je svestan celog poduhvata i ima sve uslove nece imati nacin adekvatnog transporta i da ima 'trziste', u nedostatku brzine i strogim kontrolama porekla, presada organa ostaje u domenu naucne fantastike. Naravno, mozda postoje privatne klinike, ali zar to nije lako otkriti? S'obzirom i da uspe transport rizik presadjivanja ostaje, nije to 'lego' kockica....u slucaju smrtnosti pacijenta, brzo dela izadju na videla.

Cinjenica da MUP dosad nije naisao na ovakve slucajeve dokazuje tezu da je to veoma tesko.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
majka
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 26 Feb 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 3:47 pm Odgovoriti sa citatom

Konacno je neko pokrenuo i ovu temu samo mi je zao sto vasi gosti nisu otvorenije pricali o problemu nestalih lica,jer znam da znaju vise.Saosecam se sa ljudima iz emisije jer jednu vasu goscu poznajem.Delimo istu tugu jer su i moje dve devojcice otete.Starija Danijela oteta je 2001, a mladja Sladjana 2002.Ja znam ko je na celu lanca i gde zavrsavaju nestale osobe,ali niko do sada mi nije dozvoljavao da kazem istinu javno.I jasna mi je nemoc vasih gostiju jer ni ja nisam naisla na pomoc i podrsku policije i drzave.Da bi ste me bolje razumeli molim vas pogledajte sledeci sajt http://video.google.com/videop.....&hl=en ili me kontaktirajte putem e-mail adrese sladjana@magnetplus.net volela bih da cujem vas komentar ako nista drugo... Question

homo homini lupus est
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 27

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 4:13 pm Odgovoriti sa citatom

vanja,nisam cula price ono dvoje ljudi pa ako bi mogla u kratkim crtama da mi prepricas

prijavite me moderatoru!!!
Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 16

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 4:21 pm Odgovoriti sa citatom

Kao primer za trgovinu organima moze se uzeti slucaj devojke iz Kraljeva koja je nedavno pronadjena u reci bez nekih organa.

Najjaci utisak na mene je ostavila gospodja kojoj je pre sedam godina nestao sin. Ima tu puno nejasnoca: problemi, kineske karte, taksista, drugarica...

Iznenadio me je inspektor izjavom da 400 nije veliki broj za jednu godinu.

Slucaj "beli kombi" mi je apsurd.

"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
majka
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 26 Feb 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 4:26 pm Odgovoriti sa citatom

pricali su o nestalim ljudima,na nasim prostorima, dali poznajes nekoga ko je nesao ili nekog ko traga za svojim najbljiznjim .

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 4:27 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija postavljena u Download sekciju.

Citat:
vanja,nisam cula price ono dvoje ljudi pa ako bi mogla u kratkim crtama da mi prepricas
Bice u Pregledu emisije, do veceras. Ne stizem ranije da ga uradim...

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Uto Feb 26, 2008 4:29 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
homo homini lupus est
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 27

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 26, 2008 4:29 pm Odgovoriti sa citatom

ja poznajem nekoga cija je majka nestala pre 7 godina i nije pronadjena...
za trgovinu organima to nije tako jednostavno...prethodno treba sprovesti niz testova i sve to uraditi hirurski precizno...sve ono sto je sasa rekao
jel moze neko da mi objasni koje kineske karte i drugarica i sta se desilo sinu te zene

prijavite me moderatoru!!!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Strana 1 od 13

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!