NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

silovanje

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

silovanje
Autor Poruka
Redrose
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Okt 2007
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 3:33 pm Odgovoriti sa citatom

silovatelji i seksualni manijaci su psihicki poremeceni ljudi! i kao takvima kazna nije kastriranje,niti zatvor vec mentalna bolnica.....
kastriranjem se ne bi postiglo nista,i takav covek bi nastavio da "siluje" i seksualno zlostavlja na bezbroj drugih nacina,zato sto mu to predstavlja neko psihicko zadovoljstvo i uzbudjenje!
to sta zene na sebi nose,nema nikakve veze,i ni jedna se ne oblaci da bi zavela manijaka,nego nekog ko joj se dopada,i misli da time istice svoje najbolje adute(jeste pogresno,ali to nije nikakav povod niti izgovor)
a najvece i najteze pitanje je kako ziveti posle toga?
na to stvarno ne znam odgovor,mada mislim da to ostavlja prevelik oziljak da bi zivot posle bio normalan!

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
I really am a nice person
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken winged bird that cannot fly!
Minds are like parachutes-They only function when they are open.
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 6:38 pm Odgovoriti sa citatom

Silovanje, sa aspekta silovatelja, je jasno i tu se svi slazemo.

Niko ne obradjuje temu iz ugla zrtve!... Recimo, da li je moguce uzivati u silovanju, ili potajno mastati o silovanju kao vrhunskom uzbudjenju?

Postoji dobar film na tu temu (mislim da se zove Romansa X), gde mlada devojka zivi sa momkom koga jako voli, ali uopste nema seksualne odnose sa njim...Tu ona masta, na granici dozvoljenog, kako bi bili uzbudljivi razni oblici seksualnog maltretiranja - pa cak nalazi nekog matorog tipa da je vezuje i glume latentno silovanje!

Film bi mogao da prodje kao irelevantna imaginacija, da mi neke devojke nisu rekle da taj film najbolje opisuje zensku psihu,u smislu - svaka zena potajno masta da bude silovana, ali od koga ona hoce!
...Sto na kraju i ne mozemo nazvati silovanjem, nego malo grubljim seksom.

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 6:51 pm Odgovoriti sa citatom

Pa i taj ko uziva u silovanju je manijak i nije normalna osoba, zeleti da silujes i zeleti da budes silovan je izopacenost i to nije normalno.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 7:08 pm Odgovoriti sa citatom

Page ::
(mislim da se zove Romansa X)
Taj je, tako se zove. Da potvrdim, posto sam ga gledala.
Svaka cast, Page, sto si se ovoga setio, jer u tom filmu zaista ima tih elemenata o kojima govoris. Medjutim, ta devojka je na ono mucenje ipak sama pristala... tako sam ja shvatila... sama je isla kod onog starca.
Ona jeste mastala o silovanju od strane svog momka, i zelela to. Ali mislim da je tu predstavljena neka posebna vrsta cele price o sliovanju. Tj. ono sto si naveo u poslednjoj recenici. U filmu je predstavljen akt agresije koji je devojka zelela. Kod silovanja se ipak radi o aktu agresije koji zena ne zeli.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 07 Jan 2008
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 7:34 pm Odgovoriti sa citatom

Romansa X, Skandal, recimo Italija ima bogatu produkciju seksulanosti na granicama, itd.

Sigurno je da postoje osobe koje upražnjavaju neku vrstu agresivnog, čak i prelaze granicu (ako granice uopšte postoje) ali je to ipak dobrovoljni čin dvoje ili više osoba.

Jednom prilikom desilo mi se da prisustvujem činu koji me je donekle iznenadio i to u gradskom saobraćaju pre nekoliko godina. Bila je gužva, ispred mene je ušla žena od nekih 35+ godina a do mene se ugurao mladić od nekih 23+. Vreme je negde proleće/leto, žena nosi haljinu ili suknju. U jednom momentu osetim da neko mrda rukom pored mene i pomislim džeparenje. Kako stojim na samim vratima, pomerim se malo i vidim kako mladić kreće da pipka ženu, zatim to postaje mnogo, nazovimo, brutalnije. Gotovo sam bio spreman da reagujem, kada se žena okreće licem prema vratima i meni, faktički se nameštajući u bolju poziciju. Sve vreme, dok nismo stigli do sledeće stanice, ničim pokazala nije da se nešto dešava, a ovaj da je bio u zgodnijoj poziciji mislim da bi je *** tu na licu mesta. Na sledećoj stanici on je sišao, ona je malo podigla gaće i sve je OK. Ovo bih okarakterisao nekim potrebama ili željama na ivici. Takođe je mogao biti čin zlostavljanja, čak i pokušaja silovanja, ali nije, baš zbog dobrovoljnosti učesnika da to urade i to baš na taj način.

Korišćenje brutalne sile da bi se neko privoleo na bludne radnje, gde sam čin snošaja može ali i ne mora biti uključen, naravno osuđujem kako u mirnim tako i u ratnim vremenima.

Takođe nisam za ovde predložene rigorozne mere, jer ne smatram da zločin opravdava zločin. Kazna je jedno i opravdana je, međutim način sprovođenja kazni u Srbiji a i u svetu, nije korektivan već naprotiv, utemeljuje zločinačko i nastrano ponašanje. Na kraju, iz nekih razgovora, takvi ljudi na*ebu u zatvorima, jer ih sami pritvorenici osude na mnogo grublji način nego što mi možemo zamisliti.

Ne mogu da tumačim osećanja žene koja je bila u takvoj situaciji jer ih zaista ne mogu razumeti kao muškarac. Trauma je definitivno deo toga. Crying or Very sad

Pričaj mi ...
Silver surfer
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 08 Jan 2008
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 7:59 pm Odgovoriti sa citatom

Natašin naslednik ::
Ono sto je mene iznedalo je veci broj "droga za silovanje". Tokom novogodisnje noci bilo je par zrtava, uglavnom tinejdzerki koje su na ovaj nacin izgubile nevinost. Nisu imale hrabrosti da ispricaju ni roditeljima, a na policiju nisu ni pomisljale. A imale su dokaze: modrice, kao i garderoba na kojoj je verovatno ostalo nesto.

Mislim da je upravo ovo problem, strah od toga da se to kaze, kako od straha od osude roditelja i okoline tako i strah od silovatelja, ali mislim da je prvi korak ka resavanju svega bas to, reci drugima o tome i reci kako se osecas u toj situaciji...

Redrose
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Okt 2007
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 8:36 pm Odgovoriti sa citatom

Ako uzmemo za primer bilo koji film Pedra Almodovara,u svakome su tema upravo ti najnizi ljudski porivi,seksualne perverzije,i bolesne(morbidne) fantazije,ali dogod postoji obostrana zelja i pristanak nije rec o silovanju!
Silovanje je oduzimanje slobode i moci odlucivanja,i upravo zato je strasno…jer kad covek(zena) jednom dozivi takvu vrstu nasilja,javlja se panican strah da bi se tako nesto moglo ponoviti….to dovodi do zatvaranja u sebe,analiziranja........i od tada postoji samo pitanje kako spreciti da se to ponovo desi,kako spreciti da se ponovo oseti nemoc…I onda se neke zene zatvaraju u kucu,izbegavaju da izadju iz dobropoznatog i sigurnog okruzenja,postanu paranoicne,nose pistolje,nozeve,sprejeve,i na svaku i najmanju naznaku da im neko moze nauditi(ma koliko nerealna bila) reaguju vise nego burno!postaju nesposobne za normalne medjuljudske odnose,o ljubavnim da ne govorim,gube poverenje u sve,krive sebe(zasto sam izgledala tako,isla tuda,pogledala tamo ili ovamo,....)odbijaju ljude oko sebe,da ne bi bile povredjene na bilo koji nacin,gube oslonac,ogranicavaju sebi slobodu kretanja......
Mislim da ne postoji zena koja nije bar jednom u zivotu pomislila sta bi bilo kada bi neko samo pokusao da je siluje,i da pri tome nije osetila neopisiv strah…..pri tome ne govorim o fantazijama o “grubom sexu” sa nekim ko je fizicki privlaci,vec o silovanju u pravom smislu reci!
Kako sa tim izaci na kraj? Postoje savetovalista,psiholozi,psihijatri,i za sve njih je vezana zelja za razgovorom….ali vecina zena se oseca ponizenom , ne zeli da prica o tome jer ne zeli sazaljenje,etiketu ostecene robe(posto sama o sebi misli da je takva,a to pokusava sakriti), strahuje od osude(tipa sama je kriva,opet zato sto i sama umisli da jeste),strahuje od osobe koja je silovala(jer mozda sledeci put moze izgubiti i zivot)……
A najvise strahuje od priznavanja samoj sebi da se to desilo,jer opet dolazimo do straha od gubitka kontrole nad zivotom,pa vecina zena potiskuje to,pokusava da sve zaboravi,pa se zato i ne usudjuje da razgovara,jer bi u tom slucaju postalo realnost!
U svakom slucaju sve se svodi na strah,jer koga ujede zmija i gustera se plasi,i upravo je strah ono sto se mora prevazici da bi se nastavilo sa koliko toliko normalnim zivotom….
A jako je malo ljudi ustvari spremno da se suoci sa svojim strahovima!

I really am a nice person
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken winged bird that cannot fly!
Minds are like parachutes-They only function when they are open.
datadag
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 07 Jan 2008
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 9:10 pm Odgovoriti sa citatom

Prošle godine, tragajući za nekim savim drugačijim informacijama, naleteo sam na sajt:

http://dancinginthedarkness.com/index.php

koji je posvećen ženama žrtvama seksualnog nasilja i silovanja kao krajnjeg oblika torture. Pored samih pojedinačnih ispovesti, postoje i slučajevi sa istorijom silovanja, činova koji su se ponavljali godinama. Sve žrtve ističu osećaj apsolutne nemoći, zatim neopisive panike, fizičkog bola, koji nije dominantan u celoj priči, i strahovite poniženosti.

Obzirom na neke zaštitne mehanizme koje naše svesno/nesvesno upotrebljava da nas zaštiti u trenucima velikih šokova, veliki deo osećanja i delova samog čina se potiskuje, ali nikada ne nestaje. Vreba iz mraka, otuda i naziv sajta (ples u tami). Sad

Pričaj mi ...
homo homini lupus est
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 27

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 9:33 pm Odgovoriti sa citatom

dok sam imala emisiju na radiju uradila sam intervju sa jednim americkim psihijatrom koji je najbolji u oblasti lecenja trauma...pitala sam ga za silovanje...da li zrtva necim izazove silovatelja? on mi je rekaoda iskljucim diktafon i rekao da nezvanicno samo moze da mi kaze ali da je svaka zrtva necim provocirala...ili svojim oblacenjem...izgledom...hodanjem koje je odavalo nesigurnu osobu...
sve u svemu,ne znam sta da mislim o tome...ako nadjem kasete sa intervjuom napisacu jos nesto...znam da sam i ja celu emisiju o tome imala tako da verovatno negde imam jos materijala o tome...
mislim da je poenta onoga ko siluje kontrola nad drugim bicem,izivljavanje neke frustracije...najveci procenat zena koji je silovan silovan je od strane osobe koju poznaje

prijavite me moderatoru!!!
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 10:42 pm Odgovoriti sa citatom

Tema jeste teska,ali je prisutna oduvek u ljudskoj populaciji Confused
Muskarci silovatelji...bolesnici definitivno.Slucajevi za lecenje Confused
A zene,devojke,zrtve...kako zive kasnije sa tim?
Traume ima svaka to je sigurno,u zavisnosti od osetljivosti.
Mada ne znam zasto ali mislim da su osetljivije i krhkije osobe
cesce zrtve,neznam mozda gresim...
I spricacu jedan slucaj svoj Laughing
Radila sam na jednom mestu gde mi je radno vreme bilo od 5 ujutro.
Posle vikenda sam isla na posao.Prilazila sam dvojici mladica,mislim da
su bili pripiti ili uduvani...cula sam kako se dogovaraju,( duvao je vetar
i nosio je glasove prema meni )
-hajde ovu da silujemo,
nisam presla na drugu stranu,nego sam iz torbice izvadila makaze,posto
sam posle posla trebala osisati sestru,kada sam prisla njima,odjednom sam se okrenula prema jednom ( noge su mi klecale )uhvatila ga za rever ispod
brade,podmetnula makaze ispod....i rekla mu
-decko sto si ....dosad ....si,vise neces...
Ovaj drugi me je uhvatio za kosu,
rekla sam mu da cu kolegi zapobosti noz tamo gde netreba.
Onda je decko poceo kolegu da ubedjuje da me pusti i proslo je...uh..mada
me posle takva slabost uhvatila. Bilo mi je i smesno,ali kasnije.
Mada sam od onda NAMERNO nosila uvek nesto za samoodbranu. Confused

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 2 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!