NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

silovanje

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

silovanje
Autor Poruka
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 3:26 pm Odgovoriti sa citatom

Natašin naslednik ::
Citat:
već pogotovo o silovanju mladih dečaka!

Covek iz Krusevca je mesecima silovao cetvoricu decaka. Najmladji je imao 10 godina. Nudeci im slatkise odvodio ih je u stan, gde ih je drogirao i opijao, pa silovao.

ma te pedofile i ostale manijake treba po kratkom postupku ili za njih u zatvoru fike, fike do smrti...a inace se slazem sa Gocinim stavom Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
goca*
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 05 Nov 2007
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 6:05 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zasto sam grub prema gocinom znanju?
Zato sto se poziva da je cuvar znanja , a koristi to da siri sovinisticke i zle primisli i stavove i to joj nije prvi put....

Ne znam sta je smesnije od ovih tvojih izjava, i jos me dozivljavas kao cuvara znanja?

Kad me vec ovako gadno prozivas, bilo bi normalno da si to i obrazlozio, a ovako je to samo tvoje trabunjanje, tvoj licni dozivljaj mene, koji nema veze sa mnom.Tvoj problem, nije moj.
Ili je stvar samo napljuvati nekog da bi se istakao...
Citat:

Malo li je sto se cesto prenosi mrznja sa pocinioca na ceo muski rod, pa jos treba analize obojiti zenskom fobicnom selekcionom tumacenju psihologije i sociologije....

Ovo samo ti vidis tako.

Citat:
Mislim da tesko da ce ovde ucesnici da realno razmisljaju o tim stvarima , jer uglavnom je pokazan visok stepen osudjivanja i degutantnog merenja i zgrazavanja.

A sta ti radis svo vreme, to ti cini mi se bas pricinjava izuzetno zadovoljstvo...sta to govori o tebi...I pritom ispade najrealniji...ha ha Katancicu, nemoj vise spominjati niciji ego molim te.

Fer odnos Katancicu... ne volim kad pocnem da uzvracam istom merom, ali nece mi biti ama bas nikakav problem, ako vidim da je to jedini nacin da se sa tobom razgovara.

----------------------------------------------------------------------------

Kaze ovako svaka zena je necim provocirala, znaci ja volim da nosim rolke, neki manijak je iz nekog razloga opsednut rolkama, jos ako sam malo nesigurnija u sebe, znaci ja provociram silovanje. Znaci ja sam kriva, trebala sam da znam da rolka nekom izaziva ....kvrc u glavi.
Kako sam mogla da dozvolim da budem nesigurna u sebe?

Citat:
Cak postoje metodologije i kursevi koji menjaju stav i tu karmu i energiju koju osoba odaje....ali to jeste odraz unutrasnjeg u nekoj osobi....

Da nauce da postuju i cene sebe, a ne da im svaka susa nabacuje bezrazlozan osecaj krivice.
Pa cak i da su krive sto su eto bile nesigurne u sebe ( zbog ko zna kakvog predhodnog zivotnog iskustva ).
Nije taj psihijatar za dzabe to rekao nezvanicno.
Bice emisija otom potom, pa cucemo nesto i zvanicno.

Moglo bi se ovde spomenuti i silovanje osoba ometenih u razvoju.

Makili
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 06 Feb 2008
Teme: 3

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 7:07 pm Odgovoriti sa citatom

Nataša Miljković ::
koja je kazna adekvatna?

Smrtna kazna, iako je ukinuta. Silovanje je jedan od razloga zbog kojeg bi trebalo da vrate smrtnu kaznu!Verovatno ce zrtva u sebi uvek nositi traumu i neku dozu straha!
Zamislite tek silovanje dece!

Na osnovu podataka Ministarstva pravde u protekle tri godine je osudjeno 176 osobe zbog silovanje. Jedan deo je dobio USLOVNU kaznu, drugi deo kaznu od sest meseci do jedne godine i treci deo kaznu od 1-3 godine!Smatrate li da su ove kazne prihvatljive?!Ovo nikako nije pravda!

Medjutim, ono sto je najgore, jeste da se nasilnici ne kaju.Imamo primer onogo Roma koji je silovao radnice po buticima, a prethodno je bio u zatvoru zbog istog!Takodje, ne znam da li ste culi za onog oca monstruma sto je seksualno zlostavljao svoju cerku i na kraju joj napravio dete?!Takve osobe ne zasluzuju da zive!To su bwe mentalno poremeceni ljudi!U cemu je zadovoljstvo imati nekog na silu?!To je bolest!

HRABRI MOGU SVE
Silver surfer
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 08 Jan 2008
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 8:01 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da je upravo problem u nacinu kaznjavanja, tu bi trebalo primeniti praksu evropske unije, jer oni sigurno imaju vise iskustva u ovome, medjutim nas pravosudni sistem predstavlja posebnu temu koja se moze otvoriti, jer je kompletno neefikasan, kao i dobar deo policijske sluzbe, setimo se samo jos uvek nerasvetljenih slucajeva ubistva Curuvije, i ostalih novinara, nista se nije uradilo, zbog cega, samo da mi je znati...

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 8:28 pm Odgovoriti sa citatom

homo homini lupus est ::
dok sam imala emisiju na radiju uradila sam intervju sa jednim americkim psihijatrom koji je najbolji u oblasti lecenja trauma...pitala sam ga za silovanje...da li zrtva necim izazove silovatelja? on mi je rekaoda iskljucim diktafon i rekao da nezvanicno samo moze da mi kaze ali da je svaka zrtva necim provocirala...ili svojim oblacenjem...izgledom...hodanjem koje je odavalo nesigurnu osobu...
sve u svemu,ne znam sta da mislim o tome...ako nadjem kasete sa intervjuom napisacu jos nesto...znam da sam i ja celu emisiju o tome imala tako da verovatno negde imam jos materijala o tome...
mislim da je poenta onoga ko siluje kontrola nad drugim bicem,izivljavanje neke frustracije...najveci procenat zena koji je silovan silovan je od strane osobe koju poznaje

U psihologiji i sociologiji postoji više istraživanja za pismene u kojima se proučavalo ponašanje i adekvatan odgovor okoline prema izabranom ponašanju pojedinca.
Iz tih praktičnih istraživanja se ne jedanput za pismene došlo do toga da postoje osobe koje imaju submisivan stav iako ostalima neprimetan , grubijani i siledžije (tu spadaju i buling i silovatelji) itekako primećuju takav stav i hajde to za ove moderne pametnice da nazovemo neverbalna komunikacija....
Naravno ko nije toliko puta naišao na neko ovako istraživanje ili na knjigu sa analizama iz tih istraživanja ili čak i na BBC i ostalim edu kanalima je bilo više emisija o tome....njemu ostaje jedino da veruje na reč....

Zato su i da bi proverili teoriju edukovali kroz kurs odredjene pojedince i pojedinke da bi im popravili stav i reakcije u odredjenim situacijama i onda ih tajno snimali kamerama...
I tamo blizu navijača gde su pre kursa večito bili napadani , sad ih niko ne bi primećivao....Uostalom znam da u društvu goce ne bih smeo da izjavim da je svima koji se kreću medju opasnijim momcima jasno da to itekako važi, jer sve što nije po njenom je bez argumenata i besmislica, čak i ovo što sam napisao je bez argumenata jer to je napisao verovatno neki muški psiholog i sociolog (u timu sociologa koji su to radili na BBC je bilo i žena i muškaraca).

Medjutim nebitno je u ovom slučaju to što negira ovu tezu.
Mnogo bitnije je što širi šovinističke ideje, zatim je takodje bitno što nešto što je sasvim dokazano i očigledno , čak i srednje edukovanom gledaocu edukativnog programa u srbiji postaje nedokučivo i nedohvativo, a to što mnogi daju sebi za pravo da negiraju sve što nije u skladu sa njihovim ličnim percepcijama i znanjima samo dovodi do toga da se svi koji iole znaju nešto više neće javljati i učestvovati u diskusiji....
Da li onda imamo pravu sliku o istini ili skup ličnih percepcija ljudi koji su najglasniji?

To što trenutno glumim razglas ovde, mada nikad nikom ne zameram kad iznese svoje mišljenje dok ne potire tudja, je zbog toga što se mnogi kriju iza kao svojih profesionalnih opredeljenja i znanja....
Pa kad ja kao radnik u sasvim drugoj struci nailazim na dovoljno istraživanja koja su izuzetno ozbiljno obavljena , a tzv profesionalci pričaju da su to trabunjanja, onda znajte da je srbija postala isto duvanje kao u Slobino vreme (sad su "slobina deca" deca koja su tada gledala kako se radi , a sada su porasli pa je vreme da zajašu).

Imamo stručnjake koji puno znaju , ali ih nema u javnosti upravo iz ovog razloga. Čute u svom ćošku i razvijaju svoje priče u svojim institutima ili drugim radnim mestima....

Ali stvarno je simptomatično da jedan psiholog ne zna za neverbalnu komunikaciju i za submisivni stav, i bar neka proučavanja tog problema....
Onda je jasno da je i grupa žrtava silovanja samo podskup grupe sa submisivnim ponašanjem i stavom...
Naravno da kad jednom kreiramo odvažnog silovatelja , onda je potpuno nebitno submisivno ponašanje žrtve , već se asortiman širi , te onda žrtve postaju i one koje pažnju privuku i drugim detaljima , npr izazovnim oblačenjem jer onda oblačenje postaje uzrok osvete i poistovećivanja sa provokacijom i sećanjem kad je frustracija silovatelja bila velika , a rasterećenja nije bilo , jer još nije bio postao silovatelj....

Ima tu stručnih termina koje ne znam, tj ne pamtim , jer se sve može i kroz prostu terminologiju izložiti.

Isto kao što sam naleteo da u doba kad je napokon dokazana epigenetika , ovde u srbiji počinje da se javlja opšte prihvaćena teorija da su predispozicije dece intelektualaca da budu gluplja od ostale dece?!?

Samo zato što će se oko toga složiti većina...
Liči na nešto?
Podseća na nešto?

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 8:39 pm Odgovoriti sa citatom

London- Na internet stranici za razmenu video datoteka YouTubea, pojavila se snimka silovanja u kojoj trojica tinejdžera spolno izrabljuju 25- godišnjakinju pred očima njene dece ( 2 i 4 god.). Silovanje snimljeno mobilnim, a policija je privela osumljičene. Kad su dobili prijavu, snimka je skunuta sa neta. Žrtva je izjavila kako joj je najgore bilo slušati plač njene dece...

Izvor RTL

Kako ih kazniti?

Ja bih njih mučila po malo, pa kad vidim da bi mogli umreti , povratila u život, pa ponovo....
Ništa ih ne opravdava. Moja komšinica je silovana za vreme rata, ne možete ni zamisliti kakve posledice ima, još sreće povremeno, monstruma koji je to uradio. On šeta slobodno gradom....

goca*
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 05 Nov 2007
Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 10:34 pm Odgovoriti sa citatom

Ja uopste ne negiram tezu da osoba koja ne zna da se zauzme za sebe u zivotu privlaci nasilje bilo kakve vrste. Ali to ne znaci da cu kad vidim da osoba ne moze da se odbrani napadati je, eto moze mi se, pa cu zezati, ponizavati ili napadati osobu.
Ja negiram krivicu osobe koja svojim stavom moze da privuce potencijalnog napadaca, takav stav ima sigurno iz nekog dobrog razloga( vaspitanja, losih predhodnih zivotnih iskustava).
A tebi se Katancicu treba crtati da bi nesto razumeo... .

Ti nikom ne zameras kad iznese misljenje, ti to i jedino i radis, ides i ispravljas navodno krive drine...malo sam ovde ali dovoljno da vidim tvoje nezameranje i to usmereno na osobu, a ne na receno.....i to sve onako usput, reci meni direktno sta god hoces to je ljudski, a ne ovako ko neka strina, okolo naokolo, u Gocinom drustvu se to ne moze, ovo ono, pravi tracerski pristup i izokrenes kao prava tracara.Nemas pojma sta znaci postovati drugu osobu.

A ako Vanja dozvoli mozemo otvoriti temu fight, pa da vidimo ko se ovde kako postavlja, da se ne bi se prepucavali po celom forumu,a ova tema je isuvise bitna, da bi je zatrpavali sa nasim licnim razmiricama. Mislis da imas pravo da svakom komentarises njegovo znanje, njegove stavove, da ga spustas, a sta da neko ide za tobom i to tebi radi, sta kazes hoce li ti se to svideti ?
Niko nije ovde da bi sebe proklamovao kao cuvara znanja, naj realnije osobe, nego koliko je u mogucnosti da doprinese, da i doprinese, i svaciji glas je vredan podjednako.

Odlazim sa ove teme, da bi se moglo pricati o onom sto je bitno, a ti budi covek pa me ponovo prozivaj na onakav nacin.

Mozes i preko pm ako hoces nesto da mi kazes, pa da resimo...ili da se prepucavamo i dalje kad god stignemo.

LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
postoji li razlika izmedju silovanja u ratu i u miru?

Silovanje je silovanje. A ovo je vrlo diskutabino pitanje. Jer rat nije 'normalna situacija'. U svakom coveku ce preovladavati negativne emocije. Covek je ugrozen. Nagoni su ti koji "vladaju". Covek gladan, zedan, u stalnom strahu,....
Rekla bih da je povecan broj potencijalnih silovatelja.

U krivicnom zakoniku, glava 18, clan 178.

Silovanje nije malo grublji odnos.

@Homini
Da...

@Jasa
Da, i decaci...

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 05, 2008 6:27 am Odgovoriti sa citatom

I ja mislim da je povećan broj potencijalnih silovatelja, i to iz dva razloga.
Jedno je povećana izolovanost usled otudjenosti i odbačenosti društva , koje je u srbiji trenutno visoko (Srbija trenutno ponižava svoje gradjane).
Drugo je osećaj dominacije, tj kompenzacija pritiska i nebitnosti iz svakodnevnog života.....
Tu je blizu i uticaj osvete društvu, a to obično ide kroz one u okruženju , a ne kroz one koji vrše povredjivanje tog pojedinca....

Za Gocu:
Koja je to teorija ili metoda proučavanja koja za argument ima "Ali to ne znaci da cu kad vidim da osoba ne moze da se odbrani napadati je, eto moze mi se, pa cu zezati, ponizavati ili napadati osobu." , tj da tumači postupke svih preko postupaka sebe...
To bi značilo da su svi kao ti, tj onako kao što pričaš na forumu , da su svi više ljuti kad razmišljaju o nečemu što ih je iznerviralo , da nisu ili jesu silovatelji, a na kraju kad treba da se opere situacija, onda se uvodi novi pojam a to je krivica, koja niti je bila pomenuta , niti se o njoj može pričati sa osobom koja tumači kao sinonime dve različite reči uzrokuje,izaziva, provocira i krivica.

Da li sad treba da izazivam zaključak svih da je potrebno u duelu objaviti i rezultat?
Iz iskustva , kad neko tako kao ti zamuti vodu, bolje je na kraju tražiti likovanje, tj kroz likovanje se najbolje vidi tamo gde je zamućivano....
Inače lično nemam potrebu za tim, ali ne želčim da se radi tvog iskupljenja stalno ubacuju argumenti "mislila sam ovo , nisi dobro razumeo (kao sa ogledalom i leom), to je značilo nešto drugo itd...."
Hoću komunikaciju gde se bez mnogo okolišanja kaže "dobro, to je tako, ili prevideo sam, idemo na sledeće i slično" i da me boli briga ko je šta rekao , već šta je rečeno....a ne boriš se tu svim snagama za opstanak neke svoje izjave po cenu da upleteš još mutnih i poluistinitih tvrdnji i argumenata....I na kraju se još pozoveš na nivo, "nemoj da me diraš ako si čovek", na šta ću ti odgovoriti "ako si čovek nemoj da od svojih reči praviš statue pa da se cela komunikacija vrti oko nepromenljivosti ili promenjljivosti istih umesto oko teme"

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Mar 06, 2008 9:58 am Odgovoriti sa citatom

Podignuta optužnica protiv Džanga Jovanovića (32) iz Kikinde

Silovao ćerku

Jovanović je petnaestogodišnju ćerku, uz batine i pretnje ubistvom, primorao na seksualni odnos. Zlostavljanje trajalo dva meseca
ZRENJANIN - Okružno javno tužilaštvo u Zrenjaninu podiglo je optužnicu protiv Džanga Jovanovića (32) iz Kikinde zbog sumnje da je počinio krivično delo silovanja. Jovanović se od 5. februara nalazi u pritvoru, a tamo je dospeo nakon što je samo dva meseca proveo na slobodi. Višestruki kriminalac i zatvorenik osumnjičen je da je od početka decembra 2007. pa sve do 22. januara ove godine više puta silovao petnaestogodišnju ćerku D. K.

Incest je počinio u selu Čestereg, ali i u njihovoj porodičnoj kući u Kikindi. Da bi zadovoljio bolesnu pohotu, Jovanović je ćerku silovao, a nije prezao ni od fizičkog zlostavljanja. Kada je u Česteregu prvi put obljubio ćerku, najpre je udarao pesnicama po telu. Preteći da će je ubiti, batinanje je nastavio šutirajući devojčicu nakon što je od siline udaraca pala na pod. Zatim je ćerku uhvatio za kosu, povukao unazad, skinuo odeću i silovao je dok je ona pokušavala da se istrgne iz njegovih kandži. Torture iz Česterega nastavljene su kada su otac i ćerka došli u Kikindu.

Jovanović se u decembru vratio sa izdržavanja zatvorske kazne, ali je odmah počeo da dolazi u sukob sa zakonom. Policija ga je privodila zbog narušavanju javnog reda i mira, ali i zbog vitlanja nožem. Tada je pala sumnja da je nasilju i alkoholu odan kriminalac seksualno zlostavljao ćerku kojeg je policiji prijavila njena majka Ilonka Kolompar. NJih dve živele su zajedno sve dok se Jovanović nije vratio iz zatvora, a onda je prešla kod njega. Kada je devojčica na predlog kikindskog Centra za socijalni rad vraćena majci, klupko je počelo da se odmotava.

Jovanović je dobro poznat policiji jer se trošna kuća u kojoj žive njegova tri brata Gringo (29), Sultan (27) i Sava (1Cool nalazi u neposrednoj blizini zgrade policije u ulici Braće Tatića 9:

- Moj brat i Ilonka imaju samo nju, a uzeli su se kada je Džangu bilo sedamnaest godina. Upoznali su se u Srpskom Krsturu. Nekoliko godina živeli su u vanbračnoj zajednici. Razišli su se kada je Džango otišao u zatvor. Brat mi se, inače, ženio četiri, pet puta i ima više dece. Kada je otišao u zatvor, nismo imali od čega da izdržavamo njihovo ćerku. Uzeo ju je Centar za socijalni rad. Koliko je meni poznato, nekoliko godina živela je u jednoj porodici. Posle određenog vreme ćerku je dobila Ilonka. One sada žive u Obornjači kod Ade - ispričao je Džangov mlađi brat Sultan.

Džango Jovanović proveo je iza rešetaka 13 godina, a osuđivan je zbog razbojništva, razbojničkih i teških krađa i nasilničkog ponašanja. Kriminalu se odao još kao maloletnik. Sklon je nasilju i agresivan naročito kada je pijan. Lečio se od alkoholizma u Vršcu i u beogradskoj Centralnoj zatvorskoj bolnici.

Ovakav manijak je to mogao da uradi i tudjoj cerki. Mad

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 4 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!