NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

silovanje

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

silovanje
Autor Poruka
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Mar 07, 2008 4:54 am Odgovoriti sa citatom

Pa ima tu ipak malo manje šanse da uradi tudjoj ćerki, ali da postoji šansa koja nije zanemariva to jeste....Sudeći po imenima radi se o romima, te je tu uticajan i stav da on ima svoju porodicu i da može da radi sa njom šta hoće....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Mar 07, 2008 4:04 pm Odgovoriti sa citatom

Uopste nije bitno koje je nacionalnosti, on je za mene manijak ili monstrum sasvim svejedno. Takodje me ne interesuje taj uticajni stav koji on ima na njegovu porodicu, jer kad zadovolji svoje bolesne prohteve sa svojom porodicom kad ih se zasiti taj isti manijak ce preci na nase porodice. Napadati decu i zene za njihove bolesne potrebe treba najstrozije sankcionisati ali najstrozije.

goca*
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 05 Nov 2007
Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 19, 2008 1:02 am Odgovoriti sa citatom

Citat:

Silovanje je seksualni odnos s osobom koja to ne želi.
Nasilno silovanje često uključuje ozbiljne fizičke povrede tijelu žrtve pa je to čin agresije isto koliko i seksualni čin.
Zakonsko silovanje odnosi se na seksualni odnos izmeñu muškarca i maloljetnice, osobe koja je mlaña od zakonski odreñene dobi. Zakonsko silovanje ne treba uključiti prisilu, nego može biti jednostavno seksualnu odnos s maloljetnicom koji je prijavljen policiji. Osobu mlañu od zakonom predviñene dobi ne smatra se odgovornom za njezinu seksulanu aktivnost.

Žrtve silovanja fizički su i psihički traumatizirane doživljajem. Za vrijeme silovanja one osjećaju bijes i ranjivost, a taj ih osjećaj prati i nekoliko mjeseci kasnije. Vrlo često žrtve osjećaju krivnju zbog toga što su “dopustile” da budu silovane.
Dob i izgled u većini slučajeva nemaju ulogu u odabiru žrtve, iako je rašireno mišljenje da su žrtve mlade i privlačne žene.
Smatra se da u SAD-u svaka četvrta žena doživi silovanje tijekom života, a da više od 80% napada ostane neprijavljeno. Ako se uključe napadi koji nisu završili silovanjem, pokazalo se da čak 75% studentica ima takvo iskustvo.
Silovatelj je osoba koja osjeća neuobičajeno snažno neprijateljstvo spram žena, koje proizlazi iz uvjerenja da je izdan, prevaren ili ponižen od strane žena. Silovatelji su ponekad psihopati koje uzbuñuje ponižavanje žene, ponekad frustrirane osobe slagog ega, ponekad osobe čiji je čin posljedica pijanstva…
Pomaganje žrtvama danas je dosta rašireno, primjerice kroz centre za krizna stanja i telefonske linije za pomoć. Žrtvu se uči da su svi njezini osjećaji normalni te joj se daje podrška za vrijeme policijske i sudske procedure. Cilj je pomoći žrtvi da se vrati normalnom životu.

Koji su kod nas ti centri za krizna stanja, kao i telefonske linije za pomoc?

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 27, 2008 2:56 pm Odgovoriti sa citatom

ovo je teska tema ali jedva cekam da vidim emisiju...

kobra699
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 15 Apr 2008
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 28, 2008 3:27 pm Odgovoriti sa citatom

“Silovanje: ima li života posle?”……sam naslov mi se uopste ne svidja,ispada da zene koje su silovane ne treba da zive???????.....da prigrabe prvi most I skoce….
Naravno da treba da zive,zivot je jedan I kao takav se mora ocuvati i pored svega dozivljenog,da li je lako,ne veoma tesko,ali tu mora postojati velika ljubav I podrska porodice,prijatelja odredjenih ustanova,lekara koji bi bili specijalizovani za zrtve silovanja,drzava mora preuzeti veliki trud da se tim zenama sto vise pomogne I vracanje u normalan zivot.
ŠVAJCARCI IZGLASALI DOŽIVOTNU ROBIJU ZA SILOVATELJE | 21:33 | Izvor: Beta

Ženeva -- Švajcarci su danas na referendumu ogromnom većinom podržali inicijativu da se izuzetno opasni i neizlečivi silovatelji i nasilnici, ubuduće osudjuju na doživotnu robiju - bez mogućnosti pomilovanja. Uprkos tome što vlada smatra da je sadržaj inicijative "preteran", ona je usvojena sa 56,2 odsto glasova izašlih glasača. Predlagači su porodice žrtava.

"Narod razmišlja drugačije od političara", ocenila je Anita Čaaban, koja je jedan od predlagača. Njenu 13-godišnju rodjaku, Katju Vetsč silovao je 1996. godine višestruki kriminalni povratnik, i ostavio je da umre. Gradjanska inicijativa, kojoj se vlada usprotivila, postaće ustavni amandman, i Švajcarska će tako postati jedna od evropskih zemalja sa najstrožim zakonima protiv nasilnih kriminalaca. Na osnovu amandmana, na doživotnu robiju bez prava žalbe ili privremenog dopusta odlaziće osobe za koje se sudski utvrdi da su krive za seksualne ili nasilne delikte, a na sudjenju su, na osnovu mišljenja najmanje dva nezavisna eksperta, proglašene ekstremno opasnim i neizlečivim.

Ovako je u Svajcarskoj,a kod nas….

Krivični zakonik RS ("Skužbeni glasnik RS" br. 88/2005 i 107/2005):
GLAVA OSAMNAESTA
KRIVIČNA DELA PROTIV POLNE SLOBODE
Silovanje
Član 178.
(1) Ko prinudi drugog na obljubu ili sa njom izjednačen čin upotrebom sile ili pretnjom da će neposredno napasti na život ili telo tog ili njemu bliskog lica,
kazniće se zatvorom od dve do deset godina.
(2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno pretnjom da će se za to ili njemu blisko lice otkriti nešto što bi škodilo njegovoj časti ili ugledu ili pretnjom drugim teškim zlom,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.
(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila teška telesna povreda lica prema kojem je delo izvršeno ili ako je delo izvršeno od strane više lica ili na naročito svirep ili naročito ponižavajući način ili prema maloletniku ili je delo imalo za posledicu trudnoću,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri do petnaest godina.
(4) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila smrt lica prema kojem je delo izvršeno ili je delo učinjeno prema detetu,
učinilac će se kazniti zatvorom od pet do osamnaest godina.

Zenama,devojkama I maloletnicama znatno je otezan zivot u ovo sadasnje vreme ,kada su se i I osnovne ljudske vrednosti izopacile,kad na ulicama imamo sve vise ljudi koji po mentalnom zdravlju ne bi trebalo da slobodno setaju,kada u porodicama imamo sve vise seksualnog nasilja, ,kada I oni koji su vec osudjivani za isto delo,naprave isto I budu kaznjeni kao I za prvo,kada ovo,kada ono.
Malo sam citao komentare,da li je doslo vreme,da zena nesme da pokaze koliko je lepa,zgodna,atraktivna,da vratimo feredju I zar,da dozvolimo kojekakvim bolesnicima da koriste njima samo jasno pravo da nekog okoriste,upropaste zivot,buducnost.
Ne bi trebalo da bude tako I to treba da bude cilj razgovora,kako kazniti silovatelje,ispraviti ovaj jadni zakon koji dozvoljava pojedinima da posle dobrog vladanja ili “kajanja”,izadje I ponovi istu stvar.
Ja sam za dozivotnu robiju,znaci trajno sklanjanje tih bolesnika iz zivota jedne zajednice,da ne budem grub a ne bi pogresio da se pribegne I hemijskoj kastraciji,da oseti kroz dozivotnu robiju I psihicki bol,nemoc, isti onaj koji je naneo zrtvi……

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 28, 2008 5:18 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Silovanje: ima li života posle?”……sam naslov mi se uopste ne svidja,ispada da zene koje su silovane ne treba da zive???????.....da prigrabe prvi most I skoce….

ako sam ja dobro razumeo naslov mislim da govori kakvim zivotom zrtva posle zivi a ne da ne treba da zivi...stvar je prosta stavimo sebe u situaciju zrtve bez obzira na pol, jer danas svi mogu biti silovani, kako bi posle ziveli...pa iskreno najezim se od same pomisli a kako li je tek zrtvi...inace slazem sa dozivotnom robijom a za hemiju ne nisam bas toliko human tu bi sekirce radilo Mad

kobra699
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 28, 2008 6:53 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Citat:
Silovanje: ima li života posle?”……sam naslov mi se uopste ne svidja,ispada da zene koje su silovane ne treba da zive???????.....da prigrabe prvi most I skoce….

ako sam ja dobro razumeo naslov mislim da govori kakvim zivotom zrtva posle zivi a ne da ne treba da zivi...stvar je prosta stavimo sebe u situaciju zrtve bez obzira na pol, jer danas svi mogu biti silovani, kako bi posle ziveli...pa iskreno najezim se od same pomisli a kako li je tek zrtvi...inace slazem sa dozivotnom robijom a za hemiju ne nisam bas toliko human tu bi sekirce radilo Mad

"ima li života posle?”……",pitanje je jasno,drugacije pitanje bi bilo :"kako ziveti posle?"........sto se tice kastracije,hemijska kastracija ne znaci fizicko odsecanje polnog organa,nego totalno smanjenje libida kod silovatelja,kada se uzme u obzir koliko je patnje i bola naneo zrtvi,drugo nije ni zasluzio.
Da ne bude rasprave oko mog tumacenja naslova,akcenat bacam na samu Natasinu ideju da se razgovara o tome,ako treba neka se obrise sto sam napisao u vezi naslova da tema ne bi otisla u drugom pravcu......

Silver surfer
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 08 Jan 2008
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 28, 2008 7:31 pm Odgovoriti sa citatom

Evo ti jedan podatak:

Citat:
Posebnu pažnju javnosti privlači silovanje. I silovanje je u ovom trogodišnjem periodu u stalnom porastu. Prošle godine su zbog ovog krivičnog dela podnete 173 prijave. Od toga je odbačena 31, dok su 142 okrivljena procesuirana. Sudovi su izrekli 70 osuđujućih presuda. Međutim, tužilac se žalio na čak 55 odluka suda, uglavnom zato što smatra da je kazna zatvora morala biti veća.

Samo je 50% izrecena osudjujuca presuda, ja cisto sumnjam da se tuzbe podnose iz nekog hira ili zabave i da su neosnovane, a narocito je interesantno da u cak 55 slucaja nisu zadovoljni duzinom zatvora...

milicadobrica
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 01 Okt 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 28, 2008 10:25 pm Odgovoriti sa citatom

Треба им одсећи ђоку, извините на изразу.

Не може се ухватити сенка од живота што ко Дунав тече, јер је живот и светло и тама, некад јутро, а некада вече.
http://www.madlenianum.co.yu
kobra699
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 30, 2008 11:46 am Odgovoriti sa citatom

Posto vidim da interesovanje nije na nivou interesovanja kakvo bi trebalo da bude,da ,dam svoj prilog postavljajuci neka druga razmisljana,koje sam nasao a vezanu za ovu temu......

"Zene, koje ja poznajem i koje su imale ista iskustva, obicno sa sobom nose ogroman osecaj krivice. Meni je nepojmljivo da u Srbiji postoji izreka: "Ne dodje ker sam, ako kucka ne digne rep". To je takav bezobrazluk, tako je sirovo, tako bez mozga izreceno, a toliko se muskaraca oslanja na to.

Takodje ne mogu da verujem da nekoga pitaju: "Da li si sigurna da ga ti nisi provocirala???". Alo bre, cobani! Vaginalni ili analni otvor jasno pokazuje tragove silovanja (trag silovanja drugacije izgleda od traga normalnog sexualnog odnosa, prim. prev.), a to sto srpsko drustvo (meni se to desilo u Srbiji, tako da samo o ponasanju tog drustva mogu da pisem) pokusava da zatvori oci ispred toga, posebno u malim sredinama, pokusava da predstavi zenu, nebitno kojih godina, kao zavodnicu izaslu ravno iz pakla, koja je tu, da unisti "brakove i dobre, fine muskarce". A je l? Ma sta mi rece! Zena je kriva zbog toga sto je silovana? A zasto onda silovanim zenama veruju tek, kada ta fina gospoda siluju dalje, pa ga i ta osoba prijavi? Onda je naprasno svima postalo jasno, da je u stavri taj fini gospodin, otac vise dece, jednostavno siledzija i sirovina, koja spopada samo maloletnice. I sta onda da se uradi sa njim? I kako ce toj zeni da "plate" za sve one strahove koje je prezivela, kao i za osecaj krivice, koji joj je utuvilo drustvo u glavu?

Uz to, znam devojaku, kojoj je rodjena sestra namestila silovanje. Ne mogu da razumem kada muskarac siluje zenu, ali ono sto jos vise ne mogu da razume je kada zena siluje zenu, direktno ili indirektno. Posebno ako se uzme u obzir, da je ta zena, koja je "sredila" silovanje, takodje bila silovana, pre toga. Zna kako to izgleda, zna kakav je to osecaj i onda krene i uradio tako nesto. To je meni van svake pameti. Ali totalno nepojmljivo. Jednostavno nikada necu razumeti.

A kako se zastiti od silovanja? Ne mozes da se zastitis, to je ono najgore. U vecini slucajeva je siledzija neko, koga jako dobro poznajes ili ti je cak i deo shire familije. Tu je i koren celokupnog problema, kada dodje red da se kazni ta osoba. Imas 300 ljudi, koji tvrde da je to super osoba, pristojna, kulturna, dobar otac, predivan muz, i imas 2-3 devojcice, koje tvrde da ih je ta osoba silovala.

Ne kazem da je jednostavnije da silovanje obavi neko, koga ne poznajes. Duhovno, dusevno gledano isto ti je bolno i odvratno. Medjutim, ako trazis pravdu, onda je mnogo "jednostavnije", nego kada je neko, koga poznaju svi tebi bliski. A kao i svaki siledzija, na prvi pogled deluje jako kultivisano, pristojno, vaspitano, "ne bi mrava zgazio", svi ostali ga obozavaju...Ne znam da li razumete sta hocu da vam kazem: Imate vuka u jagnjecoj kozi. Sve ostale ovce nisu svesne toga, samo je jedna ovca videla tog vuka u toj kozi. A ako jos uzmete u obzir, da je ta ovca crna, tesko da ce toj ovci iko iz stada poverovati..."

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 5 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!