NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

silovanje

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

silovanje
Autor Poruka
Q
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 30 Maj 2008
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Maj 30, 2008 11:15 pm Odgovoriti sa citatom

Silovanje.
Cin koji budi zgrazavanje, revolt, osvetu, krvni cin... strah...

Moj komentar ce biti preko nekoliko pitanja, za koje smatram da treba podiskutovati.

Ne zaboravite da postavite prvo pitanje: Ko je zlocinac?
Vidite ovu tabelu statistike Zlocinac - Frekfencija%
1. Momentalni decko - 21.6%
2. Povremeni prijatelj - 16.5%
3. Bivsi decko - 12.2%
4. Poznanik - 10.8%
5. Bliski prijatelj - 10.1%
6. Povremeni sastanci - 10.1%
7. Muz - 7.2%
8. Neznanik - 2%
(Ovi su podaci uzeti sa http://en.wikipedia.org/wiki/Rape#Motivatio)

Drugo pitanje bi bilo: Zasto? (motiv) To je posebna tema za koju bi se trebalo diskutovati. Ludost, Kompleks, Osveta, Nemoc, Retardacija, Ljubomora, Ljubav...?

Trece pitanje: A sta posle? Najvaznije pitanje.
Sta je strasnije za zrtvu, cin silovanja, kada su nanete fizicke i mentalne rane, od koje ostaju trajne luzne, ali luzne su na neki nacin zalecene rane, pa mozda i moze nekako da produzi normalnim zivotom ili odnos sredine prema zrtvi, koja moze da bude, a i obicno je, kao dijabetes za ranu?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
intersensa - mesto gde postojimo...
argonaut
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 10 Dec 2007
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Maj 31, 2008 11:26 am Odgovoriti sa citatom

Pre petnaestak godina ,na jednom kursu,osoba koja radi u policiji prenosila nam je prakticna iskustva na temu krivicnog dela silovanja.
U sustini prijavljuje se mali broj silovanja ili pokusaja silovanja.
Najlakse je utvrditi silovanje koje je odmah prijavljeno,gde postoje materijalni dokazi i telesne povrede ,cesto teske telesne povrede.
Najveci problem predstavlja silovanje koje je naknadno prijavljeno, tada ne postoje materijalni dokazi koji bi potvrdili verodostojnost iskaza potencijalne zrtve.
Cesti su slucajevi da se radilo o dobrovoljnom seksualnom odnosu a da se iz razlicitih razloga podnese prijava npr:
-osveta partneru
-nezeljena trudnoca i strah od priznanja roditeljima
-konzumacija alkoholnih pica ili opojnih droga koje su dovele do dobrovoljnog seksualnog cina (ne misli se na plansko opijanje i davanje omamljujucih sredstava)
Pod neprijatnim unakrsnim ispitivanjem podnosilac lazne prijave cesto povlaci optuzbu ali ostaje nekaznjen.
Ovo predstavlja problem zato sto stvarne zrtve silovanja dozivljavaju istu torturu pa cesto odustaju i u toku samog procesa.
Sve ovo dovodi do toga da pocinioci ovog krivicnog dela budu osudjeni na "male" kazne ili cak oslobodjeni.

Moj licni stav je da je ovo krivicno delo monstruozno i krajnje varvarsko.
Pocinioci koji su ovo krivicno delo pocinili na brutalan nacin trebaju biti isto tako i kaznjeni.
Nabijanje na kolac bi bila adekvatna kazna a samim tim bi pocinioci stekli delimican uvid u ono sto su iskusile njihove zrtve.

cipipn
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 31 Maj 2008
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Maj 31, 2008 11:22 pm Odgovoriti sa citatom

Dobro je sto ste izabrali ovu temu jer ce mozda ona pomoci zenama koje su prosle kroz taj pakao i kojima ce mozda na neki nacin biti lakse! Adekvatna kazne za silovatelje bi po meni bila klasicna "metak u celo" ali posto je ovo demokratska zemlja, ja bih naredio "Elektricnu stolicu", ali posto je i to ukinuo nista drugo ne preostaje nego 40 godina zatvora!! Svakako je tesko zenama da zive posle toga, i zive sa veoma velikom traumom i nije ima lako! Ja o tome ne bih mogao da pricam jer sam musko i ne razumem taj osecaj!! Zene koje su silovane se kasnije povuku u sebe, ne izlaze nigde i ne komuniciraju dok neke uspeju da prebole ali to ne znaci da su prosli bez posledica!! Bilo kako bilo, takvim zenama je potrebna pomoc i nadam se da ce im ova emisija pomoci.

Nemanja '93 , Paracin
ponga
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Zenski
Pridružio: 08 Mar 2008
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jun 01, 2008 2:11 am Odgovoriti sa citatom

kastriranje..definitivno
najbolji lek

a oblačenje devojaka

..koliko to često nema baš nikakve veze sa oblačenjem..bash one devojke koje se ne oblače tako da izgledaju jako i sigurno u sebe mnogo su lakši plen...jer jednostavno se vidi da su previše nesigurne da bi se uopšte borile za sebe...
i kako se uopšte usuđuju da i bilo kakvo oblačenje zovu izazivanjem..ako neko nije u stanju da kontroliše svoje nagone to ni u kom slučaju nije problem žrtve već onoga ko siluje te žene..

kako bi samo smešno bilo...a zaista je ista stvar ...kada bi žene govorile za muškarce da ih izazivaju kad leti ni ne nose majce ili uz to čak idu i u šorcevima...mrzim ovaj prokleti balkanski mentalitet

jeste li ikad čuli za nešto što se zove satanizacija žrtve(pročitah kasnije komentare..neki su me isprovocirali pa nisam baš imala živaca..ovo se ne odnosi na sve)...što se dešava samo iz razloga što ne želimo da prihvatimo da ovaj svet nije savršen..ili zato što za osećaj neprijatnosti koji imamo prilikom slušanja takvih događaja jednostavno podsvesno optužujemo žrtvu
Ovaj svet je surov i život nikako nije fer...

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 02, 2008 11:29 am Odgovoriti sa citatom

Nataša Miljković ::
teska tema, uzasna.. .
kako preživeti silovanje?
kako nastaviti život posle, bez sumnji, bez straha. da li je moguće, uopšte?

Dali zrtva ima izbor kad prezivi?

Nataša Miljković ::
... koja je kazna adekvatna?

Retroaktivno, u takvom slucaju kao da ne postoji. Proaktivno prepoznavanje takvih zlikovaca i sprecavanjem slucajeva je najadekvatnija kazna, kako?
Dali je dovoljno slucajeva da bi se isforsirala zakonodavna, sudska i izvrsna volja za proaktivnim delovanjem? (Kao kad je opasna raskrsnica u pitanju, semafor se postavlja posle odredjenog broja udesa i mrtvih....)

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
kobra699
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 15 Apr 2008
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jun 03, 2008 5:21 pm Odgovoriti sa citatom

Covece slusas li ti sebe Question ......tebe kao da neko postavlja da ubijas teme....ccccccc........

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jul 07, 2008 8:11 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ispovest žrtve silovanja
Krive me što nisam ćutala
07.07.2008

„Nasrnuo je na mene, bacio me na trosed, vrištala sam, molila, pokušavala da ga odgurnem, skupljala noge... Ništa nije vredelo, bio je ogroman, smejao mi se u lice, njegov grozni miris pamtiću do kraja života...

Uradio je šta je hteo, obukao se i otišao“, pokušava da opiše užas koji je preživela Mira D. (45), iz okoline Čačka, kada ju je silovao dugogodišnji poznanik Z. Đ.

U tom trenutku, njen suprug je čekao njihovu bolesnu ćerkicu ispred škole. Kada je dojurio kući, zatekao je ženu šćućurenu iza vrata, pocepane odeće i u modricama.
- Poludeo sam. Ali, odmah mi je prošlo kroz glavu - zabranio sam joj da se istušira. Pozvao sam policiju. Zahtevao sam da je odmah pregledaju ginekolozi. Ustanovili su povrede na genitalijama, krvarenja i nasilan odnos, što će nam na sudu, nadam se, biti od pomoći - priča njen suprug, koji se u celom košmaru ipak sabrao i ništa nije prepustio slučaju.
- Siledžija je bio u zatvoru mesec dana i izašao - ja iz mog zatvora neću nikad. Nije mi više ni do čega, razočarana sam u život i ljude. Policiji je mirno rekao da sam pristala, da sam mu smestila... Priča je kroz grad prohujala kao vetar - priča Mira D.

Žrtva i silovatelj upoznali su se preko svoje dece, koja pevaju zajedno u crkvenom horu.
- Njegova žena mi je bila najbolja prijateljica. Pomagali smo ih koliko smo mogli. Tog dana je došao da mu dam jaja za decu - kaže Mira D.
Iako je imala hrabrosti da sve prijavi, okolina je bez razumevanja drugi put „siluje“.
- U prodavnicama me pitaju: „Zašto si to uradila? Zašto se sramotiš? Zašto si zvala policiju? Nisi mogla da ćutiš i sakriješ bruku...“
Svi se ponašaju kao da sam ja nešto uradila... Kao da sam obeležena... Gledaju šta sam obukla, okreću glavu od mene... Žene su još gore od muškaraca, iako bi one bar trebalo da me razumeju. Deca mi u školi nemaju mira - kroz suze kaže Mira D.
Njen slučaj samo je jedan u nizu koji potvrđuje pravilo i objašnjava zašto se žrtve retko odlučuju da prijave silovatelje.
- Okolina je obično bezobzirna i zaboravlja da se to može desiti bilo kome od nas. Postupak na sudu je i mučan i često nehuman. Osumnjičeni negira, njegov advokat pretresa najsitnije detalje intime žrtve, koja sve preživljava opet, dok su kazne u suštini nedovoljne i sud retko izriče maksimalne - kažu policijski stručnjaci.

Izvor: Alo

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jul 07, 2008 8:42 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
U prodavnicama me pitaju: „Zašto si to uradila? Zašto se sramotiš? Zašto si zvala policiju? Nisi mogla da ćutiš i sakriješ bruku...“
Svi se ponašaju kao da sam ja nešto uradila... Kao da sam obeležena... Gledaju šta sam obukla, okreću glavu od mene... Žene su još gore od muškaraca, iako bi one bar trebalo da me razumeju. Deca mi u školi nemaju mira - kroz suze kaže Mira D.
Njen slučaj samo je jedan u nizu koji potvrđuje pravilo i objašnjava zašto se žrtve retko odlučuju da prijave silovatelje.
- Okolina je obično bezobzirna i zaboravlja da se to može desiti bilo kome od nas. Postupak na sudu je i mučan i često nehuman. Osumnjičeni negira, njegov advokat pretresa najsitnije detalje intime žrtve, koja sve preživljava opet, dok su kazne u suštini nedovoljne i sud retko izriče maksimalne - kažu policijski stručnjac

Ovo je samo dokaz koliko su ljudi puni predrasuda,koliko malo razumevanja imaju za druge,cak i ne pokusavaju da se postave prvo u polozaj zrtve,pre svih komentara...mislim...svest ljudska je na nuli. Confused ( cast izuzecima )

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jul 07, 2008 8:46 am Odgovoriti sa citatom

Da, bas tako kao sto kazes...
Obrati paznju da joj je njegova zena bila najbolja prijateljica... i da su se cak i deca druzila...
Uzas...

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jul 07, 2008 8:49 am Odgovoriti sa citatom

Da,to jos pojacava uzas. Confused
To je bolestan muski um... Confused

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!