NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ko su najnepozeljnije nezenje?

Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ko su najnepozeljnije nezenje?
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 8:42 pm Odgovoriti sa citatom

Gospodin Slobodan Nikolic, predsednik organizacije "Seoski prag", gost i u emisiji, i ovde na forumu.
Osim sa njim, mozete porazgovarati i sa Nadom Jovicic, psihologom "Fortune".

Dobrodoslica njima, a vi izvolite sa kritikama i pohvalama Wink
Emisija pocinje od 22:05

Pregled emisije

Rajko Šakota:

- U selu iz kog dolazim, u Brđanima kod Gornjeg Milanovca, ima nas preko hiljadu neženja starijih od 30 godina.
- Ostali smo neoženjeni zbog toga što smo sve do 35. godine tražili srodnu dušu. Danas već shvatamo da ne možemo da tražimo srodnu dušu, već gledamo da bar imamo potomstvo.
- Pokušavao sam, sa prijateljem, da pronađem ženu i preko agencije. Međutim, kada sam video koliko je novca potrebno za to, odustao sam.
- U odnosu na nas starije, mlađi momci iz sela lakše dolaze do devojaka, jer oni obično odlaze u grad.
- Devojke uglavnom traže materijalnu sigurnost. To je neki preduslov za vezu.
- Roditelji devojaka gledaju za koga će udati svoju ćerku.
- Problem je obostran – devojke neće na selo; muškarci zbog imovine
neće u grad.
- Da biramo između srca i imanja, uslovljavaju nas i roditelji i devojke.
- Da, važno mi je da žena mog života pristane da živi na selu, jer ima uslova. Ako me voli, živeće sa mnom na selu.
- Ne bih od nje tražio da radi na njivi.
- Jesam romatičan.
Jesam se zaljubljivao.
Jesam pokušavao da oženim jednu od bivših devojaka.
Ali je materijalni faktor presudio.
- Muško-ženske odnose ne vidim kao problem. Problem je finansijske prirode – ljudi nemaju uslova da stvore porodicu.
- Neženje jesu problem sela. Ali i problem gradova.
- Za veliki broj neženja po selima odgovorno je i društvo, a ne samo neženje.
- Nisam za to da se uvede porez na neženje.
- Ako je prava ljubav u pitanju, spreman sam da odem i u grad, bez obzira na imanje na selu. U tom slučaju, imanje bih poklonio mesnoj zajednici.
- Ne osećam se najnepoželjnijim srpskim neženjom.
Ključna reč: Spojiti tih 40.000 viška žena iz gradova sa 40.000 viška momaka iz sela.

Miroslav Savić:

- Oženio sam se pre 3 meseca, u svojoj 49. godini. Nije mi to bio poslednji voz, ali sigurno blizu poslednjeg.
- Niko u selu nije pravio probleme zbog toga što sam se oženio Albankom.
- Ni sam ne smatram problemom to što mi je žena Albanka.
- Dozvolu za brak morao sam da tražim od njenih roditelja.
- Alabanke su zaista dobre žene. Pod dobrom ženom podrazumevam onu koja poštuje muža, onu koja zna da uzvrati poštovanje, onu koja je vredna.
- Ne kajem se. Da sam znao da ima ovakvih, mogao sam i ranije da odem u Albaniju umesto što sam čekao toliko godina.
- Živeo sam sa ocem, i bilo je teško. Sada, kako sam se oženio, sve se promenilo. Na bolje, naravno.
- Ona ne govori srpski, niti ja albanski, ali nekako usepevamo da se sporazumemo.
- Zadovoljan sam svojim brakom. Naravno da tu ima i ljubavi.
- Nema razlike između srpskih i albanskih žena. Sve zavisi od toga kakvi smo mi muškarci prema njima.
- Uzrok moje kasne ženidbe je i u meni samom, i u devojkama, i u selu.
- Kod žene mi je najvažnije da bude vredna i normalna. Lepotu ne stavljam na prvo mesto, više gledam ponašanje.
Ključna reč: Momci ne smeju da čekaju i razmišljaju o ženidbi. Moraju se oženiti odmah, jer svaki sekund je bitan. Znam to iz iskustva.

Slobodan Nikolić (organizacija Seoski prag):

- Mnogo je momaka u našim selima koji ne mogu da se ožene, jer nema devojaka.
- Devojke sa sela uglavnom su se preselile u gradove i ne nameravaju da se vrate na selo, jer je stvar prestiža ostati u gradu. Tako su ih roditelji vaspitali.
- Dosta devojaka u gradovima radi za male plate, a društvo ništa ne čini da stvori uslove i vrati te mlade devojke na selo.
- U Beogradu ima 40.000 više devojaka od muškaraca.
- Jedna četvrtina našeg naroda će izumreti ako se nešto ne promeni.
- Time što se samo konstatuje kako imamo sve manje i manje ljudi, ništa se ne rešava. Naša država dužna je da uradi nešto konkretno.
- Za nekoliko godina postaćemo manjina u sopstvenoj državi. To više nije problem tih momaka u selima, već nacionalni problem. Ti momci žele da se ožene, ali nemaju sa kim.
- Naša organizacija predlaže i zalaže se za uvođenje poreza na neženje koji su ekonomski samostalni. Tu isključujemo populaciju koja je na selu. Dosta njih u gradu pravi karijeru i ima visoke plate. Uvođenjem tog poreza mogli bismo da ublažimo problem neožnjenih momaka.
- Ukrajinkama i Ruskinjama koje dovodimo najvažniji je muskarac, a ne mesto stanovanja. Ako se njoj svidi fizički izgled i pažnja, mesto stanovanja joj nije bitno. Sa druge strane, srpskoj ženi najvažniji je materijalni status.
- Nismo ni protiv ideje o braku sa Albankama.
- Tačno je da postoji određen broj muškaraca u srpskim selima koji se žene samo zbog toga što su roditelji stari, pa im je potrebna sluškinja a ne žena.
- Danas preovlađuje egoizam. Ljudi teže za materijalnim dobrima, dok je porodica zapostavljena.
Ključna reč: Formiranje ministarstva za brak i porodicu; stvaranje fondova, i privatnih i državnih, za pomoć porodicama sa više dece.

Nada Jovičić (psiholog):

- Mnogo je devojaka iz grada koje žele da se udaju. Problematika između momaka i devojaka slična je i u gradu i na selu.
- Svi imamo potrebu da pružimo ljubav. Po tom pitanju nema razlike između momaka i devojaka.
- Danas se mladići i devojke kreću u nekim malim grupama i teško stupaju u kontakate.
- Saglasila bih se sa uvođenjem poreza na neženje, ali samo kada bi im plate bile 800 evra. Ako nekome sa platom od 200 evra uvedete i porez, ništa niste uradili, naprotiv.
- Sve je manje žena u selima, jer one žele da budu nezavisne i mobilne; ne žele da budu samo domaćice.
- Devojke smatraju da je život u gradovima mnogo lakši i lepši. Odlaze iz sela u grad da bi završile neku školu, a sa težnjom da ostanu tamo, jer ih uglavnom roditelji tako vaspitavaju.
- Život u gradu devojke doživljavaju kao svoj uspeh. Čak i po cenu da ostanu neudate do kraja života.
- U Fortuni nam se javlja jako malo devojaka sa sela. One su uglavnom najzahtevnije - traže da momak bude ili iz inostranstva, ili iz centra Beograda.
- Muškarce sa sela odbijamo, jer nemamo šta da im ponudimo. Nemamo devojke koje bi da idu na selo.
- Kod onih koji nam se obraćaju, mesto boravka je jedan od najvažnijih uslova.
- Tužna je činjenica da ima jako puno usamljenih ljudi. Puno je njih koji su sami, ne svojim izborom i svojom krivicom. Ali ima i onih koji su sami zbog nekih svojih osobina ličnosti.
- Usamljenost vrlo lako prerasta u depresiju.
- Žene ostaju same zato što čekaju da im se desi ljubav. Ali ne sa bilo kim. Princ mora da bude malo obrazovaniji.
Ključna reč: Ljubav je najvažnija u celoj ovoj priči.

---------------
Prilog

Stanoje Kovačević (neženja):

- Nema u selu posla za žene. To je, najverovatnije, glavni razlog što one i odlaze iz u gradove.
- Dao sam 16.000 dinara agenciji "Jelena", da bih pronašao ženu, ali su me prevarili.
- Ako se ne oženim, tražiću da usvojim dete da bih nekome ostavio imanje.

Stana Kovačević (majka neženje):

- U naše vreme devojke su jedva čekale udaju.
- Danas će devojke pre ići da čiste ulicu u gradu, nego da prihvate da žive na selu.
- Nisam sigurna da ću dočekati unuke pa i da se sin sutra oženi.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Sre Mar 05, 2008 7:28 am; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 10:20 pm Odgovoriti sa citatom

...extra joj je haljina...k'o musketar...samo joj fali šešir... Cool...i brkovi Smile

...naš narod kaže "hoćeš me goljo, hoću te dronjo"...

-----------
Postovi spojeni.

ICE MAN
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 11:03 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija odlicna a tutinac me nasmejao samo tako. Blago njemu sto se ne razume dobro sa zenom, to mu je idealna kombinacija, kad mu gundja nista je ne razume. Laughing

Redrose
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Okt 2007
Teme: 7
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 11:04 pm Odgovoriti sa citatom

hahahahahaha, e davno se nisam nasmejala kao veceras!

I really am a nice person
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken winged bird that cannot fly!
Minds are like parachutes-They only function when they are open.
Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 16

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 11:08 pm Odgovoriti sa citatom

Zaista je bilo vreme da se uradi ovako opustena tema.
Ovaj covek iz Dobrinja me je najvise nasmejao, kao i ono Natasino "tuto".

"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
Myself
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 28 Feb 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 11:40 pm Odgovoriti sa citatom

Ali becarski porez, majkice. Rolling Eyes

Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 03, 2008 11:55 pm Odgovoriti sa citatom

...tuga, beda,jad, čemer i čamotinja...ali ozbiljno...

ICE MAN
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 12:10 am Odgovoriti sa citatom

Ja opet drugačije vidim stvari....

Jedna lepa ženska emisija.....
Bilo je svega što treba.
-Stavovi muškaraca koje treba zaobići ili ih modifikovati nekim trikom (kod žena uvek ide prvo procena šta se traži, zato ih i zovu ameboidne tvorevine kad je u pitanju tinejdžersko tumačenje)
-Prekorevanje muškarca da ne misli i ne štiti interese žene (tu je na minu stao gost iz seoskog praga, a po meni ni kriv ni dužan, jer čovek nije uspeo da ispuni svoje ciljeve....) Da je uspeo pa da se žene na njega ljute zbog neobraćanja pažnje na njihove probleme i ganjanje ravnopravnosti (neki kažu da kandićka i ona druga plavuša predstavljaju žene u gradovima)
-prečutih izjava : kao ona da je za razliku od ukrajinki koje cene i izgled i dušu , srpkinja ceni keš i reš (to se zbog pristojnosti u emisiji i nije moglo reći)

Lepo pozicionirana emisija, ima svoj domen, čak i optimistički završetak, želju da se beogradjanski ženski višak od 40k utopi u crnotravski muški višak od 250k osoba....

Sve u svemu dobro odradjena emisija....

--------------------------------
Čak je i trenutak dobar , jer se usaglasila sa "čarlston za ognjenku" filmom koji se na prividno banalan , ali izuzetno inovativni način bavi približavanjem filozofskih i socioloških tema i problema gledalištu....
Mada nisam siguran koliko je nivo gledališta dovoljno visok da bi sve to shvatio.Ali je lepo što kao kod Šekspira postoji više nivoa, pa ko vidi nek uživa.

Imam druga koji je posvećen, zlatan, pažljiv , jedino što ne pristaje na foliranja i laganja, prosto rečeno priprost je i prizeman u smislu otvoren.
On je dobar primer zašto ne prolazi seljačka žvaka kod novogradjanki.....isuviše ih podseća na ono od čega su pobegle....proste duše i iskrenih želja....i tu mogu da budu samo mali i svakodnevni snovi , ništa od Titanika i Prohujalog vihora.....

Sa druge strane kod Beogradjanki kojih ovih dana ima u kaznenim ekspedicijama svuda po kafićima i ulicama sasvim je drugačija vizura.
Osim deset dana uoči Nove godine, osmog marta i eventualno dana zaljubljenih, jer tada spuštaju kriterijume-valja naći pratioca za praznike za koje ne valja biti sam....ili bez poklona (kako ko tumači).

Slušam priču kako u Beogradu toliko čudaka, pa sa jedne strane trebaš biti sa interesantnim prilazom koji baš budi maštu, a da nije ponovljen kod dotične, a sa druge strane ni previše romantičan i kreativan , jer će je zbuniti tolika sloboda kreativnosti i neće ni čuti ni razumeti i bićeš protumačen kao čudak(čitaj opasno, potencijalno patološko).....
Jednom rečju izverziran.Laskavac sa merom.Mangup sa iskrenim očima....

Nego evo pitanja za goste:
Nije niko pomislio da ovoliko neudatih i neoženjenih ne mora da znači samo nepostojanje odgovarajućeg društvenog modela (jer upravo to je problem izvučeno iz vaše priče).
Može da znači i mnogo veći broj lezbejki nego pedera ili jednom rečju emotivno uparenje nije propraćeno i zakonskim uparenjem, što nikada nećemo znati dok ne dozvolimo homoseksualne brakove, a tu je već bilo inicijativa, a odmah zatim i pravo na usvojenje dece od strane tih homoseksualnih brakova....
Tu su neoženjeni na selu samo kolateralna šteta činjenice da je broj muških homosa manji od broja ženskih homosa.

A onaj od dvoje braće se nada da će mu socijalna služba dati da usvoji dete, što je prilično teško da se desi....
I za hraniteljske porodice su žestoki kriterijumi , a kamoli za usvojenje deteta.....i obično je zahtev postojanje stabilne bipolarne porodice, a ne samca....

Žalosna priča će proći , to mogu da poručim jer će bogataši gledati da se malo izdvoje iz gradskih u prigradske sredine, čim ih prodje ovo snobovsko nadizanje....
Kao što postoji snobizam , postoji i kontrasnobizam (kad se bogat pravi siromašan, pametan kao glup, načitan kao nepismen i slično)
Tada će se malo zbog uslužnih delatnosti potrebnjih njima povući i deo žena ka tim prigradskim sredinama....što u prvobitnoj akumulaciji kapitala , što je danas, nije realno očekivati....Svaki spahija na svom spahiluku.Jer još uvek je otimanje neotete zemlje i bogatstva....Kad se otimanje završi i malo biznis izraste, neće biti potrebe da se glumata veličina....

Moj ujak je tata mata za traženje žena, ali uvek stavi da je radio 10 godina u švajcarskoj (a čovek išao leti da bere šljive, kao što i sada traže 50k radnika svakog leta) i daje oglase u novinama , radiju, tv, sms, Treću već konzumira, svaku voli više nego prethodnu, prva umrla, druga prevarila, treća sreća.....

Onaj iz praga bi više pomogao neženjama na selu kad bi zatvorio Pink, da bi malo prestalo to kanalisanje ka newyork style u serijama....
Ne usmeravaju se ovce tako što im se priča gde je sladja trava a gde će kamion da ih zgazi, već tako što se predvodnici lancima vuku.....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 12:45 am Odgovoriti sa citatom

Katančić ::

Lepo pozicionirana emisija, ima svoj domen, čak i optimistički završetak, želju da se beogradjanski ženski višak od 40k utopi u crnotravski muški višak od 250k osoba....

...to će da se desi o limburgu mesecu...

ICE MAN
Ratnik
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 10 Jan 2008
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 04, 2008 1:09 pm Odgovoriti sa citatom

Свака част Слободану Николићу!

"Љуби непријатеље своје, непријатеља Божијих се гнушај, а непријатеље Отачаства сатири!" Св.Филарет Московски
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!