NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Biometrija: djavolja posla?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Biometrija: djavolja posla?
Autor Poruka
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Jul 13, 2008 2:40 pm Odgovoriti sa citatom

jos jedan zanimljiv link:
http://video.google.com/videop.....&hl=en

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Aristotel
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 08 Mar 2007
Teme: 1
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Jul 13, 2008 11:34 pm Odgovoriti sa citatom

Ljudi, moj brat je izvadio tu novu licnu kartu. sasvim ok katrica, znaci ne razlikuje se ni malo od studentske cip karrtice , isto ima cip, niti od kreditne kartice, koju svi mi imamo, a i vi je bogami imate ( mislim na paranoike), ne vidim razliku.

Aj nek mi neko od vas teoretirečara zavere objasni kako se to pomoću komada plastike, na kom se nalazi slika, otisak prsta i cip, koji nema antenu, napajanje , ne moze da prima i odašilja apsolutno nikakvu vrstu signala , može koristiti za praćenje i pozicioniranje osobe.

Pazljivo sam citao neke postove ljudi koji su imali nešto pametno reci , ali
ali ostale paranojike stvarno nisam,
spominjete kako u telekomu mozete saznati nečije podatke na osnovu imena i prezimena, Ej ljudi pa vi definitivno niste čuli za JIS - Jedinstveni informacioni sistem nase zemlje, gde mozete saznati podatke na osnovu samo imena osobe sve o njoj , tipa, da li je optuzivana, registrracione broj automobila, ili dozvole pištolja, zaposlenbje ili bilo sta, eeeeeee to vam je moji rodjaci praćenje. a ne ovo glupo teoretisanje.

Nemojte lupati o nekim stvarima o kojim niste upooznati,

zeleo bih cuti primer kako vam to komad plastike ugrozava privatnost, a klasicna licna karta ne. aj nek mi neko strucan objasni. (stručno , ne mislim sad poređenje kako aboriđini u australiji nemaju licnu kartu) nego to kako pomocu tog komada plastike mogu izvesti te stvari)

Secam se rasprave o izgradnji nuklearke u srbiji, i citata u novinam studenata knjizevnosti kako daju svoje komentare kao da su svu pamet sveta popili, to su neki paranormalni strahovi, to su izjave kao da su svi doktorirali nuklearnu fiziku. jednostavno smatram da ljudi ne treba da raspravljaju u necemu ako nisu spućenu u samu sadrzinu materije.

Moje konačno mišljenej je to da nove lične karte i Novi pasoši su samo korak napred. Ja sam ZA.

Ratnik
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 10 Jan 2008
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jul 14, 2008 9:07 am Odgovoriti sa citatom

Aristotel ::
Ljudi, moj brat je izvadio tu novu licnu kartu. sasvim ok katrica, znaci ne razlikuje se ni malo od studentske cip karrtice , isto ima cip, niti od kreditne kartice, koju svi mi imamo, a i vi je bogami imate ( mislim na paranoike), ne vidim razliku.

Браво за твог брата Very Happy
Јел та теорија о неразликовању од кредитне картице, базирана на стручној анализи? Embarassed
Ја нисам параноик, али немам кредитну картицу, немам потребе за њом, нити је сматрам корисном, иако радим између осталог и на аплицирању за кредите (знам о чему причам).

Nemojte lupati o nekim stvarima o kojim niste upooznati,

Видим ти си упознат... Laughing

zeleo bih cuti primer kako vam to komad plastike ugrozava privatnost, a klasicna licna karta ne. aj nek mi neko strucan objasni. (stručno , ne mislim sad poređenje kako aboriđini u australiji nemaju licnu kartu) nego to kako pomocu tog komada plastike mogu izvesti te stvari)
.

Има боље информисаних људи од мене по овом питању, али нажалост више нису гости форума, мада мислим да су довољно рекли. Да ли си знао да се монитор може користити за одашиљање радио сигнала (само један пример)?

А шта каже твој брат, шта ће му нова ЛК са чипом?
Из мог искуства, имао сам само проблема са људима који су узели ЛК са чипом. Један пример - дође човек да аплицира за кредит, а на ЛК (са чипом) не пише адреса, па је морао да се враћа ни крив ни дужан кући да фотокопира неки други документ... Да, неко ће рећи, немамо довољно добра технолошка решења. Па зашто смо онда уводили карте са чипом, иако нисмо морали? Иако имамо гомилу других горућих проблема? Чему?

Да ли се држава плаши својих грађана? Зашто се правило да нико није крив док се не докаже супротно замењује са сви су криви док се не докаже да су невини? То је угрожавање људских права и тим питањима се не баве само Срби, него умни људи широм света (они који су наклоњени слободи, од левичара до десничара).

Moje konačno mišljenej je to da nove lične karte i Novi pasoši su samo korak napred. Ja sam ZA.

Коначно?! Базирано на чему?
Полако, човече, са "коначним" мишљењима базираним на предрасудама и претпоставкама, полако Idea

"Љуби непријатеље своје, непријатеља Божијих се гнушај, а непријатеље Отачаства сатири!" Св.Филарет Московски
Aristotel
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jul 14, 2008 8:47 pm Odgovoriti sa citatom

Rođace moj daleki, tuzno je tvoje znanje kad misliš da se i monitor ispred kojeg ti a i ja stojis moze koristit za odašiljanje ---korisnog---- radio signala , (da sli si svestan koliki je domet tog signala? o kojoj se frekvenciji radi i na kojoj se daljini taj signal pretvara u najobičniji šum)

odgovor mi da li misliš da da stvarno ta čip kartica koja se nalazi u parčetu plastike može da na bilo koji način ugrozoii tvoju privatnost? , samo prosipaš demagogiju,

Ja ne razumem ljude koji se boje tehnologije, koji imaju strah od nepoznatog, veruj mi te čip kartice je neko smislio da bi dao napredak čovečanstvu , našoj zemlji. a ne da bi tebe proveravao, ili mene kad sam došao iz grada i dal mi je keva kupila praziluk na pijaci, veruij mi ti se verovatno ne bavis kvantnom fizikom i ne znas sta je kvantna teorija polja, ali kad bi neko našao nacin da to potpomogne čovečanstvu , milion neupucenih ljudi, sa strahom od nepoznatog bi se protivili, kao sto se ljudi protive kloniranju, robtima, kvantnoj medicini, setete se samo straha od kompijutera u proslom veku, ....

mada mi niko nije odgovorio kako ta kartica ugozava privatnost. meni se cini da nam daje veću slobodu, ne moze svak da sazna podatke koje može da se saznaju iz klasične.

da moj brat je zadovoljan novom L.K. čovek je obrazovan, pametan...... i nije paranoik.... šta da vam kažem , sem to da je nezanje bolest....

Ja sam ZA, jer uvek sam bio ZA napredak, za stvari koje pomazu, nisam za one koji su uvodili sankcije evropi, koji su mislili da je dobro , ja uvek verujem da moze bolje, i kad dobije 10 na ispitu, ipak su ljudi socijalne zivotinje i prosperitet i napredak imperativ, ne mozemo se zaustaviti u sadašnjosti zbog straha od budućnosti.

veruj mi mnogo vise poznajem te stvari koje se ugradjuju u tu plastiku od vas demagoga.

Ratnik
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jul 15, 2008 10:11 am Odgovoriti sa citatom

Rođace moj daleki, tuzno je tvoje znanje kad misliš da se i monitor ispred kojeg ti a i ja stojis moze koristit za odašiljanje ---korisnog---- radio signala , (da sli si svestan koliki je domet tog signala? o kojoj se frekvenciji radi i na kojoj se daljini taj signal pretvara u najobičniji šum) .

Знам колики је домет - до 10 метара на отвореном, лично сам испробао. То сам само навео као занимљивост, а не као неку "пропаганду" свог знања. Wink

odgovor mi da li misliš da da stvarno ta čip kartica koja se nalazi u parčetu plastike može da na bilo koji način ugrozoii tvoju privatnost? , samo prosipaš demagogiju, .

Овако, проблем код чип картице је тренутно на концептуалном нивоу, а не на техничком - тачно је тренутно не постоји могућност праћења људи као помоћу ГПС-а. Али постоји перспектива. Постоји навођење људи. Ја сам увек био за људске слободе и увек ћу и бити!

Ja ne razumem ljude koji se boje tehnologije, koji imaju strah od nepoznatog, veruj mi te čip kartice je neko smislio da bi dao napredak čovečanstvu , našoj zemlji..

Ако си мислио на мене, просто ћу ти одговорити. Не, ја се не бојим технологије, али ме фасцинирају људи који месијански верују у технологију. Чип картица је чиста глупост и ја сам ти навео конкретан пример како се живот компликује наведеним картицама. Са друге стране, имамо колико хоћеш важнијих проблема... Зар не, искрено?

mada mi niko nije odgovorio kako ta kartica ugozava privatnost. meni se cini da nam daje veću slobodu, ne moze svak da sazna podatke koje može da se saznaju iz klasične...

О томе је говорио ђакон Оливер Суботић и господин Филип Ејдус.

Почни са читањем -

http://www.natasa-miljkovic.co.....mp;start=0

da moj brat je zadovoljan novom L.K. čovek je obrazovan, pametan...... i nije paranoik.... šta da vam kažem , sem to da je nezanje bolest.......

Баш лепо што је образован и паметан, необично ми је драго. Али ово друго што си навео није у реду. Незнање није болест, макар тако није окарактерисано у медицинским круговима.

Ja sam ZA, jer uvek sam bio ZA napredak, za stvari koje pomazu, nisam za one koji su uvodili sankcije evropi, koji su mislili da je dobro , ja uvek verujem da moze bolje, i kad dobije 10 na ispitu, ipak su ljudi socijalne zivotinje i prosperitet i napredak imperativ, ne mozemo se zaustaviti u sadašnjosti zbog straha od budućnosti.

И ја сам увек био за за напредак и прогрес, али прогрес у правом смислу те речи. Европску културу не бих окарактерисао као прогресивну, већ као декадентну.

veruj mi mnogo vise poznajem te stvari koje se ugradjuju u tu plastiku od vas demagoga.

Јел ти то мени персираш? Very Happy
У реду, ако познајеш, необично си ме обрадовао. Човек треба да се упозна са технологијом, али треба и да се упозна са начином коришћења исте. Вараш се ако мислиш да информационе технологије могу бити саме по себи добре или лоше. То је наивно размишљање. Wink

"Љуби непријатеље своје, непријатеља Божијих се гнушај, а непријатеље Отачаства сатири!" Св.Филарет Московски
Aristotel
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 16, 2008 12:40 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znanje je bolest. to je sve sto cu ti reći opet.

Dragan Maksimović (načelnik Uprave za informacione tehnologije):

- Nove lične karte potrebne su i Srbiji i njenim građanima. Građanima su korisnije.
- Preko te nove lične karte građani će moći da komuniciraju sa državnom Upravom.
- Posredno, nove lične karte olakšavaju borbu protiv terorizma i smanjuju kriminal.
- Svaka tehnologija ima mogućnost zloupotrebe.
- Nacrt Zakona o zaštiti podataka je u proceduri.
- Posebno je pitanje da li se u ovoj državi zakoni sporovde.
- Baze podataka o građanima postoje više od 30 godina. Biometrijski podaci se isto tako prikupljaju već 30 godina. Sada samo postoji ideja da se podaci digitalizuju i centralizuju, jer je tako mnogo veća mogućnost za zaštitu tih podataka.
- Ličnu kartu sa čipom nemoguće je falsifikovati.
- Ako želimo da ljudi ne vade izvod iz matične knjige rođenih svakih 6 meseci, moramo da napravimo bazu podataka.
- Građani koji su bili žrtve prevara sa starom ličnom kartom, sigurno će se odlučiti za kartu sa čipom.

Taj čip nije štetan po čoveka, sem ako se ne proguta.
- Ne postoje dokazi da čip može biti zloupotrebljen.
- Bitan je motiv. Ako neko hoće da vas prati, pratiće vas kakvu god ličnu kartu da imate. Pitanje je ko ima interesa da vas prati.
- Valjda bi trebalo da budemo ponosni što smo među prvima koji će imati biometrijske lične karte.
- Setimo se fame oko spreja za glasanje. I danas postoje ljudi koji se plaše da glasaju baš zbog tog spreja.
- Sve možete zloupotrebiti, čak i viljušku. Ali to nije razlog da se viljuška ne nađe u prodaji.
- Elektronska lična karta je veoma korisna stvar, jer smanjuje troškove državi. Sve sto pojeftinjuje državu, pojeftinjuje i građane koji plaćaju porez.
- Protivnici elektronskih ličnih karata imaju iracionalan odnos prema novim tehnologijama. Govore da su štetne, a koriste blagodeti tih novih tehnologija.

Mislim da nema vise nista da se kaže

sem Prosvetli sE

Ratnik
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 16, 2008 1:17 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znanje je bolest. to je sve sto cu ti reći opet.

(...)

Mislim da nema vise nista da se kaže

sem Prosvetli sE

Не знам како си то закључио, можда сам себи делујеш болесно, шта да ти кажем.

Има да се каже и то много тога (а доста тога је речено на теми ка којој сам ти поставио линк, међутим очигледно ти је било досадно да читаш и мозак ти је затворен за нова знања).

Сабери се мало и схвати колико си бахат и безобразан, а на првом месту горд. Не секирај се ти за моје просвећење, него уместо тога на првом месту коригуј своје понашање, то је прво и основно што треба да урадиш да би био цивилизован човек.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jul 17, 2008 10:04 pm Odgovoriti sa citatom

Mnogi su se zeznuli , ako misle da vec sada nisu igraci u sluzbi zla....ili sotone ili kako vec vole da zovu zlu naviku......

Kratka demonstracija......

---Zamislite da izumete nesto novo, i time steknete monopol u pruzanju takve usluge, koja je vrlo isplativa (ne zato sto cete zloupotrebiti svoj monopolski polozaj , vec zato sto trenutno takva usluga kosta puno).
---Sve bogate firme, pojedinci, a i zakon ce da se okomi na vas, zbog isplativog posla i ucesca i preotimanja tog profita.
---Zakon ce da se okomi na vas preko zakona o monopolu i zahtevace podelu ili totalno otkrivanje svih tehnickih detalja...
........I DALJE NE VIDITE PROBLEM..........
---Profit od posla vi kao pojedinac mozete trositi i tako usmeravati oblikovanje drustva i svoje okoline na razne nacine, recimo na svemirski program,intelektualni obrazovni centar i slicno, to bi trebalo da je vasa slobodna volja.....
---Medjutim vec opisanim spijunazama , otimanjima i zakonom o monopolu , forsira se ulazak i otvaranje vrata onim firmama koje su vec bogate i koje imaju jasan cilj, a to je povecanje profita i zarada.
---Dakle trenutno je onemoguceno bilo kakvo uticanje na razvoj drustva osim kroz pristup povecanje profita i zarade, koji je tako ocigledan i uticajan kod najbogatijih pojedinaca i firmi.

Naravno manji obimi , donacije , licne kompenzacije i posvecenja nekim drugim motivima jesu prisutni , ali sistemski se jasno forsira prikupljanje i maksimiziranje kapitala i profita.....
To je ocigledno i kroz mnoge druge drustvene pojave.

Jedini nacin je "udruzivanje sa drzavnom politikom".

To sto je to idealan nacin i za maksimizaciju profita , zbog korumpiranosti i egoizma politickog establismenta , je sasvim druga strana medalje....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Oliver Subotić
Gost foruma
Gost foruma

Pridružio: 24 Mar 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jul 19, 2008 6:46 pm Odgovoriti sa citatom

Poslednji stav iz SPC po ovom pitanju
http://www.spc.yu/sr/saopstenj.....e%E2%80%9C

Oliver Subotić
Gost foruma
Gost foruma

Pridružio: 24 Mar 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 23, 2008 3:46 pm Odgovoriti sa citatom

Za one koji misle da je borba za privatnost u Srbiji nazadna, neka pogledaju donji link koji govori o najnovijem stanju u Nemackoj. Posebno uporedite sa kritickim stavovima koji su se u Srbiji culi po pitanju ultimativnog uzimanja otisaka i centralne baze biom. podataka.

http://www.dw-world.de/dw/arti.....36,00.html

Posebno izdvajam sledeci deo:

"Na dobrovoljnoj bazi je i davanje otisaka prstiju. Ranijim planovima, prema ideji ministra unutrašnjih poslova Volfganga Šojblea, to je trebalo da bude obaveza građana, ali su to socijaldemokrate blokirale.

Gizela Pilc, predstavnica liberala, upozorava na opasnost podele društva na one koji su memorisali otiske prstiju, i koji zbog toga važe za besprekorne građane, i one druge.

Jan Korte iz partije Levica kaže da se u njegovoj stranci slično razmišlja: `S jedne starne mislimo da je veoma problematično to da se sa običnim građanima postupa onako kako je to inače praksa sa osobama koje se sumnjiče za neki kriminal. S druge strane mi smatramo da tako nešto uopšte nije neophodno.`

Peter Šaar, vladin poverenik za zaštitu ličnih podataka kaže da se otisci prstiju ne mogu promeniti u slučaju da je neko zgrešio. Zbog toga je s olakšanjem primio vest da centralne banke podatka sa otiscima prstiju građana u Nemačkoj ipak neće biti. "

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 7 od 9

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!