NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Postoje li srecni brakovi?

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Postoje li srecni brakovi?
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Apr 28, 2008 6:58 pm Odgovoriti sa citatom

Otkljucano Wink

Usput, mozete popricati i sa Nebojsom Savicem, iz udruzenja "Brak i porodica".

Pregled emisije

Seka Mideljans:

- Henk i ja smo 38 godina u srećnom braku.
- Naš brak je zapravo počeo jednom laži. Slagao me je za godine. Prećutao da je 8 godina mlađi od mene, što sam saznala tek posle naše veridbe. Oprostila sam mu, jer ne bih izdržala da sam bila tvrdoglavija.
- Nemamo svoju biološku decu. Usvojili smo decu moje pokojne sestre, i smatramo ih svojima.
- Godine koje smo zajedno proveli, zajedno smo i gradili.
- Kada dvoje nađu razumevanje, poštovanje, iskrenost - leptirići ostaju, to im je baza. Ja ih osećam i sada, posle 38 godina braka.
- Jedina naša svađa bila je zbog ćufte koju nisam želela da pojedem.
- Sitne nesuglasice izazivaju krupne, zato se moraju rešavati razgovorom.
- Naši razgovori završavali su se dogovorima.
- Svaka čast onim ženama koje jedva čekaju da im muževi odu na put. One ne znaju šta je ljubav, ne znaju sta znači voleti.
- Osećam se kao zver u kavezu onda kada on odlazi u Holandiju da radi.
- Nikada se nisam pitala da li je Henk pravi čovek za mene, jer sam osećala da jeste pravi.
- Sanjala sam o crnom visokom mladiću. Našla sam plavog koji nije tako visok, ali ga je srce odabralo.
- Pojavljivali su se i drugi muškarci koji mi jesu bili interesantni. Međutim, nikada nisu bili toliko značajni da bih ja zaboravila svoj supruga.
- Da, oprostila bih neverstvo.
- U braku možete biti srećni svaki dan.
- Molim Boga da ja odem prva, jer ne bih mogla da preživim bez svog supruga. Istu želju ima i on.
- Najstrašnije bi mi bilo da više nemam njega pored sebe.
Ključna reč: Ako bi on danas zahtevao da pojedem onu ćuftu, zatvorila bih oči i progutala je.

Nebojša Savić (udruženje "Brak i porodica"):

- Mislim da ne postoji čovek koji nije za brak.
- Srećan brak ne dešava se sam od sebe. On se gradi, ciglu po ciglu. Za njega treba puno vremena i ulaganja.
- Ljubav jeste temelj srećnog braka. Ali nije dovoljna za srećan brak.
- Svaki brak ima sukobe. Uspešni brakovi znaju da ih rešavaju, neuspešni ih guraju pod tepih i ne žele njima da se bave.
- Brak sa sukobima ne mora da bude loš brak. Sposobnost rešavanja sukoba je jako velika stvar.
- Jedna osoba ne sme da bude dominantna u braku, toliko da ova druga potpuno gubi svoj identitet.
- Radite na svom braku, nemojte da čekate da se problemi jave.
- Sve je važno: rešavane sukoba, komunikacija, seksualna intimnost.
- Romantika je vrlo moćna strast. Postoje načini kako se romatika budi u ljudima, postoje načini kako vratiti leptiriće u stomaku.
- Rad na braku mora da bude životni stil.
- Ljudi, uglavnom, u brak ulaze sa nerealnim očekivanjima: onda kada su totalno nepripremljeni, kada ništa ne znaju o braku, kada nemaju ispred sebe model jednog uspešnog braka.
- Uspešan brak nije moguć samo kod starijih generacija. Moguć je i danas. Nije lako, ali je i te kako realno.
- Svi smo mi ponekad nervozni, nemamo vremena, tempo života je takav kakav jeste, ali poenta je naći vremena za brak i supružnika.
- Gordanin i moj brak pod posebnom je lupom, jer mi držimo predavanja o braku, učimo druge. Rekli smo sebi da naš brak mora da govori više od svake konferencije i seminara. U suprotnom, uzaludno je sve što radimo.
Ključna reč: Opraštanje je od vitalnog značaja za jedan dugotrajan odnos.

Gordana Savić (udruženje "Brak i porodica"):

- Za 15 godina braka dobila sam vatromet, kao iznenađenje od svog supruga.
- Jako mi znači kada mi suprug i delima pokazuje koliko ja njemu značim.
- Naš brak nije kao i svaki drugi, budući da smo nas dvoje stalno zajedno. Zajedno radimo, zajedno smo po ceo dan, i nikada nam nije dosadno.
- Nakon tri provedena dana bez njega, jedva sam dočekala da se vratim kući i budemo zajedno.
- Osećaj sigurnosti kod žene je jako bitan. Ako muškarci svojim ženama mogu da priušte sigurnost, one će davati od sebe sve najbolje.
- Danas ženska ekspanzija moći i snage čini muškarce i muževe pasivnima, što oni nisu.
Ključna reč: Ljubav, poštovanje, ohrabrivanje. Manje kriticizma, više pozitivnih reči.

Vlastimir Prvujkić:

- U braku smo 40 godina. Nikada se nismo odvajali jedno od drugog.
- Potičemo iz kraja u kome patrijarhalno vaspitanje doprinosi održavanju braka.
- Brak mora da se prihvati kao institucija. To jeste dosadno, ali to je brak.
- Intelektualna razlika među partnerima ne sme biti tolika da bi kasnije došla do izražaja.
- Najgore je ako se brak sklapa zbog materijalne dobiti. To je brak na određeno vreme.
- Nikada nisam razmišljao o tome da li sam odabrao pravu. Znam da jesam.
- U pravim brakovima prevare se retko dešavaju.
- Ne, nije strašna pomisao proživeti ceo život samo sa jednom osobom.
- Nikada jedno drugom nismo zaboravili rođendane, niti ćemo.
- Danas znam da budem i ljubomoran na svoju decu, zbog pažnje koju im moja supruga poklanja.
- Ljudi su danas sebičniji, ne znaju da vole, izgubili su tu strast za voljenjem.
- Danas su država i ekonomske prilike u zemlji bitni faktori u brakovima.
Ključna reč: Razumevanje.

Kristina Prvujkić:

- Prošle godine priredio mi je iznenađenje za 8. mart, i odveo me na krstarenje.
- Ima i onih koji su ljubomorni na naš brak, jer tako nešto nisu doživeli.
- Krize u braku se dešavaju, ali ih treba rešavati na pravi način.
Ključna reč: Razumevanje, poštovanje, opraštanje, tolerancija.

Džon Karden:

- U braku smo 25 godina. 20 godina živimo u Srbiji.
- Da, i posle 25 godina braka, držimo se za ruke. Čak češće danas nego ranije.
- Za brak je važno da imate smisla za humor, i da ste uvek spremni da priznate svoje greške.
- Ako u braku nema svađe, jedan je suvišan.
- Kada dođe do nesporazuma, do svađe, važno je pričati o tome.
- Na seminare o braku odlazimo da bismo ojačali naš brak.
- Najveći ljubavnik na svetu nije onaj koji ima mnogo žena, već onaj koji održava vezu samo sa jednom osobom tokom celog života. Sebe smatram najvećim ljubavnikom na svetu.
Ključna reč: Budite ponizni, i smejte se jedno sa drugim.

Hali Karden:

- Brak vremenom ništa ne gubi.
- Leptirići u stomaku i osećaj zaljubljenosti traju sve vreme.
- Svakog dana imamo izbor. Ja svakog dana odlučujem da ostanem sa svojim mužem, da negujem naš brak.
Ključna reč: Ako znamo kuda idemo, idemo zajedno.

Jaroslava i Slađan Milenković:

- Treba uvek gledati ono što drugi misli. To je jedan od načina za dobro funkcionisanje braka.
- Nama je jako važno da uvek delimo probleme, razmišljanja, ono što osećamo.
- Kada ja slušam njen problem, uvek mi je cilj da joj pomognem.
- Odlučili smo da našu decu učimo da idu jako rano u krevet, a da bismo imali vremena za nas dvoje.
Ključna reč: Ne zanemarivanje ili progledavanje kroz prste, već opraštanje. Opraštanje svega.

Tanja i Siniša Koncul:

- 17 godina smo u braku. Iz dana u dan naša ljubav sve više napreduje i raste.
- Brak iz interesa je apsloutno pogresna stvar
- Potpuno smo različiti, ali smo tolerisali i tolerišemo jedno drugo.
- Na početku našeg braka, zbog loše međusobne komunikacije, pisali smo jedno drugom pisma. I danas ih čuvamo.
- Država nema veze sa brakom. Bilo je jako puno srecnih brakova u mnogo gorim okolnostima od toga kako je poslednjih 20 godina.
- Činjenica je da se danas svaki četvrti brak razvodi. To govori da ljudima nije mnogo stalo da održe brak.
Ključna reč: Komunikacija.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Sre Apr 30, 2008 11:03 pm; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Apr 28, 2008 10:34 pm Odgovoriti sa citatom

Moj deda je umro mesec dana posle babine smrti. Ne zna se od cega - nije bio bolestan, imao je 70 god. i bio je jak kao bik.

Nisam ga tako dozivljavao, jer nije pokazivao tu svoju crtu.

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 12:02 am Odgovoriti sa citatom

Page ::
Moj deda je umro mesec dana posle babine smrti. Ne zna se od cega - nije bio bolestan, imao je 70 god. i bio je jak kao bik.

Nisam ga tako dozivljavao, jer nije pokazivao tu svoju crtu.

Covek moze biti fizicki jak i kriti emocije, ovo poslednje je nekad jace.

Tetka Seka i Henk su za primer ne samo nasoj maloj zajednici ovde na severu NL nego kako sam veceras naucio i sire. Srdacan doprinos iskustvom i pozitivizmom....

Zelim da istaknem nesto drugo, moj najiskreniji kompliment svim stranim ucesnicima vecerasnje emisije na poznavanje srpskog jezika, nije se cula razlika dali su gosti iz Kladova, (BG), Emmena ili SAD. Thumb Up

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 3:27 am Odgovoriti sa citatom

Nisam shvatao da je Natasa stvarno toliko moderna , mislio sam da se tako postavlja da bi izvukla poentu za aktuelno ponasanje....
A njoj dosadno izgradjivanje institucije, posvecenost joj je gubljenje identiteta i slobode,leptirici su jedina stvarna sigurnost u braku i braka, a preopterecenost na poslu kao egzistencijalnoj nuznosti i jasnom prioritetu dovoljno opravdanje za svaki kiks.....nešto jeste namerno folirano , ali iz nekih reakcija dobar deo ovoga je ugradjen u neku optimističku skepsu (apsurdnog li pojma)

Da udavim ostale i iznerviram osetljive rezimiracu na svoj nacin...

-1-Postavka braka ili postulati
-2-Metode izgradnje i odrzavanja braka....

To su zajednicki zaključci svih parova samo što jedni -1- zovu posvećenost (jadranka ili nešto tako), poštovanje braka, jaki moral i sramota raspušteništva, prioriteti u životu (edukator).

I metode su svi lepo navodili , svaki učesnik ponešto što kod njega pali , zajedničko je komunikacija i praštanje (gle natašinog čudjenja).

Interesantno da Kladovčani iako najmanje sociološki opismenjeni, empatički primećuju da država utiče na brak i preko ekonomskog (mnogo manje) i preko needukativnog (društvo je patrijarhalno razbijeno pa nemamo edukaciju izmedju različitih generacija , a nemamo ni edukativne medije, a porodični savetnici dolaze na red kad je već kasno).

Baš lepeza veza, mada je edukator dobro primetio da stari duh provejava iz njih....kao recept i kao ograničenje....

Meni lično su super amerikanci (partneri i negovatelji duha), super su mi i golupčići, tj gospodja na J. i njen muž (posvećenost i poverenje u partnerovu pristojnost), iskusna žilavost kod vlaški ili poluvlaških bračnih odnosa kod Kladovčana (čest slučaj svadjaj-miri) i ona opaska da se ljudi srode kad udju u brak mladi, površno su mi super i edukatori , jer ono što je rečeno je stvarno ok i sistematično.....

A dobra je i opaska edukatora da danas ljudi nemaju dobar uzor braka , čak je i od strane roditelja često zatrovan rečima majke, nemoj dete da se patiš kao što sam ja , čak iako nije loše prolazila ili čak je to češća situacija kad je baš super prolazila....

Ali čini mi se da nove generacije neće izvući jasnu i praktičnu pouku iz emisije....biće im tu , ali nekako daleka.... osim što će verovatno onda pohitati na porodične kurseve, što opet nije loše.....

Ja bih kao ključnu reč rekao da čovek treba prvo sebe da upozna da bi mogao tačno da zna na koji način da izgradjuje brak , kao zajednicu u kojoj postoje dve ili više osoba i gde više prioritet zajedničkog onemogućava apsolutnost ličnog prioriteta...I onda će doći do golupćića ili do samokontrole i hladjenja glave u svadji (kladovo) ili do novih načina komunikacije (pisamca) ili do kompenzacije nedostataka (NL) ili do partnerskog izgradjivanja , ublažavanja i apsorbovanja šokova (USA).

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
nebo
Novajlija
Novajlija

Pol: Muski
Pridružio: 29 Apr 2008
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 8:08 am Odgovoriti sa citatom

Emisija, koja siri opravdan optimizam u brak. Bravo! I voditelju i ucesnicima. Posebno G-dji Seki iz Smedereva. Mislim, da su njena objasnjenja univerzalna i prihvatljiva, cak i za mlade generacije, koje nisu patrijahalno vaspitane. Ubedjen sam, (39 godina sam u braku i oboje smo dipl. inzenjeri sa svojim uspesnim karijerama), da svaki brak ce uspeti onoliko, koliko se obostrano zeli, da se on sacuva. Nema nepremostive prepreke: ni karijere, ni materijalna situacija, ni deca, ni familija, ... Narocito, ako to zeli zena. (Stara narodna istina: "Brak traje onoliko, koliko to zeli zena"). Zena je glavni moderator u braku. Npr.: Hilari Klinton,...

rakun
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 21 Nov 2007

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 8:57 am Odgovoriti sa citatom

Natasa je rekla jednu jako dobru stvar,a to je da se svaki 4 brak yavrsi rayvodom a da je mnogo onih koji zahvaljuci sredini i laznim moralnim normama opstaju.Jako je lepo kada imate srecan brak i nadjete pravu ljubav ali je takodje jako ruzno osudjivati one koji se zbog nedostatka ljubavi razidju,pa im jos svalite krivicu kako su sebicni,kako nisu negovali brak i tako to.
Da budem iskren, uzasan je osecaj biti sa nekim do kraja zivota a biti siguran da nije pravi ili prava i to sve samo zato sto si u jednom trenutku potipsao neki glupi papir koji te zarobi za vek vekova.

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 9:22 am Odgovoriti sa citatom

Taj papir ne zarobljava on moze da se ponisti. Papir se cesto koristi kao izgovor za nedostatak hrabrosti da doneses odluku. Rolling Eyes

Emisije sa negativnom energijom ce se baviti razvodima i one deluju spektakularnije i tako se 'bolje prodaju', ova emisija je bila pozitivna, poucna, za razliku, mozda nekome tas na vagi da spase brak.

Ako 3 od 4 braka uspevaju, onda je 3:1 prednost za ovakvu emisiju. Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 11:24 am Odgovoriti sa citatom

Natasin osmeh je bio vrhunac vedrine odlicne emisije. Ovakve emisije trebalo bi cesce organizovati sa ovakvim vedrim ljudima koji o braku govore u pozitivnom smislu i ne predstavljaju ga kao strasilo.
Naravno da u braku ne teku med i mleko ali ako je ljubav iskrena i ako se sacuva u "bracnom trezoru" sa sve leptiricima onda sve nesuglasice i carke koje su sastavni deo zivota su bezazlene. Lepo je sto su gosti bili iskreni i sto su rekli o svojim carkama u braku i kako ih prevazilaze, ali su one za dobar brak bezazlene i samo unose odredjenu pozitivnost na kraju i malo dinamike. Jos jednom odlicna, poucna i opustena emisija...uzivali smo.

Bejbe
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 24 Apr 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 12:20 pm Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa Nesom,zaista nesto pozitivno u moru morbidnosti i gluposti.
Verujem u srecan brak,ali ljudi moraju biti posebnog kova.Mozda bi to bolje definisao Halil Dzubran:)

Nazalost, prava je retkost sresti srecne parove u dugogodisnjem braku.A sve redje i nesrecne;)

Mana
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 29 Apr 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 29, 2008 1:27 pm Odgovoriti sa citatom

E bila je dobra emisija!
Ja verujem da postoje srecni brakovi. Tako je vec u nekoliko generacija u mojoj porodici...
Slucaj 1: Kad je moj deda umro, baka je umrla 9 dana posle njega. Do tada je on njoj donosio kafu u krevet svakog jutra. Ona jednostavno nije mogla da zivi bez njega Sad
Slucaj 2: moji drugi deda i baka su u braku vise od 50 god. Vole se jos uvek i nerazdvojni su! Smile
Slucaj 3: moji roditelji, jos jedan srecan brak koji traje skoro 30 god. Nikad se nisu rastajali, naravno da je bilo razmirica, ali kroz razgovor se sve to da srediti. Velika stvar koju sam od njih naucila (ovo je sad moja kljucna rec Wink) KOMPROMIS. Iliti ona narodna: malo ja, malo ti pa cemo se voleti...
Aj uzdravlje!

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!