NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Nasilje u školi

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Nasilje u školi
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:07 pm Odgovoriti sa citatom

Zasto se deca plaše škole? Znate li i da se profesori plaše. Bilo je mrtvih i djaka i direktora, prebijenih profesora.
Takav je trend. Evropski, svetski.. Šta nam govori. Kidanje autoriteta, bunt, ili samo gola mržnja. Ovde i u svetu.
Šta mislite?
Znate neke primere?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
maximus28
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 28
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:49 pm Odgovoriti sa citatom

to su sve spoljasnji uticaji droga,ulica...udruzeno nasilje radi licnog identiteta tj pripadnost nekoj grupi,nekoj celini(manja drustva,navijacke grupe itd)!
kakve primere hoces?
kolko se ja secam,ranije kad sam pratio cesce kljuc bila je vec emisija sa tom temom!mozda to nije bio kljuc,nesecam se!znam da su gostovali neki nastavnici,bese dobra emisija!ziva svedocenja povredjenih ljudi koji su izgubili autoritet kod tih mladih ljudi(dece) pa su cak bili i fizicki napadnuti...neki su zavrsili u bolnicama!
sad malo skrecem sa teme ali hocu da napisem da po meni tu veliki uticaj ima i stvaranje idola!retko cete naci nekoga ko ce reci da mu je idol n.tesla! Idea

ZBOGOM MAESTRO!
VECNA TI SLAVA...
maximus28
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 28
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:54 pm Odgovoriti sa citatom

na deciji um uticaj ima mnogo faktora(mediji,filmovi,igrice itd)!uglavnom kako drustvo oblikuje taj materijal(deciji um) tako ce mu se i vratiti,kao bumerang!
TAKO NESTO PA VI DALJE RAZMISLJAJTE!

ZBOGOM MAESTRO!
VECNA TI SLAVA...
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 10:10 pm Odgovoriti sa citatom

Zasto se plase... ne verujem da se mnogo njih plasi skole.. mozda se plase nekoga ko ce ih sacekati na putu skole.. ali da se plase profesora to tesko..

Predugo bi bilo napisati sve o ovome, ali jedna stvar koja je mene licno jednom kostala mnogo zivaca...

Drugu i trecu godinu srednje predavao mi je jedan podobni skot... covek koji se izivljavao nad svima i kome niko nije mogao nista jer je bio clan jedne stranke.. a pre je bio clan jedne druge stranke.. a sad je verovatno trece... u svakom slucaju jedan ahriprostak koji opstaje kroz sve sisteme.. polupismena budala ... Lik nije zavrsio masinstvo.. ima 2 godine ali je to bilo dovoljno da na neki mistican nacin predaje ne samo u srednjoj vec i u visoj skoli... nebitno.. lik je predavao jedan jako bitan, prilicno dosadan ali i prilicno tezak strucni predmet .. Cuven je bio po tome sto je recimo zadavao graficke radove na prvom casu (trocas) na drugom pitao ko je doneo radove davao keca.. pa onda isto tako i na trecem.. svake godine od 20ak ucenika barem 7-8 bi padalo na popravni a ostalima bi na jedvite jade popravljali ocene... Pored toga, lik je pola casa provodio pijuci kafu po hodnicima... Svoj predmet apsolutno nije znao, sto je mnogo puta u praksi dokazano...
Anyway.. bio sam jedan od najboljih ucenika u generaciji.. ne najbolji, ali u vrhu.. dosao sam nabrijan da nesto napravim, video da to sto cemo uciti nema veze sa onime sto su nam pricali pred upis... ali, naravno nisam sebi dozvolio da budem los.. 10ak petica, 2-3 cetvorke i kec kod tog skota... za 2 godine 16 keceva u dnevniku.. prve godine sam dobio 2 zakljuceno, druge godine mi je direktor licno obecao da cu proci ako ne budem dizao frku.. ja nisam dizao... a onda sam saznao posle nastavnickog da mi je ostao kec.... te godine sam dobio jednu prvu saveznu nagradu i sem tog keca imao sve petice i jednu trojku... pritom sam taj predmet stvarno sasvim solidno znao.. bolje nego neke druge ... tu je bilo nekih jako neprijatnih scena izmedju mene i direktora sa spominjem clanova uze porodice... nebitno.. dosao je taj avgust.. ja sam znao knjigu od korica do korica.. dosao, u odelu, sa kravatom, izdrzao 5 sati torture, dobio 2 uz komentar kako nisam zasluzio iako sam znao apsolutno sve.... a onda kada sam dobio napismeno sta mi treba, rekao sam mu sve sto sam imao... i rekao da mu je moj savet da to ne komentarise.. sto on nije radio.. gledao je narednih godinu dana u pod i bezao na drugi kraj hodnika kada me vidi...
Sto je najcrnje od svega.. direktor mi se izvinio za sve... iako sam ja njemu.. porodicu.. pred celim vecem... urlajuci... a vecina profesora mi je sto javno sto ovako sa strane cestitala...
E sad...
Ja sam se iskontrolisao...
Maksimalno koliko sam mogao ...
Nisam ubio coveka.. a obzirom na svo izivljavanje nadamnom i mojim prijateljima tokom tih 2 godine... i to je uspeh...
Ali.. taj covek je upropastio 20ak generacija... i i dalje ih upropastava...
I jos uvek ga niko nije uhvatio da mu premesti bubrege.. a realno.. trebao bi.

Problem je sto takvih ima svuda.. i iako su manjina, dovoljno ih je da mnogo kvare utisak...
Sto je najsmesnije cesto se desava da su takvi profesori nekih predmeta koje ipak smatram manje bitnim u zivotu.. tipa likovno, muzicko, ustav... nije ok potcenjivati neciji predmet, ali ako se neko nece baviti time, to sto ce nauciti nije mu preterano bitno...
I tako...

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Mateja
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 13, 2007 1:13 am Odgovoriti sa citatom

ja sam trebao da ponavljam sesti razred jer je profesor mrzeo mog caleta...bili politicki protivnici !!? Eto primera ...i kako se ne bih bojao skole! Tada kada si klinac i kad ti kaze: " ponavljaces ti gospodine Mateja" ....zvali smo ga pacov, er je jednostavno jedino na to i licio!!

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 13, 2007 1:19 pm Odgovoriti sa citatom

Mene je prof. matematike srusio na popravni, jer je bio zaljubljen u moju mamu (i njoj je bio profesor), kad je mama dosla na roditeljski odmah mi je upisao 2-bez odgovaranja.
Zbog te destimulisuce situacije sam napustla skolu, pocela da radim, a kasnije je zavrsila vanredno, a evo uskoro cu i fakultet
Hocu da kazem kako neki losi pedagozi-mogu da prekinu dete u razvoju Confused

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Mateja
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 13, 2007 2:24 pm Odgovoriti sa citatom

slazem se, ima toliko odvratnih pedagoga da ih ne mozemo ni prebrojati!
Dominiraju u svakoj nerazvijenoj sredini, sta ces moglo im se,sreca sve ih je manje.... Rolling Eyes

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Feb 13, 2007 9:32 pm Odgovoriti sa citatom

Uh... ima svega toga...
Tacno je i ono da se profesori plase skole... Jedna moja poznanica predavala matematiku u srednjoj skoli i kako je dvojici zakljucila slabe ocene, tako su pocele pretnje da ce je premlatiti na ulici i sl. Uplasila se zbog toga, pa 2-3 dana nije smela da sedi sama kuci... U skoli se nije plasila, ali van skole jeste.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Feb 13, 2007 11:39 pm Odgovoriti sa citatom

I jedna moja poznanica je predavala matematiku u Srednjoj skoli-dok je nisu uhvatili sa laznom diplomom-dobila je uslovnu-dve godine Very Happy Very Happy

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Feb 14, 2007 1:48 am Odgovoriti sa citatom

Ona vredi milijona ::
I jedna moja poznanica je predavala matematiku u Srednjoj skoli-dok je nisu uhvatili sa laznom diplomom-dobila je uslovnu-dve godine Very Happy Very Happy

Xe xe... i ja sam poznavala takve. I bas mi je drago sto su ih povatali Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!