NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Abortus: bitka za zenski stomak

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Abortus: bitka za zenski stomak
Autor Poruka
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 11:51 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Baš zbog ovakvih tema treba u školama uvesti seksualno vaspitanje i još u osnovnoj školi objasniti deci rizike seksa bez zaštite. Jer, ne samo što seks bez prezervativa može izazvati zdravstvene, može izazvati i psihičke probleme koji su često uzroci neželjenih trudnoća i izvršenih abortusa, a prosto se ne zna šta se teže leči

Za pocetak valja objasniti da je sex jedna jako lepa i korisna Smile stvar.ne svidja mi se politika jazas-a koji vise plasi mlade ljude nego sto im na pravi nacin skrece paznju na tu problematiku...
Sramota je koliko su ljudi (u mojoj okolini i uopste)neobavesteni..to mora da se promeni...

.
Citat:
Stvarno je strašno što je broj abortusa u Srbiji toliko velik, a sve to, kao i jedan od gostiju u emisiji, pripisujem nevaspitanju muškaraca

za sex je potrebno dvoje,najmanje... Smile A devojka je tu samo da digne noge?ili se i ona za nesto pita?ako je tako onda su muskarci nevaspitani a zene glupe,ako idemo tom logikom...

Citat:
Nedavno mi j dečko rekao da je vođenje ljubavi sa kondomom isto kao i kad jedeš krem-bananu sa celofanom, a ja sam mu na to uzvratila da, ako želi da čuva decu može slobodno da me zaobiđe i da potraži drugu.

Apsolutno je tacno to sa bananicom...samo mi se tvoj stav u poslednjoj recenici ne dopada,hocu reci,koliko imas godina?

Da se razumemo,naravno da podrzavam koriscenje kondoma,narocito kod promiskuitetnih osoba,sa brojem partnera se povecava i rizik od nekih bolesti,samo greska je sto se seks podize na nivo uzasno opasne stvari,sasvim neopravdano....navodno radi podizanja svesti mladih,a ustvari se postize kontra efekat...stvara se panika, i izvesno gadjenje kao u tvom primeru...

Ako idemo tom logikom nikakav sex nije potpuno bezbedan,dakle najbolje je nikad ne probati sex...za svaki slucaj..ili jos bolje ne izlaziti iz kuce,mozda nam nesto padne na glavu sa krova i ubije nas...ta teorija ne vodi nicemu....

Jednostavno,ako cesto menjas partnere koristi kondom,ako si sklon dugim vezama,lepo devojku i sebe na testiranje,pa vatromet moze da pocne...uz konsultacije sa ginekologom oko varijanti kontracepcije...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 11:57 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ako idemo tom logikom nikakav sex nije potpuno bezbedan,dakle najbolje je nikad ne probati sex...za svaki slucaj..ili jos bolje ne izlaziti iz kuce,mozda nam nesto padne na glavu sa krova i ubije nas...ta teorija ne vodi nicemu....

Laughing
ma siguran sam da za tebe nema zime Wink Smile , upravo ono o cemu si pisao treba na vreme voditi racuna jer ipak strada zenin stomak a ne nas i naravno plod

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 11:58 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
ma siguran sam da za tebe nema zime

uvek nosim shlem Laughing ,rudarski :lol:sa lampicom Laughing

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
MTSeattle
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 21 Apr 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 12:52 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Pretece me Vanja u odgovoru. Smile
Jeste abotrus individualni probelm prvo ali u neku ruku i nije. Drustvo bi trebalo da kroz vaspitanje i razne edukacije pokaze pre svega mladima i nekom drugom sloju drustva sta znaci abortus, da zena kroz abortus trpi i dusevni i fizicki bol. Onda bi kad smo pod strascu i pozudom za suprotnim polom malo se trgli i pomislili na posledice ako je to moguce.

Drustvo bi trebalo da vrsi edukacije za mladje od 21 godine i tu se slazem, ali abortus nije samo prisutan kod maloljetnika i ne moze se odbaciti na mlade godine i naivnost onih koji nisu imali vremena da nauce nesto.

Abortus je malo veci problem druze moj, i to se tice slobode osobe sta da rade ili njih dvoje. Znas mnogo puta sam vidio primjere osoba koji imaju i preko 25 godina pa cak i 30 koji ne zele djete ili on ili ona nece to. e njima ne mozes prikazivati kondome i spirale po tv-u jer se u mnogom slucajevima radi o ljudima koji su i edukovani.

Bio je primjer zene ovde koja se dvaput isla cistiti kod ginekologa jer nije htjela dijete i to skrivala i kada joj je to muz saznao i izbacio napolje guess what?? Ona je rekla:Ti mene ne postujes!!
Imas djevojaka/zena koji hoce djete muskarac nece...pa opet imas zena koje rode dijete pa onda zagorcavaju zivot donatoru sperme, a imas zena koje rode dijete i onda se bukvalno pate a nece da se ponize da zatraze pomoc ili od muskarca ili od roditelja.
Ne mozemo biti iskljucivi-nazalost

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 2:19 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Drustvo bi trebalo da vrsi edukacije za mladje od 21 godine i tu se slazem, ali abortus nije samo prisutan kod maloljetnika i ne moze se odbaciti na mlade godine i naivnost onih koji nisu imali vremena da nauce nesto.

Slazem se ali takodje treba edukacije i kod romske populacije, u seoskim sredinama, zasto da ne...razne tribine. Znam da se nece iskoreniti abortus ali ako kroz te edukacije sprecimo makar jedan onda posao nije uzaludan, jer tice se svih nas kad pronadju plod u kontejneru, na djubristima, rekama, livadama, sumama.

Citat:
Abortus je malo veci problem druze moj, i to se tice slobode osobe sta da rade ili njih dvoje. Znas mnogo puta sam vidio primjere osoba koji imaju i preko 25 godina pa cak i 30 koji ne zele djete ili on ili ona nece to. e njima ne mozes prikazivati kondome i spirale po tv-u jer se u mnogom slucajevima radi o ljudima koji su i edukovani.
Bio je primjer zene ovde koja se dvaput isla cistiti kod ginekologa jer nije htjela dijete i to skrivala i kada joj je to muz saznao i izbacio napolje guess what?? Ona je rekla:Ti mene ne postujes!!
Imas djevojaka/zena koji hoce djete muskarac nece...pa opet imas zena koje rode dijete pa onda zagorcavaju zivot donatoru sperme, a imas zena koje rode dijete i onda se bukvalno pate a nece da se ponize da zatraze pomoc ili od muskarca ili od roditelja.
Ne mozemo biti iskljucivi-nazalost

Naravno da se slazem i da nisam iskljuciv ali bi samo u ovom slucaju zastitio zenu, da ona slobodnom voljom odluci sta joj je ciniti a ne pod pritiskom, jer ipak zena je ta koja trpi i njoj je najteze, pa posle drugima.

MTSeattle
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 21 Apr 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 3:58 pm Odgovoriti sa citatom

Zena ne moze sama da odluci jer to dijete nije samo njezino, tu je problem Nenade..lijepo je lijepo pricati i sigurno bi ti stao u odbranu svoje sestre,rodice i rekao to sto si rekao.

Ali kada se tice tebe ne vjerujem, jer bezobrazkluk i licemjere je zastupljeno i kod zena i kod muskaraca.
Da bi bio iskren treba malo sebe ubaciti u pricu, zena ne moze da odluci sama ako muskarac hoce tu bebu.

Ali eto drzava of course nece da podrzi takve zakone a nece bogami ni onakve knjizevnice Rudan ili tebe, jer drzavu boli "Djoka" njoj samo plati porez.

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 4:17 pm Odgovoriti sa citatom

Slazem se MTSeattle da dete nije samo zenino i tu jeste problem ali ni zena nije samo masina za radjanje ili ne radjanje, stomak je njen.
kad bi se mene ticalo pa iskreno, ne znam, nikad zenu nisam doveo u takvu situaciju ali ipak mislim da bi na kraju svih dogovora ili ne dogovora zenina bila zadnja kad je u pitanju abortus ili radjanje, kao sto rece jeste dete zajednicko ali stoamk je samo zenin, licemrja i bezobrazluka ima na obe strane slazem se sa tobom.
Svaki abortus ima svoju pricu pa ne mozemo neso konkretno ni da kazemo, samo sam na strani zena, da mozda nije iskreno jer nisam u toj prici ali iz prostog razloga sto nas ne burgijaju i cerece vec zenu, prema tome ipak bi ona odlucivala ako se ne nadje zajednicki dogovor.

Silver surfer
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 08 Jan 2008
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 8:47 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Ipak ne negiras da je problem Wink
Kao i gospodja Vedrana, kada joj je Natasa postavla pitanje "mozemo li kontrolisati tu svoju ljudsku prirodu".
Odgovor je glasio: "jako je tesko kontrolisati ljudsku prirodu".

Mozda je neprijatno ali nije nemoguce...

jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 21, 2008 9:14 pm Odgovoriti sa citatom

[quote="Nenad-GL"]Slazem se MTSeattle da dete nije samo zenino i tu jeste problem ali ni zena nije samo masina za radjanje ili ne radjanje, stomak je njen.
kad bi se mene ticalo pa iskreno, ne znam, nikad zenu nisam doveo u takvu situaciju ali ipak mislim da bi na kraju svih dogovora ili ne dogovora zenina bila zadnja kad je u pitanju abortus ili radjanje, kao sto rece jeste dete zajednicko ali stoamk je samo zenin, licemrja i bezobrazluka ima na obe strane slazem se sa tobom.
Svaki abortus ima svoju pricu pa ne mozemo neso konkretno ni da kazemo, samo sam na strani zena, da mozda nije iskreno jer nisam u toj prici ali iz prostog razloga sto nas ne burgijaju i cerece vec zenu, prema tome ipak bi ona odlucivala ako se ne nadje zajednicki dogovor.[/quote]

Slazem se Neso sa tobom...

Ja licno nisam za abortus, ali ga ne bih ni zakonom zabranila...Sloboda izbora svake zene...jer mislim da je zena ta koja treba da donese konacnu odluku...Meni kad bih se ne planirano desilo Smile ne bih abortirala imala ili ne imala podrsku partnera, znam da bih imala podrsku svojih roditelja, za pocetak dovoljno...Jednostavno ne bih mogla nastaviti ziveti bez grize savesti...

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 22, 2008 10:12 am Odgovoriti sa citatom

jole_85 ::
...Meni kad bih se ne planirano desilo Smile ne bih abortirala imala ili ne imala podrsku partnera, znam da bih imala podrsku svojih roditelja, za pocetak dovoljno...Jednostavno ne bih mogla nastaviti ziveti bez grize savesti...

Uh snajce, bravo! Thumb Up

Poenta je u tome da se nepotreban prekid trudnoce moze spreciti onim boldovanim i time sve potencijalne negativne posledice po psihicko i fizicko zdravlje zene, devojke, ....snajke Cool .

Pitanje mentaliteta u drustvu, malogradjanstina, patrijahalnost ili konzervatizam nazovite kako hocete upravo ima negativan uticaj na ono boldovano gore, pored macho ponasanja muskaraca i ne prosvecenosti ima uticaj na sraman broj abortusa u malobrojnoj Srbiji.

A kljucne reci su znanje, razumevanje, podrska i ljubav.

Abortus se ne moze zabraniti, postoje slucajevi iz medicinskih indikacija gde je to neizbezno.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!