NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Jesu li Romi - Cigani?

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Jesu li Romi - Cigani?
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:13 pm Odgovoriti sa citatom

Govrimo o rasizmu opsteg smera. Kad se desi neka tragedija smrt, napad na Rome, svi govore o tome koliko su jadni, nesrećni, obespravljeni. Ali koliko ste prava spremni da im date?

Koliko da im se približite. Da ste poslodavac da li bi zaposlili Roma, da ste drug da li bi on bio kum (kuma) ... da ste zaljubljeni da li bi on mogao da bude mladoženje (mlada). Da li bi vam bio i komšija, da možete da birate...

malo ko će odgovoriti iskreno na ova pitanja. okej. ali ajde da vidimo bar zasto je to tako...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
cocojollyica
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 24 Jan 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:26 pm Odgovoriti sa citatom

To je zato jer su sami krivi za sve sto im se dogadja.Kao sto i nas u evropi gledaju popreko zato sto skoro svi sto idu preko nesto lopuzaju,mafijaju fakat je da smo svi krojachi svoje sudbine.I naravno da nisam spreman da im se priblizavam ni u kakvom smislu.

"...Pa i mi smo nečija deca,budući ljudi,ludi svet nam sudi po nasoj garderobi a ne po ćudi..."
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:27 pm Odgovoriti sa citatom

http://www.blic.co.yu/blic/arh.....bija.htm#1 Crying or Very sad Crying or Very sad

Natasa ako budes odlucila da radis emisiju sa ovim naslovom imala bih da ti predlozim dva divna gosta koji bi mogli zaista divnu pricu da ispricaju.

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
maximus28
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 28
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:39 pm Odgovoriti sa citatom

ja obozavam cigane,najsrecniji narod!odusevljavaju me,kad ih vidim da njih 100 zivi u jednoj barakici,a smeju se,svadjaju itd!
divan iako jako prljav(higijenski)narod!
ali iskreno,mogao bih s' njima da se druzim cak imam jednog druga koga kad god sretnem slatko se ispricamo i ne stidim se da stanem na sred ulice i pricam sa njim ali osecam i vidim one cudne poglede ljudi upuceni nama,ti ljudi,prolaznici,neshvataju kada vide crno i belo u prijatnom razgovoru kako je to moguce!nisu to oni zgrozeni pogledi vec zbunjeni,valjda su odrasli i tako su vaspitani da je umerena doza rasizma sasvim normalna u nasem drustvu jer smo mi kao,u nasim glavama,nesto bolji od njih!isto to za nas misle evropljani itd!
cak sam sretao ljude koji su za srbe mislili da su cigani!
sve je stvar razmisljanja!kako ko shvata neke stvari!
cudni su ljudski umovi i upravo u njima lezi odgovor i resenje na svako pitanje!kada sebe ubedite da je ispravno biti tolerantan i prihvatiti druge,ma ko to bio,kao sebi jednake tek tada ce te biti zaista divni ljudi i divan narod,sloboda je nacin razmisljanja...
ali i ja imam granicu za to kum,buduci rodjak i sl. neverujem da bih pristao a mozda i bih!na to bih mogao da odgovorim kada bih upoznao te osobe!ako bi mi se svideli kao ljudi mozda bi mi razlike bile nebitne,kao u slucaju ovog druga!
meni cak i prijaju pogledi tih ljudi jer oni najvise i govore o njima!dodje mi da im kazem sta je bre ljudi sta se to strasno dogadja kad tako blenete,da li smo prekrsili neki vas urodjeni,nepisani zakon,da necete javno da nas lincujete zato sto razgovaramo!
ima tu verovatno i straha!kao mi smo bolji od njih i bilo bi sramota da se mesamo sa njima,krvno!naravno ovo navedeno je podsvesno usadjeno u ljude od malena!
mozda sam negde u tekstu i ja ispao licemeran,ali to je moj stav i ja stojim iza njega! Embarassed

ZBOGOM MAESTRO!
VECNA TI SLAVA...
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:47 pm Odgovoriti sa citatom

Cigani-muzicari-VIC-koji govori o prilagodjavanju ljudi-rase-koja je opstala u neverovatnim okolnostima:

1943g sneg veje-Romi sa tamburama ispod miske idu kroz sumu i naidju na proplanak.
A na propanku vesela vatra-kazan Very Happy -oseca se misris hrane u vazduhu
Cigani pocinju pesmu;,, Od Topole od Topole pa do Ravne Gore,.. sve su straze sve su straze djenerala Draze, u tom momentu partizani repetiraju puske; a cigani nastavljaju_al' ne vredi, al' ne vredi Tito ce pobedi, al' ne vredi al' ne vredi Tito ce pobedi" Very Happy Very Happy

Ljudi cesto potcenjuju viceve kao socioloski fenomen, koji oslikava zapravo i u ovom slucaju, sposobnost prilagodjavanja raznih grupa na promene
ja mislim da ovaj vic govori sve o jednom-nadasve SKROMNOM narodu-i izuzetnim ljudima-sa njima sam cesto imala priliku da radim, bila sam cesto gost u njihovim kucama, i..ponosna sam, jer sam cesto bila gost u niihovim umetnickim dushama i ...sta ces vise Very Happy

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:50 pm Odgovoriti sa citatom

Samo jedan komentar na ovo... potvrdjen jako mnogo puta..
Kada vam mlada romkinja zazvoni na vrata trazeci novac ili stare stvari.. ponudite joj da vam pomogne oko nekog posla i ponudite dobar novac za to.. sve ce odbiti.. barem u slucaju ljudi koje ja znam a koji su to radili...

Inace duboko verujem u "zivi i pusti druge da zive" dokle god te niko ne ugrozava...

Sigurno je da postoji diskriminacija.. sigurno je i da to nije u redu... pa setimo se kako su Dragana Maksimovica na smrt pretukli misleci da je neki anonimni rom pre 5-6 godina...

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:53 pm Odgovoriti sa citatom

Jos jedna prica, a znam ih hiljadu vezanih za Rome, jednom prilikom sam jednom prijatelju Romu, danas ga nazalost vise nema kupila kola(dala sam mu 2.000dem-za to! Confused ), Rekao je trebaju mu pare za kola-a zapravo kupio je kobilu i taljige Confused Uz to-kobila je bila trudna-e onda sam bila svedok kako su popili i kobilu i zdrebe i taljige , a i Very Happy dalje su pevali
Very Happy Very Happy Very Happy ...

Story2:
Dakle, kaze meni prijatelj: Ja sam skinheds-kazem ja :keve ti?' Kaze on:da ja sam jedini skinheds u mom selu-zapravo bio sam..i onda? Kaze: i onda su me prebili cigani, a ja sam samo hteo da budem originalan: kazem ja pa hajde da to ,,stavimo" u novine-kaze on-nema sanse onda ce me svi zezati
I to se desava Very Happy

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
maximus28
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 9:58 pm Odgovoriti sa citatom

svaka ti cast milijona,odusevljavaju me ove price,ako su tacne i ako nisi ciganka!

ZBOGOM MAESTRO!
VECNA TI SLAVA...
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 10:18 pm Odgovoriti sa citatom

Well... meni licno recimo jako smeta to sto leti ne mozes sesti ni u jedan kafic u strogom centru a da ti ne prodje barem 5 klinaca oko stola za pola sata... Ako si veliki, beo, celav i delujes nabildovano onda je to filter da te zaobilaze, ali svejedno to jako smeta...

Inace.. pre par godina bio je intervju na studijub sa nekim klinkama, romkinjama koje su prale soferke oko skupstine... kao, zarade za ceo dan 700-1200 din ... u vreme kada su plate mozda bile 10000-12000 ... da li je to sto su rekle tacno ili nije.. ja ne znam... ali cinjenica je da u dobrom delu njih ne postoji neka preterana zelja da se izdignu iznad neugledne situacije u kojoj su.. mislim na njihov mikrosvet.. Jako malo njih ima zelje da nesto nauci i postigne...

Cudan je to narod.. ali svako narod ima neki svoj nacin na koji gleda na zivot...

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
maximus28
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Feb 12, 2007 10:26 pm Odgovoriti sa citatom

da,da cudan to narod jeste,istina!mozda mi i nemozemo totalno da ih shvatimo,ali samo sam hteo da kazem da bar koliko god mozemo mogli bi i trebali da ih tolerisemo!i ja ne volim kad dosadjuju u kaficima,kad zelim da se opustim i da sedim sa meni bliskim ljudima a ne da mi prilaze i traze neki dinar,ali ja mogu cak i tad da ih iskuliram!

ZBOGOM MAESTRO!
VECNA TI SLAVA...
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Sledeci
Strana 1 od 31

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Ravnopravnost da - ali koliko je ima djoleksino Pet Nov 30, 2007 4:25 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prevare Eric Cantona Pet Okt 26, 2007 10:32 pm  Pogledaj zadnje poruke
Psovanje ali kulturno djoleksino Uto Avg 21, 2007 9:25 pm  Pogledaj zadnje poruke
Srpska Kraljevska porodica Vladimir Banić Uto Maj 01, 2007 11:08 am  Pogledaj zadnje poruke
Srbija..... ali cela FLOOOXY Uto Jan 16, 2007 6:27 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!