NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Tužan TV rođendan

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Televizija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Tužan TV rođendan
Autor Poruka
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Čet Apr 19, 2007 11:15 pm Odgovoriti sa citatom

Tužan TV rođendan

Tačno godinu dana posle dodele nacionalnih TV frekvencija kritičari razočarani ponudom novoosnovanih televizija. "AGB medija": Najgledaniji RTS 1 (29%) i Pink (24%), TV B92 treći (manje od 10%), četvrti RTS 2, slede Foks i Avala

Savet Republičke radio-difuzne agencije 20. aprila 2006. doneo je odluku o izdavanju dozvola za emitovanje programa na teritoriji cele Srbije, i to televizijskim stanicama Avala, B92, Foks, Pink i Košava-Hepi.

Ova TV petorka, uz dva programa Medijskog javnog servisa Srbije (RTS), započela je pre tačno godinu dana trku za gledanošću i rejtinzima, a Press je pokušao da istraži koliko su neki od njih opravdali očekivanja gledalaca i koliko su uopšte odmakli od startne pozicije.

Pad gledanosti B92 posle "Velikog brata"

Darko Broćić, direktor "AGB Nilsen medija riserča", kaže da su podaci o gledanosti prilično stabilni i da se puno ne menjaju.
- Jedinu veću promenu izazvalo je prikazivanje "Velikog brata", koje je dovelo do skoka rejtinga B92. Oni su počeli sa udelom od osam odsto i rasli su sve do decembra, kada su dostigli vrhunac od 14 procenata, dok su po prestanku emitovanja ponovo pali ispod 10 - objašnjava Broćić.

Prema rečima Darka Broćića, direktora agencije "AGB Nilsen medija riserč", agencije za istraživanje gledanosti, od televizija koje su dobile nacionalnu frekvenciju, najgledanija je televizija Pink, dok se novoosnovane TV kuće zasad slabo kotiraju.

- Najgledaniji je RTS 1, sa ukupnim udelom u gledanosti od oko 29 procenata, dok je Pink na drugom mestu sa 24 procenta. TV B92 je na trećem mestu i ima ispod 10 procenta, a odmah iza nje je Drugi program RTS-a. Foks i Avala imaju između tri i četiri procenta udela u ukupnoj gledanosti.

HTV gleda više od 50 odsto Hrvata!

Na hrvatskom medijskom nebu apsolutnu dominaciju ima nacionalna televizija HTV, čije programe prati više od 50 odsto publike. Prema podacima hrvatske agencije "AGB puls", Prvi program HTV-a u poslednja tri meseca pratilo je 34,3 odsto gledalaca, a Drugi program iste televizije biralo je 16,7 procenata publike. RTL je pak za to vreme svojim sadržajima privlačio 22,3 odsto onih pred malim ekranima, a Novu TV je na svojim daljinskim upravljačima odabiralo 18 odsto gledalaca. Ostatak od 8,6% televizijske publike odlučivao se za ono što im nude lokalni TV kanali.

Zanimljivo je da iako Košava i Hepi imaju objedinjenu frekvenciju, dečja televizija Hepi je gledanija od Košave. Hepi ima brojčano malu ali prilično vernu publiku, jer deca gledaju ovaj program sve vreme, a kada se Košava uključi, ona vodi pomalo neravnopravnu borbu sa drugim TV stanicama - objašnjava za Press Broćić.

Duško Bogdanović, TV kritičar Pressa, kaže da pet stanica sa nacionalnom frekvencijom gotovo da nisu napravile nikakav značajniji pomak u odnosu na prethodni period. Prema njegovom mišljenju, jedini dobitnici su privatne produkcijske kuće "Emoušn" i "Adrenalin".

- Godinu dana posle dobijanja nacionalne prohodnosti, televizije nisu pomerile kreativne potencijale koje su obećale. Tu pre svega mislim na Pink i B92, dok tri novonastale televizije Foks, Avala i Hepi-Košava nisu uspele da zauzmu prostor koji je pripadao pokojnoj BK televiziji.

Kada je reč o ponudama te tri televizije, one su najviše konkurentne u sportskom programu i tu se trude. Najmanji je napredak u informativnom programu - objašnjava Bogdanović, i dodaje: - Najviše su profitirale dve producentske kuće - "Emoušn" i "Adrenalin", koje su razdelile svoju ponudu na sve TV stanice.

Nije mi jasno da neke televizije koje računaju na gledanost otkupljuju licencne emisije i nemaju sopstvenu službu koja bi pratila programe u svetu i pravila sopstvenu produkciju. Najviše mi je konfuzan B92, jer mi posle "Velikog brata" nije jasno koja je njihova ciljna grupa. Kada se sve sabere, mislim da će Tijanić, kao direktor RTS-a, moći mirne glave da ide na odmor - smatra ovaj TV kritičar.Filmski i TV kritičar Ranko Munitić nije želeo da se upušta u dublju analizu trenutnog stanja na medijskom nebu Srbije.

- Smešno, pravi humor šta se sve pušta na našim TV stanicama. Ja bih sada morao i da razložim svaku od tih pet televizija i da vam kažem zbog čega imam takvo mišljenje, jer volim sve da argumentujem, što nije običaj u našoj zemlji. Međutim, jednostavno nemam vremena za loše stvari - objasnio je Munitić.
J. MARKOVIĆ

Izvor: Press

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Apr 19, 2007 11:26 pm Odgovoriti sa citatom

nezavisne produkcije tzv televizije bez antena su buducnost

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Bane-lekar_u_pokusaju
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 13 Feb 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 20, 2007 1:37 am Odgovoriti sa citatom

ej ali tv fox i nudi nesto zanimljivo ima par dobrih emisija,a na onoj nesrecnoj avali sem eurolige partizana i nekada tenisa nista sto je vredno paznje

To sam ja...
klarab
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 23
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 20, 2007 9:08 pm Odgovoriti sa citatom

Na *Rts-u *se nazalost na prste mogu izdvojiti emisije tj.program koji je za gledanje(racunajuci *Kljuc*koji je moj favorit,sve pohvale).Mislim da je jedino filmski program bolji nego pre.Zato nazalost vise gledam Htv koji ima mnogo bolji i podnosljiviji program.Nadam se da ce se Rts popraviti i da ce u buducnosti biti bolji. Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

volim Kit Kat
Bane-lekar_u_pokusaju
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 13 Feb 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Apr 21, 2007 1:39 am Odgovoriti sa citatom

natasa nemoj da se uobrazis...ali sem sporta koji je moj definitivni favorit i pokojeg filma tvoja emisija je jedino sto je vredno paznje na rts-u!!!

To sam ja...
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 21, 2007 1:09 pm Odgovoriti sa citatom

Fox i Avala imaju dobar, doduse reprizni, naucni program...
Takodje, Avala je pokupila neke britanske serije koje su se ranije pustale na Studiju B i B92... tako da ni to nije lose...
Studio B je uveo jos jednu sjajnu spansku (spanjolsku) seriju, tako da posle Un paso adelante i Kompanjerosa (spanski mi nije jaca strana), imamo Seranove... Smile
Sto se RTS-a tice... pocev od Zikine sarenice do Upitnika, sa par izuzetaka... program je i dalje smor... Mad
Za mene jedini istinski svetli momenti nove programske seme bili su prikazivanje prva dva dela Mumije, povratak Diznija i Tobogana... i to je to...
E, da... lazem.. vise se ulaze u naucno-obrazovni program, ali je tragicno sto se iste emisije jednog meseca vrte na prvom, a sledeceg na drugom programu...
Domace obrazovne emisije, ako ih i ima, su i dalje radjene u izuzetno losoj produkciji... dok gledas, zaspes..

Update:

Ukinite Upitnik, dovedite Ziveti sa....
Mada... kontam da bi i ta emisija kao i npr. Kulturni nokaut uginula na RTS posle 2 meseca... Rolling Eyes

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Ned Apr 22, 2007 10:44 am Odgovoriti sa citatom

My 0.02$

Pre nekih 15ak dana osecao sam se prilicno posrano kada je neka od novina objavila da je gasenje BK na sudu proglaseno nelegalnim.. tj prihvacena je njihova zalba i sl ali okvirno tacno godinu dana nakon sto je BK na silu prestao da radi..
Dakle... koga imamo sa nacionalnom frekvencijom:

RTS 1 i 2
Pink
B92
Avala
Kosava
Fox

Pink je standardan, jedino malo iritira to sto vise nema apsolutno nikakvog sportskog programa, a bilo ga je...
Na deciji obrazovni, kulturni, naucni program ne mogu da se zalim jer ga nikad nije ni bilo...
U principu gledam ga zaista prilicno malo i nije mi bitan, ali potpuno razumem zasto imaju toliku gledanost koliku imaju.

Rts 1 i 2 su takodje standardni... bolji nego sto su bili pre 4-5 godina ali losiji nego sto su bili pre 10ak.
Ako uzmemo u obzir da RTS ima zaista jaku infrastrukturu u zemlji, i da ipak bez obzira na svo kukanje ima jako velike prihode, sve ovo bi moralo mnogo bolje.
Koliko mi je jasno, nasledjen je neki astronomski dug koji mora da se vrati, i dok se ne vrati mi cemo biti osudjeni na ovako nesto..
Sta fali...
Ja sam jedan od onih koji zaista uzivaju u starim domacim serijama... cak mnogo vise od ovih novih.. ali verujem da ima ljudi kojima to smeta..
Pored toga.. RTS ima jako slabu produkciju obrazovnog programa.. nije je ni u moje vreme imao, vecina emisija je bila iz 84-85 godine, ali su ih bar pustali i bilo je stvarno mnogo lepo za gledanje...
Selekcija pri kupovini stranih programa je prilicno slaba... jedino sto mi se svidja je ovja britanski ciklus emisija o ljudskom telu...
Nema vise Opstanka i slicnih emisija.. a to je RTS mogao otkupiti od BK na kilo bukvalno..
Pored toga RTS mora ozbiljno da poradi na sportskom programu...
Imamo prenose domaceg i engleskog fudbala i kupa uefa... i.. domace lige u kosarci koju niko ne gleda kao i fudbal...
Zasto nema prenosa atletike? Zasto nema prenosa tenisa sad kada imamo za koga da navijamo?
Zasto se ne kupe barem prava na preglede najinteresantnijih liga u fudbalu i kosarci...
I kada se potpisuje ugovor za fudbal.. mora da se potpise tako da se prenosi derbi...
Ne zanima me da gledam Radnicki - Mala Mostanica ali hocu da gledam derbi...
Also.. web prisutnost je porazavajuca... pre 4-5 godina kada je uradjen massive redesign to je bio pogodak.. danas je to ubistveno zastarelo...
Politicki program je dno... al dno... ajde da kazemo da Olja Kovacevic ima kvalitet, jer je to cinjenica.. ovo ostalo.. blam.
Fali jedan Aca Stankovic nedeljom u dva...

B92 iako su mi prve komsije, jednostavno mi se ne dopada televizija.. em sto je politicki obojena da vise ne moze biti, em sto je selekcija programa vrlo cudna... fura se neki elitizam koji verovatno ni najvecim fanovima nije bas preterano jasan.
Sa druge strane... Prenosi se primera, prenosi se formula 1, jadranska, liga sampiona... dakle sa samo te 3 stvari jaci sportski program od RTS...
Filmski i serijski program mi je uglavnom nezanimljiv.. ukljucujuci i 1000 puta vidjeni South Park...
Povremeno doduse imaju jako kvalitetno odradjene autorske serijale, poput ovog o Fudbalu u ExYu ili nekih drugih pre toga...
+ imaju najposeceniji sajt u Srbiji.. i maksimalno to koriste.

Avala sportski program + ostalo 0

Kosava jedini ljudi koji su uspeli da ucine da niko ne gleda Calcio u nasoj zemlji. Dno.

Fox je bio dno, sada se popravlja, tu je po neka emisija, pompezne najave.. prenose Sanju koja je ekstra, imaju par solidnih emisijica sem toga, i dobre planove.. to bi moglo biti zanimljivo..

Medjutim.. poslednja tri bih bez trunke dvoumljenja menjao za BK.. i pored toga sto je ta televizija koriscena za potrebe PSS.. kvalitet programa je bio iznad novih za 3 klase... i ljudi su voleli taj kanal.. i te ljude...
Pa sve sto vredi u sportskom novinarstvu poteklo je sa BK...
Mnogi zaista vrhunski novinari su svoje prve prave korake napravili upravo tamo...
Mnoge emisije koje smo voleli otisle su u istoriju zbog nekog idiota...

Vredi pomenuti i Studio B koji zaista ima sve vise programa koji se moze gledati... pored odlicnih autorskih emisija i vrlo dobre selekcije filmskog i serijskog programa tu je i njihova standardno dobra informativna redakcija..

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
klarab
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 23
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 24, 2007 8:36 pm Odgovoriti sa citatom

*Obecanje,ludom radovanje*.Nove tv kuce su obecavale fenomenalan program,nevidjeno dobar a od svega toga smo dobili samo program.Svi su kritikovali *Pink*,a svi ga u ovu ili onu ruku kopiraju.(pr.odjednom svi imaju emisijice kratke forme tipe*city-a*koji je isao na Pinku,svi su se nesto dali u modnne stilove itd.,a da i naravno latino serije).U prevodu sve se svodi na neku malogradjanstinu,kao da gledaoci zive u pecini pa ne znaju za bolje.

volim Kit Kat
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Apr 24, 2007 8:58 pm Odgovoriti sa citatom

i meni je zao sto je ukinuta BK TV-bila je to odlicna TV

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 26, 2007 10:57 am Odgovoriti sa citatom

Ja sam izgleda jedina osoba u Srbiji kojoj nije zao sto vise nema BK...
Nazalost... svi novinari i voditelji su se rasporedili po novim TV stanicama, tako da i dalje moram da ih gledam...
Jedina zaista lepa stvar je sto nam se sa TV ekrana vise ne smesi Salataman Cool

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Televizija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!