NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Smrt romantike

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Smrt romantike
Autor Poruka
Lara
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 12 Jul 2008
Teme: 6

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Avg 02, 2008 9:28 pm Odgovoriti sa citatom

A sta je u stvari romantika? Ako neko nije romantican, to ne znaci automatski da je cinik. Romantiku cesto povezujemo sa ljubavnim cinom, udvaranjem, flertovanjem, s tim u vezi moram reci da postoje osvedoceni romantici koji su operisani od iskrenosti. Skoro je jedan mudar covek cije misljenje cenim napisao: "Slucajno sam zagazio zbog psihologike u romantiku visokog inteziteta i ljudi to polje je toliko puno egoizma, egocentricnosti, nezrelosti, virtuelnosti, obmane i samoobmane i nerealne iracionalnosti!!! Iako ne treba izjednacavati fiziološki, fizicki, emotivni i duhovni ugao gledanja, treba imati na umu da se veoma cesto javlja snobizam pretvaranja fiziološkog, a i svih ostalih oblika, u prvi viši oblik....."
Ja glasam za iskrenost lisenu "uzvisene" romantike koja zaista zna da se pretvori u patetiku, a lepi trenuci poput uzivanja na plazi dok zalazi sunce, gledanje omiljene serije udvoje uz solju tople cokolade, i sl., po mom misljenju ne spadaju u romantiku, to su jednostavno trenuci uzivanja i opustanja.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Avg 03, 2008 2:10 am Odgovoriti sa citatom

Po meni je svaki romantik cinik i egocentrik....samo je pitanje trenutka kad ce to pokazati....
Inace onako povrsno gledano , naravno da nisam za ovo gore izreceno, ali ako dublje analiziram , onda itekako jesam , jer romantika do ideala je ogledalo sopstvenog ushicenja, a ne suushicenja, prisnosti.
Tako gledano iz buducnosti romantika jeste izraz cinizma, obmane, osim u slucaju da je lazna, i da predstavlja cilj do neceg drugog, a to je do ljubavi , a onda romantika nije iskrena , vec je samo kopirana scenografija , dok je zelja za ljubavlju iskrena....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Lara
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 12 Jul 2008
Teme: 6

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Avg 03, 2008 11:54 am Odgovoriti sa citatom

Lara ::
Ako neko nije romantican, to ne znaci automatski da je cinik.

Mislila sam da to ne mora uvek da bude bas tako. Ali naravno da je velika vecina romanticara usredsredjenja na hranjenje svog ega.

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: Muski
Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Sep 24, 2008 10:08 am Odgovoriti sa citatom

Ja jos uvek verujem u romantiku jer sam takav...
Ima romantike svuda oko nas, samo ljudi iz ne znam kog razloga nece da priznaju da su romanticni jer to nije IN...mislim, svasta...

Romanticne devojke i mladici uglavnom sede povuceni u kucama, dok sponzoruse i "frajeri" sede po kaficima....

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Sep 24, 2008 9:01 pm Odgovoriti sa citatom

Lara ::
Ali naravno da je velika vecina romanticara usredsredjenja na hranjenje svog ega.
Zasto tako mislis (?)

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
alexandar dimitrijevic
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 28 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 28, 2009 11:39 am Odgovoriti sa citatom

znate sta je romantika.kada planiram da barim curu.i to planiram da uradim,u tom momentu nailazi saban sa bmw-om i moja ne sudjena seda i saban odlazi.naravno potpisuje i ostavlja trag 2 metra.to je romantika!!!

nenadovic.sr
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 21 Mar 2009
Teme: 4
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 03, 2009 9:03 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Da li smo proterali romantiku..
Gde je vidite. kod koga? Imate li osecaj da ona nije za ozbiljne ljude?
Stid od romanticnih gestova..
uh imam svasta da pisem, al ajd ovo za pocetak..
Natash,Natasha, pa kako to da li imamo osecaj da nije za ozbiljnije ljude. mislimo na romantiku. Znash kako se kaze... stari panj kada se raspali ...a mlada travka sagori u trenu. Neverujem, da ijedan-dna od nas nije proshao-shla fazu , kao shto je u ona pesmi ...nocas mi srce pati, nocas me dusha boli,teshko je kad se voli , kad ostanesh sam. A da ti ne navodim primere, narocito zena koje su u poodmakloj dobi ostavljale, sve. Muza decu imovinu i odlazile sa ,obicno dosta mladjim mushkarcem. Kazu ,poludela pod stare dane. Ili obrnuto. Covek od pedesetak god,ode ,da tako kazem sa daleko mladjom zenom od sebe. Licno smatram ,da ,ne da nije za ozbiljnije ljude, vec zavisi sa kim se deli ta romantika. Ako deli, romantiku i lepe trenutke, kao shto je zalazak sunca ,sa osobom ,sa kojom je desetak i vishe god. u redu, ali drugi vidovi ,kao oni koje sam naveo ,mogu biti gorko iskustvo. Ozbiljno . Jedna zena se razvela od muza,ostavila dvoje odrasle dece , srela ljubav svog zivota. Muz joj je isplatio deo kuce i imanja ,i ostaao sa decom. Posle izvesnog vremena ,javili su , sada bivshem muzu, i deci da se njegova bivsha zena a njihova majka nalazi u jednoj psihijatrijskoj klinici. Covek njenog zivota ,potroshio je sav njen novac, tacnije voleo je do poslednjeg dinara. Mada postoje i drugi vidovi romantike, ne samo u ljubavnoj ili bracnoj vezi...... ALI ,neka i neko drugi kaze neshto na ovu vecitu temu .

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 od 11

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 12:48 pm  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
cobel: ne date kosovo? ode i vojvodina! Natasa Miljkovic Sre Maj 13, 2009 8:32 am  Pogledaj zadnje poruke
vredi li ovo cemu dekameron Pon Nov 26, 2007 3:33 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ne znam zasto sam vam ovo ispricao ali ne moze da skodi 22februar Uto Okt 30, 2007 8:40 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!